جستجو در سایت

راهنمای اخذ ویزای توریستی دانمارک

logo

دانمارک کشوری زیبا با جاذبه‌های گردشگری طبیعی، فرهنگی و تاریخی است و گردشگران بسیاری از ایران و سرتاسر جهان به این کشور سفر می‌کنند. ایرانیان جهت سفر به این کشور، نیاز به اخذ ویزای شینگن دانمارک دارند. در این مطلب شما را با اخذ ویزای توریستی دانمارک، مدارک مورد نیاز، نکات و هزینه‌های آن آشنا خواهیم کرد.

چگونه ویزای دانمارک بگیریم؟

جهت اخذ ویزای دانمارک شما باید به سفارت این کشور در تهران مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت نمایید. قبل از این مرحله، شما نیاز به دریافت وقت ملاقات از طریق وب سایت رسمی سفارت دانمارک دارید. در قسمت زیر، مراحل اخذ ویزای توریستی دانمارک را شرح داده ایم.

اخذ ویزای توریستی دانمارک

مراحل دریافت ویزای توریستی دانمارک

جهت اخذ ویزای دانمارک شما می‌توانید مراحل زیر را به صورت خودکفا یا از طریق کارشناسان مجرب آژانس سبزینه طی نمایید:

 1. وقت سفارت دانمارک: اولین قدم جهت اخذ ویزای توریستی دانمارک، دریافت وقت سفارت این کشور است. شما باید جهت دریافت وقت ملاقات به سایت رسمی سفارت دانمارک مراجعه نموده و با طی کردن مراحل و تکمیل فرم مربوطه وقت سفارت خود را در روز و ساعت تعیین شده دریافت نمایید.
 2. تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن دانمارک: از مراحلی که باید قبل از مراجعه به سفارت انجام داد، تکمیل فرم درخواست ویزای دانمارک به صورت آنلاین و پرداخت هزینه ارزی مربوط به آن است. بدون این مرحله، پرونده شما در روز وقت ملاقات پذیرفته نخواهد شد.
 3. تهیه مدارک مورد نیاز: مراجعه به بانک و دریافت پرینت گردش حساب و تمکن مالی، تهیه عکس بیومتریک با رعایت استانداردهای سفارت، گذرنامه، مدارک هویتی، مدارک شغلی، سند ملک یا خودرو و… در سومین مرحله جهت اخذ ویزای توریستی دانمارک قرار دارد.
 4. مراجعه به سفارت: چهارمین مرحله، مراجعه به سفارت در روز و ساعت مشخص شده، انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک لازم است.
 5. صدور ویزا توسط کنسولگری سفارت دانمارک: مدارک شما مورد بررسی قرار گرفته و چنانچه مورد تأیید کنسولگری دانمارک قرار گیرد، پس از چندین هفته ویزای توریستی شما صادر خواهد شد.

ویزای توریستی دانمارک همان ویزای شینگن تایپ C است که تا سقف مدت مجاز اقامت ۹۰ روز صادر می‌شود. بسته به هدف از سفر و نوع دعوتنامه، کنسولگری مدت مجاز اقامت را مشخص خواهد کرد و بر روی برچسب ویزا درج خواهد شد. ویزای توریستی دانمارک برای افرادی صادر می‌شود که قصد سفر گردشگری به این کشور به صورت توریستی، بازدید از دوستان و بستگان یا بزینس و تجاری دارند. بنابراین مدت مجاز اقامت با توجه به هدف شما از سفر و مدت اقامت مورد نیاز که در فرم درج نموده‌اید تعیین خواهد شد.

اگر با پروسه درخواست ویزای دانمارک آشنایی کافی ندارید، می توانید از خدمات ویزا در آژانس سبزینه بهره مند شوید. خدمات ویزای شینگن دانمارک در سبزینه شامل وقت سفارت، تکمیل فرم ویزا، رزرو هتل و بلیط هواپیما، بیمه مسافرتی معتبر و مورد تأیید دولت دانمارک و مشاوره مدارک مورد نیاز ویزای دانمارک می باشد. این خدمات به صورت گزینشی و تفکیک شده نیز ارائه می گردد.

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان سبزینه در تماس باشید.

شرایط گرفتن ویزای توریستی دانمارک

شرایط سنی، تأهل، وابستگی‌ها در ایران، سابقه سفر، شرایط شغلی و مالی و شرایط فرد دعوت کننده و اعتبار و قدرت دعوتنامه، باعث می‌شود احتمال صدور ویزا افزایش یابد. افراد بالای ۳۰ سال و متأهل از شانس بیشتری برای دریافت ویزای شینگن برخوردار هستند. از طرف دیگر، هر چه شرایط مالی و شغلی فرد دعوت کننده در دانمارک بهتر باشد و قوانین شهروندی دانمارک را رعایت کرده باشد، می‌تواند دعوتنامه معتبرتری را ارسال نماید. در قسمت زیر مدارکی را که لازم است جهت اخذ ویزای توریستی دانمارک ارائه دهید ذکر کرده ایم.

دریافت ویزای توریستی دانمارک

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی دانمارک

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانمارک از نوع توریستی عبارتند از:

 • مدارک هویتی: شناسنامه و کارت ملی
 • گذرنامه: گذرنامه با حداقل اعتبار ۶ ماه
 • عکس: عکس بیومتریک جدید در ابعاد ۳.۵ در ۴.۵ با زمینه سفید و رعایت استانداردهای سفارت
 • مدارک شغلی: جواز کسب، آگهی تأسیس و آخرین تغییرات، لیست بیمه و مالیات برای صاحبان کسب کار، و برای کارمندان مدارکی از جمله نامه اشتغال به کار، بیمه تأمین اجتماعی و فیش حقوقی ۳ ماه آخر
 • مدارک مالی: گردش حساب ۳ ماه آخر و نامه تمکن مالی از بانک
 • سند مالکیت: سند خودرو یا ملک در صورت وجود
 • رزرو بلیط و هتل: رزرو بلیط هواپیما به صورت رفت و برگشت و رزرو هتل معتبر و اصل یا مشخص کردن محل اقامت در فرم با ارائه مستندات مرتبط
 • بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی معتبر و مورد تأیید دولت دانمارک
 • فرم درخواست ویزا: این فرم باید به صورت آنلاین تکمیل شود.
 • دعوتنامه: چنانچه دعوتنامه از دوستان یا بستگان دریافت نموده اید، آن را باید به سفارت ارائه نمایید.

در صورت اقدام به درخواست ویزای دانمارک از طریق آژانس سبزینه، فرم درخواست ویزا از طریق کارشناسان ما تکمیل شده و رزرو بلیط و هتل و بیمه مسافرتی از طریق این شرکت برای شما صادر می‌شود. همچنین مدارک شما از طریق مشاوران ما مورد بررسی قرار گرفته و در صورت وجود نقص، اصلاحات مورد نیاز اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است درصد حدودی شانس اخذ ویزای دانمارک پیش از اقدام به درخواست آن، با توجه به مدارک و شرایط شما از طریق کارشناسان سبزینه اعلام خواهد شد.

هزینه اخذ ویزای توریستی دانمارک

با توجه به مراحل اعلام شده در قسمت بالا، هزینه اخذ ویزای توریستی دانمارک با توجه به نوع خدمات دریافتی متغیر است. همچنین با توجه به نرخ‌های بازار و نواسانات مرتبط، هزینه‌ها به صورت روزانه تعیین می‌شوند. جهت استعلام هزینه‌های خدمات ویزای دانمارک و وقت سفارت می‌توانید با مشاوران ما به شماره 02141383 تماس حاصل فرمایید.

هزینه اخذ ویزای توریستی دانمارک

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی دانمارک

میزان تمکن مالی با توجه به نواسانات ارز در هر زمان متفاوت است. در حال حاضر این رقم به طور تقریبی از ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید میزان تمکن می‌تواند با توجه به شرایط هر فرد، تعداد روزهای سفر، شرایط دعوت کننده و هدف از سفر متفاوت باشد. جهت آگاهی از میزان دقیق و دریافت خدمات مشاوره با کارشناسان آژانس مسافرتی سبزینه تماس بگیرید.

دریافت ویزای توریستی دانمارک بدون دعوتنامه

امروزه با توجه به شرایط موجود، اکثر درخواست‌های ویزای توریستی دانمارک بدون دعوتنامه با ریجکتی مواجه می‌شوند. تنها در صورتی که شرایط و مدارک متقاضی ایده آل باشد، با درخواست ویزای دانمارک بدون دعوتنامه موافقت خواهد شد. حتی با وجود دعوتنامه، میزان ریجکتی ویزای دانمارک نسبت به سایر کشورهای حوزه شینگن بالاتر است. با دریافت مشاوره از کارشناسان مجرب ما می‌توانید تصمیم بهتری اتخاذ نموده و درصد شانس اخذ ویزای توریستی دانمارک یا سایر کشورها را افزایش دهید.

با ویزای توریستی دانمارک به کدام کشورها می‌توانیم سفر کنیم؟

با توجه به اینکه ویزای توریستی دانمارک همان ویزای تایپ C شینگن است، شما می‌توانید به تمام کشورهای حوزه شینگن در اروپا سفر کنید. البته ورود اولیه شما به حوزه شینگن حتما باید به کشور دانمارک بوده، و پس از آن می‌توانید به کشورهای دیگر در طول مدت مجاز اقامت درج شده بر روی ویزا سفر نمایید.

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی دانمارک

با توجه به متغیر بودن زمان وقت دهی سفارت و مدت زمان بررسی مدارک، نمی‌توان مدت دقیقی را برای بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی دانمارک تعیین نمود. اما به طور میانگین، بهتر است ۲ تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفر جهت درخواست ویزا اقدام نمایید.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی دانمارک

مدت زمان ویزای توریستی دانمارک به عواملی از جمله نوع ویزا (سینگل یا مولتی) و هدف از سفر دارد. به عنوان مثال اگر فرد دعوت کننده مدت اقامت مهمان خود را به مدت ۱ ماه اعلام کرده باشد، ممکن است ویزای متقاضی به صورت سینگل و مدت اعتبار ۱ ماهه صادر شود. اگر ویزا به صورت مولتی صادر شود، فرد می‌تواند به مدت ۹۰ روز در دانمارک در هر دوره ۱۸۰ روزه اقامت داشته باشد. به این معنی که متقاضی پس از ۹۰ روز باید به کشور خود بازگشته، و پس از سپری شدن دوره ۱۸۰ روزه می‌تواند مجدد به دانمارک سفر کرده و ۹۰ روز در این کشور بماند. در نهایت مدت اعتبار ویزا بسته به هدف از سفر، مدت اقامت درج شده در دعوتنامه و فرم و تصمیم کنسول متغیر است.

درخواست ویزای توریستی دانمارک

مدت زمان پاسخدهی به ویزای توریستی دانمارک

مدت زمان پاسخدهی با توجه به میزان تقاضا و فصل متغیر بوده و از ۲ هفته کاری تا ۲ ماه می‌باشد. در اکثر موارد، از زمان تحویل مدارک به سفارت در روز قرار ملاقات، حدود ۲ تا ۳ هفته کاری نتیجه ویزا مشخص خواهد شد. با توجه به تعطیلات احتمالی در این دوره، ممکن است مدت پاسخدهی تا ۱ ماه به طول بینجامد.

وقت سفارت برای اخذ ویزای توریستی دانمارک

یکی از خدمات آژانس مسافرتی سبزینه که به صورت تکی نیز ارائه می‌شود، وقت سفارت دانمارک است. شما همچنین می‌توانید خود نسبت به دریافت قرار ملاقات از طریق وب سایت رسمی سفارت دانمارک اقدام نمایید. علاوه بر وقت سفارت، خدمات قابل ارائه در آژانس سبزینه شامل تکمیل فرم و پرداختی سفارت، رزرو هتل و بلیط هواپیما، بیمه مسافرتی معتبر و ارائه مشاوره در خصوص مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی دانمارک می‌باشد.

فرم درخواست ویزای توریستی دانمارک

فرم ویزای توریستی دانمارک به صورت آنلاین بوده و باید در وب سایت سفارت دانمارک تکمیل شود. با مراجعه به وب سایت https://iran.um.dk/fa می‌توانید این فرم را تکمیل نمایید.

سفارت دانمارک در ایران

سفارت دانمارک واقع در تهران، خیابان شریعتی، نزدیک پل صدر، کوچه هدایت، کوچه دشتی، پلاک ۱۰ است. قبل از مراجعه به این سفارت جهت درخواست اخذ ویزا، شما باید ابتدا قرار ملاقات خود به صورت آنلاین دریافت نمایید.

ریجکت ویزای دانمارک

دلایل بسیاری می‌تواند باعث ریجکتی ویزای دانمارک شود. برخی از این دلایل عبارتند از:

 • دعوتنامه: شرایط زندگی فرد دعوت کننده در دانمارک توسط دولت مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که واجد شرایط نباشد، دعوتنامه از اعتبار بالایی برخوردار نیست.
 • شرایط سن و تأهل: به طور معمول افراد متأهل و بالای ۳۰ سال از درصد شانس بیشتری در خصوص اخذ ویزا برخوردار هستند.
 • وابستگی‌های عاطفی، شغلی و مالی: تمام وابستگی‌های متقاضی، از جمله همسر؛ فرزند، شغل و اموال مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که وابستگی توجیه کننده‌ای در ایران که باعث شود متقاضی به کشور خود بازگردد وجود نداشته باشد، می‌تواند باعث ریجکت شدن ویزای دانمارک شود.
 • شرایط مالی نامناسب: از دیگر دلایل ریجکتی ویزای دانمارک، گردش حساب و تمکن مالی ناکافی یا غیر طبیعی است. شرایط مالی نشان می‌دهد آیا فرد توان مالی کافی برای تأمین هزینه‌های سفر و همچنین وابستگی مالی در ایران دارد یا خیر.
 • نقص در مدارک: هر گونه نقص در مدارک مورد نیاز، از جمله رعایت استانداردهای عکس، عدم ارائه رزرو بلیط و هتل، بیمه مسافرتی نامعتبر، تکمیل فرم، مدارک شغلی و مالی، مدارک هویتی و اعتبار گذرنامه می‌تواند باعث رد شدن درخواست ویزا شود. عدم شفافیت در هدف از سفر: توضیحات مربوط به هدف از سفر و مشخص کردن برنامه سفر در فرم باید به صورت شفاف و دقیق درج شود.
گرفتن ویزای توریستی دانمارک

رفع ریجکت ویزای دانمارک و اعتراض به رد شدن ویزای توریستی دانمارک

اعتراض به ریجکت شدن ویزای دانمارک معمولاً زمانی مورد قبول واقع می‌شود که متقاضی واجد شرایط اخذ ویزا بوده و به ناحق ریجکت شده است. در غیر اینصورت، چنانچه ریجکت شدن ویزای دانمارک دلیل منطقی‌ای از نظر سفارت داشته و به علت مدارک ناکافی یا شرایط نامساعد متقاضی باشد، اعتراض به رد شدن ویزا پذیرفته نخواهد شد.

جهت دریافت مشاوره در خصوص شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی دانمارک می‌توانید به صورت تلفنی یا حضوری با کارشناسان با تجربه آژانس مسافرتی سبزینه در تماس باشید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 81  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان