جستجو در سایت
logo

سوئد کشوری است در شمال اروپا که در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع است. اگر شما به جاذبه‌های گردشگری در جهان علاقه‌مند باشید، حتماً نامی از استکهلم را شنیده‌اید که از جاذبه‌های گردشگری آن است. این کشور که جزو چهارمین کشور بزرگ در اروپا محسوب ‌می‌شود، علاوه بر جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده زیاد و جذاب، مکان خوبی هم برای فعالیت‌های تجاری است. در صورتی که شما نیز قصد سفر و یا مهاجرت به این سرزمین را داریدو اولین قدم که همان تعیین وقت سفارت سوئد را برداشته اید با این مطلب از سبزینه در رابطه با شرایط اخذ ویزای سوئد همراه و با خدمات آژانس سبزینه در رابطه با دریافت ویزای سوئد آشنا شوید.

انواع ویزای سوئد

انواع ویزای سوئد به دو دسته ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود، که در ادامه به معرفی هر یک از آنان خواهیم پرداخت.

ویزای کوتاه مدت سوئد

ویزای کوتاه مدت سوئد به دسته ای از ویزاها می گویند که مدت اعتبار آن (Visa Validity) تا سقف 6 ماه و مدت مجاز اقامت آن (Duration of Stay) تا سقف 3 ماه صادر گردد. در ادامه به معرفی هر یک از ویزاهای کوتاه مدت سوئد خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی سوئد

ویزای توریستی سوئد یا ویزای نوع C سوئد به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت اهداف گردشگری، ملاقات خانواده و دوستان و درمان کوتاه مدت اخذ می گردد. مدت اعتبار ویزای توریستی سوئد تا سقف 6 ماه و مدت مجاز اقامت آن تا سقف 3 ماه صادر می گردد. البته به علت سختگیری سفارت سوئد، امروزه مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت برای ایرانیان به مدت کمتری صادر می گردد.

چنانچه متقاضی از شرایط مناسب، از جمله سابقه سفر مناسب، و مدارک کامل، خصوصاً تمکن و گردش مالی مناسب، برخوردار باشد، به ایشان ویزای سوئد مولتی تعلق خواهد گرفت. مدت اعتبار ویزای سوئد مولتی تا سقف 2 سال و مدت مجاز اقامت آن تا سقف 90 روز صادر می گردد.

ویزای شینگن سوئد

ویزای شینگن سوئد در واقع همان ویزای شینگن می باشد که شامل سه نوع A، B، C و D می باشد. ویزای نوع A سوئد همان ویزای ترانزیت می باشد که به منظور توقف و تعویض پرواز در فرودگاه اخذ می گردد. ویزای نوع B سوئد نیز ویزای ترانزیت 5 روزه می باشد، که بیشتر جهت عبور از کشورهای شینگن (مانند سفر زمینی از ایران به انگلیس) اخذ می گردد. ویزا نوع C سوئد در واقع همان Sweden Visitor Visa می باشد که جهت اهداف گردشگری، ملاقات و درمان اخذ می گردد. دارنده این نوع از ویزا بدون مجوز، اجازه تحصیل و یا کار در سوئد ندارد. ویزای نوع D سوئد یا ویزای ملی سوئد به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت اهداف تحصیلی و یا کاری به مدت بیش از 90 روز اخذ می گردد.

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت تحصیل در سوئد اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه تحصیلی از سوئد اقدام شود. این نوع از ویزا می تواند برای تحصیلات در مدرسه، دانشگاه یا یک دوره کوتاه مدت اخذ گردد. ویزا تحصیلی سوئد با توجه به مدت تحصیل به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت صادر می گردد.

ویزای ازدواج سوئد

ویزای ازدواج سوئد به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت دریافت اقامت سوئد از طریق ازدواج اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای ازدواج سوئد می بایست ابتدا مراحل اداری مربوط به ازدواج یک بار در ایران و یک بار در سوئد طی شود. پس از ورود به سوئد، می بایست نسبت به دریافت مجوز اقامت سوئد اقدام شود.

ویزای کاری سوئد

ویزای کاری سوئد به نوعی از ویزا گقته می شود که جهت کار در سوئد (Work) اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای کاری سوئد می بایست نسبت به دریافت دعوتنامه کاری از سوئد اقدام شود. این نوع از ویزا تنها به افراد استثناء و متخصص تعلق می گردد، و تنها در صورتی امکان پذیر می باشد که نیروی مورد نظر پس از آگهی استخدام در سوئد و دیگر کشورهای اروپایی یافت نشود.

ویزای تجاری سوئد

ویزای تجاری سوئد به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت اهداف تجاری (Business)، مانند شرکت در یک جلسه یا عقد قرارداد، اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای تجاری سوئد می بایست نسبت به دریافت دعوتنامه تجاری از سوئد اقدام نمود. ارائه مدارکی که نشان دهنده همکاری بین شرکت ایرانی و شرکت سوئدی باشد الزامی می باشد.

ویزای اقامت دائم سوئد

ویزای اقامت دائم سوئد در واقع همان اقامت دائم سوئد می باشد که از طرق مختلفی قابل دریافت می باشد. جهت دریافت اقامت سوئد می توان از طریق ازدواج، سرمایه گذاری، تحصیل یا پناهندگی اقدام نمود. ترجمه اقامت دائم سوئد Sweden Permanent Residency می باشد.

ویزای ترانزیت فرودگاهی سوئد

ویزای ترانزیت فرودگاهی سوئد همان ویزای نوع A سوئد می باشد که جهت توقف در فرودگاه به منظور تعویض پرواز اخذ می گردد. دارنده ویزای نوع A اجازه خروج از فرودگاه نخواهد داشت.

ویزای ملاقات خانواده و دوستان سوئد

ویزای ملاقات خانواده و دوستان سوئد به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت بازدید از خانواده در سوئد اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای ملاقات خانواده و دوستان سوئد می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه از سوئد اقدام نموده، و سپس نسبت به اخذ ویزای نوع C سوئد ( Sweden Visitor Visa ) اقدام نمود.

اخذ ویزا سوئد تضمینی

 

چگونه ویزای سوئد بگیریم؟

جهت اخذ ویزای سوئد آژانس سبزینه ابتدا نسبت به تعیین وقت سفارت سوئد برای متقاضیان اقدام می نماید. جهت تعیین وقت متقاضی می بایست اطلاعات لازم را جهت تعیین وقت به کارشناسان ما ارسال نمایند. پس از ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک لازم، می بایست نسبت به فراهم آوردن مدارک مورد نیاز اقدام نمود.

متقاضی می بایست در روز تعیین شده به همراه مدارک خود جهت انگشت نگاری به دفتر VFS گلوبال در هروی سنتر مراجعه نماید. سپس مدارک متقاضی در دفتر VFS بررسی شده، و جهت تاییدیه نهایی به سفارت سوئد ارجاع داده می شود. در صورت تأیید مدارک، برچسب ویزا در گذرنامه الصاق خواهد شد.

 

اخذ ویزای شینگن سوئد تضمینی

 

ویزای سوئد VFS

ویزای سوئد VFS به معنی اخذ ویزای سوئد از شرکت VFS گلوبال واقع در تهران، مرکز خرید هروی سنتر می باشد. شرکت VFS به عنوان نماینده سفارت سوئد مسئولیت تمام امور مربوط به صدور ویزا را، از جمله انگشت نگاری و بررسی مدارک متقاضی، بر عهده گرفته است.

 

شرایط دریافت ویزای سوئد فوری

 

شرایط اخذ ویزای سوئد چگونه است؟

شرایط اخذ ویزای سوئد به معنی شرایط متقاضی از جمله سن، تأهل و سابقه سفر و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سوئد می باشد. چنانچه متقاضی از مدارک و شرایط مناسب برخوردار باشد، اخذ ویزای سوئد تضمینی خواهد شد. در ادامه به معرفی لیست مدارک لازم برای ویزای سوئد خواهیم پرداخت.

 جهت مشاوره مهاجرت به سوئد با کارشناسان ما در آژانس مهاجرتی سبزینه در ارتباط باشید

مدارک لازم برای دریافت ویزای سوئد

مدارک لازم برای دریافت ویزای سوئد به شرح ذیل می باشد:

 • تکمیل و امضای فرم درخواست ویزای سوئد (شامل تاریخ ورود و خروج به سوئد، نوع ویزای درخواستی، منابع مالی تامین هزینه سفر، مشخصات همراه، مشخصات میزبان در سوئد (در صورت وجود دعوتنامه)
 • برنامه سفر
 • اصل کارت ملی
 • اصل شناسنامه
 • گذرنامه جدید (با حداقل 7 ماه اعتبار از زمان سفر)
 • گذرنامه قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شنگن گذشته)

*توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان (خصوصاً کشورهای شنگن) یکی از عوامل متقاعد کننده افسر ویزا در اثبات توریست بودن متقاضی، و بازگشت وی به کشور خود پس از پایان سفر می باشد.

 • 2 قطعه عکس جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 35 در 45 میلیمتر، رنگی، زمینه سفید، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (3 ماهه حساب جاری) با حداقل 70 الی 80 میلیون تومان (توجه: گردش حساب بانکی می بایست دارای تراکنش های طبیعی بوده و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت ها و واریزی ها با مبالغ غیر متعارف و بدون دلیل قانع کننده برای افسر ویزا وجود نداشته باشد)
 • تمکن مالی از بانک و ذکر موجودی به یورو
 • ارائه سپرده بانکی (در صورت وجود)
 • سند ملکی (درصورت وجود)

*توضیحات:

–  ارائه سند ملکی جهت اخذ ویزای سوئد ضروری نمی باشد، اما درصد شانس اخذ ویزای سوئد را افزایش خواهد داد.

–  ارائه مبایعه نامه به همراه کد رهگیری بلامانع می باشد.

–  ارائه سند شریکی بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایتنامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی است.
 • رزرو بلیط هواپیما
 • رزرو هتل یا اصل دعوتنامه با ذکر محل اقامت
 • بیمه مسافرتی برای کل مدت سفر. متقاضیان می توانند جهت خرید بیمه مسافرتی سامان از سبزینه اقدام نمایند.

مدارک لازم برای محصلین

 • توصیه نامه از استاد دانشگاه، گواهی اشتغال به تحصیل

مدارک شغلی لازم برای کارمندان

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار
 • معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی ، حقوق ماهانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (بر روی سربرگ شرکت) به همراه تاریخ ، شماره ، امضا مدیر عامل و مهر شرکت ، آگهی تأسیس ، آگهی آخرین تغییرات ، فیش حقوقی 3 ماه آخر ، لیست بیمه 3 ماه آخر (در صورت وجود)

مدارک شغلی لازم برای پزشکان

 • کارت نظام پزشکی ، پروانه طبابت ، سوابق بیمه

مدارک شغلی لازم برای مشاغل آزاد

 • سوابق بیمه، جواز کسب

مدارک شغلی لازم برای دارندگان شرکت

 • آگهی تأسیس شرکت ، آگهی آخرین تغییرات ، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت

مدارک شغلی لازم برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی لازم برای ساختمان سازان

 • قرارداد کاری، معرفی نامه، جواز ساخت، آگهی تأسیس یا کارت نظام مهندسی، سوابق بیمه

مدارک شغلی لازم برای کارمندان آزاد

 • قرارداد کاری ، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی ، درآمد و تعداد روز های مرخصی ، سوابق بیمه

مدارک شغلی لازم برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، آگهی تأسیس، سوابق بیمه
 • گواهی نامه فعالیت صنعتی

مدارک لازم برای بازنشستگان

 • فیش حقوقی، حکم بازنشستگی

*توجه: مدارک می بایست به زبان مورد تأیید سفارت سوئد ترجمه شوند.

در صورت تکمیل بودن مدارک و مناسب بودن شرایط متقاضی، اخذ ویزا سوئد تضمینی خواهد شد. شرایط متقاضی به معنی شرایط سنی (ترجیحاً بالای 30 سال)، وضعیت تأهل (ترجیحا متأهل)، سابقه سفر و ... می باشد.

مراحل اخذ ویزای سوئد

مراحل اخذ ویزای سوئد به ترتیب به شرح ذیل می باشد:

 1. ابتدا می بایست نسبت به تعیین وقت سفارت سوئد اقدام نمود.
 2. سپس، پس از ارائه مشاوره کارشناسان مجرب سبزینه، می بایست نسبت به فراهم آوردن مدارک مورد نیاز اقدام نمود.
 3. سپس در روز تعیین شده می بایست به همراه مدارک لازم جهت انگشت نگاری به شرکت VFS سوئد مراجعه نمود.
 4. سپس مدارک متقاضی در VFS بررسی شده، و پرونده جهت تأییدیه نهایی به سفارت سوئد ارجاع داده می شود.
 5. چنانچه مدارک متقاضی مورد قبول سفارت سوئد واقع گردد، گذرنامه به همراه برچسب ویزای سوئد آماده تحویل خواهد بود.

توصیه می شود جهت پیشگیری از هر گونه خطا در پروسه اخذ ویزا و ریجکتی ویزا از مشاوره کارشناسان مجرب سبزینه بهره مند شوید. خدمات ویزا آژانس سبزینه به صورت تفکیک شده نیز ارائه می گردد، لذا در صورت عدم آگاهی و آشنایی نسبت به برخی از مراحل پروسه اخذ ویزا، آژانس سبزینه آماده ارائه خدمات سفارت به متقاضیان گرامی می باشد.

مدت زمان بررسی و تایید ویزای سوئد

مدت زمان بررسی و تایید ویزای سوئد در شرکت VFS سوئد در تهران 2 هفته کاری می باشد. مدت زمان انتظار برای وقت دهی شرکت VFS تهران با توجه به میزان تقاضا و شلوغی متفاوت می باشد. در کل می توان گفت مدت زمان اخذ ویزای سوئد، از زمان درخواست برای وقت سفارت (وقت VFS) تا زمان جواب ویزای سوئد حدود 1 الی 1 ماه و نیم به طول می انجامد.

پیگیری ویزای سوئد

پیگیری ویزای سوئد و آگاهی از مراحل طی شده در VFS و سفارت از طریق پل ارتباطی سبزینه و سفارت امکان پذیر می باشد. متقاضیان می توانند جهت آگاهی از مراحل طی شده در پروسه اخذ ویزا در هر لحظه با کارشناسان آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایند.

بررسی ریجکت شدن ویزای سوئد

علت ریجکتی ویزای سوئد متقاعد نشدن افسر ویزا نسبت به بازگشت مسافر به کشور خود پس از پایان سفر می باشد. دلایل قانع نشدن افسر ویزا می تواند شامل موارد ذیل باشد.

 • کمبود سابقه سفر به کشورهای مهم جهان (Travel History)
 • عدم ارائه مدارک مالی مناسب (گردش حساب و تمکن مالی کافی) جهت اثبات توانایی تأمین هزینه های سفر
 • عدم ارائه مدارک مبنی بر وابستگی ها در ایران (پیوندهای خانوادگی ، گواهی اشتغال به کار ، آگهی تأسیس ، سند ملکی یا هر مدرک دیگری که نشان دهنده وابستگی ها در ایران و بازگشت به کشور باشد)
 • عدم تهیه رزرو هتل یا مدارک دیگر مبنی بر محل اقامت در سفر
 • عدم تهیه برنامه سفر منظم و دقیق
 • ارائه پاسپورت مخدوش و یا آسیب دیده
 • عدم تهیه رزرو پرواز
 • ارائه مدارک جعلی

پس از اعلام ریجکتی ویزا سوئد ، پیش از اعتراض به ریجکتی سوئد می بایست نسبت به آگاهی از دلایل ریجکتی ویزای سوئد اقدام نمود. علت ریجکتی ویزای سوئد در برگه ای به نام برگه ریجکتی به متقاضی تحویل داده می شود. پس از تحویل برگه ریجکتی می بایست نسبت به تنظیم نامه اعتراض به ریجکتی ویزای سوئد با محتوا و فرم استاندارد اقدام نمود. پیش از آغاز متن اطلاعات ذیل می بایست در آغاز نامه درج شوند:

 1. نام متقاضی
 2. تاریخ تولد
 3. محل تولد
 4. شماره گذرنامه
 5. آدرس پستی
 6. ایمیل
 7. تاریخ ریجکتی ویزای سوئد
 8. علت ریجکت شدن ویزای سوئد (که در نامه ریجکتی درج شده است.)

مدت زمان اعتبار ویزای سوئد

مدت زمان اعتبار ویزای سوئد (Visa Validity) در صورت اقدام برای بار اول تا سقف 30 روز، و مدت مجاز اقامت (Duration of Stay) تا سقف 25 روز می باشد. مدت اعتبار ویزای مولتی سوئد تا سقف 2 سال و مدت مجاز اقامت آن تا سقف 90 روز صادر می گردد.

قیمت و هزینه اخذ ویزای سوئد به چه صورت است؟

قیمت و هزینه اخذ ویزای سوئد 350 یورو می باشد. جهت آگاهی از تعرفه خدمات ویزای سوئد به صورت جداگانه و تفکیک شده با کارشناسان اژانس مسافرتی سبزینه تماس حاصل فرمائید.

هزینه ویزای سوئد

 

سفارت سوئد در تهران

سفارت سوئد در تهران واقع در خیابان پاسداران شمالی، بالاتر از خیابان فرمانیه، خیابان بوستان، نبش نسترن، پلاک 27 می باشد. ساعات کاری سفارت سوئد 8:00 الی 16:30 می باشد. روزهای تعطیل سفارت سوئد جمعه و شنبه می باشد.

ادرس شرکت VFS سوئد

شرکت VFS تهران واقع در خیابان گلستان پنجم، میدان هروی، مرکز خرید هروی سنتر، طبقه چهارم می باشد. ساعات کاری شرکت VFS سوئد 8:00 الی 17:00 می باشد. روزهای تعطیل شرکت VFS سوئد جمعه و شنبه می باشد.

اخذ ویزای سوئد با آژانس هواپیمایی سبزینه

خدمات ویزای سوئد آژانس سبزینه شامل اخذ ویزا سوئد ، اخذ وقت سفارت سوئد ، تکمیل فرم ویزای سوئد ، ارائه مشاوره تهیه مدارک مورد نیاز می باشد.

سبزینه ، به عنوان آژانس مسافرتی ویزای سوئد ، ابتدا مدارک و شرایط فعلی متقاضی را بررسی نموده، و سپس درصد شانس اخذ ویزای سوئد را اعلام می نماید. چنانچه متقاضی از شرایط مناسب برخوردار نباشد، سبزینه از عقد قرارداد با وی خودداری می کند.

لازم به ذکر است خدمات فوق به صورت تفکیک شده نیز ارائه می گردد.

متقاضیان ویزای سوئد می توانند جهت مشاوره ویزای سوئد با کارشناسان مجرب سبزینه تماس حاصل فرمائید.

جهت مشاهده تصویر ویزاهای اخذ شده توسط سبزینه، به لینک اینستاگرام سبزینه در قسمت فوتر واقع در پایین صفحه مراجعه نمایید.

 

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 3.00   از   5/00   از تعداد   2   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان