جستجو در سایت
logo

مشاوره اخذ ویزای شینگن

سبزینه، به عنوان آژانس مسافرتی ویزای شینگن، ابتدا شرایط و مدارک متقاضی را بررسی نموده، و سپس درصد شانس اخذ ویزای شینگن را اعلام می نمایند. چنانچه متقاضی از شرایط لازم و مدارک کافی برخوردار نباشد، آژانس سبزینه از عقد قرارداد با وی خودداری می نماید.

خدمات ویزا آژانس سبزینه در زمینه خدمات ویزای شینگن شامل وقت سفارت کشورهای شنگن (وقت VFS، وقت BLS، وقت ویزامتریک و ...)، تکمیل فرم های ویزا، رزرو معتبر هتل و بلیط هواپیما، بیمه مسافرتی، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک مورد نیاز، تنظیم برنامه سفر جهت ارائه به سفارت، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز انگشت نگاری و مصاحبه می باشد.

لازم به ذکر است خدمات فوق به صورت جداگانه و تفکیک شده نیز ارائه می گردد. متقاضیان می توانند از طریق تماس با کارشناسان سبزینه نسبت به دریافت مشاوره ویزای شنگن اقدام نمایند.

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان سبزینه در تماس باشید.

اطلاعات ویزای شینگن

مدارک لازم برای ویزای شینگن

مدارک لازم برای ویزای شینگن شامل مدارکی است که در تهیه آن باید نهایت دقت را داشته باشید تا احتمال ریجکت شدن را به صفر برسانید. این مدارک شامل:

 • تکمیل فرم ویزای شینگن که شامل تاریخ ورود و خروج به حوزه شنگن ، نوع ویزای شنگن مورد درخواست ، منابع مالی تامین سفر ، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در کشور مورد بازدید (هتل یا دعوتنامه) ، برنامه سفر ، و…
 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • اصل پاسپورت جدید با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر
 • اصل و فتوکپی گذرنامه پیشین (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شنگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل مهم در اثبات توریست بودن متقاضی است.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد سه و نیم در چهار و نیم، رنگی، زمینه سفید 70% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت 3 ماهه حساب جاری) با حداقل هفتاد میلیون تومان (توضیح: گردش حساب می بایست دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز کنید. به عنوان مثال برداشت و واریز ها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت نداشته باشید)

توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تأثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نبایستی بیشتر از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک به زبان انگلیسی، و ذکر موجودی به یورو
 • سند ملک (درصورت وجود)

توضیحات:

– ارائه سند ملکی جهت اخذ ویزای شینگن اجباری نیست، ولی درصد اخذ ویزا را افزایش خواهد داد.

– ارائه سند شریکی نیز بلامانع است.

– ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع است.

 • در صورت سفر فرزندان زیر هجده سال با یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی میباشد.
 • رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت به کشور مورد تقاضا. توجه نمائید رزرو جعلی منجر به ریجکت ویزای شینگن خواهد شد.
 • بیمه مسافرتی فردی یا جمعی برای کل مدت زمان سفر با حداقل پوشش بیمه به مبلغ 30000 یورو  (50000 یورو برای برخی کشورها) – شرکت بیمه گذار نیز بایستی در کشور مورد تقاضای ویزا نمایندگی داشته باشد. بیمه پاسارگاد یک شرکت بیمه گذار معتبر می باشد که از طریق سایت سبزینه می توانید اقدام به خریداری بیمه پاسارگاد به صورت آنلاین نمائید.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکتی ویزای شینگن خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن توسط آژانس هواپیمایی سبزینه، دعوتنامه رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای یونان )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

***توجه: مدارک می بایستی به زبان مورد تایید سفارت ترجمه شود.

مدارک لازم ویزای شینگن می تواند با توجه به شرایط شخص متقاضی و کشور مورد تقاضا متفاوت باشدشرکت سبزینه با تحلیل و بررسی شرایط متقاضی مدارک لازم ویزای شینگن را به متقاضی اعلام می نماید.

توجه فرمایید سفارت متوجه جعل مدارک شغلی خواهد شد و متقاضی را ریجکت و در لیست سیاه قرار خواهد داد.

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن به ویزا یا روادیدی گفته می شود که برای ورود به کشورهای عضو شینگن نیاز است. پیمان شینگن حدود 35 سال پیش در سال 1985 بین 26 کشور امضا شد، که در آن مقرر شد که جهت تردد آسان و بدون بازرسی در مرز این کشورها، نیاز به اخذ ویزا برای شهروندان آن نباشد. و همچنین مقرر شد که مسافرین خارجی برای ورود به این منطقه می بایستی جهت اخذ ویزای شینگن اقدام نمایند.

ویزای شینگن چیست

 

هر یک از کشورهای حوزه شینگن می توانند صادر کننده ویزای شینگن باشند، و ورود مسافر باید حتما به کشوری باشد که ویزای شینگن از آنجا صادر شده است. پس از ورود مسافر به آن کشور، تردد در منطقه شینگن و خروج مسافر از کشور دیگر بلامانع است. در صورتی که نوع ویزا، ویزای مالتی (مولتی یا مولتیپل) یا به فارسی ” ویزای چند بار ورود ” است، ورود اولیه مسافر حتما باید به کشور صادر کننده ویزا باشد، ولی ورود های بعدی او می تواند به هر کشور دیگری در حوزه شنگن باشد، که البته به دلیل اعتماد کشور صادر کننده و اعتبار متقاضی جهت اقدام های بعدی وی، توصیه می شود که مسافر هر بار به همان کشور صادر کننده ویزا ورود کند.

کشورهای عضو شینگن کدام ها هستند؟

حوزه شینگن شامل 26 کشور المان ، ایتالیا ، یونان ، مجارستان ، هلند ، اسپانیا ، فرانسه ، پرتغال ، سوئیس ، سوئد ، اتریش ، بلژیک ، چک ، لهستان ، دانمارک ، نروژ ، فنلاند ، ایسلند ، اسلواکی ، لوکزامبورگ ، لیتوانی ، لتونی ، اسلوونی ، استونی ، مالت و لیختن اشتاین می باشد. معمولا نام های ” حوزه شینگن ” و ” اتحادیه اروپا ” با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند، در حالی که کشور هایی در اتحادیه اروپا هستند که عضو شینگن نیستند. به عنوان مثال کشور های انگلیس ، بلغارستان ، اوکراین ، قبرس جنوبی ، کرواسی ، رومانی ، و … عضو اتحادیه اروپا هستند، ولی عضو منطقه شینگن نیستند، و ویزای مستقل کشور خود را دارند.

شرایط اخذ ویزای شینگن چیست؟

شرایط اخذ ویزای شینگن به عوامل مختلفی از جمله نوع مدارکی که متقاضی می تواند ارائه دهد، شغل، سن، تأهل و سابقه سفر بستگی دارد. بنابراین شانس ویزای شینگن برای هر شخص متفاوت است. علیرغم قوانین نسبتا یکسان میان کشورهای عضو شینگن، گاهی قوانین اخذ ویزای شینگن از کشور تا کشور دیگر کمی متفاوت می شود. میزان سختگیری نیز بنا بر جریانات کشور ما و کنترل مهاجرت از فصلی تا فصل دیگر مدام در حال تغییر است. با توجه به فعالیت روزمره آژانس سبزینه در عرصه خدمات ویزا، کارشناسان اجرائی این شرکت با آگاهی به روز نسبت به قوانین و سختگیری کشورهای مختلف شینگن، مدارک متقاضی را بررسی و بهترین انتخاب و کشور را پیش روی وی می گذارند. مدارک باید بدون نقص و ایراد تهیه و به آژانس سبزینه تحویل داده شود تا شانس گرفتن ویزای شینگن به صد برسد.

شرایط دریافت ویزای شینگن

 

انواع ویزای شینگن برای ایرانیان

انواع ویزای شنگن برای ایرانیان می تواند با توجه به هدف سفر متقاضی متفاوت باشد. به عبارتی هدف از سفر می تواند تور گردشگری ، سفر کاری و تجاری ، و یا یک توقف و ترانزیت چند ساعته باشد که تعیین کننده نوع، اعتبار و مدت اقامت ویزای شینگن خواهد بود. در ذیل به معرفی انواع ویزای شنگن می پردازیم:

ویزای عادی شینگن (USV)

ویزای عادی شینگن (USV) که مخفف Uniform Schengen Visa است همان ویزای شینگن توریستی است که متقاضی می تواند در بازه زمانی 6 ماهه به مدت 90 روز در کشورهای شینگن اقامت داشته باشد. این ویزا خود به 3 نوع A ، B ، و C تقسیم می شود که در ذیل به آن ها اشاره شده است:

ویزای نوع A

ویزای نوع A ویزای ترانزیت یا ویزای توقف در فرودگاه به منظور تعویض پرواز به کشوری خارج از حوزه شینگن است. در این نوع ویزا فرد اجازه خروج از فرودگاه را ندارد.

ویزای نوع B

ویزای نوع B نیز ویزای ترانزیت است، با این تفاوت که مسافر اجازه خروج از فرودگاه را دارد. این ویزای شینگن بیشتر برای عبور و تردد مسافر با خودرو، قطار یا مخلوط آن با هواپیما استفاده می شود، زیرا در این نوع ویزای شینگن مسافر اجازه عبور از کشورهای مختلف شینگن تا 5 روز را دارد. به عنوان مثال، شخصی قصد سفر به انگلیس به صورت زمینی دارد، این شخص بایستی ویزای نوع B را تهیه، و از کشورهای شینگن عبور، و ظرف مدت 5 روز از حوزه شنگن خارج شود.

ویزای نوع C

ویزای نوع C در واقع همان ویزای توریستی شینگن است که آژانس هواپیمایی سبزینه برای مسافران خود اقدام می نماید. در این نوع ویزا شخص اجازه بازدید از هر تعداد کشور شینگن در مدت زمان مشخص شده در ویزا را دارد. این نوع ویزا به سه نوع زیر مجموعه تقسیم می شود که عبارتند از:

ویزای یکبار ورود شینگن (ویزای سینگل)

ویزای سینگل شینگن یا ویزای یکبار ورود شینگن نوعی از ویزای نوع C است که فرد تنها اجازه یک بار ورود به حوزه شینگن را دارد، و به محض خروج از این حوزه ویزا انقضا می شود. در این نوع ویزا فرد اجازه بازدید از هر کشور شینگن را در مدت اقامت مشخص شده دارد ولی به محض خروج از حوزه شنگن، ویزای او حتی اگر دارای اعتبار باشد انقضا و باطل می شود.

ویزای دوبار ورود شینگن

ویزای دوبار ورود شینگن ویزایی است که فرد اجازه ورود و بازدید از هر تعداد کشورهای شینگن را دارد، و طبق زمان هایی که مشخص شده است می تواند 2 بار از حوزه شینگن بازدید و خروج کند. ویزای مسافر پس از خروج دوم وی از منطقه شینگن انقضا و باطل خواهد شد.

ویزای ملی شینگن

ویزای ملی شینگن همان ویزای نوع D است، که برای اشخاصی صادر می گردد که به دلایل کاری، تحصیلی، درمانی یا هدفی معین نیاز به اقامت کوتاه مدت دارند. این نوع ویزا تا سقف مدت اقامت 2 سال صادر می گردد، ولی بیشتر شاهد صدور آن به مدت اقامت 6 ماهه و یک ساله بوده ایم که قابل تمدید نیز می باشد. ویزای ملی شینگن برای ورزشکاران، هنرمندان، بیماران، دانشجویان بین الملل یا متخصصان (جهت تحصیل، انجام پروژه یا تحقیقات) صادر می گردد. این نوع ویزا با توجه به هدف از سفر به 2 نوع یکبار ورود (سینگل) و چند بار ورود (مولتی) صادر می گردد که در ذیل به معرفی هر یک می پردازیم:

ویزای نوع D شینگن سینگل

ویزای نوع D شینگن سینگل (یکبار ورود) همانطور که از اسمش پیدا است ویزایی است که برای مدت مشخصی (معمولا یک سال) صادر می گردد، و مسافر تنها اجازه یک بار ورود را به همان کشور صادر کننده ویزا دارد، و به محض ترک آن کشور ویزای وی انقضا و ابطال می گردد.

ویزای نوع D شینگن مولتی

ویزای نوع D شینگن مولتی (چندبار ورود) ویزایی است که شخص اجازه بازدید از هر کشور شینگن را دارد، و در بازه زمانی مشخص شده به هر میزان می تواند از حوزه شینگن خارج و دوباره ورود کند.

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

اولین قدم برای اخذ ویزای شینگن گرفتن وقت سفارت و سپس تکمیل فرم ویزای شینگن است. برخی کشورهای شینگن قابلیت تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن را به صورت آنلاین در سایت سفارت خود دارند، ولی برای برخی دیگر متقاضی بایستی فرم ویزای شینگن را دانلود و آن را با دقت تکمیل نموده، و سپس جهت وقت سفارت اقدام نماید. توجه فرمایید مدارک باید بی نقص باشد، و همانطور تهیه گردد که مد نظر سفارت مورد نظر است. فرم ویزای شینگن نیز بایستی با دقت و بی نقص تکمیل گردد. اگر بخواهیم شما را قدم به قدم رانمایی کرده باشیم، بایستی طبق مراحل زیر اقدام بفرمایید:

اخذ ویزای شینگن تضمینی فوری

مراحل درخواست ویزای شینگن

 • بررسی مدارک متقاضی توسط کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه
 • عقد قرارداد با آژانس هواپیمایی سبزینه، و راهنمایی متقاضی جهت چگونگی تهیه مدارک به صورت تاثیرگذار (خصوصا مشاوره جهت چگونگی انجام تراکنش ها و تهیه گردش حساب بانکی ، و…)
 • تکمیل فرم ویزای شینگن و وقت سفارت توسط کارشناسان آژانس سبزینه
 • بررسی و تحلیل مجدد مدارک متقاضی پس از ترجمه و اصلاح نواقص آن
 • همراهی متقاضی در روز وقت سفارت، آموزش بایدها و نبایدها و ارائه توصیه های لازم به متقاضی قبل از ورود به سفارت و انجام انگشت نگاری، مصاحبه و ارائه مدارک به افسر سفارت

توجه نمایید فرم ویزای شینگن برای هر کشور متفاوت است، و بایستی از منبع معتبر دانلود شود. جهت مشاوره با آژانس هواپیمایی سبزینه تماس حاصل فرمایید

مدارک لازم برای ویزای شینگن

 

مدت زمان بررسی و تایید ویزای شینگن

هیچ ثباتی در وقت دهی سفارت ها وجود ندارد، و بسته به شرایط و میزان تقاضا زمان وقت دهی از سفارت تا سفارت متفاوت خواهد بود. پس از ارائه مدارک در روز وقت سفارت و انجام انگشت نگاری و مصاحبه، مدارک در سفارت بررسی، و پس از حداقل 2 هفته نتیجه از سوی سفارت اعلام خواهد شد. در صورت اقدام توسط آژانس هواپیمایی سبزینه، کل پروسه اخذ ویزای شینگن از صفر تا صد به صورت میانگین حدود 1 ماه تا 1 ماه و نیم به طول خواهد انجامید.

مدت زمان اعتبار ویزای شینگن

مدت زمان اعتبار ویزای شینگن به طور معمول 6 ماهه و مدت مجاز اقامت 3 ماهه است. معمولا میان اعتبار ویزا (Validity of Visa) و مدت اقامت (Duration of Stay) اشتباه گرفته می شود. منظور از اعتبار ویزا، آن بازه زمانی است که شخص می تواند سفر خود را به حوزه شینگن آغاز کند و منظور از مدت اقامت، مدت مجازی است که آن شخص می تواند در حوزه شینگن بماند. به بیانی دیگر، شخصی که ویزایی به اعتبار 6 ماه و مدت اقامات 3 ماه اخذ کرده است، می تواند از زمان صدور ویزا تا 6 ماه سفر خور را به منطقه شینگن آغاز و به مدت 3 ماه در آن حوزه اقامت داشته باشد.

البته در میزان اعتبار ویزا و مدت مجاز اقامت آن هیچ عدد ثابتی وجود ندارد. به طور مثال، شخصی ممکن است جهت ویزای شینگن مجارستان به مدت اعتبار یک ساله درخواست داده باشد، ولی ویزا به مدت اعتبار 20 روزه و مدت مجاز اقامت 5 روزه صادر گردد. یعنی ایشان می تواند در بازه زمانی 20 روزه به مجارستان سفر کرده و به مدت 5 روز اقامت داشته باشد. در برخی موارد حتی مدت اعتبار ویزا با مدت مجاز اقامت به صورت یکسان صادر می گردد. به عنوان مثال ممکن است ویزایی به اعتبار 5 روزه و مدت مجاز اقامت 5 روزه صادر گردد. اینکه ویزا به چه مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت صادر گردد، بستگی به مدارک و شرایط متقاضی و همچنین میزان سختگیری کشور مورد تقاضا دارد.

چه کسانی به ویزای شینگن نیاز دارند؟

چه کسانی به ویزای شینگن نیاز دارند پرسشی است که پاسخ آن کاملا بدیهی است. همه مردم ایران که تبعیت کشورهای عضو شینگن و کشورهای مجاز را ندارند، برای ورود به این منطقه نیاز به ویزای شینگن دارند. تنها شانس ویزا شدن است که از یک شخص به شخص دیگر متفاوت است. همانطور که در بالا به آن اشاره شد، مدارک و همچنین شرایط یک شخص سرنوشت وی را در شانس اخذ ویزای شینگن تعیین می کند. در مجموع 105 کشور در جهان جهت ورود به حوزه شنگن نیاز به اخذ ویزای شنگن دارند. جهت ترانزیت نیز 12 کشور نیاز به اخذ ویزای ترانزیت شینگن دارند، که ایران نیز جزء این لیست است. به جزء خود کشورهای پیمان شینگن ، 62 کشور در جهان نیز جهت ورود به منطقه شنگن نیاز به ویزای شینگن ندارند. جهت آگاهی به روز از لیست کشورهایی که به ویزای شینگن نیاز دارند و لیست کشورهایی که به ویزای شینگن نیاز ندارند بر روی لینک های مورد نظر کلیک نمائید. شما به سایت اصلی شینگن هدایت می شوید.

قیمت و هزینه اخذ ویزای شینگن

قیمت و هزینه اخذ ویزای شینگن با توجه به کشوری که از طریق آن اقدام داریم، و با توجه به اینکه اخذ ویزا به همراه پکیج تور و دعوتنامه رسمی باشد یا خیر، و همچنین مدت زمان درخواستی برای اعتبار ویزا متفاوت خواهد بود. همچنین خدمات سفارت (از جمله تکمیل فرم، تعیین وقت، آپلود مدارک، واریزی سفارت، مشاوره تهیه مدارک، تنظیم برنامه سفر، رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، ارائه دعوتنامه و صدور بیمه مسافرتی) به صورت تفکیک شده و جداگانه نیز ارائه می گردد.

جهت آگاهی از تعرفه خدمات به صورت جداگانه با آژانس سبزینه به شماره تماس حاصل فرمایید.

هزینه اخذ ویزای شینگن به صورت صفر تا صد به شرح زیر می باشد:

ویزای شینگن اسپانیا سینگل و مالتی 400 یورو (به همراه دعوتنامه توریستی)

ویزای شینگن مابقی کشورها سینگل و و مالتی 300 تا 350 یورو

جهت کسب اطلاعات درباره هزینه ویزای شینگن از طریق کشورهای دیگر با آژانس هواپیمایی سبزینه تماس حاصل فرمایید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 4824  |
 4.00   از   5/00   از تعداد   3   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان