جستجو در سایت

ویزای لهستان

logo

لهستان کشوری است در مرکز اروپا که با آلمان، جمهوری چک، اسلوواکی، لیتوانی و روسیه مرز مشترک دارد. این کشور جز کشور های ارزان قیمت با امکانات متوسط بوده و مقصد مناسبی برای گردشگری و مهاجرت کاری محسوب می شود. در صورتی که شما نیز قصد سفر و یا مهاجرت به این سرزمین را دارید، با این مطلب از سبزینه در رابطه با چگونگی اخذ ویزای لهستان و شرایط آن همراه بوده و با خدمات آژانس سبزینه در رابطه با دریافت ویزای لهستان آشنا شوید.

انواع ویزای لهستان

متقاضیان اخذ ویزای لهستان، با توجه به شرایط و مقصودی که از سفر خود دارند می توانند از یکی از روش های زیر، ویزای لهستان را دریافت نمایند. انواع ویزای لهستان شامل:

ویزای توریستی لهستان

در صورتی که متقاضی از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد، می تواند با دریافت ویزای توریستی لهستان، تا زمانی که برایش مشخص شده در این کشور بماند و پس از آن به کشور خود بازگردد.

ویزای تحصیلی لهستان

برای اخذ ویزای تحصیلی لهستان می بایست در ابتدا دعوتنامه از طرف مدرسه، دانشگاه و یا مرکز آموزشی مقصد را داشته باشید؛ در غیر این صورت ویزای تحصیلی به شما تعلق نخواهد گرفت.

ویزای بازدید از خانواده لهستان

در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما مقیم کشور لهستان باشد و از نظر مالی نیز در شرایط مناسب باشد، می تواند برای اعضای خانواده خود در ایران دعوتنامه ارسال نماید. در صورت دریافت دعوتنامه و تکمیل مدارک، شما می توانید از طریق ویزای توریستی وارد خاک لهستان شوید.

ویزای کاری لهستان

در صورت کمبود نیروی کار در لهستان، دولت این کشور برای جذب نیروی کار ماهر خارجی ویزا صادر می نماید. برای اخذ این نوع ویزا، شما نیاز به دریافت دعوتنامه از طرف کارفرما و یا یک شرکت لهستانی دارید.

ویزای ثبت شرکت لهستان

اگر فرد متقاضی قادر به تأسیس یک شرکت جدید در لهستان باشد و یا قصد خرید شرکت های موجود در این کشور را داشته باشد، می تواند برای اخذ ویزای لهستان، از این روش اقدام نماید. یکی از شروط اخذ این ویزا تمکن مالی مناسب و داشتن سرمایه 100 یورویی در حساب بانکی شما است. بهتر است یک وکیل رسمی در تمامی مراحل اخذ ویزا به روش ثبت شرکت همراه شما باشد.

ویزای درمانی لهستان

در بین کشورهای اروپایی، لهستان یکی از بهترین کشورها در حوزه ارائه خدمات درمانی و پزشکی محسوب می شود. با اخذ ویزای درمانی لهستان می توانید تا مدت زمان محدودی که مشخص شده در این کشور حضور داشته و از خدمات پزشکی این کشور بهره مند شوید.

ویزای ازدواج لهستان

یکی از ساده ترین روش های اخذ تابعیت لهستان، ازدواج با یکی از شهروندان لهستانی می باشد. فرد متقاضی پس از ازدواج با یکی از اتباع لهستانی و پس از گذشت 2 سال، می تواند برای اخذ اقامت دائم درخواست دهد. توجه داشته باشید که برای مهاجرت از این روش می بایست ازدواج شما در  دفاتر ثبت ازدواج مدنی USC ثبت بشود، در غیر این صورت تابعیتی به شما تعلق نخواهد گرفت.

ویزای ترانزیت لهستان

در صورتی که فرد متقاضی از کشور مبدأ به کشور دیگری سفر کند و در این میان مجبور به توقف کوتاهی در فرودگاه لهستان باشد، باید جهت ویزای ترانزیت لهستان درخواست نماید. شایان ذکر است که با داشتن این ویزا، شما نمی توانید از ناحیه ترانزیت فرودگاه خارج شوید.

ویزای اقامت دائم لهستان

ویزای اقامت دائم لهستان در واقع همان اقامت دائم این کشور می باشد که اخذ آن از روش های سرمایه گذاری، تمکن مالی، ازدواج، تحصیلی، کار، تولد فرزند و پناهندگی امکان پذیر می باشد.

ویزای دیپلماتیک لهستان

ویزای دیپلماتیک لهستان که برای مقامات رسمی و کارمندان دولت طراحی شده است، در حقیقت برای انجام فعالیت های دولتی توسط مقامات ایران در این کشور صادر می شود. از این ویزا نمی توان برای اهداف توریستی و گردشگری استفاده کرد.

ویزای همراه لهستان

در صورتی که فرد متقاضی موفق به اخذ ویزای دانشجویی و مهاجرت به این کشور شده باشد،  می تواند بعد از مدتی برای همسر و یا فرزندان خود درخواست ویزای همراه لهستان را به سفارت بدهد. شرط مهم اخذ این ویزا تمکن مالی و شرایط مالی مناسب متقاضی است.

ویزای نوع D

منظور از ویزای نوع D، ویزای بلند مدتی است که به عنوان ویزای ملی نیز شناخته می شود. افرادی که قصد اقامت دائم، سرمایه گذاری، درمانی و تحصیل در این کشور دارند و بیشتر از یک سال در این کشور اقامت دارند، می توانند با اخذ این ویزا، به مدت زمان طولانی تری در این کشور اقامت داشته باشند.

اخذ ویزای لهستان

ویزای لهستان VFS

دفتر VFS نماینده اخذ ویزای شینگن برای بسیاری از کشورهای اروپایی و غیر آن می باشد، اما ویزای لهستان از طریق شرکت VFS امکان پذیر نمی باشد و برای دریافت ویزای این کشور می بایست مستقیماً از سایت سفارت لهستان اقدام نمود.

 

ویزای لهستان توریستی

چگونه ویزای لهستان را بگیریم؟

پس از جمع آوری مدارک خواسته شده از سوی سفارت، این مدارک را می بایست به زبان انگلیسی ترجمه کرده و تحویل سفارت دهید.

افسر سفارت لهستان بین بازه زمانی 2 الی 4 هفته، پرونده شما را بررسی کرده و جواب را به شما اعلام می نماید. این جواب به شما نشان می دهد که ویزای لهستان را دریافت نموده اید و یا به شما ویزایی تعلق نمی گیرد.

در صورت ریجکت شدن ویزای لهستان، می توانید پس از 2 تا 4 ماه برای اخذ مجدد آن اقدام نمایید.

ویزای همراه لهستان

 

مراحل اخذ ویزای لهستان

مراحل دریافت ویزای لهستان به ترتیب زیر است:

 1. تهیه و جمع آوری مدارک مربوط به ویزای مورد نظر
 2. ترجمه مدارک به زبان انگلیسی توسط دارالترجمه و ارائه آن به سفارت
 3. پرداخت هزینه سفر به طور کامل و انتظار برای جواب سفارت
 4. بررسی مدارک ترجمه شده شما توسط افسر سفارت طی بازه زمانی 2 الی 4 هفته
 5. صدور ویزا و یا عدم صدور آن توسط سفارت

در صورت اخذ ویزا، متقاضی می بایست به سفارت لهستان مراجعه نموده، و گذرنامه خود به همراه لیبل ویزا را دریافت نماید. در صورت ریجکت شدن و درخواست مجدد، فرد متقاضی می تواند حدود 7 ماه بعد جهت درخواست مجدد ویزای لهستان اقدام نماید.

شرایط اخذ ویزای لهستان

شرایط اخذ ویزای لهستان به شرح ذیل می باشد:

تمکن مالی برای ویزای لهستان

میزان تمکن مالی لازم با توجه به شرایط متقاضی و شرایط شخص دعوت کننده در کشور مقصد مشخص می شود. جهت دریافت مشاوره در خصوص تمکن مالی با کارشناسان مجرب سبزینه تماس حاصل فرمایید.

این مبلغ می بایست در ابتدا به یورو تبدیل شده، و پس از آن توسط مدیر شعبه صادر کننده مهر و امضا شود.

گردش حساب بانکی

 گردش 3 ماهه حساب بانکی شما که نشان دهنده مبالغ ورودی یا خروجی از حساب بانکی است، یکی دیگر از شروط اخذ این ویزا است. این مبالغ در واقع همان خریدهای خرد و کلان روزمره کارت بانکی شما است، و ارقام آن می بایست طبیعی باشد.

در نهایت پس از بررسی مدارک شما، تصمیم نهایی صدور یا عدم صدور ویزا بستگی به نظر افسر ویزا در سفارت دارد.

سابقه سفر (Travel History)

تاریخچه سفر یا همان travel history فرد متقاضی، یکی از عوامل نشان دهنده مقصود و هدف او از ورود به این کشور می باشد که کاملا جنبه توریستی دارد.

دعوتنامه

دعوتنامه می تواند از طرف یکی از اعضای خانواده و یا یک شرکت باشد. متن این دعوت نامه باید مواردی چون مدت زمان اقامت، محل اقامت و زمان سفر شما را مشخص کند.

تاثیر داشتن دعوتنامه در اخذ ویزای لهستان

یکی از مهم ترین مدارکی که می بایست جهت اخذ ویزای لهستان به سفارت این کشور تحویل داده شود، دعوتنامه است. هر چقدر که فرستنده شخص دعوت کننده، از اعتبار بیشتری برخوردار باشد، یعنی در کشور لهستان جایگاه اجتماعی بهتری داشته باشد، احتمال صدور ویزا برای شما بیشتر می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای لهستان

مدارک لازم ویزای توریستی لهستان:

 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • پاسپورت معتبر
 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی
 • دو قطعه عکس بیومتریک با رعایت استانداردهای سفارت
 • رزرو هتل
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • بیمه مسافرتی معتبر و قابل قبول برای کشور مورد نظر
 • تمکن مالی فرد متقاضی
 • گردش ماه های آخر حساب بانکی
 • مدارک بازنشستگی در صورت بازنشته بودن فرد متقاضی
 • مدارک گواهی اشتغال به تحصیل
 • نامه اجازه همسر و یا والدین
 • رسید پرداخت هزینه های اخذ ویزا
مدارک ویزای لهستان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی:

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در واقع همان لیست مدارک مورد نیاز ویزای لهستان که در قسمت بالا ذکر شد، به علاوه موارد زیر است:

 • دعوتنامه از سوی دانشگاه مقصد
 • مدرک تحصیلی و ریز نمرات فرد متقاضی
 • تکمیل رزومه شخصی
 • مدرک زبان برای اثبات تبحر زبان فرد متقاضی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری:

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای لهستان، به علاوه موارد زیر:

 • کپی درخواست موقت ویزای کاری
 • کپی مدارک و اسناد
 • 4 قطعه عکس رنگی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای درمانی:

مدارک لازم اخذ ویزای لهستان، به علاوه موارد زیر:

 • نامه پزشکی و اثبات نیاز فرد متقاضی از بهره مند شدن خدمات درمانی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری لهستان:

علاوه بر مدارک لازم ویزای لهستان که در قسمت بالا ذکر شد، موارد زیر نیز مورد نیاز است:

 • تأییدیه وزارت کار جهت انجام فعالیت های سرمایه گذاری فرد متقاضی
 • محل اقامت و یا یک اسکان مشخص

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای نوع D:

مدارک لازم ویزای نوع D لهستان در واقع همان لیست مدارک لازم ویزای لهستان است که کمی بالاتر به آن اشاره شد.

با توجه به آمار درخواست پناهندگی مسافران این کشور، صدور ویزا برای متقاضیان بسیار سخت تر از گذشته شده است.

به همین علت بهتر است فرم های مربوط به اخذ ویزا با دقت، بدون غلط تایپی و با عبارات مناسب تکمیل شود.

در فرم ویزای شینگن سوالاتی مبنی بر اطلاعات شخص متقاضی و هدف وی از سفر به این کشور وجود دارد.

لازم به ذکر است که عدم صداقت شما در تکمیل فرم و یا استفاده از مدارک جعلی سبب ریجکت شدن ویزای لهستان می شود.

مصاحبه سفارت لهستان

همانطور که می دانید جهت اخذ ویزای لهستان، نیاز به مصاحبه حضوری در سفارت این کشور دارید. روند مصاحبه شما می تواند به اخذ ویزای شما کمک بزرگی بکند. حضور به موقع متقاضیان، لباس آراسته و مدارک آماده آنان می تواند بر روی صدور ویزا و یا عدم آن تأثیر گذار باشد.

دلایل ریجکت ویزای لهستان

 • عدم ارائه تمکن مالی مناسب
 • ارائه مدارک نامعتبر و جعلی
 • عدم توانایی در متقاعد کردن آفیسر پرونده برای بازگشت
 • داشتن سابقه کیفری در گذشته
 • رفع ریجکتی ویزای لهستان

ثبت ریجکتی در سیستم شینگن غیر قابل حذف است. چنانچه مدارک متقاضی تکمیل، و شرایط وی ایده آل بوده و با این وجود درخواست ویزای لهستان به صورت ناعادلانه ریجکت شده است، می توان نسبت به ارائه نامه اعتراض به ریجکتی ویزا اقدام نمود.

در غیر این صورت، بهترین تصمیم تکمیل نمودن نواقص مدارک، تقویت سابقه سفر و اقدام مجدد حداقل 6 ماه پس از ریجکتی ویزا است.

اعتراض به رد شدن ویزای لهستان

در صورتی که فرد متقاضی نسبت به ریجکت شدن خود معترض باشد، می تواند با نوشتن یک نامه به زبان انگلیسی و ذکر دلایل و ارائه اسناد معتبر مبنی بر اشتباه در ریجکتی، اعتراض خود را نسبت به رد شدن ویزای لهستان وارد نماید.

مدت زمان جواب دهی به ویزای لهستان

حدود 14 الی 21 روز پس از حضور شما در سفارت، جواب ویزا صادر می گردد. جهت دریافت جواب ویزا، می بایست شخصاً به سفارت این کشور مراجعه نمایید. توجه داشته باشید همراه داشتن رسید دریافتی و اصل کارت شناسایی الزامی است.

مدت زمان اعتبار ویزای لهستان

اعتبار زمانی ویزای لهستان به نوع ویزای انتخابی بستگی دارد. مدت زمان هر نوع ویزا با یکدیگر متغییر است و سفارت لهستان بسته به شرایط شما و ویزایی که برای افراد صادر می کند، زمان متفاوتی را در نظر می گیرد.

هزینه اخذ ویزای لهستان

هزینه اخذ ویزای لهستان بسته به خدمات مورد درخواست توسط فرد متقاضی می تواند متغییر باشد. این خدمات به صورت جداگانه نیز ارائه می گردد. جهت آگاهی از قیمت دقیق خدمات می توانید با مشاورین سبزینه به شماره تماس 02141383 تماس حاصل فرمایید.

قیمت ویزای لهستان

آدرس سفارت لهستان در ایران

جهت مصاحبه با افسران ویزا و یا برای دریافت جواب ویزا، می بایست به سفارت لهستان در ایران به آدرس: تهران، بزرگراه حقانی، بلوار آفریقا (نلسون ماندلا)، خیابان پبروز، پلاک 2 مراجعه فرمایید.

 اخذ ویزای لهستان با آژانس سبزینه

خدمات آژانس مسافرتی سبزینه در خصوص ویزای لهستان شامل اخذ ویزای لهستان، رزرو وقت فوری سفارت لهستان، تکمیل فرم ویزای لهستان، ارائه مشاوره تهیه مدارک لازم، رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل و ارائه بیمه مسافرتی می باشد.

جهت دریافت مشاوره ویزای لهستان با کارشناسان مجرب سبزینه به شماره 02141383 و در روزهای تعطیل با شماره 09121717717 تماس حاصل فرمایید.

 

سوالات متداول ویزای لهستان

آیا برای دریافت ویزای خود باید بلیط پرواز رفت و برگشت هم ارائه کرد؟

بله، برای اثبات به افسران سفارت مبنی بر بازگشت شما به کشور اولیه، نیاز به ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما می باشد.

 

آیا اخذ ویزای لهستان بدون دعوت نامه امکان پذیر می باشد؟

بله، اخذ ویزای لهستان بدون داشتن دعوتنامه هم امکان پذیر می باشد. ولی اقدام از طریق دعوتنامه، خصوصاً اگر دعوتنامه از طرف شخص درجه یک خانواده یا شخص دارای اعتبار و موقعیت اجتماعی مناسب در کشور هدف باشد، شانس موفقیت اخذ ویزا افزایش می یابد.

 

زمان مناسب برای درخواست ویزا چند روز قبل از سفر است؟

حداقل 15 روز و حداکثر 90 روز قبل از زمان سفر می بایست جهت اخذ ویزا اقدام نمود.

 

آیا با داشتن ویزای تحصیلی لهستان می توان در این کشور مشغول به کار شد؟

بله، دانشجویان در حال تحصیل در لهستان دارای مجوز اشتغال به کار پاره وقت هستند.

 

آیا انجام امور اخذ ویزای لهستان توسط کارگزاری انجام می شود؟

خیر، سفارت لهستان در حال حاضر هیچ کارگزاری ندارد و تمامی مراحل باید از طریق سفارت این کشور انجام شود.

 

آیا امکان تمدید ویزای شینگن از لهستان وجود دارد؟

در مواردی خاص اگر پس از ورود شما به این کشور اتفاقی غیر قابل پیش بینی رخ ندهد، فرد متقاضی می تواند از کشور لهستان جهت درخواست تمدید ویزای خود اقدام نماید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 2299  |
 5.00   از   5/00   از تعداد   4   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ایمان دانیالی شنبه 5 فروردین 1402

آیا واسه گرفتن ویزای کاری لهستان با دعوتنامه معتبر تمکن مالی و مدرک تحصیلی لازم هست؟

پاسخ
اشکان جمعه 4 فروردین 1402

آیا ارائه اصل دعوت نامه کار لازم است یا ایمیل را کپی کنیم کافی است؟؟

پاسخ
Admin در پاسخ به اشکان پنج شنبه 10 فروردین 1402

بله، این موارد در می تواند در بالا رفتن شانس ویزای شما تاثیرگزار باشد.

پاسخ
ContantUs مشاوره رایگان