جستجو در سایت
logo

مجارستان کشوری است در اروپای مرکزی که با اتریش، اسلوونی، کرواسی، اسلواکی، رومانی، صربستان و اوکراین همسایه است. این کشور یکی از برترین مقاصد گردشگری اروپا به شمار رفته و پایتخت آن (بوداپست) به عنوان یکی از زیباترین شهر های جهان شناخته می شود. در صورتی که شما نیز قصد مهاجرت به مجارستان را دارید، توصیه می کنیم این مطلب در رابطه با شرایط اخذ ویزای مجارستان را مطالعه نموده و با خدمات آژانس سبزینه در رابطه با دریافت ویزای مجارستان آشنا شوید.

چگونه ویزای مجارستان بگیریم؟

کشورهای حوزه شنگن، علی رغم قوانین یکسان جهت اخذ ویزای شنگن ، در خصوص صدور ویزا سخت گیری های متفاوتی دارند. امروزه ویزای مجارستان به علت افزایش مهاجرت به مجارستان تنها به صورت گروهی صادر می گردد. به این معنی که نمی توان جهت اخذ ویزای مجارستان انفرادی اقدام نمود، و تنها می بایست به صورت گروهی به تعداد بیش از 15 نفر اقدام نمود. چنانچه ظرفیت گروه تور به حد نصاب برسد، آژانس سبزینه نسبت به اخذ ویزای توریستی مجارستان برای مسافرین اقدام خواهد نمود.

جهت اخذ ویزای شینگن مجارستان می بایست ابتدا درخواست وقت سفارت مجارستان به صورت گروهی از طرف آژانس مسافرتی سبزینه به کنسولگری سفارت مجارستان ارسال شود. سپس کنسولگری این درخواست را به دفتر VFS تهران ارجاع داده، و زمان انگشت نگاری برای مسافرین اعلام خواهد شد. مسافران می بایست در روز تعیین شده به دفتر VFS Global تهران واقع در میدان هروی، مرکز خرید هروی سنتر جهت ارائه مدارک مورد نیاز برای ویزای مجارستان و انجام انگشت نگاری مراجعه نموده، و تا زمان اعلام جواب ویزای مجارستان در انتظار بمانند.

دفتر VFS گلوبال تهران به عنوان نماینده رسمی کشور مجارستان مسئولیت انجام امور مربوط به اخذ ویزا شنگن از جمله دریافت مدارک، بررسی مدارک و انگشت نگاری را بر عهده گرفته است. متقاضیان می بایست جهت اخذ ویزا مجارستان به این مرکز مراجعه نمایند. تنها در صورت اخذ ویزای ملی مجارستان ( ویزای نوع D مجارستان ) می بایست به دفتر کنسولگری مجارستان مراجعه نمود.

اخذ ویزای مجارستان تضمینی

 

انواع ویزای مجارستان

انواع ویزای مجارستان در دو دسته ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود، که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای کوتاه مدت مجارستان

ویزای کوتاه مدت مجارستان به دسته ای از ویزاها اطلاق می گردد که مدت اعتبار آن تا سقف 90 صادر گردد. این دسته از ویزاها شامل ویزای نوع A، ویزای نوع B و ویزای نوع C مجارستان می شود که در ادامه به معرفی هر یک از زیرمجموعه آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان همان ویزای نوع C مجارستان می باشد که جهت اهداف گردشگری اخذ می گردد. دولت مجارستان به علت افزایش مهاجرت به مجارستان این نوع از ویزا را تنها به صورت گروهی صادر می نماید. به این معنی که جهت اخذ ویزای توریستی مجارستان می بایست گروه مسافرین 15 نفره به حد نصاب رسیده، و سپس آژانس سبزینه جهت اخذ وقت سفارت و اعلام لیست اسامی به شرکت VFS مجارستان در تهران اقدام نماید.

مدت اعتبار ویزای مجارستان با توجه به مدت درخواستی و شرایط و اعتبار متقاضی متفاوت می باشد. در حال حاضر مدت اعتبار ویزای مجارستان حدود 20 تا 25 روز، و مدت مجاز اقامت در مجارستان حدود 5 تا 20 روز می باشد. مدت اعتبار ویزا به معنی Validity و مدت مجاز اقامت به معنی Duration of Stay می باشد. لازم به ذکر می باشد در حال حاضر ویزای مجارستان مولتی صادر نمی گردد. به این معنی که متقاضی با ویزای سینگل مجارستان می تواند تنها یک بار به خاک مجارستان ورود کرده، و به محض خروج وی از خاک مجارستان اعتبار ویزا باطل می گردد.

دارنده ویزا توریستی مجارستان اجازه کار یا تحصیل در مجارستان نداشته، و تنها مجاز به گردشگری و در صورت کافی بودن مدت مجاز اقامت، مجاز به درمان می باشد.

ویزای توریستی مجارستان بدون دعوتنامه

چنانچه جهت اخذ ویزای توریستی مجارستان بدون دعوتنامه اقدام شود، می بایست نسبت به تهیه واچر رزرو هتل خارجی اقدام نمود. چنانچه متقاضی از شرایط مناسب و مدارک کافی (خصوصاً تمکن مالی و گردش حساب) برخوردار باشد، نیازی به تهیه دعوتنامه از مجارستان نخواهد بود.

ویزای توریستی مجارستان با دعوتنامه

در حال حاضر به علت سختگیری دولت مجارستان، اخذ ویزای توریستی مجارستان با دعوتنامه توسط آژانس سبزینه اقدام نمی شود. اخذ ویزای مجارستان تنها به صورت گروهی و همراه با رزرو هتل امکان پذیر می باشد. احتمال ویزا شدن مجارستان به صورت انفرادی بسیار ضعیف می باشد. لذا تنها در صورتی که گروه مسافرین 15 نفره به حد نصاب برسد، آژانس سبزینه اقدام به اخذ ویزای مجارستان گروهی می نماید.

ویزای تجاری مجارستان

ویزای تجاری مجارستان به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت اهداف تجاری (Business) اخذ می گردد. این اهداف می تواند شامل شرکت در یک جلسه، عقد یک قرارداد و ... باشد. جهت اخذ ویزای تجاری مجارستان می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه تجاری از مجارستان اقدام نموده، و سپس مدارکی که نشان دهنده همکاری فی مابین شرکت ایرانی و شرکت مجارستانی باشد ارائه نمود.

ویزای کاری مجارستان

ویزای کاری مجارستان به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت کار در مجارستان اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای کاری مجارستان می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه کاری از مجارستان اقدام نموده، و سپس به همراه دیگر مدارک به مرکز انگشت نگاری مجارستان مراجعه نمود. لازم به ذکر می باشد تنها افراد خاص و متخصص قادر به اخذ ویزا کاری مجارستان می باشند.

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت تحصیل در مجارستان اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه تحصیلی از مجارستان اقدام نموده، و سپس به همراه دیگر مدارک به مرکز انگشت نگاری مجارستان مراجعه نمود. ارائه مدارکی که اثبات کننده توانایی تأمین هزینه تحصیل در مجارستان در طول مدت اقامت محصل باشد الزامی است.

ویزای ملاقات خانواده و دوستان مجارستان

ویزای ملاقات خانواده و دوستان مجارستان به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت بازدید از خانواده در مجارستان اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای بازدید خانواده مجارستان می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه از مجارستان نموده، و سپس نسبت به اخذ ویزا نوع C مجارستان یا همان Hungary Visitor Visa اقدام نمود.

ویزای ترانزیت فرودگاهی مجارستان

ویزای ترانزیت فرودگاهی مجارستان یا ویزای نوع A مجارستان به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت توقف و تعویض پرواز در فرودگاه مجارستان اخذ می گردد. دارنده این نوع از ویزا اجازه خروج از فرودگاه نخواهد داشت.

ویزای ورود مجدد مجارستان

ویزای ورود مجدد مجارستان یا ویزای بازگشت مجارستان مخصوص افرادی است که مجوز اقامت دائم مجارستان را دارند. چنانچه این افراد قصد بازگشت به مجارستان داشته باشند ولی مجوز اقامت دائم مجارستان آن ها مفقود، دزدیده یا اعتبار آن به پایان رسیده باشد، نیاز به اخذ ویزای بازگشت مجارستان خواهند داشت.

اخذ ویزا مجارستان تضمینی

 

مراحل اخذ ویزای مجارستان

مراحل اخذ ویزای مجارستان به شرح ذیل می باشد:

 1. ابتدا کارشناسان آژانس سبزینه مدارک متقاضی را بررسی نموده، و درصد شانس ویزای مجارستان را برای متقاضی ارزیابی و برآورد می کنند. چنانچه متقاضی از شرایط مناسب برخوردار بوده، آژانس سبزینه ایشان را در لیست گروه مسافرین قرار خواهد داد.
 2. زمانی که گروه مسافرین به حد نصاب (15 نفر) می رسد، آژانس سبزینه تأییدیه به حد نصاب رسیدن گروه را به اطلاع مسافرین خواهد رساند.
 3. سپس آژانس سبزینه نسبت به اخذ وقت سفارت مجارستان جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری در vfs مجارستان اقدام می نماید.
 4. یک هفته پیش از فرا رسیدن وقت سفارت، آژانس سبزینه لیست گروه مسافرین را به دفتر vfs مجارستان ارسال می نماید.
 5. مسافرین می بایست در زمان تعیین شده به شرکت vfs مجارستان در تهران جهت ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری مراجعه نموده، و تا زمان اعلام جواب ویزای مجارستان در انتظار بمانند.

 

شرایط دریافت ویزای مجارستان

 

شرایط اخذ ویزای مجارستان چیست؟

چنانچه متقاضی از مدارک کافی و شرایط لازم، از جمله شرایط سنی و سابقه سفر به کشور های مختلف جهان، برخوردار باشد اخذ ویزای مجارستان تضمینی خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای مجارستان و مدارک مورد نیاز به شرح ذیل می باشد:

مدارک لازم برای ویزای مجارستان

مدارک لازم برای ویزای مجارستان به شرح ذیل می باشد:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا مجارستان (شامل تاریخ ورود و خروج به مجارستان ، نوع ویزای درخواستی ، منابع مالی تأمین هزینه های سفر ، مشخصات همراه ، مشخصات میزبان در مجارستان (در صورت وجود دعوتنامه) ، برنامه سفر دقیق)
 • اصل کارت ملی  و شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل 7 ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شنگن گذشته)

*توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان (خصوصاً کشورهای منطقه شینگن) یکی از عوامل متقاعد کننده افسر ویزا در اثبات توریست بودن متقاضی و بازگشت وی به کشور خود پس از پایان سفر می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 35 در 45 میلیمتر ، رنگی ، زمینه سفید ، تمام رخ ، 70% زوم چهره و بدون روتوش
 • پرینت گردش مالی (سه ماهه حساب جاری) با حداقل 80 میلیون تومان (توجه: گردش حساب می بایست دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزی با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای افسر ویزا وجود نداشته باشد.)

*توضیحات: نوع حساب ، مدتی که این حساب را داشته اید ، مبالغ واریزی و برداشتی ، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار حساب بانک تأثیرگذار می باشد. بایستی توجه داشت که از واریز مبالغ سنگین به یک حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نبایست بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام دفتر vfs مجارستان یا سفارت از بانک وجود دارد.

 • ارائه پرینت سپرده بانک (در صورت وجود)
 • تمکن مالی و ذکر موجودی به یورو
 • سند ملکی (درصورت وجود)

*توضیحات:

–  ارائه سند ملک جهت اخذ ویزا مجارستان الزامی نمی باشد، اما درصد موفقیت اخذ ویزا مجارستان را افزایش خواهد داد.

–  ارائه سند شریکی بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر هجده سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • رزرو بلیط هواپیما (رفت و برگشت). *توجه فرمائید رزرو جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای مجارستان خواهد شد.
 • بیمه مسافرتی فردی یا جمعی برای کل مدت سفر با حداقل پوشش بیمه به مبلغ 30000 تا 50000 یورو. *شرکت بیمه گذار نیز می بایست در کشور مورد تقاضای ویزا نمایندگی داشته باشد. متقاضیان می توانند جهت خرید بیمه مسافرتی از طریق سایت آژانس هواپیمایی سبزینه اقدام نمایند.
 • رزرو هتل (برای تمام شب های اقامت) ، یا اصل دعوتنامه با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. *لازم به ذکر است رزرو جعلی منجر به رد شدن ویزای مجارستان خواهد شد.

مدارک لازم برای محصلین و دانشجویان

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی لازم برای کارمندان بخش دولتی یا خصوصی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر تاریخ اعتبار قرارداد کاری، تاریخ شـروع به خدمت، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی، حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) به همراه تاریخ، شماره، امضا مدیرعامل و مهر شرکت، آگهی تاسیس شرکت، آگهی آخرین تغییرات، فیش حقوقی سه ماه آخر، لیست بیمه سه ماه آخر (در صورت وجود)

مدارک شغلی لازم برای پزشکان

 • سوابق بیمه ، پروانه طبابت ، کارت نظام پزشکی

مدارک شغلی لازم برای مشاغل آزاد

 • سوابق بیمه، پروانه بهره برداری/جواز کسب

مدارک شغلی لازم برای دارندگان شرکت

 • آگهی تاسیس شرکت، آگهی آخرین تغییرات، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت (که درآمد و سمت در آن لحاظ شود.)

مدارک شغلی لازم برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی لازم برای ساختمان سازان

 • قرارداد کاری ، معرفی نامه ، جواز ساخت ، آگهی تاسیس یا کارت نظام مهندسی ، سوابق بیمه (حتی اگر اختیاری باشد)

مدارک شغلی لازم برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی، درآمد و تعداد روزهای مرخصی

مدارک شغلی لازم برای بازرگانان

 • سوابق بیمه ، کارت بازرگانی ، آگهی تاسیس شرکت
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک لازم برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی ، فیش حقوقی

*توجه: همه مدارک بایستی به زبان مورد تأیید سفارت ترجمه شوند.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن می تواند با توجه به شرایط متقاضی ، زمان های مختلف و کشور مورد تقاضا متفاوت باشد. آژانس هواپیمایی سبزینه با تحلیل و بررسی شرایط متقاضی، مدارک مورد نیاز ویزا شینگن را به متقاضی اعلام می نماید.

توجه فرمایید سفارت در صورت مشاهده هر گونه جعل، ویزای متقاضی را ریجکت و در لیست سیاه قرار خواهد داد. در صورت مناسب بودن شرایط متقاضی و تکمیل بودن مدارک وی ، اخذ ویزای شینگن مجارستان تضمینی خواهد شد. شرایط متقاضی به معنی شرایط سنی (ترجیحاً بالای 30 سال) و وضعیت تاهل (ترجیحاً متاهل) می باشد.

شرایط و مدارک اخذ ویزا برای خانواده دانشجویان مجارستان

اگر قصد دارید به عنوان خانواده دانشجویی به مجارستان بیایید، باید به موارد زیر توجه کنید. توصیه می‌شود همیشه اطلاعات رسمی و به‌روز از سفارت یا کنسولگری مجارستان در کشورتان یا وب‌سایت رسمی آنها را بررسی کنید، زیرا ممکن است الزامات تغییر کنند.

معمولاً برای ورود خانواده دانشجویی به مجارستان، م ی‌توانید از یک ویزای "D" مجارستان استفاده کنید. این نوع ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به مدت معینی در مجارستان اقامت کنید. در این مورد، شرایط و مدارکی که ممکن است نیاز باشد عبارتند از:

 

 • دعوتنامه از دانشگاه: دانشجوی شما باید ابتدا توسط دانشگاه مجارستان پذیرش گرفته باشد و دعوتنامه ارائه شده تایید کننده وضعیت دانشجویی او باشد.
 • مدارک تحصیلی دانشجو: ممکن است نیاز به ارائه مدارک تحصیلی دانشجویی شامل مدارک تحصیلی، کارنامه تحصیلی، و گواهی پذیرش دارید.
 • پرونده مالی: شما باید توانایی مالی لازم برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده را اثبات کنید.
 • بیمه مسافرتی: باید بیمه مسافرتی با پوشش کامل پزشکی و بیمه مسئولیت مدنی داشته باشید.
 • فرم درخواست ویزا: باید فرم درخواست ویزا را به دقت تکمیل کرده و ارائه دهید.
 • عکس‌های کمکی: عکس‌های اندازه پاسپورت با مشخصات مشخصی برای فرم درخواست ویزا موردنیاز است.
 • گذرنامه: گذرنامه شما و هر عضو خانواده باید دارای اعتبار کافی باشد و حداقل ۳ صفحه خالی داشته باشد.
 • پرونده خانوادگی: باید اثبات کنید که اعضای خانواده به عنوان خانواده دانشجویی شما مشخص شده‌اند، مثلاً از طریق شناسنامه، روابط خونی و... .
 • سایر مدارک مورد نیاز سفارت یا کنسولگری: برخی از مدارک تکمیلی ممکن است توسط سفارت یا کنسولگری مورد نیاز شما قرار گیرند.

توصیه می‌شود قبل از تقدیم درخواست ویزا، با سفارت یا کنسولگری مجارستان در کشورتان تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به‌روز را دریافت کنید. همچنین، مشاوران مهاجرت و وکلای تخصصی نیز می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند.

ویژگی های عکس ویزای مجارستان

ویژگی های عکس ویزای مجارستان به شرح ذیل می باشد:

 

 

ویژگی های عکس ویزای مجارستان 1

 

توضیحات تصویر فوق:

 • عکس مربوط به شش ماه اخیر باشد.
 • عرض عکس 35 تا 40 میلیمتر باشد.
 • صورت می بایست 70 تا 80 درصد فضای عکس را به خود اختصاص دهد. بالای شانه ها نیز می بایست کمی نمایان باشد.
 • عکس می بایست شفاف و با لنز تمرکز شده باشد. عکس های تار یا کدر مورد قبول دفتر VFS مجارستان نمی باشد.
 • عکس می بایست بدون خط خوردگی یا تا خوردگی باشد.

 

 

 

ویژگی های عکس ویزای مجارستان 2

 

توضیحات تصویر فوق:

 • نگاه و چشمان متقاضی در عکس می بایست مستقیم به لنز دوربین باشد.
 • رنگ پوست می بایست طبیعی باشد، و لذا تن عکس بایستی تنظیم باشد.
 • روشنایی و کنتراست عکس می بایست تنظیم باشد.
 • پرینت عکس می بایست با رزولوشن بالا و بر روی کاغذ با کیفیت باشد.
 • عکس می بایست بر روی کاغذ مخصوص عکس پرینت گرفته شود.

 

 

 

ویژگی های عکس ویزای مجارستان 3

 

توضیحات تصویر فوق:

 • چشم می بایست در حالت باز و واضح باشد، و توسط موها پوشانده نشده باشد.
 • صورت می بایست بدون زاویه و عمود بر لنز دوربین باشد ، و 2 چشم در یک خط صاف قرار گیرد.
 • زمینه عکس می بایست سفید باشد.
 • عکس می بایست با فلش گرفته شده باشد، و بدون سایه و بازتاب فلش باشد. چشم در عکس نبایست قرمز باشد.

 

 

 

ویژگی های عکس ویزای مجارستان 4

 

توضیحات تصویر فوق:

 • در صورت عینکی بودن، می بایست از بازتاب نور فلش از شیشه های عینک خودداری نمود.
 • در صورت امکان، از پوشیدن عینک با فریم ضخیم خودداری نمایید.
 • فریم عینک نبایست باعث پوشانده شدن چشمان بشود.
 • پوشش سر مجاز نمی باشد (به غیر از موارد مذهبی). در صورت محجبه بودن ، صورت می بایست از پایین چانه تا بالای پیشانی و از لبه سمت چپ تا لبه سمت راست کاملا مشخص باشد.

 

 

 

ویژگی های عکس ویزای مجارستان 5

 

توضیحات تصویر فوق:

 • در عکس می بایست تنها خود متقاضی حضور داشته باشد. به عنوان مثال عکس کودک به همراه مادر یا فرد دیگری نباشد.
 • در پشت متقاضی نبایست صندلی یا لوازم دیگر قرار گیرد، و زمینه می بایست کاملاً یک دست و روشن باشد.
 • عضلات صورت می بایست آزاد بوده ، و دهان به حالت بسته باشد.

نحوه دریافت و مراحل صدور ویزای مجارستان

نحوه دریافت و مراحل صدور ویزای مجارستان به ترتیب به شرح ذیل می باشد:

 1. ابتدا مدارک و بیومتریک متقاضی (عکس و نگشت نگاری) در دفتر VFS تهران بررسی می شود.
 2. سپس کارنامه متقاضی از طرف دفتر VFS به سوی سفارت مجارستان در تهران برای جواب نهایی و تأییدیه ویزای مجارستان ارسال می شود.
 3. چنانچه مدارک متقاضی مورد تأیید باشد، و افسر ویزا متقاعد به بازگشت متقاضی به کشور خود پس از پایان سفر شود، برچسب ویزای مجارستان در پاسپورت متقاضی الحاق، و سپس به سوی دفتر VFS هروی سنتر ارسال می شود.
 4. سپس گذرنامه متقاضی به همراه ویزا آماده تحویل می باشد.

مدت زمان بررسی و تایید ویزای مجارستان

مدت زمان بررسی و تایید ویزای مجارستان در شرکت VFS تهران از زمان انگشت نگاری حدود 2 الی 3 هفته خواهد بود. مدت زمان انتظار برای وقت سفارت از زمان درخواست بسته به میزان تقاضا و شلوغی متفاوت خواهد بود. در حال حاضر مدت زمان انتظار برای وقت دهی سفارت حدود 2 الی 7 روز می باشد.

بررسی ریجکت شدن ویزای مجارستان

پس از اعلام ریجکتی ویزا مجارستان می بایست ابتدا نسبت به آگاهی از دلیل یا دلایل ریجکتی ویزای مجارستان اقدام نمود. علت ریجکتی ویزای مجارستان در برگه ای به نام برگه ریجکتی در روز تحویل پاسپورت به متقاضی تحویل داده می شود. پس از تحویل برگه ریجکتی می بایست نسبت به تنظیم نامه اعتراض به ریجکتی ویزای مجارستان با فرم و محتوا استاندارد اقدام نمود. اطلاعات ذیل پیش از آغاز متن بایستی در آغاز نامه درج شوند:

 • نام و نام خانوادگی
 • محل تولد و تاریخ تولد
 • شماره گذرنامه
 • آدرس پستی
 • ایمیل
 • تاریخ ریجکتی ویزای مجارستان
 • علت ریجکت شدن ویزای مجارستان (که در نامه ریجکتی درج شده است)

 

همه ریجکتی ها به این علت می باشد که افسر ویزا متقاعد به بازگشت متقاضی به کشور خود نشده است. دلایل قانع نشدن افسر ویزا می تواند شامل موارد ذیل باشد:

 • عدم ارائه برنامه سفر شفاف و دقیق
 • عدم ارائه واچر هتل یا مدارک دیگر مبنی بر محل اقامت در طول سفر
 • عدم ارائه مدارک مالی قوی (تمکن مالی و گردش حساب) جهت اثبات توانایی تأمین هزینه سفر
 • عدم ارائه مدارک مبنی بر وابستگی ها در ایران (پیوندهای خانوادگی ، گواهی اشتغال به کار ، آگهی تاسیس ، سند ملکی یا هر مدرک دیگری که نشان دهنده وابستگی ها در ایران و بازگشت به کشور باشد)
 • ارائه گذرنامه مخدوش و یا آسیب دیده
 • سابقه سفر نامناسب (Travel History)
 • عدم ارائه رزرو بلیت هواپیما
 • ارائه مدارک جعلی

مدت زمان اعتبار ویزای مجارستان

مدت زمان اعتبار ویزای مجارستان از نوع ویزای نوع C شنگن همانند دیگر ویزاهای شینگن 180 روز، و مدت مجاز اقامت 90 روز می باشد. لکن امروزه به علت سختگیری حاضر در خصوص مهاجرت به حوزه شینگن مدت اعتبار ویزای مجارستان 20 تا 25 روز، و مدت مجاز اقامت ویزای مجارستان 5 تا 20 روز صادر می گردد. به عنوان مثال چنانچه مدت اعتبار ویزایی (Visa validity) 25 روزه، و مدت مجاز اقامت آن (Duration of Stay) 20 روز باشد، به این معنی است که متقاضی می تواند در بازه زمانی 25 روزه یک بار به خاک مجارستان ورود کرده، و به مدت 20 روز در آن کشور اقامت داشته باشد.

قیمت و هزینه اخذ ویزای مجارستان به چه صورت است؟

به این علت که ویزای مجارستان به صورت انفرادی اقدام نمی شود، و تنها به صورت گروهی اقدام یم شود، لذا قیمت و هزینه اخذ ویزای مجارستان به همراه هزینه بلیط هواپیما و هزینه تور مجارستان محاسبه خواهد شد. متقاضیان می توانند جهت آگاهی از قیمت تور مجارستان با آژانس مسافرتی سبزینه تماس حاصل فرمایند.

 

هزینه ویزای مجارستان

 

سفارت مجارستان در تهران

سفارت مجارستان در تهران واقع در دروس، میدان هدایت، خیابان شادلو، پلاک 10 می باشد. روزهای تعطیلی سفارت مجارستان در هفته جمعه و شنبه می باشد. ساعت کاری سفارت مجارستان از 9:30 صبح تا 3:30 بد از ظهر می باشد.

ادرس شرکت vfs مجارستان در تهران

شرکت vfs تهران واقع در خیابان گلستان پنجم، میدان هروی، مرکز خرید هروی سنتر، طبقه چهارم می باشد. روزهای تعطیل شرکت vfs تهران در هفته جمعه و شنبه می باشد. ساعت کاری vfs مجارستان 8 صبح الی 5 بعد از ظهر می باشد.

 

خدمات ویزا آژانس مسافرتی سبزینه شامل اخذ ویزای مجارستان ، اخذ وقت سفارت مجارستان ، تکمیل فرم ویزای مجارستان ، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک مورد نیاز برای ویزای مجارستان (خصوصاً مدارک مالی)، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز انگشت نگاری ، همراهی متقاضی در شرکت vfs مجارستان ، تنظیم برنامه سفر دقیق جهت ارائه به سفارت مجارستان ، رزرو بلیط هواپیما ، رزرو هتل خارجی با کارت اعتباری بین المللی و صدور بیمه مسافرتی توسط سایت سبزینه می باشد.

لازم به ذکر می باشد خدمات فوق به صورت جداگانه و تفکیک شده نیز ارائه می گردد.

متقاضیان می توانند جهت مشاوره رایگان در خصوص خدمات فوق با کارشناسان مجرب اژانس مسافرتی سبزینه تماس حاصل فرمایند.

اخذ ویزای مجارستان با آژانس سبزینه

خدمات ویزا آژانس هواپیمایی سبزینه در حوزه مجارستان شامل اخذ ویزای مجارستان ، اخذ وقت سفارت مجارستان ( وقت vfs مجارستان )، تکمیل فرم ویزای مجارستان ، ارائه مشاوره در خصوص نحوه تهیه مدارک (خصوصاً مدارک مالی)، تنظیم برنامه سفر دقیق جهت ارائه به vfs مجارستان ، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز وقت سفارت می باشد.

سبزینه به عنوان آژانس مسافرتی ویزای مجارستان در ابتدا با بررسی مدارک و شرایط فعلی متقاضی، درصد شانس ویزای مجارستان را ارزیابی و برآورد می کنند. چنانچه متقاضی از شرایط نامناسب و مدارک ناکافی برخوردار باشد، آژانس سبزینه از عقد قرارداد با متقاضی خودداری می نماید.

لازم به ذکر می باشد خدمات فوق به صورت تفکیک شده نیز ارائه می گردد.

متقاضیان خدمات ویزای مجارستان می توانند جهت مشاوره ویزای مجارستان و تخمین درصد شانس ویزای مجارستان با کارشناسان آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایند. 

جهت مشاهده ویزا های اخذ شده از طریق سبزینه، بر روی لینک اینستاگرام واقع در فوتر پایین صفحه کلیک نمائید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 1.50   از   5/00   از تعداد   2   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان