جستجو در سایت
logo

هلند کشوری است در اروپای غربی که مرز مشترکی با آلمان و بلژیک دارد. این کشور که به سرزمین گل ها مشهور است، یکی از صنعتی ترین کشور های جهان بوده که مسافران و مهاجران فراوانی را سالانه به خود جذب می کند. در صورتی که شما نیز قصد مهاجرت به هلند را دارید، با این مطلب از سبزینه در رابطه با شرایط اخذ ویزای هلند (مراحل و مدارک مورد نیاز) و همچنین خدمات آژانس سبزینه در رابطه با دریافت ویزای هلند آشنا شوید.

انواع ویزای هلند

انواع ویزای هلند بسته به هدف از سفر می تواند متفاوت باشد. انواع ویزای شینگن هلند عبارتند از ویزای توریستی هلند ، ویزای تحصیلی هلند یا ویزای دانشجویی هلند ، ویزای کار هلند ، ویزای تجاری هلند ( ویزای بزینس هلند ) ، ویزای ترانزیتی هلند ، و ... در ادامه به معرفی هر یک از انواع ویزای هلند خواهیم پرداخت.

ویزای کوتاه مدت هلند

ویزای کوتاه مدت هلند ( ویزای شینگن کوتاه مدت هلند ) همان طور که از اسمش پیداست به نوعی از ویزای هلند گویند که برای مدت اعتبار 6 ماهه و مجموع مدت مجاز اقامت 90 روزه صادر می گردد. بدین معنی که مسافر از زمان صدور ویزا به مدت 6 ماه می تواند سفر به هلند را آغاز، و به مجموع مدت 90 روز در آنجا یا کشوری دیگری در حوزه شنگن اقامت داشته باشد. چنانچه ویزای وی به صورت ویزای مولتیپل شینگن باشد می تواند به هر تعداد سفر به حوزه شینگن ورود کند، و مجموع اقامت وی در کل سفرها نبایستی از 90 روز بگذرد. پس از 6 ماه نیز ویزای وی انقضا و باطل می گردد و دیگر اجازه ورود به ناحیه شینگن را نخواهد داشت.

ویزای کوتاه مدت هلند در واقع همان ویزای نوع C است که برای اهداف کوتاه مدت مانند گردشگری ، تجارت ،  بازدید از خانواده و دوستان و ترانزیت اخذ می گردد. ویزای کوتاه مدت هلند خود انواعی دارد که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی هلند

ویزای توریستی هلند همان گونه که از نامش پیداست به نوعی از ویزای هلند گویند که جهت اهداف گردشگری اخذ می گردد. مدت اعتبار ویزای توریستی هلند معمولا به مدت اعتبار 6 ماهه اخذ می گردد، لکن به علت سختگیری ویزای شینگن برای ایرانیان این احتمال وجود دارد که مدت اعتبار آن به مقدار کمتری صادر گردد. مدت مجاز اقامت ویزای توریستی هلند برای ایرانیان نیز به مدت کمتری صادر می گردد.

ویزای تجاری هلند

ویزای تجاری هلند یا ویزای بزینس هلند برای کسانی اخذ می گردد که قصد شرکت در کنفرانس ، ملاقات تجاری ، جلسه ، شرکت در نمایشگاه های تجاری و دوره های آموزشی دارند. ویزای تجاری هلند ( ویزای بزینسی هلند ) تنها برای کسانی صادر می گردد که از هیچ شرکت یا سازمانی در هلند دستمزدی برای فعالیت شغلی دریافت نکنند. متقاضیانی که قصد کار در هلند و دریافت حقوق در هلند دارند می بایست جهت اخذ ویزای کار هلند ( Work Permit )  به معنی اجازه کار در هلند اقدام نمایند.

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند یا ویزای دانشجویی هلند به نوعی از ویزای هلند گوید که برای اهداف تحصیلی اخذ می گردد. مدت اعتبار ویزای تحصیلی هلند معمولا تا سقف 5 سال صادر می گردد. شرایط ویزای تحصیلی هلند شامل پذیرش دانشگاهی از هلند و دریافت مجوز اقامت موقت هلند (MVV) و مجوز اقامت هلند (VVR) می باشد، که دانشگاه ها نیز می توانند از طرف دانشجو درخواست آن ها را به اداره مهاجرت هلند بدهند.

ویزای کاری هلند (ویزای طولانی مدت)

ویزای کاری هلند یا ویزای طولانی مدت هلند یکی از روش های مهاجرت به هلند و گرفتن اقامت هلند می باشد. در واقع گاهی اقامت یک کشور به عنوان ویزای طولانی مدت ترجمه می شود. جهت اقامت در هر کشوری از حوزه شینگن به مدت بالای 90 روز نیاز به اخذ کارت اقامت کشور مورد نظر می باشد. چنانچه شخص دارای تخصص مورد نیاز هلند باشد، می تواند از طریق پیشنهاد شغلی از هلند مجوز اقامت هلند را دریافت کند، و دیگر نیازی به ویزای کار هلند نخواهد داشت. مدارک لازم برای ویزای کار هلند ، علاوه بر مدارک لازم برای ویزای هلند که کمی پایین تر به آن اشاره شده است، شامل مجوز اقامت هلند ، پشنهاد کاری از هلند ، و مدارک دیگری می باشد که بسته به نوع شغل در هلند مشخص خواهد شد.

ویزای ملاقات خانواده و دوستان هلند

ویزای ملاقات خانواده و دوستان هلند که به آن ویزای ملاقات خانواده و بستگان هلند نیز می گویند برای کسانی صادر می گردد که قصد دیدار و ملاقات از اعضای خانواده یا دوستان خود را دارند. جهت اخذ ویزای ملاقات خانواده و بستگان هلند بایستی دعوتنامه از هلند تهیه کرد، لذا نیازی به رزرو هتل نیست.

ویزای ترانزیت فرودگاهی هلند

ویزای ترانزیت فرودگاهی هلند در واقع همان ویزای نوع A شینگن است که فقط برای ترانزیت (عبور) از فرودگاه جهت تعویض پرواز است. چنانچه توقف مسافر در حوزه شینگن فقط یک بار و کمتر از 24 ساعت باشد و ویزای کانادا یا آمریکا داشته باشد، نیازی به اخذ ویزای ترانزیت شینگن نیست. به عنوان مثال اگر مسافری به مقصد واشنگتن توقفی در فرانکفورت به مدت کمتر از 24 ساعت داشته باشد، نیازی به گرفتن ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن ندارد. ولی چنانچه هنگام پرواز برگشت مسافر، ویزای وی اعتبار نداشته باشد، بایستی جهت اخذ ویزای ترانزیت شینگن در پرواز برگشت اقدام نماید. چنانچه تعداد توقف در 2 کشور یا بیشتر باشد، یا یک توقف به مدت بیش از 24 ساعت باشد، بایستی جهت اخذ ویزای توریستی شینگن ( ویزای نوع C شینگن ) اقدام نمود. مدارک لازم برای ویزای شینگن جهت ترانزیت تقریبا همانند مدارک لازم برای ویزای شینگن جهت گردشگری است، ولی درصد شانس ویزا شدن ویزای شینگن جهت ترانزیت بیشتر از ویزای شینگن جهت گردشکری است. به بیانی دیگر، اقدام جهت اخذ ویزای توریستی شینگن نوع C (برای اهداف ترانزیت) یا ویزای ترانزیت شینگن (نوع A)، شانس بیشتری نسبت به ویزای توریستی شینگن برای اهداف گردشگری وجود دارد. مدارک لازم را خود ایرلاینی که از آن بلیط خریداری شده به متقاصی اعلام می نماید، و متقاضی می بایست مدارک را تهیه و به دفتر ایرلاین در تهران تحویل دهد. به عنوان مثال هواپیمایی لوفتانزا در روزهای سه شنبه مدارک را تحویل و جهت اخذ ویزای شینگن به سفارت مربوطه اقدام می نماید. به دلیل تغییرات مکرر قوانین شینگن در خصوص ترانزیت، آژانس هواپیمایی سبزینه همیشه قبل از اقدام به صدور بلیط هواپیما با ایرلاین مربوطه تماس گرفته، و قوانین ترانزیت را مجددا بررسی می کند.

ویزای ورود مجدد هلند

ویزای ورود مجدد هلند یا ویزای بازگشت هلند مخصوص افرادی است که مجوز اقامت دائم هلند را دارند. چنانچه این افراد قصد بازگشت به هلند داشته باشند ولی مجوز اقامت دائم هلند آن ها مفقود، دزدیده یا اعتبار آن به پایان رسیده باشد، نیاز به اخذ ویزای بازگشت هلند دارند.

ویزای توریستی هلند بدون دعوتنامه

ویزای توریستی هلند بدون دعوتنامه زمانی اخذ می گردد که مسافر واچر رزرو هتل را به همراه مدارک دیگر در روز وقت سفارت به افسر ویزا ارائه دهد. در صورتی که مسافر دعوتنامه از هلند در دست دارد، نیازی به واچر رزرو هتل نیست.

ویزای توریستی هلند با دعوتنامه

ویزای توریستی هلند با دعوتنامه به 2 طریق انجام می پذیرد. روش اول گرفتن دعوتنامه از هلند توسط خانواده یا بستگان نزدیک متقاضی است، و روش دیگر ویزای شینگن با دعوتنامه رسمی از طریق کانال آژانس هواپیمایی سبزینه می باشد، که در آن صورت هزینه ویزای هلند به همراه پکیج تور (ویزا + هتل + دعوتنامه) محاسبه و به متقاضی اعلام می گردد.

ویزای هلند VFS

ویزای هلند VFS به معنی اخذ ویزای هلند از طریق شرکت VFS Global تهران واقع در مرکز خرید هروی سنتر می باشد. شرکت VFS به عنوان نماینده رسمی دولت هلند، مسئولیت انجام امور مربوط به صدور ویزا را، از جمله بررسی مدارک متقاضی و انجام انگشت نگاری، بر عهده گرفته است.

اخذ ویزای هلند تضمینی

 

چگونه ویزای هلند بگیریم؟

برای اخذ ویزای هلند ، اولین قدم گرفتن وقت سفارت هلند و پر کردن فرم ویزای هلند می باشد. تکمیل فرم درخواست ویزای هلند به صورت آنلاین و همچنین به صورت پرینت و دستی انجام می پذیرد. تکمیل فرم ویزای هلند بایستی با دقت تمام انجام شود، زیرا اگر کوچک ترین تناقضی بین اطلاعات درج شده در فرم ویزا و مدارک ارائه شده در روز وقت سفارت دیده شود، منجر به ریجکت شدن ویزای هلند خواهد شد. در ادامه به مراحل اخذ ویزای هلند می پردازیم.

نحوه دریافت ویزای هلند از طریق آژانس هواپیمایی سبزینه به ترتیب به شرح ذیل می باشد:

 • بررسی شرایط و مدارک متقاضی و تخمین درصد شانس ویزای شینگن توسط کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه
 • رفع ریجکتی ویزای هلند در صورت لزوم
 • اقدام به وقت سفارت
 • تکمیل فرم درخواست ویزای هلند
 • تهیه مدارک هویتی، شغلی و بانکی طبق دستورالعمل کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه
 • ارائه توصیه های لازم در روز وقت سفارت جهت انگشت نگاری و مصاحبه
 • انتظار تا زمان جواب ویزای هلند

چگونه می توان وقت سفارت هلند را گرفت؟

گرفتن وقت سفارت هلند آنلاین می باشد. در صورت گرفتن وقت سفارت آنلاین هلند بایستی به سایت رسمی سفارت هلند در تهران مراجعه، و اقدام به وقت سفارت در پرتال سایت سفارت هلند نمود. طریقه گرفتن وقت سفارت هلند در سایت سفارت به این صورت است که باید گزینه های مربوطه تکمیل، و نامه درخواست وقت سفارت به زبان انگلیسی تایپ شود.

مراحل صدور ویزای هلند چگونه است؟

مراحل صدور ویزای هلند به شرح ذیل می باشد:

 • اخذ وقت سفارت هلند
 • تکمیل فرم درخواست ویزای هلند
 • تهیه مدارک طبق دستورالعمل آژانس هواپیمایی سبزینه
 • مراجعه حضوری به سفارت هلند در روز وقت سفارت جهت ارائه مدارک ، انگشت نگاری و مصاحبه
 • انتظار تا زمان جواب ویزای هلند

شرایط اخذ ویزای هلند چیست؟

شرایط اخذ ویزای هلند شامل شرایط شخصی مانند سن و تاهل و مدارک لازم برای ویزای هلند می باشد. زمانی اخذ ویزای هلند تضمینی می شود که شرایط شخص و مدارک وی کامل باشد. معمولا اشخاص بالای 30 سال که متاهل هستند از شانس اخذ ویزا بیشتری برخوردار هستند. در ادامه به معرفی لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هلند خواهیم پرداخت.

 

شرایط دریافت ویزای هلند فوری

 

شرایط اخذ ویزای هلند برای ایرانیان چگونه است؟

شرایط اخذ ویزای هلند برای ایرانیان ممکن است بسته به نوع و مدت اقامت مورد نظر، متفاوت باشد. ایرانیان که می‌خواهند به هلند سفر کنند، باید از نوع ویزای موردنظرشان (توریستی، کاری، تحصیلی و غیره) آگاهی داشته باشند و مطابق با الزامات آن عمل کنند. در ادامه، شرایط عمومی برای اخذ ویزای توریستی هلند برای ایرانیان را برای شما توضیح می‌دهم:

 • پذیرش دوره تحصیلی، کاری یا توریستی: بر اساس نوع ویزا، باید دلیل مسافرت خود را مشخص کنید. برای ویزای توریستی، دلایل سفر شما باید مرتبط با تفرج، تعطیلات، دیدن دوستان و خانواده یا فعالیت‌های توریستی باشند.
 • پذیرش از دانشگاه یا موسسه تحصیلی: اگر قصد تحصیل در هلند دارید، باید ابتدا در یک دانشگاه یا موسسه تحصیلی پذیرفته شده باشید و تاییدیه پذیرش را ارائه دهید.
 • مدارک مالی: برای اثبات توانایی تامین هزینه‌های سفر و اقامت در هلند، باید مدارک مالی مناسبی ارائه دهید. این مدارک ممکن است شامل حساب‌های بانکی، تصاویر شناسنامه و گواهی استخدام یا دارایی‌های مالی باشد.
 • بیمه مسافرتی: بیمه سفر با پوشش‌های کافی برای هزینه‌های پزشکی و بیمه‌های مرتبط با سفر به هلند موردنیاز است.
 • پیشنهاد تضمین اقامت: برخی مواقع، باید پیشنهاد تضمین اقامت از یک شخص یا موسسه معتبر در هلند داشته باشید که تایید کند که هزینه‌های اقامت شما تامین خواهد شد.
 • گذرنامه با اعتبار کافی: گذرنامه شما باید حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخ پایان مدت اقامت پیش‌بینی شده در هلند اعتبار داشته باشد.
 • فرم درخواست ویزا: باید فرم درخواست ویزا را به دقت تکمیل و ارائه دهید.
 • عکس‌های کمکی: عکس‌های اندازه پاسپورت با مشخصات مشخصی برای فرم درخواست ویزا موردنیاز است.

لطفاً توجه داشته باشید که این شرایط تنها یک تعریف عمومی از الزامات ممکن برای ویزای هلند هستند.  اگر نیاز به مشاوره حرفه‌ای دارید، مشاوران مهاجرت و وکلای تخصصی سبزینه می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند.

مدارک لازم برای سفارت هلند

مدارک لازم برای سفارت هلند با توجه به شرایط شخص و هدف از سفر می تواند متفاوت باشد. لیست کامل مدارک لازم برای ویزای هلند شامل:

 • تکمیل فرم ویزای هلند که شامل تاریخ ورود و خروج به منطقه شینگن ، نوع ویزای شینگن مورد درخواست ، منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در کشور مورد بازدید (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و...
 • اصل کارت ملی و شناسنامه
 • اصل گذرنامه جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزا های شنگن گذشته)

***توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 5/3 در 5/4 ، رنگی ، زمینه سفید 70% زوم چهره و تمام رخ ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانکی (پرینت 3 ماهه حساب جاری) با حداقل 70 میلیون تومان (توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.)

***توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد ، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو)
 • سند ملکی (درصورت وجود)

***توضیحات:

-  ارائه سند ملک جهت اخذ ویزای هلند اجباری نیست ، ولی درصد اخذ ویزای هلند را افزایش می دهد.

-  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

-  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت به کشور مورد تقاضا. توجه فرمائید رزرو جعلی منجر به ریجکتی ویزای شینگن خواهد شد.
 • بیمه مسافرتی فردی یا جمعی برای کل مدت زمان سفر با حداقل پوشش بیمه به مبلغ 30000 یورو  (50000 یورو برای برخی کشورها) – شرکت بیمه گذار نیز بایستی در کشور مورد تقاضای ویزا نمایندگی داشته باشد. بیمه سامان یکی از شرکت های بیمه گذار معتبر می باشد که از طریق سایت سبزینه می توانید اقدام به خریداری بیمه پاسارگاد به صورت آنلاین نمائید.
 • واچر هتل (تأئیدیه رزرو هتل) برای تمام شب های اقامت، یا "اصل" دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکتی ویزای شینگن خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن توسط آژانس هواپیمایی سبزینه، دعوتنامه رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای یونان )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

***توجه: مدارک می بایستی به زبان مورد تایید سفارت ترجمه شود.

مدارک لازم ویزای شینگن می تواند با توجه به شرایط شخص متقاضی و کشور مورد تقاضا متفاوت باشد. شرکت سبزینه با تحلیل و بررسی شرایط متقاضی مدارک لازم ویزای شینگن را به متقاضی اعلام می نماید.

توجه فرمایید سفارت متوجه جعل مدارک شغلی خواهد شد و متقاضی را ریجکت و در لیست سیاه قرار خواهد داد.

لازم به ذکر می باشد چنانچه متقاضی از شرایط مناسب و مدارک لازم برخوردار باشد، اخذ ویزا هلند تضمینی خواهد شد.

 

 

مدارک لازم برای ویزای هلند

 

مدت زمان بررسی و تایید ویزای هلند (ویزای هلند VFS)

مدت زمان بررسی و تایید ویزای هلند در VFS یا سفارت هلند از صفر تا صد حدود 1 ماه و نیم به طول می انجامد. البته بسته به میزان تقاضا و ازدحام نمی توان زمان دقیقی جهت انتظار برای وقت سفارت تعیین نمود. روند اخذ ویزای هلند از ابتدا شامل وقت سفارت، تکمیل فرم ویزا ، تهیه مدارک شغلی و بانکی و ترجمه آن ها توسط دارالترجمه ، ارائه مدارک به سفارت، انگشت نگاری و مصاحبه و در نهایت بررسی پرونده متقاضی در سفارت می باشد. بررسی مدارک متقاضی در سفارت حدود 15 تا 20 روز به طول می انجامد، و در طول این دوره پاسپورت متقاضی در سفارت باقی خواهد ماند.

مدت زمان اعتبار ویزای هلند چقدر است؟

مدت زمان اعتبار ویزای هلند معمولا 6 ماهه به مدت مجاز اقامت (Duration of Stay) نود روزه می باشد. ولی مدت اعتبار ویزای هلند برای ایرانیان متفاوت بوده، و از 1 ماه تا 6 ماه صادر می گردد. گاهی مدت مجاز اقامت نیز به تعداد روزهای سفر صادر می گردد. به عنوان مثال ممکن است ویزای توریستی هلند به مدت اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 7 روزه صادر گردد. در کل ثباتی در مدت اعتبار ویزا و مدت مجاز اقامت برای ایرانیان وجود ندارد.

شرایط تمدید ویزای هلند

تمدید ویزای هلند بستگی به نوع ویزایی که دارید و مدت اقامت اولیه‌تان دارد. در ادامه، شرایط تمدید ویزاهای مختلف در هلند را برای شما توضیح می‌دهم:

 • ویزای توریستی : ویزای توریستی معمولاً برای مدت کوتاهی (مثلاً تا ۹۰ روز) صادر می‌شود و قابلیت تمدید مستقیم ندارد. اگر می‌خواهید بیشتر از مدت مشخص در هلند بمانید، بهتر است از ابتدا برای ویزای بلند مدت ‌تری (مثل ویزای تحصیلی یا کاری) درخواست دهید.
 • ویزای تحصیلی : در صورتی که دارای ویزای تحصیلی هستید و مدت اقامت شما به اتمام می‌رسد، برای تمدید ویزای تحصیلی، باید از دانشگاه یا موسسه آموزشی تاییدیه تحصیلی جدید و تصویب شده را ارائه دهید. همچنین، باید توانایی مالی لازم برای ادامه تحصیل و هزینه‌های زندگی را نیز اثبات کنید.
 • ویزای کاری : در صورت داشتن ویزای کاری و تمایل به تمدید آن، شرکت یا سازمان کارفرما باید تصویب تمدید کار درخواستی شما را از سازمان کار و دانش‌آموزی هلند (UWV) دریافت کند. این تصویب به توافق شرایط کاری و عدم توانایی یافتن کارمند محلی مناسب اشاره دارد.
 • ویزای خانواده : اگر دارای ویزای خانواده هستید و فرد خانواده دیگری نیز در هلند اقامت دارد، می‌توانید برای تمدید ویزای خود اقدام کنید. در این صورت، باید دلایل موجهی را برای تمدید ارائه دهید و اطمینان حاصل کنید که شرایط ویزای خانواده همچنان برقرار است.

مهم است که برای تمدید ویزای خود به مدت کافی قبل از انقضای ویزا اقدام کنید، تا زمان کافی برای پردازش و اتخاذ تصمیم توسط مقامات مهاجرت هلند را داشته باشید. همچنین، ممکن است توصیه شود که درخواست تمدید را از طریق وکیل یا مشاور مهاجرت انجام دهید تا از صحت و کامل بودن مدارک خود اطمینان حاصل کنید تا به درستی از مراحل تمدید عبور کنید.

قیمت و هزینه اخذ ویزای هلند به چه صورت است؟

قیمت و هزینه اخذ ویزای هلند 350 یورو برای ویزای سینگل هلند، و 450 یورو برای ویزای مولتی هلند می باشد. چنانچه مسافر تقاضای دعوتنامه داشته باشد بایستی جهت رزرو هتل اقدام نماید، و در آن صورت هزینه کل به صورت پکیج به ایشان اعلام می گردد. جهت کسب اطلاعات درباره هزینه ویزای هلند به همراه پکیج به صفحه تماس با ما مراجعه، و با کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه تماس حاصل فرمائید.

 

هزینه ویزای هلند

 

ریجکت شدن ویزای هلند

ریجکت یا رد شدن ویزای هلند ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. این دلایل می‌توانند مربوط به مدارک ناقص، اطلاعات نادرست، عدم تطابق با شرایط ویزا، و یا دلایل امنیتی و مالی باشند. در ادامه، چند دلیل رایج برای رد ویزای هلند را ذکر می‌کنم:

 • مدارک ناقص یا نادرست: اگر مدارک مورد نیاز برای ویزای شما کامل نباشند یا اطلاعات اشتباهی در آنها ذکر شده باشد، احتمال رد ویزا افزایش می‌یابد. مطمئن شوید که تمام مدارک درخواستی به درستی تکمیل شده و اطلاعات به درستی وارد شده باشد.
 • ناکافی بودن دلایل سفر: در درخواست ویزا، باید دلایل قانونی و معتبری برای سفر به هلند ارائه دهید. اگر دلایل سفرتان قانع کننده نباشد یا اطلاعات کافی برای اثبات اهدافتان نداشته باشید، ویزای شما ممکن است رد شود.
 • مشکلات امنیتی: در صورتی که اطلاعات درخواستی شما با اطلاعات امنیتی سازگار نباشد یا اطلاعاتی درباره‌ی شما یا سابقه‌ی شما برای مقامات امنیتی مشکوک باشد، ویزای شما ممکن است رد شود.
 • نقص مالی: اگر نتوانید توانایی مالی لازم برای تامین هزینه‌های زندگی و سفر به هلند را اثبات کنید، احتمال رد ویزا وجود دارد. باید قادر به نشان دادن منابع مالی کافی برای پوشش هزینه‌ها باشید.
 • تاریخ انقضای گذرنامه: گذرنامه شما باید حداقل ۳ ماه پس از پایان مدت مقرر اقامت در هلند اعتبار داشته باشد. اگر گذرنامه شما این شرایط را ندارد، ویزای شما ممکن است رد شود.
 • تاریخ اقامت معتبر موجود: اگر دوره اقامتی که اعلام کرده‌اید با تاریخ پایان ویزای معتبر شما تناسب نداشته باشد، درخواست ویزا ممکن است رد شود.
 • نداشتن بیمه مسافرتی یا داشتن بیمه مسافرتی با سقف پوشش کمتر: برای درخواست ویزای کشور هلند می بایست یک بیمه مسافرتی تهیه کنید که هزینه های درمان شما را در تمام مدت سفر پوشش دهد. در صورت عدم ارائه بیمه مسافرتی احتمالا ویزای شما ریجکت می شود.
 • داشتن سوابق کیفری:اگر سابقه کیفری داشته باشید و تهدیدی برای کشور هلند یا منطقه شینگن به حساب بیاید ، درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد.

لطفاً توجه داشته باشید که این تنها چند دلیل ممکن برای رد ویزای هلند هستند و دلایل دیگری نیز می تواند وجود داشته باشد. بهتر است پیش از درخواست ویزا، به سفارت یا کنسولگری هلند در کشورتان مراجعه کرده و از الزامات ویزا و نحوه تحویل مدارک مطلع شوید. همچنین، در صورت نیاز به مشاوره حرفه‌ای، مشاوران مهاجرت و وکلای متخصص سبزینه می‌توانند به شما کمک کنند.

رفع ریجکتی ویزای هلند

رفع ریجکتی یا ویزای رد شده هلند فرآیندی است که نیازمند بررسی دقیق و تصمیم‌گیری مناسب است. درصورتی که ویزای شما توسط سفارت یا کنسولگری هلند رد شده باشد، می‌توانید به دنبال مراحل زیر برای رفع این مسئله بگردید:

 • مطالعه دقیق پیام رد ویزا: ابتدا پیام رد ویزا که توسط سفارت یا کنسولگری هلند ارسال شده است، را به دقت بخوانید. این پیام ممکن است شامل دلایل مشخصی برای رد ویزا باشد که باید برطرف شوند.
 • بازنگری مدارک و اطلاعات: مطمئن شوید که تمام مدارک و اطلاعات ارائه شده در درخواست ویزا به درستی تکمیل شده باشند. اگر مدارک ناقص یا نادرست ارائه داده‌اید، آنها را تصحیح کنید و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات و مدارک معتبر و اصولی را ارائه می‌دهید.
 • تماس با سفارت یا کنسولگری: برای رفع ریجکتی، می‌توانید با سفارت یا کنسولگری هلند در کشور خود تماس بگیرید و از آنها درباره دلایل رد ویزا و اقدامات لازم جهت رفع آن سوال کنید. آنها ممکن است راهنمایی کنند یا توضیحاتی در مورد موارد خاص دهند.
 • تصحیح موارد نادرست: اگر دلایل رد ویزا به اشتباه‌های خاصی مرتبط با مدارک، اطلاعات یا مشکلات دیگر مربوط به درخواست ویزا باشند، آنها را تصحیح کنید.
 • ثبت درخواست جدید: در برخی موارد، ممکن است تصحیح مدارک یا اطلاعات نیاز به ثبت درخواست ویزای جدید داشته باشد. در این صورت، دقت کنید که از تجربه ریجکتی قبلی خود یاد بگیرید و درخواست جدیدتان را با دقت بیشتری تهیه کنید.

استفاده از مشاوران مهاجرت: اگر تصمیم می‌گیرید تغییرات زیادی در درخواست خود اعمال کنید یا نیاز به مشاوره حرفه‌ای دارید، می‌توانید با مشاوران مهاجرت تخصصی سبزینه که تجربه در این زمینه دارند، مشورت کنید.

ویژگی های عکس ویزای هلند

ویژگی های عکس ویزای هلند به شرح زیر می باشد:

ویژگی های عکس ویزای هلند
 • عکس باید در ابعاد 35 تا 45 میلی میتر باشد
 • عکس باید جدید و مربوط به شش ماه اخیر باشد.
 • ابعاد  عکس باید 35 تا 40 میلیمتر باشد.
 • صورت می بایست 70 تا 80 درصد فضای عکس را به خود اختصاص دهد.
 • عکس نباید تار یا کدر باشد.
 • عکس باید بدون خط خوردگی یا تا خوردگی باشد.
ویژگی های عکس ویزای هلند 2
 • متقاضی باید مستقیم به لنز دوربین نگاه کند.
 • چشم باید در حالت باز و واضح باشد و توسط موها پوشانده نشده باشد.
 • زمینه عکس باید سفید باشد و از زمینه های رنگی اجتناب شود.
 • در صورت عینکی بودن باید از بازتاب نور فلش از شیشه های عینک جلوگیری کرد.
 • به غیر از موارد مذهبی پوشش سر مجاز نمی باشد.
 • در پشت متقاضی نباید صندلی یا لوازم دیگر قرار گیرد.

 

سفارت هلند در تهران

سفارت هلند در تهران واقع در تهران، فرمانیه، دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک 60 می باشد. ساعت کاری سفارت هلند از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 16 و در روزهای پنجشنبه 9 تا 1 می باشد.

اخذ ویزای هلند با آژانس هواپیمایی سبزینه

سبزینه، به عنوان آژانس مسافرتی ویزای هلند ، ابتدا با بررسی مدارک متقاضی درصد شانس اخذ ویزای هلند را اعلام می نماید. چنانچه متقاضی از شرایط مورد نیاز و مدارک کافی برخوردار نباشد، سبزینه از عقد قرارداد با وی خودداری می نماید.

خدمات ویزای هلند آژانس سبزینه شامل اخذ ویزای هلند ، اخذ وقت سفارت هلند ( وقت VFS هلند )، تکمیل فرم ویزای هلند ، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک مورد نیاز، تنظیم برنامه سفر جهت ارائه به VFS گلوبال، ارائه توصیه های لازم در خصوص باید ها و نباید ها در روز وقت سفارت می باشد.

متقاضیان محترم ویزای هلند می توانند جهت مشاوره درباره شرایط و مدارک لازم ویزای هلند و قیمت ویزای هلند با کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه تماس حاصل فرمایند. خدمات ویزا آژانس هواپیمایی سبزینه شامل اخذ ویزای شینگن ، اخذ ویزای کانادا ، اخذ ویزای انگلیس، تکمیل فرم ویزا ، وقت سفارت و  پیکاپ ویزا  می باشد.

لازم به ذکر می باشد خدمات فوق به صورت جداگانه نیز ارائه می گردد.

متقاضیان می توانند از طریق تماس با کارشناسان سبزینه نسبت به دریافت مشاوره اخذ ویزای هلند اقدام نمایند.

جهت مشاهده ویزاهای اخذ شده توسط سبزینه، بر روی لینک اینستاگرام واقع در فوتر پایین صفحه کلیک نمائید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 2238  |
 3.83   از   5/00   از تعداد   6   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان