جستجو در سایت
logo

پرتغال کشوری است در جنوب غربی اروپا که با اسپانیا و اقیانوس اطلس هم مرز است. این سرزمین که دارای آب و هوای مدیترانه ای گرم است، از مقاصد آرام و زیبا برای سفر و گردشگری به شمار می رود. در صورتی که شما نیز قصد سفر و یا مهاجرت به پرتغال را دارید، با این مطلب از سبزینه در رابطه با شرایط اخذ ویزای پرتغال همراه بوده و با خدمات آژانس سبزینه در رابطه با دریافت ویزای پرتغال آشنا شوید.

انواع ویزای پرتغال

انواع ویزای پرتغال در دو دسته ویزا های کوتاه مدت و بلند مدت قرار می گیرد، که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای کوتاه مدت پرتغال

ویزای کوتاه مدت پرتغال به دسته ای از ویزا می گویند که مدت اعتبار آن تا سقف 180 روز و مدت مجاز اقامت آن تا سقف 90 روز صادر گردد. ویزاهای کوتاه مدت پرتغال شامل ویزای نوع A، B و C می شود، که در ادامه به شرح هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی پرتغال

ویزای توریستی پرتغال یا ویزای نوع C پرتغال به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت اهداف گردشگری، ملاقات خانواده یا دوستان و درمان های کوتاه مدت اخذ می گردد. ویزا نوع C پرتغال به دو صورت سینگل و مولتی صادر می گردد. مدت اعتبار ویزای توریستی پرتغال تا سقف 180 روز و مدت مجاز اقامت آن تا سقف 90 روز صادر می گردد. مدت اعتبار ویزای مولتی پرتغال تا سقف 1 سال و مدت مجاز اقامت آن تا سقف 90 روز صادر می گردد. البته ویزا مولتی پرتغال تنها برای افرادی صادر می گردد که از مدارک کامل و سابقه سفر درخشان به منطقه شنگن، خصوصاً پرتغال، برخوردار باشند.

ویزای توریستی پرتغال بدون دعوتنامه

ویزای توریستی پرتغال بدون دعوتنامه حتما می بایست به همراه واچر رسمی رزرو هتل اخذ گردد. لازم به ذکر است چنانچه متقاضی از شرایط و مدارک لازم برخوردار باشد، نیازی به تهیه دعوتنامه از پرتغال نمی باشد.

ویزای توریستی پرتغال با دعوتنامه

ویزای توریستی پرتغال با دعوتنامه می تواند به میزان قابل توجهی درصد شانس ویزای پرتغال را افزایش دهد. البته همه دعوتنامه ها از ارزش یکسانی برخوردار نیستند. لازم به ذکر است دعوتنامه برای متقاضیان زیر 25 سال نه تنها مأثر نبوده، بلکه اثر عکس نیز دارد. زیرا افسر ویزا مشکوک به عدم بازگشت متقاضی جوان و پیوستن وی به خانواده اش در پرتغال می شود. بنابراین دعوتنامه ها بسته به شرایط متقاضی و شرایط دعوت کننده از اعتبار و ارزش های متفاوتی برخوردار هستند.

دعوتنامه شرکت در کنفرانس پرتغال و دعوتنامه تجاری پرتغال از شرکت معتبر از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند، و چنانچه متقاضی از مدارک مرتبط با موضوع دعوتنامه و شرایط و مدارک لازم دیگر جهت اخذ ویزا برخوردار باشد، اخذ ویزای پرتغال تضمینی خواهد شد.

ویزای تجاری پرتغال

ویزای تجاری پرتغال به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت اهداف تجاری و بزینس در پرتغال اخذ می گردد. این اهداف می تواند شامل شرکت در یک جلسه و یا عقد قرارداد باشد. جهت اخذ ویزای تجاری پرتغال می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه از یک شرکت در پرتغال اقدام نموده، و سپس نسبت به ارائه مدارکی مبنی بر همکاری بین شرکت ایرانی و شرکت پرتغالی به سفارت اقدام نمود.

ویزای کاری پرتغال

ویزای کاری پرتغال به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت کار در پرتغال اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای کاری پرتغال می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه کاری از پرتغال اقدام نمود. کار در پرتغال تنها مختص افرادی است که دارای تخصص و مهارت خاصی باشند، و تنها در صورتی امکان پذیر است که پس از انتشار آگهی استخدام در پرتغال و اروپا نیروی مد نظر یافت نشود.

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت تحصیل در پرتغال اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای تحصیلی پرتغال می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه تحصیلی از پرتغال اقدام نمود. ارائه مدارکی مبنی بر توانایی تأمین هزینه های تحصیل در پرتغال الزامی می باشد.

تحصیل در پرتغال با توجه به نوع دوره یا مقطع آموزشی می تواند از دو نوع کوتاه مدت (کمتر از 90 روز) یا بلند مدت باشد. جهت اخذ ویزای تحصیلی بلند مدت پرتغال می بایست نسبت به دریافت ویزای نوع D پرتغال یا همان ویزای ملی پرتغال و مجوز اقامت پرتغال اقدام نمود.

ویزای ملاقات خانواده و دوستان پرتغال

ویزای ملاقات خانواده و دوستان پرتغال به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت بازدید از خانواده در پرتغال اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای ملاقات خانواده و دوستان پرتغال می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه family از پرتغال اقدام نموده، و سپس نسبت به اخذ ویزای نوع C پرتغال ( Portugal Visitor Visa ) اقدام نمود.

ویزای ترانزیت فرودگاهی پرتغال

ویزای ترانزیت فرودگاهی پرتغال یا همان ویزای نوع A پرتغال به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت توقف و ترانزیت در فرودگاه های پرتغال جهت تعویض پرواز و ادامه سفر اخذ می گردد. دارنده این نوع ویزا اجازه خروج از فرودگاه نخواهد داشت.

ویزای ورود مجدد پرتغال

ویزای ورود مجدد پرتغال یا ویزای بازگشت پرتغال مختص اشخاصی می باشد که مجوز اقامت دائم پرتغال را دارند. چنانچه این اشخاص قصد بازگشت به پرتغال داشته باشند ولی مجوز اقامت دائم پرتغال آن ها دزدیده، مفقود و یا اعتبار آن به پایان رسیده باشد، نیاز به اخذ ویزای بازگشت پرتغال خواهند داشت.

ویزای پرتغال vfs

ویزای پرتغال vfs به معنی اخذ ویزا پرتغال از طریق شرکت وی اف اس واقع در میدان هروی تهران می باشد. شرکت VFS، به عنوان نماینده رسمی سفارت پرتغال، مسئولیت امور مربوط به صدور ویزا را از جمله بررسی مدارک متقاضی و انگشت نگاری بر عهده گرفته است.

اخذ ویزا پرتغال تضمینی

 

چگونه ویزای پرتغال بگیریم؟

جهت اخذ ویزای پرتغال می بایست ابتدا نسبت به تعیین وقت سفارت پرتغال اقدام نمود. سپس مسافر می بایست در روز تعیین شده جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری به دفتر وی اف اس واقع در هروی سنتر تهران مراجعه نماید. مدارک متقاضی در دفتر VFS بررسی شده، و سپس جهت تاییدیه نهایی به سفارت پرتغال ارجاع داده می شود. چنانچه پرونده متقاضی مورد تایید سفارت واقع گردد، برچسب ویزای پرتغال در گذرنامه الصاق می شود.

جهت پیشگیری از هر گونه خطا در فرایند اخذ ویزا، توصیه می شود پیش از اقدام جهت اخذ ویزا، از مشاوره کارشناسان مجرب سبزینه بهره مند شوید.

 

اخذ ویزای شینگن پرتغال تضمینی

 

مراحل صدور ویزای پرتغال

مراحل صدور ویزای پرتغال به ترتیب شامل موارد ذیل می باشد:

ابتدا مدارک متقاضی و بیومتریک متقاضی در دفتر وی اف اس مورد بررسی قرار می گیرد.

سپس پرونده متقاضی جهت تاییدیه نهایی به سفارت پرتغال ارجاع داده می شود.

چنانچه مدارک مسافر مورد تایید سفارت واقع گردد، برچسب ویزا در گذرنامه الصاق خواهد شد.

 

شرایط دریافت ویزای پرتغال

 

شرایط ویزای پرتغال چیست؟

شرایط ویزای پرتغال شامل شرایط توصیه شده متقاضی از جمله سن، تأهل و سابقه سفر و مدارک مورد نیاز برای ویزای پرتغال می باشد که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

مدارک لازم برای ویزای پرتغال

مدارک لازم برای ویزای پرتغال شامل موارد زیر می باشد.

 • تکمیل و امضا فرم درخواست ویزای پرتغال (شامل تاریخ ورود و خروج به پرتغال، نوع ویزا درخواستی، منابع مالی تامین هزینه های سفر، مشخصات همراه، مشخصات میزبان در پرتغال (در صورت ارائه دعوتنامه)
 • برنامه سفر
 • اصل کارت ملی
 • اصل شناسنامه
 • گذرنامه جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • گذرنامه قدیمی (از صفحه مشخصات و تمامی ویزاهای شنگن گذشته)

*توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان (خصوصاً کشورهای منطقه شنگن) یکی از عوامل متقاعد کننده افسر ویزا در اثبات توریست بودن متقاضی، و بازگشت وی به ایران پس از پایان سفر می باشد.

 • 2 قطعه عکس جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 35 در 45 میلیمتر، رنگی، زمینه سفید و بدون روتوش
 • گردش حساب بانک با حداقل 70 الی 80 میلیون تومان (توجه: گردش حساب بانکی می بایست دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزی با مبالغ غیر متعارف و بدون دلیل قانع کننده برای افسر ویزا وجود نداشته باشد).
 • تمکن مالی بانک و ذکر موجودی به یورو
 • ارائه سپرده بانکی (در صورت وجود)
 • سند ملک (درصورت وجود)

*توضیحات:

–  ارائه سند ملک جهت اخذ ویزای پرتغال ضروری نمی باشد، اما درصد شانس اخذ ویزای پرتغال را افزایش خواهد داد.

–  ارائه مبایعه نامه به همراه کد رهگیری بلامانع می باشد.

–  ارائه سند شریکی بلامانع می باشد.

 • درصورت جدایی والدین و سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین، ارائه رضایتنامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی است.
 • رزرو بلیط هواپیما خارجی
 • رزرو هتل خارجی و یا اصل دعوتنامه با ذکر محل اقامت
 • بیمه مسافرتی برای کل مدت سفر (متقاضیان می توانند جهت خرید بیمه مسافرتی از سبزینه اقدام نمایند.)

مدارک مورد نیاز برای محصلین

 • توصیه نامه از استاد دانشگاه، گواهی اشتغال به تحصیل

مدارک شغلی مورد نیاز برای کارمندان

 • حکم کارگزینی، یا گواهی اشتغال به کار
 • معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی ، حقوق ماهانه و تعداد روز های مرخصی طبق فرمت ارسالی (بر روی سر برگ شرکت) به همراه تاریخ ، شماره ، امضاء مدیر عامل و مهر شرکت ، آگهی تأسیس ، آگهی آخرین تغییرات ، فیش حقوقی 3 ماه آخر ، لیست بیمه 3 ماه آخر (در صورت وجود)

مدارک شغلی مورد نیاز برای پزشکان

 • کارت نظام پزشکی ، پروانه طبابت ، سوابق بیمه

مدارک شغلی مورد نیاز برای مشاغل آزاد

 • سوابق بیمه، جواز کسب

مدارک شغلی مورد نیاز برای دارندگان شرکت

 • آگهی تأسیس ، آگهی آخرین تغییرات ، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت

مدارک شغلی مورد نیاز برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی مورد نیاز برای ساختمان سازان

 • قرارداد کاری، معرفی نامه، جواز ساخت، آگهی تأسیس و یا کارت نظام مهندسی، سوابق بیمه

مدارک شغلی مورد نیاز برای کارمندان آزاد

 • قرارداد کاری ، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی ، درامد و تعداد روز های مرخصی ، سوابق بیمه

مدارک شغلی مورد نیاز برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهی نامه فعالیت صنعتی

مدارک لازم مورد نیاز بازنشستگان

 • فیش حقوقی، حکم بازنشستگی

*توجه: مدارک می بایست به زبان مورد تایید سفارت پرتغال ترجمه شود.

در صورت تکمیل بودن مدارک و مناسب بودن شرایط مسافر، اخذ ویزا پرتغال تضمینی خواهد شد. شرایط متقاضی به معنی شرایط سنی (ترجیحاً بالای سی سال)، وضعیت تأهل (ترجیحا متأهل)، سابقه سفر و ... می باشد.

نحوه دریافت و مراحل صدور ویزای پرتغال

نحوه دریافت و مراحل صدور ویزای پرتغال به ترتیب به شرح ذیل می باشد.

ابتدا مدارکی که متقاضی به دفتر وی اف اس تحویل داده شده به همراه مدارک بیومتریک (عکس، انگشت نگاری و ...) در همان مرکز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بررسی مدارک در VFS معمولاً حدود 2 هفته به طول می انجامد.

سپس پرونده مسافر جهت تاییدیه نهایی به سفارت پرتغال ارجاع داده می شود.

چنانچه پرونده مورد تایید سفارت واقع گردد، برچسب ویزا در پاسپورت الصاق شده و آماده تحویل خواهد بود.

 

ویزای پرتغال vfs

 

مدت زمان بررسی و تایید ویزای پرتغال

مدت زمان بررسی و تایید ویزای پرتغال بسته به میزان شلوغی و تقاضا متفاوت خواهد بود. در حال حاضر مدت زمان بررسی مدارک در VFS حدود 2 هفته به طول می انجامد. مدت زمان انتظار جهت وقت دهی دفتر VFS حدود 3 الی 14 روز می باشد. در کل پروسه اخذ ویزا از صفر تا صد برای تمامی کشورهای شینگن حدود 1 ماه الی 1 ماه و نیم به طول خواهد انجامید.

پیگیری ویزای پرتغال

پیگیری ویزای پرتغال از طریق پل ارتباطی سبزینه و سفارت پرتغال انجام پذیر می باشد. مسافرین می توانند جهت آگاهی از مراحل طی شده در VFS و سفارت با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی سبزینه تماس حاصل فرمایند.

بررسی ریجکت شدن ویزای پرتغال

علت ریجکتی ویزای پرتغال متقاعد نشدن افسر ویزا نسبت به بازگشت مسافر به ایران پس از پایان سفر می باشد. علل قانع نشدن افسر ویزا می تواند شامل موارد ذیل باشد:

 • کمبود سابقه سفر به کشورهای پر اهمیت جهان (Travel History)
 • عدم ارائه مدارک مالی لازم (گردش حساب و تمکن مالی) جهت اثبات توانایی تامین هزینه های سفر
 • عدم ارائه مدارک مبنی بر وابستگی ها در ایران (پیوندهای خانوادگی، گواهی اشتغال به کار، آگهی تاسیس، سند ملک یا هر مدرک دیگری که نشان دهنده وابستگی ها در ایران و بازگشت به کشور باشد)
 • عدم تهیه واچر رزرو هتل یا مدارک دیگر مبنی بر محل اقامت مسافر در سفر
 • عدم تهیه برنامه سفر دقیق و منظم
 • ارائه پاسپورت آسیب دیده
 • عدم تهیه رزرو هواپیما
 • ارائه مدارک جعلی

پس از اعلام ریجکتی ویزا پرتغال ، پیش از اعتراض به ریجکتی پرتغال می بایست نسبت به آگاهی از دلایل ریجکتی ویزای پرتغال اقدام نمود. علت ریجکتی ویزای پرتغال در برگه ای به نام برگه ریجکتی به متقاضی تحویل داده می شود. پس از تحویل برگه ریجکتی می بایست نسبت به تنظیم نامه اعتراض به ریجکتی ویزای پرتغال با محتوا و فرم استاندارد اقدام نمود. پیش از آغاز متن اطلاعات ذیل می بایست در آغاز نامه درج شوند.

 1. نام مسافر
 2. تاریخ تولد
 3. محل تولد
 4. شماره گذرنامه
 5. آدرس پستی
 6. ایمیل
 7. تاریخ ریجکتی ویزای پرتغال
 8. علت ریجکت شدن ویزای پرتغال (که در نامه ریجکتی درج شده است)

مدت زمان اعتبار ویزای پرتغال

مدت زمان اعتبار ویزای پرتغال با توجه به اتفاق اخیر در سفارت پرتغال در ایران برای ایرانیان به میزان کمتری صادر می گردد. در حال حاضر مدت اعتبار ویزای توریستی پرتغال تا سقف 1 ماه و مدت مجاز اقامت آن تا سقف 14 روز صادر می گردد. چنانچه متقاضی از شرایط عالی و مدارک بسیار کامل برخوردار باشد، در صورت اقدام جهت اخذ ویزای شینگن برای بار سوم، برای ایشان ویزا مولتی پرتغال با مدت اعتبار 1 سال و مدت مجاز اقامت 3 ماهه صادر می گردد.

قیمت و هزینه اخذ ویزای پرتغال به چه صورت است؟

قیمت و هزینه اخذ ویزای پرتغال چنانچه صفر تا صد پروسه اخذ ویزا به کارشناسان سبزینه سپرده شده باشد، 350 یورو می باشد. خدمات سفارت به صورت جداگانه نیز به متقاضیان گرامی ارائه می گردد. لذا در صورت عدم آگاهی نسبت به برخی از مراحل پروسه اخذ ویزا می توانید از خدمات سفارت سبزینه بهره مند شوید. توصیه می شود جهت پیشگیری از هر گونه خطا و ریجکتی از مشاوره کارشناسان مجرب سبزینه در خصوص تهیه مدارک مورد نیاز بهره مند شوید.

جهت آگاهی از تعرفه خدمات سفارت و اخذ ویزا به صورت تفکیک شده با آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایید.

 

هزینه ویزای پرتغال

 

سفارت پرتغال در تهران

سفارت پرتغال در تهران واقع در دروس، خیابان هدایت، کوچه روزبه، پلاک 16 می باشد.

ادرس شرکت VFS پرتغال

مرکز VFS واقع در تهران، میدان هروی، مرکز خرید هروی سنتر، طبقه 4 می باشد. ساعت کاری شرکت VFS پرتغال 8:00 الی 17:00 می باشد. روزهای تعطیل VFS پرتغال جمعه و شنبه می باشد.

اخذ ویزای پرتغال با آژانس سبزینه

خدمات ویزای سبزینه در حوزه پرتغال شامل تعیین وقت سفارت پرتغال ، تکمیل فرم ویزای پرتغال و مشاوره تهیه مدارک لازم می باشد. این مجموعه، به عنوان آژانس مسافرتی ویزای پرتغال ، ابتدا با تحلیل مدارک مسافر درصد شانس اخذ ویزای پرتغال را اعلام می نماید. چنانچه مسافر از مدارک کافی و شرایط مناسب برخوردار نباشد، آژانس سبزینه از عقد قرارداد با وی خودداری می نماید.

لازم به ذکر است خدمات فوق به صورت جداگانه نیز ارائه می گردد.

متقاضیان می توانند جهت مشاوره ویزای پرتغال با کارشناسان مجرب آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایند.

جهت مشاهده تصویر ویزاهای اخذ شده توسط آژانس سبزینه بر روی لینک اینستاگرام واقع در فوتر پایین صفحه کلیک نمایید.

 

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 3.00   از   5/00   از تعداد   2   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان