جستجو در سایت
logo

یونان کشوری است در جنوب غرب اروپا که با آلبانی، بلغارستان، مقدونیه شمالی و ترکیه همسایه است. آب و هوای این کشور گرم و مدیترانه ای است، بنابراین بسیاری از مسافران در فصل سرد به این سرزمین سفر می کنند. دریا ها و جزایر زیبا و منحصر به فرد یونان و همچنین غذا های دریایی متنوع و لذیذ آن، این کشور را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل کرده است. 

در صورتی که شما نیز قصد سفر و یا مهاجرت به این سرزمین را دارید، این مطلب از سبزینه در رابطه با شرایط اخذ ویزای یونان را مطالعه فرموده و با خدمات آژانس سبزینه در رابطه با دریافت ویزای یونان آشنا شوید. 

آیا یونان ویزا می خواهد؟

یونان یکی از 26 کشور عضو حوزه شینگن می باشد که در سال 1985 پیمانی را تحت عنوان پیمان شینگن امضا نمود. در قرارداد شینگن مقرر شد که جهت تردد آسان و بدون بازرسی در مرز، نیازی به اخذ ویزا برای شهروندان آن کشورها نباشد، و همچنین مقرر شد که مسافرین خارجی جهت ورود به این منطقه نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند. یونان نیز یکی از کشورهایی است که هم عضو اتحادیه اروپا ، و هم عضو پیمان شینگن می باشد. اغلب میان 2 عبارت اتحادیه شینگن و حوزه شینگن اشتباه گرفته می شود، در حالی که کشورهایی در اتحادیه اروپا هستند که عضو حوزه شینگن نیستند. این کشورها عبارتند از انگلیس ، اوکراین ، بلغارستان ، رومانی ، قبرس جنوبی ، کرواسی و ...

به طور خلاصه، جهت ورود به خاک یونان ، نیاز به اخذ ویزای یونان می باشد. اما کشتی کروز یونان به برخی جزایر نیاز به اخذ ویزای شینگن یونان ندارد. ویزای شنگن یونان را می بایست یکی از سفارت های یونان در ایران یا کشورهای دیگر صادر کرده باشد. در این نوع ویزای شینگن یونان عبارت GRC که مخفف Greece به معنی یونان و همچنین عبارت یونان به زبان یونانی در پایین ویزا درج می شود. چنانچه ویزای شینگن یونان به صورت ویزای سینگل ( یکبار ورود ) صادر شده باشد، ورود مسافر به حوزه شینگن می بایست حتما به خاک یونان باشد، ولی خروج وی از کشور دیگری در حوزه شینگن بلامانع است. در صورتی که ویزای شینگن یونان مولتی ( چندبار ورود ) صادر شده باشد، ورود و خروج مسافر به حوزه شینگن می تواند به هر کشوری در حوزه شینگن باشد، هرچند کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه توصیه می کنند که جهت حفظ اعتبار مسافر در سفارت یونان ، ورود مسافر به حوزه شینگن هر بار به خاک یونان باشد. زیرا اگه غیر از این باشد، اعتبار مسافر در سفارت یونان خدشه دار، و لذا در اقدام های بعدی جهت اخذ ویزای یونان ، ویزای وی به مدت اعتبار کمتری صادر خواهد شد.

 

شرایط اخذ ویزای یونان

 

چگونه ویزای یونان بگیریم؟

جهت اخذ ویزای یونان در قدم اول بایستی جهت اخذ وقت سفارت یونان اقدام نمود. پر کردن فرم ویزای یونان دومین قدم جهت اخذ ویزای شینگن یونان می باشد. تهیه مدارک لازم برای ویزای یونان طبق دستورالعمل کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه در قدم سوم قرار دارد. تهیه مدارک به معنی تهیه مدارک مالی از بانک، مدارک شغلی، مدارک هویتی و ترجمه همه مدارک توسط دارالترجمه می باشد. مراجعه حضوری به سفارت یونان در روز وقت سفارت جهت ارائه مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه در آخرین قدم قرار دارد. در نهایت متقاضی بایستی تا زمان جواب ویزای یونان توسط سفارت یونان در انتظار بماند.

شرایط اخذ ویزای یونان چیست؟

شرایط اخذ ویزای یونان به معنی شرایط شخصی متقاضی مانند سن و تاهل و همچنین مدارک وی می باشد. زمانی اخذ ویزای یونان تضمینی می شود که متقاضی از شرایط خوب و مدارک کامل برخوردار باشد. معمولا افراد متاهل بالای 30 سال از شانس ویزای یونان بیشتری برخورداد هستند. تهیه مدارک، خصوصا مدارک مالی از بانک، نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مدارک بایستی طبق استانداردهای سفارت یونان تهیه و ترجمه شوند. کمی پایین تر به معرفی لیست مدارک لازم برای ویزای شینگن یونان خواهیم پرداخت.

انواع ویزای یونان

انواع ویزای یونان با توجه به هدف از سفر می تواند متفاوت باشد. انواع ویزای شینگن یونان شامل ویزای توریستی یونان ، ویزای تجاری یونان ، ویزای ترانزیت فرودگاهی ، ویزای تحصیلی یونان ، ویزای کار یونان ، ویزای کودکان زیر 18 سال و ویزای پزشکی یونان می باشد که در ادامه به معرفی هر یک از انواع ویزای یونان خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان یا ویزای نوع C یونان نوعی از ویزای یونان است که برای اهداف گردشگری اخذ می گردد. این نوع ویزا معمولا به مدت اعتبار 180 روزه و مدت مجاز اقامت 90 روزه صادر می گردد. چنانچه متقاضی جهت اخذ ویزای مولتی یونان اقدام نماید، با توجه به اعتبار متقاضی مدت اعتبار ویزای وی از 1 سال تا 3 سال صادر می گردد. چنانچه متقاضی از اعتبار کمتری در سفارت یونان برخوردار باشد، برای وی ویزای سینگل یونان به مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت کمتری صادر می گردد. در کل هیچ ثباتی در مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت وجود ندارد، و گاهاً شاهد صدور ویزای یونان به مدت اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 7 روزه نیز بوده ایم.

ویزای تجاری یونان

ویزای تجاری یونان برای افرادی اخذ می گردد که هدف از سفرشان کار و تجارت می باشد. جهت اخذ ویزای تجاری یونان متقاضی می بایست دعوتنامه ای از سوی شرکت مورد بازدید دریافت نماید. چنانچه مدارک دیگری دال بر همکاری بین شرکت متقاضی در ایران و شرکت دعوت کننده در یونان وجود دارد، بایستی ارائه شود. این نوع ویزای یونان برای کسانی که هدف از سفرشان بازدید از یک شرکت، کارخانه، نمایشگاه یا شرکت در یک کنفرانس است اخذ می گردد.

ویزای ترانزیت فرودگاهی یونان

ویزای ترانزیت فرودگاهی یونان برای افرادی اخذ می گردد که در مسیر یک سفر، توقفی در فرودگاه یونان جهت تعویض پرواز دارند. افرادی که ویزای ترانزیت یونان دارند، اجازه خروج از فرودگاه یونان را ندارند. کشور مقصد در تعیین نیاز به ویزای ترانزیت شینگن تاثیرگذار است. به عنوان مثال، چنانچه مسافر دارای ویزای کانادا یا آمریکا می باشد، و پرواز وی دارای تنها یک توقف در یونان به مدت کمتر از 24 ساعت است، نیازی به اخذ ویزای ترانزیت یونان نیست. البته در صورتی که اعتبار ویزای کانادا یا آمریکای مسافر در مسیر برگشت به اتمام برسد، بایستی جهت اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن اقدام نمود.

در صورتی که مسیر پرواز مسافر دارای 2 توقف در حوزه شینگن، یا 1 توقف به مدت بیش از 24 ساعت باشد، بایستی جهت اخذ ویزای توریستی شینگن (نوع C) اقدام نمود. البته قوانین ترانزیت شینگن برای ایرانیان مدام در حال تغییر است. آژانس هواپیمایی سبزینه همیشه قبل از فروش بلیط هواپیما با ایرلاین مربوطه تماس گرفته و جهت اطمینان، قوانین ترانزیت فرودگاهی را مجددا بررسی می نماید.

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان برای افرادی صادر می گردد که قصد تحصیل در یونان دارند. چنانچه متقاضی قصد تحصیل در یک دوره کوتاه مدت زیر 90 روز دارد نیازی به اخذ ویزای تحصیلی یونان نیست. برای گرفتن ویزای تحصیلی یونان متقاضی بایستی پذیرش تحصیلی از یونان دریافت کرده، و به سفارت یونان ارائه دهد.

ویزای کار یونان

ویزای کار یونان در واقع همان ویزای نوع D یونان یا ویزای ملی یونان است، که جهت کار در یونان اخذ می گردد. اخذ ویزای کار یونان بسیار دشوار است، زیرا زمانی این نوع ویزا برای متقاضی اخذ می گردد که شرکت استخدام کننده در یونان آگهی استخدام به مدت 3 ماه در یونان و اتحادیه اروپا درج کرده باشد و فردی برای استخدام حضور نیابد. در این صورت استخدام یک فرد از خارج از اتحادیه اروپا بلامانع است. جهت اخذ ویزای کاری یونان متقاضی بایستی پیشنهاد شغلی از یونان دریافت کرده و به سفارت یونان جهت اخذ ویزا ارائه دهد. ویزای کار یونان یکی از روش های مهاجرت به یونان می باشد، زیرا متقاضی 5 سال پس از شروع به کار در یونان، می تواند جهت اخذ اقامت یونان ( اخذ اقامت دائم یونان ) اقدام نماید.

نوع دیگری از ویزای یونان، ویزای جستجوی کار یونان می باشد، که در این صورت متقاضی بایستی به مدت 6 ماه در یونان به جستجوی کار بپردازد، و اگر در این مدت شغلی نیافت، متقاضی بایستی کشور یونان را ترک نماید.

ویزای پزشکی یونان

ویزای پزشکی یونان برای درمان بیماران در یونان اخذ می گردد. چنانچه بیماری قصد درمان در یونان داشته باشد، با ارائه مدارکی همچون مدارک پزشکی (گزارش پزشکی در ایران)، نامه تاییدیه پزشک در ایران در خصوص هماهنگی های انجام شده با بیمارستان در یونان یا پزشک در یونان ، مدارک مالی جهت اثبات توان مالی درمان در یونان ، نامه مرخصی کارمندان یا مدارک شغلی کارفرما، اسناد ملکی، پذیرش بیمارستان از یونان یا گواهی پزشک از یونان (جهت اثبات تاریخ ویزیت دکتر در یونان)، و رزرو هتل یا محل اقامت می تواند جهت اخذ ویزای درمانی یونان اقدام نماید.

ویزای ازدواج یونان

ویزای ازدواج یونان زمانی اخذ می گردد که متقاضی با شخصی در یونان ازدواج کند و به دنبال آن پس از 3 سال جهت اخذ اقامت یونان اقدام نماید.

ویزای نامزدی یونان

ویزای نامزدی یونان زیر مجموعه ویزای ازدواج قرار دارد. در این نوع ویزا، متقاضی بایستی تا 6 ماه پس از اخذ ویزای نامزدی یونان ، جهت ازدواج با همسر یونانی اقدام نماید. فردی که با یک همسر یونانی ازدواج می کند می تواند در یونان اقامت داشته باشد، و پس از 3 سال جهت اخذ اقامت دائم یونان اقدام نماید.

ویزای یونان VFS

ویزای یونان VFS به معنی اخذ ویزای یونان از طریق شرکت VFS Global تهران واقع در مرکز خرید هروی سنتر می باشد. شرکت VFS به عنوان نماینده رسمی دولت یونان، مسئولیت انجام امور مربوط به صدور ویزا را، از جمله بررسی مدارک و انگشت نگاری، بر عهده گرفته است. چنانچه هدف از اخذ ویزای یونان مهاجرت می باشد، به صفحه اقامت یونان مراجعه نمایید.

نحوه پیگیری ویزای یونان از VFS به چه صورت است؟

نحوه پیگیری ویزای یونان از VFS به صورت ایمیل از سفارت یا پیگیری ویزای یونان از طریق درج شماره پاسپورت و کد رهگیری در سایت سفارت یونان می باشد.

 

انواع ویزای یونان

 

مراحل دریافت ویزای یونان

مراحل دریافت ویزای یونان از طریق کانال آژانس هواپیمایی سبزینه به شرح ذیل می باشد:

 • بررسی مدارک متقاضی و اعلام درصد شانس ویزای یونان
 • وقت سفارت یونان
 • پر کردن فرم ویزا یونان
 • تهیه مدارک هویتی، شغلی و مالی از بانک و ترجمه توسط دارالترجمه
 • مراجعه حضوری به سفارت یونان در روز وقت سفارت جهت ارائه مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه
 • انتظار تا زمان جواب ویزای یونان

مدارک لازم برای اخذ ویزای یونان

مدارک لازم برای اخذ ویزای یونان به شرح ذیل می باشد:

 • تکمیل فرم ویزای یونان که شامل تاریخ ورود و خروج به حوزه شینگن، نوع ویزای یونان مورد درخواست، منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در یونان (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و ...
 • اصل کارت ملی و شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

***توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 5/3 در 5/4 ، رنگی ، زمینه سفید 70% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت 3 ماهه حساب جاری) با حداقل 70 میلیون تومان (توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.)

***توضیحات:  نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو)
 • سند ملک (درصورت وجود)

***توضیحات:

-  ارائه سند ملک جهت اخذ ویزای یونان اجباری نیست ، ولی درصد اخذ ویزای یونان را افزایش می دهد.

-  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

-  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت به کشور مورد تقاضا. توجه فرمائید رزرو جعلی منجر به ریجکتی ویزای یونان خواهد شد.
 • بیمه مسافرتی فردی یا جمعی برای کل مدت زمان سفر با حداقل پوشش بیمه به مبلغ 30000 یورو  (50000 یورو برای برخی کشورها) – شرکت بیمه گذار نیز بایستی در کشور مورد تقاضای ویزا نمایندگی داشته باشد. بیمه پاسارگاد یکی از شرکت های بیمه گذار معتبر می باشد که از طریق سایت سبزینه می توانید اقدام به خریداری بیمه پاسارگاد به صورت آنلاین نمائید.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا "اصل" دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای یونان خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن یونان توسط آژانس هواپیمایی سبزینه، دعوتنامه رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای یونان )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

***توجه: مدارک می بایستی به زبان مورد تایید سفارت ترجمه شود.

مدارک لازم ویزای شینگن می تواند با توجه به شرایط شخص متقاضی و کشور مورد تقاضا متفاوت باشد. شرکت سبزینه با تحلیل و بررسی شرایط متقاضی مدارک لازم ویزای شنگن را به متقاضی اعلام می نماید.

توجه فرمایید سفارت متوجه جعل مدارک شغلی خواهد شد و متقاضی را ریجکت و در لیست سیاه قرار خواهد داد.

لازم به ذکر می باشد چنانچه متقاضی از مدارک کامل و شرایط مناسب برخوردار باشد، اخذ ویزا یونان تضمینی خواهد شد.

ویژگی های عکس ویزای یونان

 • عکس باید در ابعاد ۳٫۵ × ۴٫۵ سانتی‌متر باشد.
 • متقاصی به صورت مستقیم به دوربین نگاه کند و چهره رو به دوربین باشد.
 • پس‌زمینه عکس سفید باشد و از پس زمینه های رنگی و طرح دار اجتناب شود.
 • عکس جدید و متعلق به 6 ماه اخیر باشد.
 • وضوح تصویر 600dpi باشد.
 • چهره شما باید در وسط عکس باشد و از سر تا گوش‌ها دیده شود.
 • سر و شانه‌ها باید به خوبی دیده شوند و موها نباید صورت را پوشانده باشند.
 • چشم‌ها باید باز و قابل رؤیت باشند، و از استفاده از هر نوع عینکی مجاز نمی باشد.

 

مدت زمان صدور ویزای یونان

مدت زمان صدور ویزای یونان از زمان تهیه مدارک لازم توسط متقاضی معمولا حدود 1 تا 5/1 ماه به طول می انجامد. زمان دقیقی برای وقت دهی سفارت نمی توان تعیین کرد، زیرا زمان آن بستگی به میزان تقاضا و ازدحام متقاضیان دارد. مدت زمان رسیدگی به پرونده متقاضی در سفارت یونان 2 هفته به طول می انجامد. پروسه اقدام برای ویزای یونان از وقت سفارت گرفته تا تکمیل فرم درخواست ویزای یونان ، تهیه کلیه مدارک و ترجمه آن ها، انگشت نگاری، مصاحبه و بررسی مدارک متقاضی در سفارت همگی در تعیین مدت زمان صدور ویزای یونان تاثیرگذار هستند. توصیه می شود متقاضی 3 ماه پیش از سفر خود، نسبت به اخذ ویزای یونان اقدام نماید.

مدت زمان اعتبار ویزای یونان چقدر است؟

مدت زمان اعتبار ویزای یونان بسته به نوع ویزا و اعتبار متقاضی می تواند متفاوت باشد. معمولا ویزای توریستی یونان 6 ماهه و به مدت مجاز اقامت 90 روزه صادر می گردد. ولی چنانچه متقاضی از لحاظ مدارک و سابقه سفر اعتبار بالایی در سفارت یونان داشته باشد، ویزای وی به صورت ویزای مولتی یونان 3 ساله صادر می گردد. خلاف این مورد نیز صادق است، بدین معنی که اگر متقاضی اعتبار کمی در سفارت یونان داشته باشد، ممکن است ویزای وی به اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 7 روزه صادر گردد. در کل هیچ ثباتی در مدت اعتبار ویزای یونان و مدت مجاز اقامت آن وجود ندارد.

دلایل ریجکتی ویزای یونان

ریجکتی ویزای یونان دلایل متعددی دارد، که مهم ترین آن قانع نشدن افسر ویزا از لحاظ بازگشت متقاضی به خاک کشورش می باشد. در مواردی مشاهده شده که متقاضی دارای مدارک کامل و سابقه سفر مناسبی بوده، ولی به دلایلی افسر ویزا پرونده وی را ریجکت کرده است. مدارک سفر (رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما) و مدارک شغلی و مالی متقاضی به تنهایی کافی نیست، و متقاضی بایستی یک برنامه سفر دقیق را به افسر سفارت ارائه دهد. به عنوان مثال چنانچه متقاضی قصد سفر ترکیبی به سوئیس و ایتالیا دارد، بایستی توضیح بدهد که چند شب در سوئیس و در کدام هتل، و چند شب در ایتالیا و در کدام هتل اقامت خواهد داشت. بنابراین توضیحات نا کافی درباره برنامه سفر و هدف از سفر یکی از دلایل قانع نشدن سفارت یونان و ریجکت شدن ویزای یونان می باشد.

لازم به ذکر می باشد اخذ ویزای تضمینی یونان از آن فردی می باشد که از شرایط مناسب، از جمله شرایط سنی و سابقه سفر به کشورهای جهان، و مدارک کامل، خصوصاً تمکن مالی و گردش حساب مناسب، برخوردار باشد.

نقص مدارک و ریجکت شدن ویزای یونان

مدارک مالی قوی که نشان دهنده توان مالی متقاضی برای تامین هزینه های سفر باشد، یکی از دلایل قانع کننده برای اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

وابستگی هایی که می تواند موجب بازگشت متقاضی به کشورش شود (از جمله شغل، داشتن ملک، و داشتن خانواده در ایران) می تواند افسر سفارت را قانع به بازگشت متقاضی به کشورش کند.

اقدام برای ویزای شینگن بایستی به همان سفارت کشوری باشد که متقاضی قصد سفر به آن را دارد. به عنوان مثال چنانچه متقاضی قصد سفر ترکیبی به سوئیس (مقصد اول) و ایتالیا (مقصد دوم) دارد، بایستی از طریق سفارت سوئیس جهت اخذ ویزا شینگن اقدام نماید.

هر گونه مدارک جعلی مانند رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما منجر به ریجکت ویزای یونان می شود. متقاضی می بایست مدارک خرید تور از آژانس هواپیمایی را به سفارت یونان ارائه دهد. رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما بایستی برای همه مقاصد سفر تهیه شود. چنانچه متقاضی دعوتنامه از یونان دارد، نیازی به رزرو هتل نیست. واریزهای مبالغ سنگین به حساب باعث می شود افسر سفارت از آن به عنوان حساب سازی برداشت کند.

سابقه کیفری نیز یکی از دلایل ریجکت شدن ویزای یونان می باشد.

گذرنامه آسیب دیده (روی جلد یا صفحات گم شده) یا دارای اعتبار کمتر از 6 ماه (برای برخی از سفارت ها 3 ماه) یکی از دلایل ریجکتی ویزای یونان می باشد.

احتمال ریجکت شدن ویزای یونان برای افراد مجرد زیر 30 سال که مدارک ناکافی دارند بیشتر می باشد. سابقه سفر ضعیف نیز یکی دیگر از دلایل ریجک شدن ویزای شینگن می باشد. سابقه سفر به هر کشور در جهان (شینگن و غیر شینگن) در اثبات توریست بودن متقاضی و قانع کردن افسر سفارت برای بازگشت متقاضی به خاک کشور بسیار ماثر است.

نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای یونان

نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای یونان در قدم اول نیاز به دانستن دلیل ریجکتی ویزای یونان از سمت سفارت یونان دارد. دلیل ریجکت شدن ویزای یونان در نامه ای که از سفارت ارسال شده ذکر شده است. سپس در قدم دوم بایستی نامه ای با فرم و محتوای استاندارد ( نامه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن ) تهیه نمود، و با دقت تمام در آن دلایلی آورد که نشان دهنده اشتباه سفارت در ریجکتی ویزا باشد. چنانچه دلیل ریجکت شدن ویزای شینگن از سمت سفارت درست باشد، نبایستی نامه اعتراض به رد ویزای شینگن تنظیم نمود. در این صورت متقاضی بایستی 6 ماه پس از ریجکت شدن ویزای شینگن ، دوباره جهت اخذ ویزای شینگن اقدام نماید. به علت حساس بودن نامه اعتراض به ریجکت شدن ویزای شینگن از لحاظ فرم، محتوا، نگارش و توضیحات متن، توصیه می شود جهت رفع ریجکتی ویزای شینگن توسط کارشناسان مجرب آژانس هواپیمایی سبزینه اقدام شود.

قیمت و هزینه ویزای یونان

قیمت و هزینه ویزای یونان سینگل 350 یورو، و ویزای مولتی یونان 450 یورو می باشد.

 

هزینه ویزای یونان فوری

 

ویزای یونان از ترکیه

ویزای یونان از ترکیه هزینه بیشتری نسبت به اخذ ویزای یونان از سفارت یونان در تهران دارد. همچنین شانس ویزای یونان از ترکیه نسبت به اخذ آن در تهران برای ایرانیان کمتر است. لذا برای افزایش شانس اخذ ویزای یونان پیشنهاد آژانس هواپیمایی سبزینه این است که طبق دستورالعمل کارشناسان مجرب سبزینه از طریق سفارت یونان در تهران جهت اخذ ویزا یونان اقدام شود.

دریافت وقت سفارت یونان

دریافت وقت سفارت یونان توسط آژانس هواپیمایی سبزینه جهت انگشت نگاری و مصاحبه به صورت عادی و فوری انجام پذیر است. هزینه وقت سفارت یونان در تهران در حال حاضر 150 تومان می باشد و مدت زمان وقت سفارت یونان با توجه به میزان تقاضا و ازدحام متفاوت است. متقاضیان ویزای یونان بایستی در روز وقت سفارت جهت ارائه مدارک به افسر ویزا، انگشت نگاری و مصاحبه به سفارت یونان در تهران مراجعه نمایند.

سفارت یونان در ایران

سفارت یونان در ایران واقع در تهران، خیابان نلسون ماندلا، بلوار اسفندیار، پلاک 43 می باشد. ساعت کاری سفارت یونان در تهران در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه 10 صبح الی 16 بعد از ظهر می باشد.

اخذ ویزای یونان با آژانس هواپیمایی سبزینه

خدمات ویزا آژانس سبزینه در حوزه یونان شامل اخذ ویزا یونان، اخذ ویزای شینگن ،  اخذ وقت سفارت یونان ( وقت VFS یونان )، تکمیل فرم ویزا یونان ، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک مورد نیاز، تنظیم برنامه سفر جهت ارائه به VFS گلوبال، ارائه دعوتنامه توریستی رسمی از یونان ( جهت افزایش شانس ویزای یونان )، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز وقت سفارت می باشد. از سایر خدمات این آژانس می توان به خدمات اخذ ویزای کانادا ، اخذ ویزای انگلیس  و ... اشاره کرد.

لازم به ذکر است خدمات فوق به صورت تفکیک شده و جداگانه نیز ارائه می گردد.

متقاضیان می توانند جهت مشاوره ویزای یونان با کارشناسان مجرب آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایند.

جهت مشاهده ویزاهای اخذ شده توسط آژانس سبزینه، بر روی لینک اینستاگرام واقع در فوتر پایین صفحه کلیک نمائید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 5048  |
 5.00   از   5/00   از تعداد   9   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان