جستجو در سایت

شرایط درخواست ویزای جاب آفر آلمان در سال 2024

logo

آلمان یکی از کشورهای پرطرفدار برای افرادی است که در جستجوی شغل مورد نظر خود هستند. خوشبختانه، درب‌های این کشور بر روی افراد واجد شرایط جهت کار در آلمان باز بوده، و متقاضیان می‌توانند با اخذ جاب آفر جهت اخذ ویزای کار آلمان اقدام نمایند. در این مطلب به چگونگی دریافت جاب آفر از آلمان و شرایط مورد نیاز آن خواهیم پرداخت.

جاب آفر آلمان چیست؟

جاب آفر آلمان، نامه پیشنهاد شغلی از سمت شخص یا شرکتی به عنوان کارفرما است که جهت کار در آلمان برای متقاضی تنظیم و ارسال می‌شود. با دریافت جاب آفر آلمان، شما می‌توانید جهت اخذ ویزای کار آلمان اقدام نموده و در این کشور اقامت داشته باشید. یکی از مزایای جاب آفر آلمان، تبدیل اقامت موقت خود به نوع دائمی است.

جاب آفر از آلمان چیست

تفاوت ویزای جاب آفر آلمان و ویزای جاب سیکر چیست؟

همانطور که در قسمت بالا نیز به آن اشاره شد، ویزای جاب آفر به پیشنهاد شغلی‌ای گفته می‌شود که از کارفرما برای متقاضی جهت کار در آلمان تهیه می‌شود. در حالی که ویزای جاب سیکر آلمان، همانطور که از نام کاملاً مشخص است، به ویزایی گفته می‌شود که متقاضی می‌تواند با اخذ آن به مدت ۶ ماه در آلمان اقامت داشته و جهت جستجوی شغل مورد نظر خود اقدام نماید.

تفاوت جاب آفر آلمان با بلوکارت آلمان چیست؟

تفاوت جاب آفر و بلوکارت آلمان در این است که جاب آفر می‌تواند به هر شخصی با مهارت مورد نظر اعطا شود، در حالی که بلوکارت آلمان به افراد واجد شرایط با تحصیلات دانشگاهی یا نبوغ و تخصص بالا تعلق می‌گیرد. تفاوت دیگر در مدت مجاز اقامت و شرایط تبدیل آن به نوع دائمی است، که افراد با بلوکارت از شرایط آسان‌تری برخوردار هستند. افرادی که بلوکارت آلمان دریافت می‌کنند نسبت به سایرین حقوق و مزایای بیشتری دریافت می‌کنند.

مزایای دریافت جاب آفر آلمان

 • اخذ ویزای کار آلمان: با دریافت جاب آفر آلمان، شما می‌توانید جهت اخذ ویزای کار آلمان اقدام نمایید.
 • کار در آلمان: با دریافت جاب آفر شما می‌توانید در آلمان کار کنید و اقامت داشته باشید.
 • حقوق مناسب: با کار در آلمان شما از حقوق و میزان درآمد مناسبی برخوردار خواهید شد.
 • اخذ اقامت دائم آلمان: شما می‌توانید مدتی پس از اقامت موقت در آلمان، آن را به نوع دائم تبدیل نمایید.
 • اخذ اقامت برای اعضای خانواده: شما با اخذ اقامت آلمان این امکان را خواهید داشت که برای اعضای درجه یک خانواده خود جهت اخذ اقامت اقدام نمایید.
 • سطح زندگی بالا: شما با دریافت جاب آفر می‌توانید از سطح رفاه استاندارد و خدمات درمانی و اجتماعی در آلمان بهره‌مند شوید.
 • مرحله‌ای برای اهداف آینده: با اخذ جاب آفر آلمان شما می‌توانید مدتی را در آلمان فعالیت نموده، و پس از آن به کشور مورد نظر خود برای اهداف آینده سفر نمایید.

روش‌های اخذ جاب آفر آلمان

شما می‌توانید از طریق یکی از روش‌های زیر نسبت به اخذ جاب آفر آلمان اقدام نمایید:

 • تحقیق از طریق وب گردی: شما می‌توانید با جستجوی کلمه کلیدی مرتبط با جاب آفر آلمان یا کار در آلمان برای افراد خارجی، شرکت‌هایی که نیاز به جذب نیرو دارند را بیابید.
 • ارتباط برقرار کردن با شرکت‌های آلمانی: پس از یافتن شرکت‌های مرتبط، شما می‌توانید رزومه کامل خود را برای آن‌ها ارسال نموده، و درخواست خود را مبنی بر کار در آن شرکت اعلام نمایید.
 • اقدام از طریق شرکت‌های واسط: برخی شرکت‌ها در ایران یا آلمان، با شناخت بر شرکت‌های نیازمند نیرو و مشاغل مورد نیاز آلمان می‌توانند جاب آفر آلمان را برای شما تهیه نمایند. آژانس مسافرتی سبزینه نیز از جمله شرکت‌هایی است که می‌تواند این خدمات را به شما رائه دهد.
 • اقدام از طریق شرکت‌های کاریابی: علاوه بر شرکت‌های واسط، برخی شرکت‌ها نیز به صورت تخصصی در زمینه کاریابی در آلمان فعال هستند. این شرکت‌ها نیز می‌توانند به صورت مستقیم جاب آفر را از کارفرمایان در آلمان برای شما تهیه نمایند.
 • استفاده از وب سایت‌های آلمانی برای کاریابی: برخی از وب سایت‌ها در آلمان به صورت متمرکز در زمینه کاریابی در آلمان فعالیت دارند. شما با ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در این وب سایت ها، می‌توانید رزومه و درخواست خود را جهت اخذ جاب آفر اقدام نمایید. یکی از این سایت‌های کاریابی، indeed.de می‌باشد.
 • تحقیق از طریق شبکه‌های اجتماعی: راه دیگر جهت اخذ جاب آفر، ارتباط برقرار کردن با افراد همکار در زمینه یکسان در شبکه‌های اجتماعی، خصوصاً لینکدین، و دریافت راهنمایی و مشاوره از آن‌ها است.
روش های دریافت جاب آفر آلمان

شرایط سنی جاب آفر آلمان چیست؟

در واقع هیچ قانون معینی برای سن متقاضیان کار در آلمان وجود ندارد، ولی شرکت‌هایی که به دنبال جذب نیروی کار در آلمان هستند معمولاً برای افراد با سن ۱۸ تا ۴۵ سال پیشنهاد شغلی ارسال می‌کنند. شرایط سنی جاب آفر بستگی به نوع شغل و میزان تخصص فرد متقاضی دارد، و برخی از عواملی که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند می‌تواند سن بالای فرد را پوشش دهد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت جاب آفر آلمان

شما برای دریافت جاب آفر آلمان باید مدارک و رزرومه خود را جهت قانع نمودن کارفرما در آلمان از طریق ایمیل یا پلتفرم‌های دیگر ارسال نمایید. برخی از این مدارک به شرح زیر است:

 • رزرومه کامل: در این رزومه شما باید به صورت کامل تمام تحصیلات، دوره ها، تخصص‌ها و سابقه کاری خود را شرح دهید. شما می‌توانید نمونه رزرومه کاری با استانداردهای بین المللی را در گوگل جستجو نمایید.
 • مدارک تحصیلی: شما باید هر نوع مدرک تحصیلی یا آموزشی که دریافت نموده‌اید را به همراه رزرومه و دیگر مدارک برای کارفرما ارسال نمایید.
 • معرفی نامه: یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای اخذ جاب آفر معرفی نامه است. در این معرفی نامه، شما باید خود را به صورت کامل معرفی نموده و انگیزه و علاقمندی خود را جهت کار در آن شرکت و سمت شغلی توضیح دهید.
 • مدارک زبان: ارائه مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی می‌تواند درصد شانس قانع نمودن کارفرما جهت ارسال جاب آفر افزایش دهد.
مدارک مورد نیاز برای اخذ جاب آفر آلمان

مدرک زبان مورد نیاز برای جاب آفر آلمان

همانطور که پیش از نیز ذکر شد، جاب آفر به پیشنهاد شغلی‌ای گفته می‌شود که از طرف یک کارفرما برای متقاضی ارسال می‌شود. قانع شدن کارفرما جهت ارسال پیشنهاد شغلی به شرایط و مهارت‌های فرد بستگی دارد و مدرک زبان نیز یکی از عواملی است که می‌تواند درصد صدور جاب آفر را افزایش دهد.

مدرک زبان مورد نیاز برای جاب آفر بستگی به نیازهای کارفرما و شغل مورد نظر دارد. برخی از سمت‌ها نیاز به زبان انگلیسی و برخی دیگر نیاز به زبان آلمانی دارند، و میزان تسلط و نمره زبان در آزمون‌ها نیز بستگی به چارچوب‌های شرکت مورد نظر دارد.

به طور خلاصه برخی از نکات در خصوص مدرک زبان مورد نیاز برای جاب آفر آلمان به شرح زیر است:

 • برخی از شرکت‌ها در سایت خود، سطح زبان مورد نیاز برای کارکنان خارجی را درج نموده اند.
 • در اکثر مشاغل شما نیاز به تسلط به زبان آلمانی در سطح C۱ یا B۲ دارید.
 • زبان انگلیسی برای برخی از مشاغل قابل قبول است.
 • نمره زبان آلمانی مورد تأیید در آزمون TestDaf یا گوته بستگی به الزامات کارفرما دارد.
 • نمره آیلتس برای زبان انگلیسی نیز بستگی به نیازهای کارفرما دارد. این نمره هر چقدر بیشتر باشد، درصد دریافت پیشنهاد شغلی افزایش می‌یابد.

اگر در زبان آلمانی دارای ضعف هستید، می‌توانید در معرفی نامه خود با اشاره به مهارت‌های خود و تسلط بر زبان انگلیسی این ضعف را تا میزانی پوشش دهید.

 بیشتر بخوانید: هزینه های زندگی در آلمان

سابقه کاری مورد نیاز برای دریافت جاب آفر آلمان

میزان سابقه کاری کاملاً بستگی به نیازهای شرکت کارفرما دارد. شما برای دریافت جاب آفر آلمان تنها نیاز به قانع نمودن کارفرما با رزومه تحصیلی، تخصصی یا کاری خود دارید. ممکن است شخصی با مهارت‌های بالا و بدون سابقه کار بتواند شرکت کارفرما را قانع به ارسال نامه پیشنهاد شغلی کند. ولی به طور کلی، میزان سابقه کاری که عرف اکثر کارفرمایان آلمان باشد به شرح زیر است:

 • برای مشاغلی غیر تخصصی ۱ سال سابقه کاری مرتبط، و برای مشاغل تخصصی، از جمله پزشکی و مهندسی، ۲ یا ۳ سال نیاز است.
 • برای مشاغل مدیریتی، ممکن است تا ۵ سابقه کاری مورد نیاز باشد.
 • برای افرادی که تحصیلات مرتبط با شغل مورد نظر خود دارند، ممکن است نیازی به سابقه کاری نباشد.
 • برای مشاغل برنامه نویسی، ممکن است حداقل ۲ سال سابقه کاری نیاز باشد.

در کل، میزان سابقه کاری عددی است که توسط کارفرما تعیین شده و ممکن است میزان مهارت و تخصص شما از عوامل قانع کننده کارفرما برای پیشنهاد شغلی باشد. لازم به ذکر است هر چه میزان سابقه کاری شما بیشتر باشد، شانس شما جهت دریافت جاب آفر نیز افزایش خواهد یافت.

هزینه مورد نیاز برای دریافت جاب آفر آلمان

چنانچه خودتان جهت دریافت جاب آفر آلمان اقدام نمایید، نیازی به پرداخت هزینه دستمزد شرکت کاریابی نمی‌باشد. تنها هزینه‌ای که شما باید پرداخت نمایید، هزینه‌های جانبی، مانند هزینه ترجمه و آزمون‌های زبان، می‌باشد. ولی چنانچه از طریق شرکت‌های کاریابی جهت دریافت پیشنهاد شغلی آلمان اقدام نمایید، هزینه آن با توجه به شغل مورد نظر خود متغیر خواهد بود.

جهت آگاهی از هزینه خدمات جاب آفر آلمان از دفتر خدمات مسافرتی سبزینه و همچنین دریافت مشاوره و بررسی درصد شانس شما جهت دریافت پیشنهاد شغلی از آلمان، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

هزینه دریافت جاب آفر آلمان

تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت جاب آفر آلمان

شما جهت دریافت جاب آفر آلمان نیازی به سفر به آلمان ندارید، و می‌توانید از ایران نسبت به دریافت آن اقدام نمایید. بنابراین، شما نیازی به ارائه تمکن مالی خود جهت دریافت پیشنهاد شغلی ندارید. ولی چنانچه با درخواست شما موافقت شده و نیاز به اخذ ویزای شینگن جهت سفر به این کشور داشته باشید، شما باید تمکن مالی و توانایی مالی کافی جهت زندگی در آلمان و پرداخت حدود ۹۰۰ یورو در ماه داشته باشید.

مراحل دریافت ویزای جاب آفر آلمان

مراحل دریافت ویزای جاب آفر آلمان به ترتیب به شرح زیر است:

 1. در ابتدا شما باید خودتان یا از طریق شرکت‌های واسط یا کاریابی، شرکت‌های مورد نظر خود را جهت کار بیابید.
 2. دومین مرحله، تهیه رزومه کاری، معرفی نامه، ترجمه مدارک تحصیلی و شغلی و انجام آزمون‌های زبان طبق الزامات شرکت کارفرما و ارسال آن‌ها می‌باشد.
 3. سومین مرحله، مصاحبه احتمالی از طریق ویدیو کال یا تکمیل مدارک خواسته شده می‌باشد.
 4. چنانچه با درخواست شما موافقت شود، کارفرما باید نامه پیشنهاد شغلی و مدارک شما را به اداره کار آلمان جهت بررسی و تأیید شدن پرونده شما تحویل دهد.
 5. پس از اینکه اداره کار آلمان مجوز کار برای شما صادر کند، شما باید جهت رزرو وقت سفارت آلمان در تهران اقدام نمایید.
 6. شما باید در روز تعیین شده به محل تعیین شده توسط سفارت جهت تحویل مدارک، انجام انگشت نگاری و ثبت درخواست ویزای شینگن از نوع جاب آفر مراجعه نمایید.
 7. در نهایت زمانی که با درخواست شما توسط سفارت موافقت شد، برچسب ویزای شینگن بر روی پاسپورت شما الصاق شده و شما می‌توانید جهت کار در آلمان به این کشور سفر نمایید.

لیست مشاغل، جهت درخواست ویزای جاب آفر آلمان

شما می‌توانید لیست کامل و به روز مشاغل مورد نیاز برای کارکنان از کشورهای خارجی را در سایت رسمی دولت آلمان بیابید. البته این سایت به زبان آلمانی است، ولی شما می‌توانید با استفاده از ابزار ترجمه گوگل در مرورگر کروم، عناوین اصلی و مادر را ترجمه نموده و برای زیرگروه‌ها از ابزار ترجمه دیگر استفاده نمایید. گروه‌های اصلی مشاغل مورد نیاز آلمان برای کارکنان خارجی به شرح زیر است:

 • کشاورزی، دامپروری، باغبانی و منابع طبیعی
 • صنعت و تولید
 • مهندسی ساخت و تولید
 • ساخت و ساز و توسعه
 • غذا و پذیرایی
 • پزشکی و سلامت
 • تجارت و بازرگانی
 • حرفه‌های اجتماعی، هنری و آموزشی
 • مدیریت شرکت و سازمان
 • خدمات مرتبط با کسب و کار
 • فناوری اطلاعات (IT) و علوم طبیعی
 • امنیتی و نظامی
 • حمل و نقل و لجستیک
 • مشاغل نظافتی

آشنایی با جاب آفر پیوست خانواده آلمان

در واقع چنین عبارتی تحت عنوان جاب آفر پیوست خانواده آلمان وجود ندارد، ولی با توجه به جستجوی آن توسط کاربران می‌توان به چند معنی اشاره نمود. افرادی که از طریق جاب آفر به آلمان سفر نموده و در حال کار هستند، می‌توانند پس از مدتی جهت اخذ ویزای پیوست به خانواده آلمان برای اعضای درجه یک خانواده خود اقدام نمایند.

برداشت دیگری که می‌توان از عبارت فوق داشت این است که شما می‌توانید جهت ویزای پیوست به خانواده، در صورتی که پدر، مادر، فرزند یا همسر شما دارای اقامت دائم آلمان هستند، اقدام نموده و در آلمان اقامت موقت داشته باشید. چنانچه شما واجد شرایط باشید، می‌توانید در آلمان جهت اخذ ویزای کار اقدام نموده و مجوز کار در آلمان دریافت نمایید.

جاب آفر پیوست به خانواده آلمان

اخذ اقامت دائم با جاب آفر آلمان

شما می‌توانید پس از دریافت جاب آفر آلمان و کار در آلمان به مدت ۵ سال، جهت اخذ اقامت دائم آلمان از طریق اداره مهاجرت آلمان اقدام نمایید. شرایط دریافت اقامت دائم آلمان به شرح زیر است:

 • شما باید به مدت ۵ سال در آلمان شاغل باشید.
 • شما باید زبان آلمانی را تا سطح قابل قبولی فرا گرفته باشید.
 • یکی از شرایط اخذ اقامت دائم، آشنایی با جامعه و فرهنگ آلمانی است.
 • رعایت قوانین آلمان و پرداخت به موقع مالیات از جمله عواملی است که توسط اداره مهاجرت آلمان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در صورتی که شما از لحاظ شغلی و اجتماعی، موارد فوق را رعایت نموده و زندگی موفقیت‌آمیزی در طول این ۵ سال داشته باشید، می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت نمایید.

 اگر قصد مهاجرت و دریافت اقامت از طریق جاب آفر را دارید اما هنوز مطمئن نیستید که جاب آفر  کدام کشور را انتخاب کنید حتما این مقاله را هم بخوانید: اخذ جاب آفر کانادا 

جمع بندی

آلمان یکی از کشورهای صنعتی شناخته شده است که ظرفیت به نسبت بالایی برای جذب نیروی کار خارجی دارد. اگر شما مهارت یا تخصص خاصی دارید، می‌توانید به عنوان اولین مرحله جهت درخواست جاب آفر از یک کارفرما در آلمان اقدام نمایید. در صورت پذیرش از سوی کارفرما، شما می‌توانید در مراحل بعدی جهت اخذ ویزای کار آلمان درخواست خود را ثبت نمایید. آژانس سبزینه می‌تواند در این امر به شما مشاوره ارائه داده، و همچنین در صورت تمایل می‌توانید از خدمات اخذ جاب آفر و ویزای کار در حوزه شینگن این شرکت بهره‌مند شوید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دسته های این وبلاگ: اخبار مقالات
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان