جستجو در سایت

شهر مونترال | کانادا

logo

شهر مونترال

مونترال بزرگ‌ترین شهر استان کبک و دومین شهر بزرگ فرانسه‌زبان جهان است پانزدهمین شهر بزرگ آمریکای شمالی می‌باشد.

این شهر مجموعه‌ای از فرهنگ‌ها و ملت‌های گوناگون را در بر می‌گیرد. مونترآل شهری است که با پای پیاده می‌شود به بسیاری از دیدنی‌های آن سر زد.

مونترال، شهری فرانسوی در کشور کاناداست که با تمام نقاط دیگر این کشور فرق دارد.این شهر کاملا حال و هوای اروپایی دارد و ملیت های مختلفی در آن زندگی می کنند.

نام آن از کوهی به نام مونت رویال می آید که این شهر در میان آن قرار گرفته است. این شهر به بهشت توریست ها معروف است و قطعا سفر آن می تواند تجربه بی نظیری را برایتان به ارمغان بیاورد

مونترآل شهری زیبا با تاریخچه‌ای غنی است. گذشته‌ی طولانی و زیبای فرانسوی این شهر بخش مهمی از تاریخی ترین شهر کانادا را تشکیل داده است.

از لحاظ آماری، مونترال در جذب تازه واردین به کانادا در ردیف ونکور و تورنتو قرار دارد.

مشهور است که مونترال تنها شهر دنیاست که در آن خورشید از جنوب طلوع می کند! دلیل این گفته این است که اهالی مونترال از یک قطب نمای نا‌متعارف برای جهت یابی استفاده می نمایند ( ازرودخانه و کوه در جهت یابی استفاده می کنند ). آنها رودخانه سنت لورانس را جنوب در نظر می گیرند و کوه رویال را شمال. در حقیقت جهتی که بر اساس این جهت یابی، شرق منظور می شود در اصل شمال این ایالت است.

این جهت یابی از قدیم مرسوم بوده و حتی در نقشه های محلی و بزرگراه ها از آن استفاده می شود.

از لحاظ جغرافیایی مونترآل در شرق کانادا در جنوب غرب استان کبک قرار دارد.

این شهر بزرگ‌ترین مرکز تجاری-صنعتی و فرهنگی کبک است. مونترال به آبهای آزاد دسترسی دارد حدود ۶۷٪ ساکنان آن فرانسه زبان می‌باشند.

شهر مونترآل یک شهر با مجموعه‌ای از فرهنگ‌های مختلف است. شهر مونترآل یکی از مراکز عمده مهاجرین ایرانی در کشور کانادا می‌باشد.

شهر مونترال در کشور کانادا دارای آب و هوای قاره ای و مرطوب است. به طور کلی می توان گفت تابستان های این شهر گرم و مرطوب بوده و زمستان های سرد و برفی دارا هست.

بهترین زمان برای سفر به این کانادایی در فصل های بهار و پاییز است زیرا شرایط آب و هوایی خوب و ملایمی در این شهر حکم فرماست.

تابستان گرم و مرطوب با حداکثر متوسّط دمای ​​روزانه ۲۶ تا ۲۷ درجه سانتی گراد می‌باشد و دمای بیشتر روزها بیش از ۳۰ درجه سانتی گراد  است. در مقابل و در انتهای تابستان جبهه هوای سرد، آب و هوای این شهر را سرد و خشک می‌نماید.

بهار و پاییز خوب و ملایم است اما امکان تغییرات شدید دما وجود دارد.

 

مطالعه بیشتر: چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

 

دانشگاه‌های شهر مونترال

مونترآل با دسترسی به شش دانشگاه و دوازده کالج در شعاع ۸ کیلومتری، دارای بیشترین تمرکز دانشجویان تحصیلات عالیه در بین شهرهای اصلی آمریکای شمالی می‌باشد

دانشگاه مونترال از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است که هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان برتر دنیا را به خود جذب می کند.

مونترآل چهار دانشگاه اصلی دارد که دو دانشگاه آن انگلیسی زبان و دو دانشگاه دیگر فرانسه زبان هستند.

دانشگاه‌های انگلیسی زبان

 • دانشگاه مک گیل (تمرکز بر رشته‌های پزشکی، مهندسی، علوم پایه)
 • دانشگاه کونکوردیا (تمرکز بر رشته‌های علوم پایه، مهندسی، کامپیوتر، بازرگانی)

دانشگاه‌های فرانسه زبان

 • دانشگاه مونترال (تمرکز بر رشته‌های پزشکی، مهندسی، علوم پایه)
 • دانشگاه اوکام

 

مطالعه بیشتر: روش های مهاجرت به کانادا کدامند؟

 

اطلاعات کلی شهر مونترال در کانادا

 • زبان رسمی: فرانسوی
 • واحد پول: دلار کانادا
 • نوع برق شهری در کانادا: ۱۲۰ ولت و ۶۰ هرتز
 • کد کشور: +۱

شماره‌های اضطراری:

 • آمبولانس، پلیس و آتش نشانی : ۹۱۱ یا ۰۶۶
 • اختلاف ساعت با تهران: ۷ و نیم ساعت از تهران عقب‌تر است.
 • فرودگاه‌های بین‌المللی: فرودگاه بین المللی پیر الیوت ترودیو

 

مونترال از مراکز مهم بورس و سرمایه گذاری در کانادا محسوب می شود و صنایع هوا و فضا، الکترونیک، مخابرات و تولید دارو در این شهر، مراکز و شرکت های بزرگی را به خود اختصاص داده اند.

مونترال مرکز صنعت فیلم سازی کانادا نیز محسوب می شود و به همین دلیل این شهر را مرکز فرهنگی کانادا می نامند. شهر مونترال مرکز فرهنگی و اقتصادی ایالت کبک و شهر کبک سیتی مرکز سیاسی کبک است.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان