جستجو در سایت

کانادا

logo

معرفی کانادا

کشور کانادا به عنوان شمالی ترین کشور در قاره آمریکا واقع گردیده است و دومین کشور بزرگ جهان محسوب می گردد. نام کشور کانادا برگرفته از واژه Kanata به معنی دهکده یا سرپناه می باشد. کانادا از 10 استان و 3 قلمرو متشکل شده است. کانادا پس از روسیه بزرگترین کشور جهان می باشد با این تفاوت که جمعیت آن تنها یک پنجم جمعیت روسیه می باشد. به سبب نزدیکی آمریکا با کانادا روابط اقتصادی این دو کشور بسیار گسترده می باشد، به گونه ای که آمریکا و کانادا بزرگ ترین روابط اقتصادی در جهان را دارند. این کشور سرشار از منابع طبیعی است و جاذبه های گردشگری کانادا سالیانه گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود جذب می نماید.

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟ 

کانادا

 

موقعیت جغرافیایی کانادا

کانادا از جنوب در همسایگی آمریکا، از غرب در مجاورت اقیانوس آرام، از شمال غربی با آلاسکا، از شمال با خلیج بافین و اقیانوس منجمد شمالی و در نهایت از شرق به اقیانوس کبیر محدود می شود. رودخانه سنت در کانادا با طول  3600 کیلومتر مسیر کشتیرانی برای حمل و نقل کالا بوده و حدود 21 درصد از کل آب شرب جهان را شامل می شود.  

آب و هوای کانادا

به دلیل وسعت جغرافیایی، آب و هوای کانادا بسیار متغیر می باشد. ساکنان کانادا آب و هوای گرمسیری تا قطبی را تجربه می کنند و هر 4 فصل به شکل تفکیک شده دیده می شود. دمای هوا در مناطق جنوبی استان آلبرتا، مانیتوبا و ساسکاچوان که پوشیده از چمنزار است از 38 درجه سانتی گراد و در تابستان تا منفی 24 درجه سانتی گراد در فصل زمستان متغییر می باشد.

فرهنگ و آداب و رسوم کانادا

مردم کانادا به عنوان یک کشور متمدن غربی از فرهنگ بالایی برخوردار هستند. وجود این فرهنگ وابسته به قانون نیست بلکه به صورت فرهنگ سنتی در بین مردم تثبیت شده و بسیار قابل احترام و ملزم به اجرا می باشد. در کانادا افراد تا زمانی که روابطشان از حالت رسمی خارج نشده یکدیگر را به فامیلی فرا می خوانند و برای صحبت با هم در چشمان طرف مقابل نگاه می کنند. کانادایی ها به صورت گفتاری با یکدیگر ارتباط برقرار می نمایند و کمتر از زبان بدن استفاده می نمایند. استفاده از عناوین و لقب های دانشگاهی بویزه در کبک که برای احترام از دو واژهی موسیو و مادام استفاده می شود برایشان بسیار حائز اهمیت می باشد. و در مواقع دیگر در صورتی که رابطه صمیمانه ای بین افراد در جریان نباشد از واژه خانم و آقا استفاده می گردد، مواردی که ذکر شد تنها قسمت کوچکی ازآداب مردم کانادا می باشد.

کشور کانادا

مطالعه بیشتر: راهنمای کامل مهاجرت به کانادا

 

زبان رسمی، دین و مذهب در کانادا

دین اکثریت درکانادا مسیحیت می باشد، با این وجود مذهب مردم کانادا چه از اجداد و چه به واسطه مهاجرت از هر نقطه ی جهان به این کشور در حال تغییر می باشد. دین اقوام اولیه این کشور قبل از ورود و گسترش مسیحیت بر اساس آیین های قبیله ای بوده است. زبان عموم مردم در کانادا انگلیسی می باشد وفرانسوی رتبه ی دوم زبان رایج  در این کشور می باشد.

پایتخت کانادا

اتاوا به عنوان پایتخت کانادا شناخته می شود و در میان شهرهای کانادا از لحاظ وسعت چهارمین شهر بزرگ کانادا محسوب می شود. شهر اتاوا به دلیل اهمیت به علوم پزشکی و وجود پزشکان متخصص فراوان از شهرت بسیاری در جهان برخوردار می باشد. آمار جرم و جنایت در این شهر بسیار پایین گزارش شده به همین سبب زندگی مردم اتاوا از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. شهر اتاوا به دلیل قرارگیری در کنار سه شهر مهم تورنتو، ونکوور، مونترال از موقعیت خوبی برخوردار است. لازم به ذکر است که اتاوا به عنوان سومین شهر پاکیزه جهان که به نظافت اهمیت زیادی می دهند شناخته می شود.

شهرهای مهم کانادا

کانادا کشور بزرگی است با استان ها و شهرهای بزرگ ، که از مهم ترین شهرهای آن می توان به تورنتو،ونکوور،مونترال،اوتاوا اشاره نمود.

شهرهای مهم کانادا

جمعیت کانادا

کانادا پس از روسیه بزرگترین کشور جهان می باشد و جمعیت آن به نسبت یک پنجم جمعیت روسیه است، طبق آخرین آمار جمعیت کانادا 36،255،440 میلیون نفر براورد شده. 90 درصد از جمعیت کانادا در فاصله 200 کیلومتری مرز آمریکا سکونت دارند. بزرگترین شهر کانادا تورونتو با جمعیت 5،5 میلیون نفر می باشد.

واحد پول کانادا

واحد پول کانادا، دلار کانادا یا (Canadian Dollar) نام دارد. واحد پول کانادا در جهان از لحاظ حجم مبادلات رتبه هفتم را دارد. هر دلار کانادا برابر با 100 سنت می باشد.

سفر به کانادا

کانادا از جمله کشورهایی است که برای تمامی سلایق جاذبه هایی دارد. در کانادا دوستداران طبیعت، دوستداران حیات وحش و طرفداران هیجان و یا جاذبه های شهری همگی می توانند سفری خاطره انگیزی را تجربه کنند. کانادا کشوری است دیدنی با چشم اندازهای بی نظیر، کوه های مرتفع سفید شده از برف، سواحل بکر و ناهموار که در انتها با جنگل های وسیع و پهناور و دریاچه های سبز زمردی و آب های قطبی پوشده از یخ احاطه شده است.

سفر به کانادا
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان