جستجو در سایت

شرایط اخذ اقامت ایتالیا (مهاجرت به ایتالیا)

logo

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار، تحصیل، ازدواج، پناهندگی، سرمایه‌گذاری و... امکان پذیر است و شما می‌توانید براساس وضعیت خود، روشی را که بیشترین تناسب را با شرایط فعلی‌تان دارد، انتخاب کنید. به همین خاطر در این مقاله از سبزینه قصد داریم انواع روش‌های مهاجرت به ایتالیا را معرفی کنیم و اطلاعات ارزشمندی در این باره خدمت شما عزیزان ارائه دهیم؛ پس تا پایان همراه ما باشید.

مزایای مهاجرت به ایتالیا کدامند؟

با مهاجرت به ایتالیا فرصت‌های جدیدی پیش رویتان قرار می‌گیرد و شما می‌توانید تصمیمات بهتری برای پیشرفت در مسائل کاری و معیشتی خود بگیرید. از این‌رو بهتر است شما عزیزان را با چند مورد از برجسته‌ترین مزایای اخذ ویزای ایتالیا و مهاجرت به این سرزمین آشنا کنیم، تا با دید بازتری نسبت این امر تصمیم‌گیری کنید. برخی از مزایای مهاجرت به ایتالیا عبارت‌اند از:

 • وضع معیشت مردم از رفاه مطلوبی برخوردار است.
 • ایتالیا یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود.
 • افتتاح حساب در این کشور آسان و تقریبا بی‌دردسر است.
 • دانشگاه و مدارس این کشور از اعتبار بالایی برخوردارند.
 • خرید ملک و املاک در ایتالیا، پروسه چندان سخت و پیچیده‌ای ندارد.
 • هزینه‌های زندگی در ایتالیا نسبت به اغلب کشورهای مهاجرپذیر، مناسب است.
 • مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در این کشور، سطح کیفی بالایی دارد.
اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک

انواع روش های مهاجرت به ایتالیا

شرایط مهاجرت به ایتالیا بسته به روشی که انتخاب کرده‌اید؛ متفاوت است. به همین خاطر، پیش از هر اقدامی ابتدا باید تمام روش‌های مهاجرت به این سرزمین را بشناسید و با بررسی وضعیت و شرایط خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید. بنابراین در ادامه به معرفی تمام راهکارهای مهاجرت به ایتالیا پرداخته و ویژگی هر یک را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اخذ اقامت ایتالیا از راه تحصیلی

تحصیل در ایتالیا به منظور اخذ اقامت دائم از جمله روش‌های متداولِ محصلان ایرانی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. برای تحصیل در ایتالیا نیاز به مدارک مختلفی خواهید داشت که باید به اداره مهاجرت و موسسه آموزشی مورد نظرتان ارائه دهید، برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • ارائه ریز نمرات تحصیلی
 • مدرک لیسانس، فوق لیسانس، دیپلم یا پیش دانشگاهی (بسته به دوره‌ای که قصد تحصیل دارید)
 • فرم درخواست رشته و پذیرش دانشگاه
 • شناسنامه و گزارش حساب بانکی در ۳ ماه اخیر
 • مدرک قبولی از طرف دانشگاه مورد نظر
 • کپی پاسپورت و مدارک تحصیلی مذکور
 • حدود ۱۰۰ یورو پول نقد
 • ۶_۷ قطعه عکس رنگی و پشت نویسی شده
 • ارائه مدرک اثبات تمکن مالی

در رابطه با مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل باید بگوییم که محدودیت خاصی در این باره مطرح نیست، مگر اینکه قصد اخذ بورسیه تحصیلی داشته باشید که در این صورت، حداقل سن مجاز برای دریافت بورسیه تحصیلی در ایتالیا، ۱۸ سال است. در ضمن هزینه‌های زندگی برای محصلان در ایتالیا، به صورت ماهیانه حدود ۶۰۰_۸۰۰ یورو است و مقدار هزینه مورد نیاز برای تحصیل هم، بسته به مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه، به شرح زیر است:

 • هزینه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه دولتی به صورت سالیانه: 900 الی 4000 یورو
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و ارشد به صورت سالیانه: 1000 الی 7500 یورو
 • هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی به صورت سالیانه: 6000 الی 20000 یورو

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

برای مهاجرت به ایتالیا با ویزای کار نیاز به جاب آفر خواهید داشت و در واقع پیشنهاد شغلی (جاب آفر) باید از طرف یک کارفرمای ایتالیایی برایتان ارسال شود. سپس یک قرارداد دو طرفه با هم به ثبت رسانده باشید و مشخص کنید که در قبال چه وظایفی، قصد همکاری با یکدیگر را دارید. شرایط جاب آفر برای کارفرمای ایتالیایی به این صورت است که ابتدا باید یک آگهی مبنی بر جذب نیروی کار در تمام منابع خبری نظیر روزنامه‌ها، وبسایت‌ها، مجلات و... به ثبت برساند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

 در صورتیکه ۳ ماه از زمان انتشار این آگهی گذشته باشد و فرد مناسبی برای سِمت شغلی مربوطه در کشور ایتالیا پیدا نشود، کارفرما مجاز خواهد بود تا فردی را خارج از ایالات متحده اروپا برای استخدام، انتخاب کند. مهم‌ترین نکته‌ای که در این باره مطرح است، مفاد قرارداد بین شما و کارفرما خواهد بود. باید توجه داشته باشید که حتما در قراردادتان نوع همکاری، ساعات کاری، مدت‌زمان همکاری، میزان حقوق و هر آنچه که باید در یک قرارداد کاری رسمی قید شود؛ وجود داشته باشد.

حال اگر کنجکاو هستید تا راجع به قوانین کار در ایتالیا هم اطلاعاتی به دست آورید؛‌ باید بگوییم که در این سرزمین، هر فرد به طور متوسط باید ۴۰_۳۶ ساعت در هفته کار کند. حداکثر ساعات اضافه کار هم در ایتالیا برای یک هفته؛ ۸‌ ساعت است. ساعت کاری از ۸_۹ صبح تا ۱ بعد از‌ ظهر و از ۱۵:۰۰  تا ۱۸:۰۰ _ ۱۹:۰۰ عصر است و روزهای دوشنبه تا جمعه را شامل می‌شود. در ایتالیا ۴ هفته مرخصی سالانه و ۱۲ روز تعطیل رسمی برای کارکنان در نظر گرفته شده است.

اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری یکی دیگر از روش‌های رایج و محبوب در بین متقاضیانی است که برای شروع یک زندگی جدید و اقامت دائم، قصد سفر به این سرزمین را دارند. به طور کلی روش‌های مختلفی برای اقامت سرمایه‌گذاری ایتالیا وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • دریافت ویزای طلایی ایتالیا
 • خرید ملک
 • ثبت شركت
 • برنامه تمکن مالی
 • كارآفرینی

در ادامه هر یک از روش‌های سرمایه‌گذاری را به طور مفصل بررسی خواهیم کرد، اما در حال حاضر اگر بخواهیم مروری گذرا بر شرایط اخذ اقامت با سرمایه‌گذاری در این کشور داشته باشیم، باید بگوییم که این فرایند مراحل نسبتا متعددی دارد و بهتر است پیش از هر اقدامی با هر یک از آن‌ها آشنا شوید. بنابراین مراحل اخذ اقامت ایتالیا با سرمایه‌گذاری عبارت‌اند از:

جهت کسب اطلاعات درباره وقت سفارت ایتالیا کلیک نمایید.

 1. ابتدا باید با بازار کار و نیاز مردم جامعه کشور ایتالیا به خوبی آشنا شوید.
 2. سپس با توجه به شرایط و مقدار بودجه در دسترس خود، ایده‌ای برای سرمایه‌گذاری بیابید.
 3. مدارک مورد نیاز جهت سرمایه‎گذاری در حوزه مربوطه را به اداره مهاجرت ارسال کنید و برای دریافت ویزا و اقامت درخواست دهید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت نیز امکان‌پذیر است. در واقع ثبت شرکت یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است که چندی پیش به آن اشاره کردیم. حال نوبت آن رسیده است تا به بررسی دقیق شرایط آن بپردازیم. از جمله مهم‌ترین شرایطی که برای ثبت شرکت در کشور ایتالیا باید داشته باشید، عبارت‌اند از:

 • برای ثبت شرکت باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید و ثبت قرارداد تاسیس شرکت را مطابق با قوانین و مقرارت کشور ایتالیا به انجام برسانید. لازم به ذکر است که ثبت شرکت در دفاتر مذکور به دو صورت اینترنتی و دستی صورت می‌گیرد.
 • مدت‌زمان لازم برای اخذ ویزا و اقامت از طریق ثبت شرکت، حدود ۲ الی ۴ هفته زمان می‌برد.
 • تسلط شما بر زبان انگلیسی یا ایتالیایی حین اخذ ویزا و اقامت از طریق این روش، یک امتیاز مثبت به شمار می‌رود.
 • از جمله شروط اصلی ثبت شرکت این است که پس از دریافت مجوز راه‌اندازی آن؛ باید حداقل به مدت ۳ سال به طور مستمر در آن فعالیت داشته باشید و مالیات‌های مربوطه را به موقع پرداخت کنید؛ در این صورت مجاز به اخذ اقامت دائم خواهید بود.
 • شرکت خود را حتما باید در دفاتر بیمه حوادث و تأمین اجتماعی به ثبت برسانید.

اخذ اقامت ایتالیا از طریق خود حمایتی

در روش اقامت خود حمایتی ایتالیا نیازی به سرمایه‌گذاری نخواهد بود و اگر شما اثبات کنید که از تمکن مالی مطلوبی برخوردار هستید و به عبارتی، وضع مالی خوبی دارید؛ موفق به اخذ ویزا و اقامت خواهید بود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با کارشناسان ما در مجموعه سبزینه ارتباط برقرار کنید.

به طور کلی برای مهاجرت به ایتالیا با روش خودحمایتی، فرد باید درخواست خود را به سفارت ایتالیا ارائه دهد. طی این درخواست، باید مدارک لازم (اسناد هویتی، مالی، مشخصات خانوادگی، کاری و...) را هم ضمیمه درخواست خود کند.

اخذ اقامت ایتالیا از طریق خود حمایتی

پس از بررسی اطلاعات و تایید آن، فرد متقاضی باید موفق به دریافت ویزای D شود و به ایتالیا سفر کند. سپس در این کشور به مرکز پست و اداره پلیس مراجعه و درخواست خود را مبنی بر اخذ اقامت دائم خود حمایتی صادر کند. ناگفته نماند که حین مراجعه به مراکز مذکور، حتما باید مدارک مورد نیاز را هم به همراه داشته باشد و بعد از تایید اولیه، برای مصاحبه و احراز هویت اقدام کند. پس از تایید تمام موارد، در وهله اول، فرد متقاضی یک کارت اقامت ۱ ساله دریافت خواهد کرد. پس از آن هم باید آن را به مدت ۲ سال تمدید کند و برای اخذ اقامت دائم درخواست دهد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

برای مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج، باید با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کنید. پس از گذشت دو سال از تاریخ عقد شما، اگر طی این مدت در ایتالیا اقامت داشته باشید، موفق به اخذ تابعیت این کشور می‎شوید. ضمنا اگر صاحب فرزند شوید یا کودکی را به سرپرستی بگیرید، مدت‌زمان لازم برای اخذ اقامت دائم، از دو سال به یک سال کاهش خواهد یافت.

هزینه مورد نیاز برای دریافت اقامت از طریق ازدواج حدود ۲۵۰ یورو است و شما باید حین درخواست خود، این مبلغ را به حساب وزرات کشور ایتالیا واریز کنید. برای دریافت اقامت با این روش، داشتنِ مدرک زبان ایتالیایی معتبر (سطح B1) الزامی است.

اخذ اقامت ایتالیا از طریق تولد فرزند

مطابق با قانون اصل خاک، یک کودک در هر کشوری که متولد شود؛ تابعیت و شهروندی آن سرزمین را دریافت خواهد کرد. به طوری که حتی اگر داخل هوایپما یا کشتی، اما داخل مرزهای یک کشور به دنیا بیاید، باز هم شهروند آنجا به حساب خواهد آمد.

علاوه بر این، اصل دیگری به نام اصل خون هم وجود دارد که مطابقِ آن کودک می‌تواند براساس تابعیت یک یا هر دو والدین خود، تبعه کشور مربوطه شود؛ اما نکته حائز اهمیت این است که از سال ۲۰۰۰ به بعد، کودکی که در ایتالیا به دنیا آمده باشد، تنها در صورتی تابعیت این کشور را دریافت خواهد کرد که والدین او اقامت دائم این سرزمین را داشته باشند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

از جمله شرایط اخذ اقامت دائم با روش پناهندگی این است که حتما باید وارد خاک کشور ایتالیا شده باشید و از نظر جانی از طرف کشور مبدا در خطر باشید تا کشور مقصد (ایتالیا) به شما پناهندگی دهد. براین اساس، شما می‌توانید حدود ۶ ماه اقامت در این کشور را دریافت کنید تا طی این مدت، درخواست شما مبنی بر اخذ اقامت دائم مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در صورت تایید، تبعه ایتالیا شوید.

اخذ اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک

همانطور که پیش‌تر هم به آن اشاره شد، یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت دائم، خرید ملک است. به طور کلی اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک نوعی روش سرمایه گذاری محسوب می‌شود و شرایط خاصی دارد که به شرح زیر است:

 • میزان مالیاتی که بابت خرید خانه باید به دولت ایتالیا پرداخت کنید، بسته به ارزش زمین و ملک خریداری شده، متفاوت خواهد بود.
 • حداقل اجرت آژانس املاک ۲۸۰۰ یورو است و بیشتر از این مقدار، حداکثر ۳ درصد از قیمت خانه را شامل می‌شود.
 • از جمله مالیات‌هایی که طی پروسه خرید خانه باید پرداخت کنید عبارت‌اند از: مالیات خدمات نقشه‌برداری (۱ الی ۲ درصد از ارزش واحد مسکونی)، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات فروش در آژانس؛
 • نکته مهمی که در رابطه با اخذ اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک مطرح خواهد بود، این است که فرد متقاضی این روش باید سالانه حداقل ۱۰۰٫۰۰۰ یورو درآمد داشته باشد. در صورتی که با خرید ملک، قصد سرمایه‌گذاری کلان داشته باشید، مقدار آن به ۳۵٫۰۰۰ یورو کاهش می‌یابد.

مدارک لازم برای مهاجرت به ایتالیا

فارغ از برخی مدارک هویتی که در تمام روش‌های مهاجرت به ایتالیا لازم است تا به اداره مهاجرت ارائه دهید، مدارک خاصی هم وجود دارد که مربوط به همان روش انتخابی شماست. در این قسمت می‌خواهیم مدارکی را که لازم است در تمام روش‌های مهاجرت به کشور ایتالیا ارائه دهید، معرفی کنیم که عبارت‌اند از:

 • چهار قطعه عکس مناسب پاسپورت
 • نسخه اصل پاسپورت به همراه کپی آن
 • مدرکی که نشانگر هدف شما از مهاجرت باشد؛ (مانند جاب آفر، نامه پذیرش دانشگاه و...)
 • اسناد اثبات تمکن مالی
 • فیش پرداخت هزینه‌های لازم
 • گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
 • مدرک زبان با حداقل نمره قابل قبول
مدارک لازم برای مهاجرت به ایتالیا

شرایط اخذ اقامت دائم ایتالیا

شرایط مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت دائم این کشور بسته به روشی که برای مهاجرت برگزیده‌اید؛ متفاوت خواهد بود. به طور مثال اگر قصد شما اخذ اقامت ایتالیا از طریق تحصیل باشد، شرایطی نظیر ارائه مدارک تحصیلی، داشتن رده سنی متناسب با مقطع مربوطه، مدرک زبان معتبر، ارائه کارنامه و ریزنمرات از جمله شروط اصلی است.

در مقابل، اگر مهاجرت به ایتالیا از طریق کار را انتخاب کنید، نیاز به جاب آفر خواهید داشت و لازم است که حتما از یک کارفرمای ایتالیایی پیشنهاد شغلی و در شغل مورد نظر، تخصص کافی و سابقه کار قابل قبول داشته باشید. در ضمن همانطور که گفته شد، اگر هم بخواهید اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری را برگزینید؛ نیاز است تا حداقل‌ ۵۰۰ هزار الی ۲ میلیون یورو سرمایه نقد و آزاد داشته باشید.

بنابراین اگر به دنبال شرایط اخذ اقامت دائم ایتالیا هستید، ابتدا باید وضعیت خود را بسنجید و روشی را که قصد دارید از طریق آن اقدام به مهاجرت کنید، انتخاب فرمایید. سپس با اطلاع از مدارک، شرایط و هزینه‌های مربوط به آن، اقدامات لازم را به انجام برسانید.

هزینه مهاجرت به ایتالیا

هزینه مهاجرت به ایتالیا بسته به روشی که انتخاب کرده‌اید، متفاوت خواهد بود؛ اما براساس تجربه مهاجران ایرانی، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، گران‌ترین روش است و مهاجرت از طریق تحصیل یا کار هم ارزان‌ترین روش به شمار می‌آید. به هر حال قصد داریم در ادامه به طور مفصل هزینه‌های مهاجرت به ایتالیا را مورد بررسی قرار دهیم و در نهایت هزینه مهاجرت به روش‌های مختلف را در قالب جدول با یکدیگر مقایسه کنیم. به طور کلی هزینه مهاجرت به ایتالیا فارغ از هزینه روش انتخابیِ برای مهاجرت به این کشور، شامل هزینه ویزا، سفر، خرید یا اجاره مسکن، خرج و مخارج زندگی نیز می‌شود که میزان مبلغ مورد نیاز برای هر کدام به شرح زیر است.

هزینه‌ های سفر و ویزا

برای ورود به ایتالیا نیاز به اخذ ویزا خواهید داشت تا مجاز به اقامت و کار و تحصیل در این کشور شوید. نرخ انواع ویزای ایتالیایی عبارت‌اند از:

 • ویزای کوتاه مدت (کمتر از ۹۰ روز): ۶۰ یورو
 • ویزا برای کودکان تا ۶ سال: رایگان
 • ویزا برای کودکان ۶ الی ۱۲ سال: ۳۵ یورو
 • ویزای دانشجویی (برای محصلانی که کمتر از ۹۰ روز قصد اقامت دارند): رایگان
 • ویزای دانشجویی (اقامت بلند مدت): ۵۰ یورو
 • ویزای بلند مدت (بیش از 90 روز): ۱۱۶ یورو

ویزاهای رایگان دیگری هم وجود دارد که اگر واجد شرایط دریافت آن باشید، به شما تعلق می‌گیرد. در ضمن برای سفر و مهاجرت به ایتالیا از طریق هواپیما نیاز به خرید بلیت و بهره‌مندی از خدمات جانبی خواهید داشت که این مورد هم بسته به مسیر، زمان و بلیط انتخابی شما متغیر خواهد بود‌.

هزینه‌ های اقامت و املاک در ایتالیا

شما برای اقامت و زندگی در ایتالیا نیاز به مسکن دارید که بسته به منطقه مورد نظرتان، قیمت خانه‌ها متفاوت خواهد بود. به همین خاطر در ادامه قیمت حدودی اجاره ماهیانه منزل در مناطق مختلف این کشور را شرح خواهیم داد:

 • مودنا: 760 یورو
 • فلورانس: 1400 یورو
 • آنکونا: 630 یورو
 • جنوا: 880 یورو
 • میلان: 2050 یورو
 • ناپل: 910 یورو
 • راونا: 850 یورو
 • رم: 1800 یورو
 • ونیز: 1820 یورو

همچنین اگر قصد خرید ملک در این کشور را دارید، حداقل باید حدود ۲۳۰۰ یورو برای هر متر مربع در نظر داشته باشید.

هزینه‌های زندگی در ایتالیا

بخشی از هزینه‌های مهاجرت و اقامت در ایتالیا مربوط به خرج و مخارج روزمره شما می‌شود که از هزینه‌های وعده و موادغذایی گرفته تا حمل‌ونقل، تفریح، قبوض برق و انرژی و... را شامل می‌شود. بنابراین اگر یک برآورد کلی از هزینه‌های روزمره یک فرد در ایتالیا داشته باشیم، می‌توان گفت هزینه زندگی سالانه برای هر شخص در این کشور حدود ۷۰۰_۸۰۰ یورو است.

هزینه‌های زندگی در ایتالیا

 

هزینه‌ های مهاجرت به ایتالیا با روش‌ های مختلف

حال نوبت آن رسیده تا هزینه‌های کلی مهاجرت به ایتالیا با روش‌های مختلف را شرح دهیم تا به یک نگرش کلی نسبت به بودجه مورد نیاز برای سفر به این سرزمین با روش‌های گوناگون برسید.

روش مهاجرت

هزینه (یورو)

اخذ اقامت ایتالیا از راه تحصیلی

۱۴۰_۲۰٫۰۰۰

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

۱۱۶

اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

۵۰۰٫۰۰۰۰_ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰

مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت

۲۳۰۰

اخذ اقامت ایتالیا از طریق خود حمایتی

۳۲۰۰۰

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

۲۵۰

اخذ اقامت ایتالیا از طریق تولد فرزند

۱۱۰۰۰ و به ازای هر فرزند ۵۰۰

اخذ اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک

۳۱۰٫۰۰۰


مطالعه بیشتر: هزینه های زندگی در ایتالیا


شرایط تمدید مجوز اقامت ایتالیا

پس از اخذ اقامت ایتالیا مهم‌ترین مسئله‌ای که باید به آن توجه کنید، تمدید آن است. تمدید ویزای مهاجرت به ایتالیا شرایط ویژه‌ای دارد که به شرح زیر است:

 • اگر ویزای شما ۲ سال اعتبار داشته باشد، باید ۹۰ روز پیش از اتمام اعتبار آن، نسبت به تمدید اقدام کنید.
 • اگر ویزای شما یک ساله باشد، حتما باید ۶۰ روز پیش از اتمام تاریخ انقضای ویزای خود، آن را تمدید کنید.
 • در صورتیکه ویزای شما در دو دسته قبلی جای نگیرد،‌ باید ۳۰‌ روز پیش از اتمام تاریخ اعتباری که دارد، آن را تمدید فرمایید.

جمع‌بندی

در این مطلب به بررسی انواع روش‌های مهاجرت به ایتالیا پرداختیم و متوجه شدیم که می‌توان با توجه به شرایط خود و انتخاب راهکاری متناسب با آن، برای مهاجرت به این کشور اقدام کرد و بدین ترتیب، شانس خود را برای اخذ ویزا و اقامت دائم ایتالیا افزایش داد.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با نحوه مهاجرت به ایتالیا کسب کرده  باشید و در نهایت تصمیم خود را مبنی بر شروع یک زندگی تازه در سرزمینی پهناور و مدرن بگیرید. لطفا تجربیات و پیشنهادات خود را در این باره با ما و سایر کاربران سبزینه به اشتراک بگذارید تا با یکدیگر در تعامل باشیم و ما هم از دانسته‌های شما عزیزان بهره‌مند شویم. از اینکه تا پایان همراه ما بودید، سپاسگزاریم.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 202  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان