جستجو در سایت
logo

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی به بیمه ای اطلاق می گردد که ضامن مسافر حین سفر از لحاظ حوادث و هزینه های مالی غیر منتظره باشد. زمانی بیمه مسافرتی شامل حال مسافر می شود که حادثه جانی یا بیماری پس از آغاز سفر اتفاق افتاده باشد. به عنوان چند مثال حوادثی که ممکن است حین سفر گریبانگیر مسافر شود شامل:

 • مسمومیت، گرما زدگی یا بیماری دیگر که منجر به مراقب های پزشکی مسافر خواهد شد.
 • دزدیده شدن یا گم کردن چمدان و نیاز به لوازم ضروری
 • فراموش کردن حمل قرص های روزانه با خود به سفر، و نیاز به مراجعه به پزشک
 • مدارک و کیف پول دزدیده یا گم شده، و نیاز به مدارک جدید و پول
 • شرایط فورس ماژور پیش آمده در وطن، و نیاز به بازگشت و پرداخت هزینه های اضافی جهت بازگشت
فروش بیمه مسافرتی

انواع بیمه مسافرتی

انواع بیمه مسافرتی شامل بیمه مسافرتی گروهی و بیمه مسافرتی انفرادی برای سفر خارجی و داخلی می باشد.

بیمه مسافرتی انفرادی

بیمه مسافرتی انفرادی به صورت مراجعه حضوری به یکی از دفاتر بیمه یا به صورت آنلاین در سایت آژانس هواپیمایی سبزینه به همان قیمت قابل خریداری است. توجه فرمایید آژانس هواپیمایی سبزینه نماینده قانونی بیمه مسافرتی سامان می باشد.

بیمه مسافرتی گروهی

بیمه مسافرتی گروهی برای تور مسافرتی خریداری می شود. این نوع بیمه می تواند برای اشخاص حقیقی یا حقوقی صادر گردد. بیمه گزار ( بیمه شونده ) می تواند با تعیین مدت زمان اقامت و سقف سرمایه، جهت اخذ بیمه مسافرتی تور اقدام نماید.

چرا بیمه مسافرتی بخریم؟

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، حوادث جانی و مالی غیر منتظره ای ممکن است حین سفر گریبانگیر مسافر شود که هزینه های مالی سنگینی ایجاد کند. در اینگونه شرایط بیمه مسافرتی که هزینه چندانی هم ندارد بهترین گزینه برای مسافر جهت جبران خسارت های مالی غیر منتظره می باشد. حوادثی از جمله بیماری، گم شدن مدارک، اتفاقات غیر منتظره در وطن و اجبار به بازشگت زودهنگام از سفر و کلا هر حادثه ای که منجر به تراشیدن هزینه های غیرمنتظره شود مشمول حال پوشش بیمه مسافرتی می شود.

قبل از خرید یک بیمه نامه مسافرتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از خرید یک بیمه نامه مسافرتی به نکاتی توجه کنید از جمله:

 1. اعتبار بیمه مسافرتی از تاریخ خروج مسافر از خاک ایران به مدت 92 روز ( 3 ماه ) می باشد. درست مانند ویزای شینگن مولتی که مسافر می تواند حین اعتبار ویزای خود چندین بار به حوزه شنگن سفر نماید، چنین قاعده ای نیز برای بیمه مسافرتی صدق می کند، که حین اعتبار بیمه مسافرتی مسافر می تواند چندین بار سفر نماید. به بیان دیگر، حین اعتبار بیمه مسافرتی 3 ماهه ، مسافر می تواند هر چند بار که مایل بود سفر نماید.
 2. تمدید بیمه مسافرتی حین سفر امکان پذیر نمی باشد.
 3. در صورت ریجکتی ویزای شینگن ، ریجکتی ویزای کانادا یا ریجکتی ویزای انگلیس متقاضی می تواند نسبت به فسخ بیمه مسافرتی از طریق آژانس هواپیمایی سبزینه اقدام نماید.

خرید بیمه نامه مسافرتی به چه صورت است؟

خرید بیمه نامه مسافرتی به صورت آنلاین توسط آژانس هواپیمایی سبزینه یا مراجعه حضوری به یکی از شعب دفاتر بیمه مسافرتی به شرح ذیل می باشد:

از چه راه هایی می توان بیمه مسافرتی خرید؟

راه های خرید بیمه مسافرتی به صورت آنلاین از طریق سایت آژانس هواپیمایی سبزینه یا مراجعه حضوری به یکی از دفاتر بیمه مسافرتی می باشد. دقت نمایید آژانس هواپیمایی سبزینه نماینده قانونی صدور بیمه مسافرتی سامان می باشد، و قیمت بیمه مسافرتی آنلاین در سایت سبزینه با تعرفه دفاتر بیمه یکسان می باشد.

بیمه مسافرتی خارجی و داخلی

قیمت بیمه مسافرتی چگونه است؟

قیمت بیمه مسافرتی زمانی مشخص می شود که متقاضی اطلاعات فرم بیمه مسافرتی آنلاین را پر کند، و بسته به سن بیمه شونده ، مدت زمان بیمه ، و کشورهای تحت پوشش بیمه مسافرتی تعرفه بیمه مسافرتی به مسافر به صورت آنلاین اعلام شود. در صورتی که جهت خرید بیمه مسافرتی به دفاتر بیمه مراجعه شده باشد، روال برآورد قیمت بیمه مسافرتی نیز به همین ترتیب خواهد بود. متقاضیان عزیز بیمه مسافرتی می توانند جهت آگاهی از قیمت بیمه مسافرتی روی لینک بیمه مسافرتی سبزینه کلیک کرده، و اطلاعات خود و سفر خود را وارد نموده، و نرخ بیمه مسافرتی را ملاحظه نمایند.

به طور کل چندین عامل در تخمین قیمت بیمه مسافرتی تاثیرگذار هستند که عبارتند از:

سن بیمه گذار و قیمت بیمه مسافرتی

سن بیمه گذار در تعیین قیمت بیمه مسافرتی تاثیر گذار است. طبقه بندی قیمت بیمه مسافرتی بر اساس سن مسافر به صورت 0 تا 12 سال ، 13 تا 65 سال ، 66 تا 70 سال ، 71 تا 75 سال ، 76 تا 80 سال، و 80 سال به بالا می باشد. هر چه سن مسافر بیشتر باشد، تعرفه بیمه مسافرتی نیز بیشتر خواهد شد.

مدت زمان سفر و بیمه مسافرتی

مدت زمان سفر در قیمت بیمه مسافرتی تاثیرگذار است، و چه مدت آن بیشتر شود، هزینه بیمه مسافرتی نیز بیشتر خواهد شد. طبقه بندی قیمت بیمه مسافرتی بر اساس مدت زمان سفر به شرح ذیل می باشد:

 • سفر 1 تا 6 شب
 • سفر 7 تا 14 شب
 • سفر 15 تا 22 شب
 • سفر 23 تا 30 شب
 • سفر 31 تا 44 شب
 • سفر 45 تا 61 شب
 • سفر 62 تا 91 شب
 • سفر 6 ماهه
 • سفر 1 ساله

سقف تعهدات بیمه مسافرتی

سقف تعهدات بیمه مسافرتی به معنی سقف تعهدات مالی بیمه مسافرتی به منظور جبران خسارت مسافر است. سقف تعهد مالی بیمه مسافرتی یکی از عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت بیمه مسافرتی می باشد. طبقه بندی قیمت بیمه مسافرتی بر اساس سقف تعهد بیمه مسافرتی با سقف تعهد 10000 یورو ، 15000 یورو ، 30000 یورو و 50000 یورو می باشد. البته شرکت های مختلف بیمه سقف های مختلفی دارند، و جهت اطلاع از میزان پوشش مالی بیمه مسافرتی بایستی در لحظه تماس و استعلام گرفت.

کشورهای تحت پوشش بیمه مسافرتی

کشورهای تحت پوشش بیمه مسافرتی نیز در تخمین قیمت بیمه مسافرتی تاثیرگذار هستند. به بیان دیگر قیمت بیمه مسافرتی بر اساس کشور ها مختلف می باشند. هرچه کشور مقصد دور تر باشد، هزینه بیمه مسافرتی بر اساس کشور نیز بیشتر خواهد شد. برخی شرکت های خدمات بیمه مسافرتی پوشش بیمه مسافرتی خود را به یک ناحیه خاص اختصاص داده اند، مانند پوشش بیمه مسافرتی خاورمیانه و شمال آفریقا ، بیمه مسافرتی کشورهای حوزه خلیج فارس ، بیمه مسافرتی سراسر جهان به جز امریکا و کانادا ، و ...

انواع بیمه مسافرتی

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی چگونه است؟

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی به این صورت است که مسافر بایستی پس از وقوع حادثه ظرف 7 روز با شرکت بیمه مسافرتی خود تماس گرفته، و حادثه پیش آمده را گزارش نماید. پس از بازگشت مسافر به خاک ایران، می بایست مدارک لازم برای گرفتن خسارت از بیمه مسافرتی را به شرکت بیمه ارائه داد، و مبلغ خسارت بیمه مسافرتی ظرف 30 روز پرداخت خواهد شد. مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی شامل کپی شناسنامه ، کپی صفحه ورود و خروج به ایران در گذرنامه و اصل فاکتور هزینه های مربوط به حادثه می باشد.

چه شرکت هایی به فروش بیمه نامه مسافرتی می پردازند؟

شرکت های فروش بیمه نامه مسافرتی به شرح ذیل می باشند:

بیمه مسافرتی سامان

بیمه مسافرتی سامان تمام کشورهای جهان را با سقف بیمه مسافرتی 10000 یورو ، 20000 یورو ، 30000 یورو و 50000 یورو پوشش می دهد.

بیمه مسافرتی سامان

بیمه مسافرتی سامان خسارت های مالی مربوط به اورژانس پزشکی ، دندانپزشکی ، لغو سفر ، گم شدن چمدان ، آسیب به اموال و مشاوره حقوقی را پوشش می دهد.

بیمه مسافرتی آسیا

بیمه مسافرتی آسیا خسارت مالی بیمه سفر مربوط به اورژانس پزشکی در سفر ، دندانپزشکی ، گم شدن چمدان در سفر ، گم کردن مدارک در سفر ، تامین داروهای فراموش شده ، مشکلات حقوقی ، برگشت مسافر فوت شده در سفر و هر حادثه غیرمنتظره ای که منجر به خسارت مالی شود را تحت پوشش بیمه مسافرتی خود قرار می دهد. سقف بیمه مسافرتی 10000 یورو می باشد، و در صورت سفر گروهی 10 نفره تا 20 نفره 5 درصد تخفیف ، و در صورت سفر گروهی 100 نفره به بالا 25 درصد تخفیف لحاظ خواهد شد.

بیمه مسافرتی البرز

بیمه مسافرتی البرز 3 طرح بیمه را شامل می شود که عبارتند از پوشش بیمه مسافرتی کانادا و آمریکا ، پوشش بیمه مسافرتی همه کشورهای جهان به جز آمریکا و کانادا با سقف بیمه مسافرتی 30000 یورو و پوشش بیمه مسافرتی همه کشورهای جهان به جز آمریکا و کانادا با سقف بیمه مسافرتی 50000 یورو .

بیمه مسافرتی ملت

بیمه مسافرتی ملت مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی همه کشورهای جهان از جمله کانادا ، آمریکا ، شینگن ، تریکه ، دبی ، خاورمیانه ، گرجستان ، قبرس شمالی ، ارمنستان ، هند ، تایلند ، استرالیا ، مالزی ، ژاپن و ... را شامل می شود. سقف پوشش بیمه مسافرتی 50000 یورو می باشد.

بیمه مسافرتی پارسیان

بیمه مسافرتی پارسیان کشورهای تحت پوشش بیمه مسافرتی کانادا ، آمریکا ، اروپا ، آفریقا ، استرالیا ، ترکیه ، ژاپن و ... را شامل می شود. سقف تعهد بیمه مسافرتی از 10000 یورو آغاز می شود.

موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی چیست؟

موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی شامل موارد ذیل می باشد:

 • هزینه های پزشکی در سفر
 • گم کردن دارو در سفر
 • عفونت دندان در سفر
 • هزینه بلیط هواپیما و رزرو هتل یک همراه به کشور محل بستری (در صورت تنها بودن)
 • گم شدن مدارک در سفر
 • مشکلات حقوقی در سفر
 • انتقال بیمار از سفر به ایران
 • بازگشت همراهان به ایران در صورت بستری شدن مسافر در سفر بیش از 10 روز
 • انتقال جسد به ایران
 • اجبار به بازگشت به ایران در صورت فوت اعضای خانواده
 • نیاز اضطراری به حواله پول نقد
 • گم کردن چمدان در سفر و تهیه لوازم بهداشتی و ضروری
 • هزینه های مروبط به تاخیر هواپیما بیش از 6 ساعت

موارد منع پوشش بیمه مسافرتی چیست؟

موارد منع پوشش بیمه مسافرتی به معنی خسارت هایی است که شرکت بیمه مسئولیت آن را قبول نخواهد کرد. مواردی که تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار نمی گیرند شامل:

 • نا ارامی در کشور مقصد مانند شورش، حوادث تروریستی، جنگ و ...
 • بلای طبیعی مانند زلزله ، آتشفشان ، سیل و ...
 • حادثه در اثر ورزش حرفه ای یا ورزش خطرناک شامل صخره نوردی، اسکی و ...
 • بیماری مسافر که پیش از سفر به آن مبتلا بوده است
 • استفاده از وسایل حمل و نقل غیرمعمول
 • مصرف مواد مخدر یا نوشیدن الکل در سفر
 • هزینه واکسیناسیون در سفر یا هر اقدامات پیشگیری از بیماری در سفر
 • اقدامات برای توانبخشی ، پروتز ها و لوازم توانبخشی مانند عینک، عصا و ...
 • شیوع بیماری در کل جهان

بیمه مسافرتی شینگن چیست؟

بیمه مسافرتی شینگن بیمه ای است که برای مناطق شیگن صادر می گردد. به بیان دیگر، شرکت های بیمه طرح های مختلفی را برای کشورهای تحت پوشش بیمه مسافرتی ارائه می دهند، که یکی از این طرح ها بیمه مسافرتی شنگن می باشد. این بیمه نامه یکی از مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن نیز می باشد. بدین معنی که متقاضی ویزای شینگن بایستی بیمه مسافرتی برای ویزای شینگن را به عنوان یکی از مدارک لازم به افسر ویزا در روز وقت سفارت ارائه دهد. با توجه به اختلاف شدید ارز در ایران و اروپا هزینه های مربوط به مسائل پزشکی در اروپا بسیار سنگین خواهد بود، لذا جبران خسارت در سفر توسط بیمه مسافرتی ضروری می باشد. قیمت بیمه مسافرتی شینگن به عوامی همچون سن بیمه شونده ، مدت زمان سفر و سقف تعهد شرکت بیمه بستگی دارد. سقف تعهدات طرح شینگن طلایی بیمه سامان 30000 یورو می باشد. صدور بیمه مسافرتی گروهی شامل حال تخفیف خواهد شد. درست مانند ویزای شینگن که مدت اعتبار آن با مدت مجاز اقامت متفاوت است، مدت اعتبار بیمه مسافرتی نیز با حداکثر مدت مجاز هر سفر تفاوت دارد. بدین معنی که مسافر با یک بیمه مسافرتی 1 ساله می تواند حین اعتبار بیمه مسافرتی خود هر تعداد سفر که مایل بود داشته باشد، ولی تعداد روزهای هر سفر نبایستی از 92 روز تخطی کند.

بیمه مسافرتی خارجی چیست؟

بیمه مسافرتی خارجی یا بیمه مسافرتی خارج از کشور به بیمه مسافرتی ای گفته می شود که برای سفرهای خارجی صادر می گردد. شرکت های بیمه مسافرتی داخلی قادر به داشتن شعبه در خارج از کشور نیستند، لذا با شرکت های بیمه خارجی همکاری می کنند. در صورت بروز حادثه در سفر شرکت بیمه مسافرتی خسارت ناشی از آن حادثه را پرداخت خواهد کرد. مواردی همچون اورژانس های پزشکی ، دندانپزشکی ، گم شدن چمدان در سفر ، گم شدن مدارک در سفر ، گم کردن دارو در سفر ، بازگشت همراهان به ایران در صورت بستری بیش از 10 روز در سفر ، انتقال یک همراه به کشور محل بستری در صورت تنها بودن مسافر ، مسائل حقوقی و انتقال جسد به ایران تحت پوشش بیمه مسافرتی خارجی قرار خواهد گرفت.

برای خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور چه کار کنیم؟

برای خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور به 2 روش می توانید اقدام نمایید. روش اول خرید بیمه مسافرتی آنلاین می باشد، که می توانید جهت خرید بیمه مسافرتی سامان از طریق سایت آژانس هواپیمایی سبزینه اقدام نمایید. آژانس هواپیمایی سبزینه نماینده قانونی فروش بیمه مسافرتی سامان می باشد، و قیمت بیمه مسافرتی سامان در سایت سبزینه با شرکت بیمه سامان یکسان می باشد. روش دوم مراجعه حضوری به دفاتر بیمه مسافرتی می باشد، که به دلیل اینکه دفاتر بیمه در تمام شهرستان ها شعبه ندارند، اقدام از این طریق برای همه مقدور نخواهد بود.

داشتن بیمه مسافرتی برای چه کشورهایی الزامی است؟

داشتن بیمه مسافرتی برای کشورهای تمام جهان الزامی می باشد. شرکت های بیمه مسافرتی با طرح های مختلفی از نظر مناطق تحت پوشش مانند طرح بیمه مسافرتی کانادا و آمریکا ، طرح تمام کشورهای جهان ، طرح خاورمیانه ، طرح شینگن و ... بیمه مسافرتی همه کشورهای جهان را تحت پوشش خود قرار می دهند. قیمت بیمه مسافرتی بر اساس کشور متفاوت می باشد. موارد دیگری مانند سن و سقف تعهدات بیمه مسافرتی نیز در تعینن نرخ بیمه مسافرتی تاثیرگذار است. جهت کسب اطلاعات درباره تعرفه بیمه مسافرتی می توانید به صفحه بیمه مسافرتی که در منو قرار دارد مراجعه، و اطلاعات خود را وارد کرده، و قیمت بیمه مسافرتی مختص شرایط شما را مشاهده نمایید.

مدت اعتبار بیمه مسافرتی چقدر است؟

مدت اعتبار بیمه مسافرتی بستگی به طرح انتخابی متقاضی دارد. طرح های مختلفی از جمله بیمه مسافرتی 6 ماهه و بیمه مسافرتی 1 ساله وجود دارد که بسته به سقف تعهدات آن قیمت های مختلفی دارند. درتس مانند اعتبار ویزای شینگن و مدت مجاز اقامت در آن، چنین قاعده ای نیز برای بیمه مسافرتی وجود دارد. بدین معنی که مدت اعتبار بیمه نامه مسافرتی ممکن است 1 ساله باشد، ولی مدت مجاز اقامت در هر سفر 92 روز باشد. مسافر می تواند در طول مدت اعتبار بیمه مسافرتی خود هر تعداد سفر که مایل بود داشته باشد، ولی تعداد مجاز اقامت سفر وی نباید از میزانی که در بیمه نامه درج شده تخطی نماید. برای اطلاع از مدت اعتبار بیمه مسافرتی بایستی در لحظه استعلام گرفت، زیرا اعتبار بیمه نامه ها با توجه به طرح های بیمه مسافرتی متفاوت می باشند.

معیارهای انتخاب بهترین بیمه مسافرتی چیست؟

معیارهای انتخاب بهترین بیمه مسافرتی تقریبا برای همه شرکت های بیمه یکسان می باشد. به بیان دیگر، موارد مورد پوشش شرکت های بیمه ( خسارت های مالی در سفر ) برای همه شرکت های بیمه مسافرتی یکسان می باشد. تنها تفاوت اندک بین شرکت های بیمه مواردی چون طرح های بیمه، سقف تعهدات، تعرفه ها و شرکت های بیمه خارجی همکار می باشد.

خرید بهترین بیمه مسافرتی از سبزینه

خرید بهترین بیمه مسافرتی از سبزینه ، یعنی بیمه مسافرتی سامان ، از طریق سایت آژانس هواپیمایی سبزینه ، به عنوان نماینده قانونی شرکت بیمه سامان ، با تعرفه های یکسان انجام پذیر می باشد. بیمه سامان با سقف تعهدات خسارت 50000 یورو و پوشش بیمه مسافرتی همه کشورهای جهان آماده خدمت رسانی به مسافران می باشد. متقاضیان محترم بیمه مسافرتی می توانند جهت خرید بیمه مسافرتی آنلاین سامان به قسمت بیمه مسافرتی در منوی سبزینه مراجعه، اطلاعات خود را وارد نمایند، و پس از مشاهده قیمت اقدام به خریداری بیمه مسافرتی آنلاین نمایند.

 

 

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان