جستجو در سایت

راهنمای اخذ ویزای ایتالیا

logo

ایتالیا کشوری است واقع در اروپای جنوبی که با اتریش، فرانسه، اسلوونی و سوئیس همسایه است. این کشور که دارای آب و هوای مدیترانه ای است، چهارمین کشور پرجمعیت قاره اروپا محسوب می شود. ایتالیا یکی از قطب های بزرگ هنر، معماری و موسیقی جهان بوده که همواره گردشگران فراوانی را به خود جذب می نماید. با مطالعه این مطلب از سبزینه، با شرایط اخذ ویزای ایتالیا و خدمات آژانس سبزینه در این زمینه آشنا شوید.

چگونه ویزای ایتالیا بگیریم؟

جهت اخذ ویزای ایتالیا می بایست ابتدا نسبت به ایجاد یک حساب کاربری در وب سایت Visametric ایتالیا اقدام نمود. سپس بایستی نسبت به تکمیل فرم درخواست ویزای ایتالیا و درج اطلاعات شخصی و نوع ویزای درخواستی اقدام نمود. در نهایت متقاضی می بایست در زمان تعیین شده جهت ارائه مدارک مورد نیاز و انگشت نگاری به شرکت ویزامتریک در خیابان وزرای تهران مراجعه نماید.

هر گونه خطا در روند و مراحل اخذ ویزای ایتالیا منجر به ریجکت ویزای ایتالیا خواهد شد، لذا توصیه می شود پیش از اقدام جهت اخذ ویزا ایتالیا از مشاوره کارشناسان مجرب آژانس سبزینه بهره مند شوید. کارشناسان ما با ارائه مشاوره کامل و راهنمایی های لازم در خصوص مدارک مورد نیاز، اطمینان حاصل می کنند تا شانس صدور ویزا برای واجدین شرایط افزایش یابد.

اخذ ویزا ایتالیا تضمینی

انواع ویزای ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا برای اهداف گوناگونی، از جمله گردشگری، دیدار از دوستان یا اقوام، کار، تحصیل، درمان و ... اخذ می شود. انواع ویزای ایتالیا در دو دسته کوتاه مدت (کمتر از 90 روز) و بلند مدت (بیشتر از 90 روز) به شرح ذیل می باشد:

ویزای کوتاه مدت ایتالیا

ویزای کوتاه مدت ایتالیا به دسته ای از ویزاهای ایتالیا گفته می شود که مدت مجاز اقامت درج شده در برچسب ویزا کمتر از 90 روز باشد. این دسته از ویزاها شامل ویزای توریستی، ویزای تجاری، برخی ویزاهای کاری، برخی ویزاهای تحصیلی، ویزای ملاقات خانواده (ویزای بازدید خانواده) و ویزای ترانزیت فرودگاهی می باشد.

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا یا ویزای نوع c ایتالیا به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت اهداف گردشگری اخذ می گردد. این نوع از ویزا با مدت اعتبار (visa validity) 6 ماهه و مدت مجاز اقامت (duration of stay) 90 روزه (3 ماه) صادر می گردد. بدین معنی که دارنده این ویزا می تواند در یک بازه زمانی 6 ماهه یک بار (در صورت ویزای سینگل ایتالیا) یا چندین بار (در صورت ویزای مولتی ایتالیا) به خاک ایتالیا ورود کرده، و در هر بار به مدت 90 روز اقامت داشته باشد. لازم به ذکر است در صورت ویزای مولتی، مدت اقامت هر بار سفر از مدت کل کسر می گردد.

به دلیل تحولات و جریانات اخیر کشور ایران امروزه ویزای ایتالیا به مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت بسیار کمی صادر می گردد. گاهاً شاهد آن بوده ایم که مدت اعتبار ویزای ایتالیا به مدت 23 روز، و مدت مجاز اقامت ویزای ایتالیا به همان مدت زمان سفر (10 روز) صادر شده است. چنانچه متقاضی از اعتبار و سابقه سفر بالایی برخوردار باشد، ویزای ایتالیا به صورت مولتی و به مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت بیشتری صادر خواهد شد.

دارنده ویزا توریستی ایتالیا اجازه کار یا تحصیل در ایتالیا نخواهد داشت، و تنها مجاز به گردشگری یا درمان می باشد.

ویزای نوع D ایتالیا

ویزای نوع D ایتالیا یا همان ویزای ملی ایتالیا به نوعی از ویزا گفته می شود که به مدت مجاز اقامت بیش از 90 روز صادر می گردد. دارنده این نوع از ویزا می تواند به اموری نظیر درمان، تحصیل و یا کار بپردازد.

ویزای تجاری ایتالیا

ویزای تجاری ایتالیا به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت اهداف تجاری (Business) اخذ می گردد. این اهداف می تواند شامل شرکت در یک کنفرانس یا جلسه، عقد قراردادهای کاری بین دو شرکت ایرانی و ایتالیایی و ... باشد.

جهت اخذ ویزای تجاری ایتالیا در ابتدا می بایست نسبت به دریافت دعوتنامه از ایتالیا از طرف یک شرکت حقوقی اقدام شود. سپس بایستی مدارکی مبنی بر همکاری بین دو شرکت در ایران و ایتالیا ارائه شود. در نهایت می بایست نسبت به دریافت وقت تجاری سفارت ایتالیا توسط آژانس سبزینه اقدام نموده، و در روز تعیین شده جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری به شرکت Visametric تهران مراجعه نمود.

ویزای کاری ایتالیا

ویزای کاری ایتالیا به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت اهداف کار در ایتالیا (Work) اخذ می گردد. کار در ایتالیا تنها مختص افراد خاص و متخصصی است که به مدت کمتر یا بیشتر از 90 روز از طرف یک شرکت استخدام می شوند. جهت اخذ ویزای کاری ایتالیا ابتدا می بایست نسبت به دریافت دعوتنامه کاری از ایتالیا اقدام نموده، سپس به همراه دیگر مدارک لازم جهت وقت سفارت و انگشت نگاری اقدام نمود.

ویزای تمکن مالی ایتالیا

یکی از معانی عبارت ویزای تمکن مالی ایتالیا، مهاجرت به ایتالیا یا اخذ اقامت این کشور از طریق تمکن مالی است. در این روش فرد به همراه خانواده درجه یک می تواند با اثبات تمکن مالی مورد نیاز ایتالیا، به این کشور مهاجرت نماید. شما می توانید جهت دریافت مشاوره در خصوص اخذ اقامت ایتالیا یا مهاجرت به این کشور با کارشناسان آژانس سبزینه در تماس باشید.

برخی افراد این عبارت را به معنی مقدار تمکن مالی مورد نیاز جهت اخذ ویزای ایتالیا تلقی می کنند. در این صورت، تمکن مالی مورد نیاز جهت اخذ ویزای ایتالیا در هر لحظه از سال با توجه به تورم و نرخ ارز متغیر بوده، که جهت آگاهی از این مبلغ می توانید با مشاوران مجرب سبزینه تماس حاصل فرمایید.

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا همان ویزای نوع D ایتالیا یا ویزای ملی ایتالیا می باشد، که جهت اهداف تحصیلی اخذ می گردد. لازمه اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا دریافت پذیرش تحصیلی از ایتالیا و پیش ثبت نام در یک دانشگاه می باشد. چنانچه متقاضی از مدارک مالی کافی برخوردار نباشد، به دلیل متقاعد نشدن افسر ویزا در خصوص توانایی تأمین هزینه های تحصیل و زندگی، با ریجکتی ویزای تحصیلی ایتالیا مواجه خواهد شد.

ارائه مدارک مبنی بر محل اقامت دانشجو در طول مدت تحصیل به ویزامترک تهران در روز انگشت نگاری و مصاحبه تحصیلی ایتالیا الزامی می باشد. تسلط بر زبان انگلیسی یا ایتالیایی (بسته به نوع رشته و دانشگاه انتخابی) یکی دیگر ملزومات اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می باشد.

متقاضیانی که قصد تحصیل در ایتالیا به مدت بیش از 90 روز دارند می بایست پس از اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و ورود به این کشور، نسبت به دریافت مجوز اقامت ایتالیا یا همان Italy residence permit اقدام نمایند. کارت مجوز اقامت ایتالیا می بایست هر سال پس از پاس کردن امتحانات سالانه و ارائه کارنامه تمدید گردد.

محصلین بین المللی در ایتالیا اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته خواهند داشت، که به تأمین هزینه های زندگی در ایتالیا کمک خواهد کرد.

ویزای پزشکی ایتالیا

عبارت ویزای پزشکی ایتالیا می تواند به ویزای درمانی ایتالیا به منظور درمان، یا اخذ ویزای ایتالیا برای پزشکان اشاره داشته باشد. در اولین مورد، متقاضیان می توانند جهت اهداف درمانی به ایتالیا سفر نمایند. در این صورت، باید مدارک مورد نیاز جهت اخذ این نوع از ویزا به سفارت ارائه شود. در مورد دیگر، پزشکان می توانند جهت شرکت در کنفرانس، نمایشگاه یا امور پزشکی دیگر، با ارائه مدارک معتبر به سفارت یا کارگزاری ویزامتریک، جهت اخذ ویزای ایتالیا اقدام نمایند.

شما می توانید جهت دریافت راهنمایی و مشاوره در خصوص اخذ ویزای ایتالیا از راه های گوناگون، با کارشناسان سبزینه تماس بگیرید. همچنین امکان دریافت مشاوره به صورت حضوری در این دفتر میسر می باشد.

ویزای ملاقات خانواده و دوستان ایتالیا

ویزای ملاقات خانواده و دوستان ایتالیا به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت بازدید از خانواده اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای ملاقات خانواده ایتالیا می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه از ایتالیا اقدام نموده، و سپس نسبت به اخذ ویزای توریستی ایتالیا یا همان Italy visitor visa که ویزای نوع c ایتالیا می باشد اقدام نمود.

ویزای الحاق به خانواده ایتالیا

ویزای الحاق به خانواده ایتالیا یا Italy family reunification visa برای افرادی اخذ می گردد که قصد ملحق شدن به همسر یا فرزند خود در ایتالیا دارند. فرد الحاق شونده می تواند همسر، فرزندان زیر 18 سال، فرزندان همسر زیر 18 سال، کودکان معلول بالای 18 سال و والدین بالای 65 سال باشد که نیاز به مراقبت داشته باشند.

جهت اخذ ویزای الحاق به خانواده ایتالیا می بایست پس از ورود به خاک ایتالیا نسبت به دریافت مجوز اقامت ایتالیا یا همان Italy residence permit اقدام نمود. لازم به ذکر است که عضو خانواده در ایتالیا می بایست شهروندی یا اقامت ایتالیا را داشته باشد.

ویزای ترانزیت فرودگاهی ایتالیا

ویزای ترانزیت فرودگاهی ایتالیا به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت توقف و تعویض پرواز در ایتالیا اخذ می گردد. دارنده این نوع از ویزا اجازه خروج از فرودگاه نخواهد داشت.

ویزای ورود مجدد ایتالیا

ویزای ورود مجدد ایتالیا یا ویزای بازگشت ایتالیا مخصوص افرادی است که مجوز اقامت دائم ایتالیا را دارند. چنانچه این افراد قصد بازگشت به ایتالیا داشته باشند ولی مجوز اقامت دائم ایتالیا آن ها مفقود، دزدیده یا اعتبار آن به پایان رسیده باشد، نیاز به اخذ ویزای بازگشت ایتالیا خواهند داشت.

ویزای منطقه محدود ایتالیا (Italy limited territorial validity visa)

ویزای اعتبار محدود منطقه ای ایتالیا یا ویزای LTV شینگن ایتالیا برای افراد خاص در شرایط اضطراری اخذ می گردد. دارنده این نوع از ویزا اجازه ورود به کشورهای دیگر شنگن نداشته، و تنها اجازه ورود به خاک کشور صادر کننده ویزای LTV دارد.

ویزای طولانی مدت ایتالیا

ویزای طولانی مدت ایتالیا یا ویزای بلند مدت ایتالیا به دسته ای از ویزاهای ایتالیا گفته می شود که مدت مجاز اقامت آن ها بیش از 90 روز باشد. ویزای توریستی ایتالیا از نوع مولتی یا مولتیپل می تواند جزئی از این دسته باشد. چنانچه متقاضی از شرایط عالی، مدارک کامل و سابقه سفر درخشان برخوردار باشد، به ایشان ویزای مولتی ایتالیا تعلق خواهد گرفت. مدت اعتبار ویزای مولتی ایتالیا می تواند تا 5 سال باشد.

مراحل دریافت ویزای ایتالیا

نحوه دریافت و مراحل صدور ویزای ایتالیا به شرح ذیل می باشد:

 1. ابتدا درخواست وقت سفارت ایتالیا در سایت ویزامتریک ایجاد می شود، و وقت مراجعه حضوری به این دفتر معین می شود.
 2. پس از ارائه مدارک به دفتر ویزامتریک تهران و انجام انگشت نگاری، مدارک متقاضی بررسی شده و پس از 2 الی 3 هفته نتیجه و جواب ویزای ایتالیا مشخص خواهد شد.
 3. سپس بایستی جهت تحویل گذرنامه به همراه برچسب ویزا به شرکت ویزامتریک در خیابان وزرا مراجعه نمود.

بروز هر گونه خطا در فرایند اخذ ویزای ایتالیا منجر به ریجکت شدن درخواست ویزای ایتالیا خواهد شد. لذا توصیه می شود پیش از اقدام جهت اخذ ویزا ایتالیا از مشاوره کارشناسان مجرب آژانس سبزینه بهره مند شوید.

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان سبزینه در تماس باشید.

شرایط گرفتن ویزای ایتالیا

علاوه بر مدارک مورد نیاز، شرایط شما نیز توسط کنسولگری سفارت ایتالیا جهت اخذ ویزا مورد بررسی قرار می گیرد. از جمله این شرایط می توان به شرایط سنی، وابستگی های عاطفی، مالی و شغلی اشاره کرد. گاهی متقاضیانی که سن پایین دارند، با ریجکتی ویزا مواجه می شوند. از طرفی وابستگی های عاطفی، مانند فرزند، همسر و ...، اثبات کننده بازگشت شما به کشور خود خواهد بود. عوامل مالی، مانند ملک یا خودرو، و شغل نیز می تواند از دیگر عوامل اثبات کننده برگشت شما به ایران باشد. در ادامه مدارک مورد نیاز برای ویزای ایتالیا معرفی شده است.

شرایط دریافت ویزای ایتالیا

مدارک لازم برای ویزای ایتالیا

مدارک لازم برای ویزای ایتالیا به شرح ذیل می باشد.

 • فرم پر شده درخواست ویزا ایتالیا (شامل تاریخ ورود و خروج به ایتالیا ، نوع ویزای درخواستی، منابع مالی تأمین هزینه های سفر، مشخصات همراه، مشخصات میزبان در ایتالیا (در صورت وجود دعوتنامه) و برنامه سفر دقیق)
 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل 7 ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت پیشین (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

*توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان (خصوصاً کشورهای حوزه شینگن) یکی از عوامل متقاعد کننده افسر ویزا در اثبات توریست بودن متقاضی و بازگشت وی به کشور خود پس از پایان سفر می باشد.

 • 2 قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 35 در 45 میلیمتر، رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، 70% زوم چهره و بدون روتوش
 • پرینت گردش حساب (3 ماهه حساب جاری) با حداقل 80 میلیون تومان (توجه: گردش حساب بانکی می بایست دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای افسر ویزا وجود نداشته باشد)

*توضیحات: نوع حساب ، مدتی که این حساب را داشته اید ، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار حساب بانکی تأثیر گذار می باشد. بایستی توجه داشت که از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نبایست بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد ، زیرا احتمال استعلام شرکت ویزامتریک یا سفارت از بانک وجود دارد.

 • ارائه پرینت سپرده بانکی (در صورت وجود)
 • تمکن مالی از بانک و ذکر موجودی (به یورو)
 • سند ملکی (درصورت وجود)

*توضیحات:

–  ارائه سند ملک جهت اخذ ویزای ایتالیا الزامی نمی باشد ، اما درصد موفقیت اخذ ویزای ایتالیا را افزایش خواهد داد.

–  ارائه سند شریکی بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه، با کد رهگیری، نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایتنامه محضری یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • رزرو بلیط هواپیما (رفت و برگشت). *توجه فرمایید رزرو جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای ایتالیا خواهد شد.
 • خرید بیمه مسافرتی فردی یا جمعی برای کل مدت سفر با حداقل پوشش بیمه به مبلغ 30000 تا 50000 یورو. *شرکت بیمه گذار نیز می بایست در کشور مورد تقاضای ویزا نمایندگی داشته باشد. متقاضیان می توانند جهت خرید بیمه مسافرتی آنلاین از طریق سایت آژانس هواپیمایی سبزینه اقدام نمایند.
 • رزرو هتل (برای تمام شب های اقامت)، یا اصل دعوتنامه با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. *لازم به ذکر است رزروهای جعلی منجر به رد شدن ویزای ایتالیا خواهد شد.

مدارک لازم برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی لازم برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر تاریخ شـروع به خدمت، تاریخ اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی، حقوق ماهیانه و تعداد روز های مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) به همراه تاریخ ، شماره ، امضا مدیر عامل و مهر شرکت، آگهی تأسیس شرکت، آگهی آخرین تغییرات، فیش حقوقی 3 ماه آخر، لیست بیمه 3 ماه آخر (در صورت وجود)

مدارک شغلی لازم برای پزشکان

 • سوابق بیمه، پروانه طبابت ، کارت نظام پزشکی

مدارک شغلی لازم برای مشاغل آزاد

 • سوابق بیمه، جواز کسب/پروانه بهره برداری

مدارک شغلی لازم برای دارندگان شرکت

 • آگهی تأسیس شرکت، آگهی آخرین تغییرات، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت (که درآمد و سمت در آن لحاظ شود)

مدارک شغلی لازم برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی لازم برای ساختمان سازان

 • قرارداد کاری ، معرفی نامه ، جواز ساخت ، آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی ، سوابق بیمه (حتی اگر اختیاری باشد)

مدارک شغلی لازم برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، قرارداد کاری ، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی ، درآمد و تعداد روزهای مرخصی

مدارک شغلی لازم برای بازرگانان

 • سوابق بیمه، کارت بازرگانی ، آگهی تأسیس شرکت
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک لازم برای بازنشستگان

 • فیش حقوقی، حکم بازنشستگی

*توجه: تمامی مدارک بایستی به زبان مورد تأیید سفارت ترجمه شود.

مدارک لازم برای ویزای شنگن می تواند با توجه به شرایط متقاضی ، زمان های مختلف و کشور مورد تقاضا متفاوت باشد. آژانس هواپیمایی سبزینه با تحلیل و بررسی شرایط متقاضی ، مدارک لازم ویزای شینگن را به متقاضی اعلام می نماید.

توجه فرمایید سفارت در صورت هر گونه جعل، ویزای متقاضی را ریجکت کرده و متقاضی را در لیست سیاه قرار خواهد داد. در صورت مناسب بودن شرایط و تکمیل بودن مدارک متقاضی ، اخذ ویزای شنگن ایتالیا تضمینی خواهد شد. شرایط متقاضی به معنی شرایط سنی (ترجیحاً بالای 30 سال) و وضعیت تأهل (ترجیحاً متاهل) می باشد.

میزان تمکن مالی برای ویزای ایتالیا

میزان تمکن مالی برای ویزای ایتالیا برای هر فرد، با توجه به شرایط و مدارک، متفاوت است. از طرفی نوسانات نرخ ارز نیز در تخمین این میزان به ریال تأثیر گذار است. در صورت اقدام جهت اخذ ویزا از طریق آژانس مسافرتی سبزینه، کارشناسان ما شرایط و مدارک شما را به دقت بررسی نموده، و با ارائه مشاوره و راهنمایی های لازم سعی در افزایش شانس صدور ویزا خواهند داشت. درصد احتمال صدور ویزا، در بدو مشاوره رایگان به متقاضی اعلام می شود تا افرادی که واجد شرایط اخذ ویزای ایتالیا نیستند، جهت جلوگیری از ریجکتی از درخواست آن خودداری کنند.

جهت دریافت مشاوره رایگان، بررسی شرایط و مدارک و تخمین درصد شانس ویزا با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل نمایید. تلفن : 41383-021 3838 8851-021

دریافت ویزای ایتالیا به دعوتنامه نیاز دارد؟

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه بایستی با ارائه واچر رزرو هتل به شرکت ویزامتریک تهران اخذ گردد. واچر هتل مدرکی دال بر توریستی بودن هدف متقاضی و توانایی تأمین هزینه های سفر وی می باشد، و در کنار مدارک دیگر افسر ویزا را متقاعد به بازگشت متقاضی به کشور خود می نماید.

چنانچه متقاضی دعوتنامه به همراه نداشته باشد، ولی از شرایط مناسب و مدارک کامل (خصوصاً تمکن مالی و گردش حساب کافی) برخوردار باشد، اخذ ویزای ایتالیا تضمینی خواهد بود.

ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه از اقوام در ایتالیا، بسته به درجه اقوام و ارزش و اعتبار دعوتنامه، می تواند تا حدودی درصد شانس اخذ ویزای ایتالیا را افزایش دهد. لازم به ذکر می باشد دعوتنامه به تنهایی مأثر نبوده، و مهم ترین عامل موفقیت در اخذ ویزای ایتالیا داشتن شرایط مناسب و مدارک مورد نیاز، خصوصاً مدارک مالی، می باشد.

چنانچه متقاضی از مدارک کامل و شرایط مناسب برخوردار باشد، نیازی به ارائه دعوتنامه جهت اخذ ویزا نمی باشد. متقاضیان می توانند جهت تخمین و برآورد درصد شانس اخذ ویزای ایتالیا با توجه به شرایط و مدارک فعلی خود با کارشناسان آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایند.

چنانچه دعوتنامه از طرف دانشگاه یا یک شرکت در ایتالیا باشد، درصد شانس اخذ ویزا ایتالیا به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

اخذ ویزای ایتالیا تضمینی

ویژگی های عکس بیومتریک برای ویزای ایتالیا

ویژگی های عکس ویزای ایتالیا به شرح ذیل می باشد:

 • عکس مربوط به 6 ماه اخیر باشد.
 • عرض عکس 35 تا 40 میلیمتر باشد.
 • صورت بایستی 70 تا 80 درصد فضای عکس را به خود اختصاص دهد. بالای شانه ها نیز بایستی کمی نمایان باشد.
 • عکس بایستی شفاف و با لنز تمرکز شده باشد. عکس های تار یا کدر مورد قبول دفتر ویزامتریک نمی باشد.
 • عکس بایستی بدون خط خوردگی یا تا خوردگی باشد.
 • چشمان و نگاه متقاضی در عکس می بایست مستقیم به لنز دوربین باشد.
 • رنگ پوست بایستی طبیعی باشد، و لذا تن عکس بایستی تنظیم باشد.
 • روشنایی و کنتراست عکس بایستی تنظیم باشد.
 • پرینت عکس بایستی با رزولوشن بالا و بر روی کاغذ با کیفیت باشد.
 • عکس بایستی بر روی کاغذ مخصوص عکس پرینت گرفته شود.
 • چشم بایستی در حالت باز و واضح باشد، و توسط موها پوشانده نشده باشد.
 • صورت می بایست بدون زاویه و عمود بر لنز دوربین باشد، و دو چشم در یک خط صاف قرار گیرد.
 • زمینه عکس بایستی سفید باشد.
 • عکس می بایست با فلش گرفته شده باشد، و بدون سایه، بازتاب فلش و چشمان قرمز باشد.
 • در صورت عینکی بودن، بایستی از بازتاب نور فلش از شیشه های عینک خودداری نمود.
 • در صورت امکان، از پوشیدن عینک با قاب ضخیم خودداری نمائید.
 • قاب عینک نبایست باعث پوشانده شدن چشمان بشود.
 • پوشش سر مجاز نمی باشد (به غیر از موارد مذهبی). در صورت محجبه بودن، می بایست از پایین چانه تا بالای پیشانی و از لبه سمت چپ تا لبه سمت راست صورت کاملاً مشخص باشد.
 • در عکس می بایست تنها خود متقاضی حضور داشته باشد. به عنوان مثال عکس کودک به همراه مادر نباشد.
 • در پشت متقاضی نبایستی صندلی یا لوازم دیگر قرار گیرد، و زمینه بایستی کاملاً یک دست و روشن باشد.
 • عضلات صورت می بایست آزاد بوده، و دهان به حالت بسته باشد.

هزینه اخذ ویزای ایتالیا

قیمت و هزینه اخذ ویزای ایتالیا با توجه به پکیج ها و خدمات قابل ارائه متفاوت است. خدمات ویزای ایتالیا به صورت تفکیک شده نیز ارائه می گردد. این خدمات شامل اخذ وقت سفارت ایتالیا، تکمیل فرم ویزای ایتالیا، ارائه مشاوره در خصوص نحوه تهیه مدارک (به خصوص مدارک مالی)، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز انگشت نگاری، ارائه برنامه سفر دقیق جهت ارائه به دفتر ویزامتریک، رزرو بلیت هواپیما، رزرو هتل خارجی و صدور آنلاین بیمه مسافرتی از طریق سایت سبزینه می باشد.

جهت آگاهی از خدمات قابل ارائه بسته به شرایط شما و هزینه های به روز، با مشاوران ما به شماره 02141383 تماس حاصل نمایید.

هزینه ویزای ایتالیا

با ویزای ایتالیا به کدام کشورها می توانیم سفر کنیم؟

ویزای ایتالیا همان ویزای شینگن بوده، و با آن می توان به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کرد. از جمله مهم ترین این کشور می توان به فرانسه، آلمان، اسپانیا، هلند، سوئیس، پرتغال، اتریش و بیشتر کشورهای اروپایی اشاره کرد. توجه داشته باشید که با ویزای ایتالیا، ورود اول شما باید به کشور ایتالیا باشد.

بهترین زمان برای درخواست ویزای ایتالیا

مدت زمان وقت دهی ویزامتریک جهت انگشت نگاری و مدت زمان بررسی مدارک توسط کنسولگری ایتالیا، با توجه به میزان شلوغی و تقاضا، غیر قابل پیش بینی است. بنابراین، توصیه می شود حدود 3 ماه قبل از تاریخ سفر به ایتالیا، نسبت به دریافت ویزای این کشور اقدام کنید. جهت آگاهی از مدت زمان وقت دهی با توجه به میزان تقاضا، با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

مدت زمان دریافت ویزای ایتالیا

مدت زمان بررسی و تایید ویزای ایتالیا از زمان درخواست وقت سفارت ایتالیا تا زمان اعلام نتیجه ویزای ایتالیا حدود 1 تا 1 ماه و نیم خواهد بود. مدت بررسی مدارک در شرکت ویزامتریک از زمان انگشت نگاری تا زمان اعلام جواب ویزا ایتالیا حدود 2 الی 3 هفته زمان خواهد برد. البته مدت زمان وقت دهی ویزامتریک برای انگشت نگاری و مدت زمان بررسی مدارک در این دفتر بستگی به میزان شلوغی و تقاضا خواهد داشت، و نمی توان زمان دقیقی را اعلام نمود.

مدت زمان اعتبار ویزای ایتالیا

مدت زمان اعتبار ویزای ایتالیا به طور معمول برای همه ملیت های جهان 6 ماهه و مدت مجاز اقامت 90 روزه می باشد. با توجه به جریانات و تحولات اخیر در کشور ایران، در حال حاضر مدت اعتبار ویزای ایتالیا برای ایرانیان معمولاً بین 3 هفته تا 5 هفته و مدت مجاز اقامت بین 10 تا 30 روز صادر می گردد. مدت اعتبار به معنی Visa Validity ، و مدت مجاز اقامت به معنی Duration of Dtay می باشد. به عنوان مثال چنانچه اعتبار ویزا 6 ماهه و مدت اقامت 90 روزه باشد، به این معنی است که مسافر می تواند در یک بازه زمانی 6 ماهه به خاک ایتالیا ورود کرده و به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشد.

چنانچه متقاضی از شرایط مناسب و مداک کامل (به خصوص مدارک مالی، شغلی و سابقه سفر قوی) برخوردار باشد، این احتمال وجود دارد که ویزای ایتالیا مولتی به مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت بیشتری صادر شود. ویزای مولتی ایتالیا یا ویزای مولتیپل به این معنی می باشد که متقاضی می تواند در طول مدت اعتبار ویزای خود به هر تعداد سفر که مایل بود به خاک ایتالیا ورود و خروج نماید. لازم به ذکر می باشد مدت اقامت در هر سفر، از مدت مجاز اقامت کل کسر می گردد. در غیر این صورت، ویزای ایتالیا سینگل صادر می گردد. به این معنی که مسافر تنها مجاز به یک بار ورود به خاک ایتالیا می باشد، و پس از پایان سفر اعتبار ویزای ایتالیا باطل می گردد.

سریع ترین راه اخذ ویزای ایتالیا

دو روش جهت اخذ ویزای ایتالیا وجود دارد، که شامل درخواست ویزای ایتالیا به صورت انفرادی از طریق درخواست به شرکت ویزامتریک و روش دوم شرکت در یک تور گردشگری است. با توجه به میزان تقاضا به صورت انفرادی از ویزامتریک، سرعت وقت دهی قرار ملاقات متغیر است. در زمان های شلوغ، گاهی شرکت در یک تور گردشگری که تاریخ برگزاری آن نزدیک است، می تواند روش سریع تری جهت اخذ ویزا باشد. ذکر این نکته نیز ضروری است که گاهی ممکن است ورود اول شما در یک تور، به کشور دیگری باشد. بنابراین، با توجه به متغیر بودن مدت زمان وقت دهی ویزامتریک و همچنین برنامه ریزی تورها توسط آژانس های مسافرتی، توصیه می شود جهت آگاهی از سریع ترین روش ممکن، با کارشناسان سبزینه تماس حاصل نمایید.

شرایط تمدید ویزای ایتالیا

تمدید ویزای ایتالیا تنها برای پرونده های اقامت، از نوع تحصیلی یا کاری، امکان پذیر می باشد. افرادی که در ایتالیا اقامت دارند، می توانند جهت تمدید ویزای خود از چند ماه قبل از انقضای آن، به اداره مهاجرت این کشور مراجعه نموده و اقامت خود را تمدید نمایند. مدارک مورد نیاز برای هر پرونده متفاوت بوده، و باید از اداره مهاجرت در ایتالیا استعلام شود. به عنوان مثال، افراد دانشجو باید مدارک اثبات کننده ادامه تحصیل را، از جمله نامه از دانشگاه، پرداخت شهریه، اثبات محل اقامت و مدارک مالی، به اداره مهاجرت جهت تمدید ویزای خود ارائه نمایند. افرادی که از طریق کار به این کشور سفر کرده اند، باید مدارک اثبات کننده ادامه کار را، مانند نامه از محل کار خود، به اداره مهاجرت ارائه نمایند.

لازم به ذکر است تمدید ویزای توریستی یا ویزای دیدار از دوستان و بستگان امکان پذیر نیست. این نوع از ویزاها در تاریخ درج شده بر روی آن، انقضا شده و معتبر نمی باشد. افرادی که بیش از بازه زمانی درج شده در ویزا در ایتالیا اقامت داشته باشند، جهت درخواست ویزای مجدد با مشکل روبرو خواهند شد.

وقت سفارت برای اخذ ویزای ایتالیا

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، اولین قدم جهت درخواست ویزای ایتالیا، دریافت وقت سفارت از ویزامتریک است. جهت این امر، شما باید به وب سایت ویزامتریک مراجعه نموده و طبق دستورالعمل آن، نسبت به ثبت نام جهت تعیین قرار ملاقات اقدام کنید. همچنین شما می توانید این امر را با خیالی آسوده به کارشناسان مجرب سبزینه سپرده و از خدمات مشاوره مدارک مورد نیاز نیز بهره مند شوید.

فرم درخواست ویزای ایتالیا

فرم درخواست ویزای ایتالیا را می توانید در وب سایت رسمی سفارت ایتالیا به نشانی https://ambteheran.esteri.it/fa/servizi-consolari-e-visti/servizi-per-il-cittadino-straniero/visti/ بیابید.

سفارت ایتالیا در ایران

اطلاعات سفارت ایتالیا در تهران و شرکت ویزامتریک به شرح ذیل می باشد:

آدرس شرکت ویزامتریک تهران:

تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، نبش خیابان بیست و یکم، ساختمان شیراز، پلاک 137، طبقه اول

آدرس سفارت ایتالیا در تهران:

خیابان نوفل نوشاتو، پلاک 79/68 (68 ممیز 79)

ساعت کاری سفارت ایتالیا ساعت 8 الی 15 می باشد. سفارت ایتالیا در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد. متقاضیان جهت وقت سفارت ایتالیا می بایست به شرکت ویزامتریک در تهران مراجعه نمایند.

ریجکت ویزای ایتالیا

همه ریجکتی ها به این علت می باشد که افسر ویزا متقاعد به بازگشت متقاضی به کشور خود نشده است. دلایل قانع نشدن افسر ویزا می تواند شامل موارد ذیل باشد:

 • عدم ارائه برنامه سفر دقیق و واضح
 • نقص در مدارک مورد نیاز
 • عدم ارائه رزرو بلیط هواپیما یا اشتباه در اطلاعات پرواز
 • عدم ارائه واچر رزرو هتل یا مدارک دیگر مبنی بر محل اقامت در طول سفر
 • عدم همخوانی اطلاعات درج شده در مدارک مختلف؛ به عنوان مثال، عدم همخوانی تاریخ رفت و برگشت در دعوتنامه با تاریخ درج شده در رزرو بلیط هواپیما
 • عدم ارائه مدارک مالی قدرتمند (تمکن مالی و گردش حساب) جها اثبات توانایی تأمین هزینه های سفر
 • عدم ارائه مدارک مبنی بر وابستگی ها در ایران (پیوندهای خانوادگی، گواهی اشتغال به کار، آگهی تأسیس، سند ملکی یا هر مدرک دیگری که نشان دهنده وابستگی ها در ایران و بازگشت به کشور باشد.)
 • ارائه گذرنامه آسیب دیده یا مخدوش
 • سابقه سفر ضعیف (تراول هیستوری)
 • ارائه مدارک جعلی

رفع ریجکت ویزای ایتالیا و اعتراض به رد شدن آن

پس از اعلام ریجکتی ویزا ایتالیا می بایست ابتدا نسبت به آگاهی از دلیل یا دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا اقدام نمود. علت ریجکتی ویزای ایتالیا در برگه ای به نام برگه ریجکتی در روز تحویل گذرنامه به متقاضی تحویل داده می شود. همچنین طریقه اعتراض و آدرس مرکزی که نامه باید به آنجا ارسال شود در پایین نامه ریجکتی درج شده است. شما می توانید به کمک یک وکیل دارای تجربه در این زمینه، نسبت به اعتراض اقدام نمایید.

پس از تحویل برگه ریجکتی می بایست نسبت به تنظیم نامه اعتراض به ریجکتی ویزای ایتالیا به زبان انگلیسی با فرم و محتوای استاندارد اقدام نمود. اطلاعات ذیل پیش از آغاز متن بایستی در آغاز نامه درج شوند:

 • تاریخ نامه اعتراض
 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ تولد و محل تولد
 • شماره گذرنامه
 • آدرس پستی
 • ایمیل
 • شماره پرونده
 • نوع دسته بندی ویزا
 • تاریخ وقت سفارت
 • تاریخ ریجکتی ویزای ایتالیا
 • علت ریجکت شدن ویزای ایتالیا (که در نامه ریجکتی درج شده است)
 • موضوع

در قسمت پایان نامه نیز باید نام، ایمیل، شماره تلفن، تاریخ و امضا درج شود.

ویزای VFS ایتالیا چیست؟

ویزای ایتالیا VFS که یک عبارت پر سرچ در گوگل می باشد، بر خلاف نامش، توسط شرکت ویزامتریک در تهران (Visametric) اخذ می گردد. بدین معنی که متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا می بایست ابتدا نسبت به دریافت وقت سفارت ایتالیا در شرکت ویزامتریک، واقع در خیابان وزرای تهران، اقدام نموده و سپس جهت ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری به این شرکت مراجعه نمایند.

شرکت Visametric، به عنوان نماینده رسمی دولت ایتالیا مسئولیت امور مربوط به اخذ ویزای ایتالیا را از جمله ویزای توریستی، تجاری، تحصیلی و تحقیقاتی کوتاه مدت بر عهده گرفته است.

نکات مهم در رابطه با اخذ ویزای ایتالیا

در قسمت زیر، نکات مهم در ارتباط با اخذ ویزای ایتالیا را در اختیار شما قرار می دهیم:

 • ایتالیا در قدیم به عنوان کشوری آسان جهت اخذ ویزا تلقی می شد، ولی امروزه تمام کشورهای شینگن شرایط و مدارک متقاضی را به دقت بررسی می کنند.
 • شما باید از لحاظ سن، تأهل، وابستگی های عاطفی، شغلی، مالی و مدارک دیگر واجد شرایط جهت سفر به این کشور باشید.
 • واجد شرایط بودن جهت اخذ ویزای ایتالیا کافی نبوده، و چگونگی تهیه و ارائه مدارک نیز حائز اهمیت است.
 • شما باید وقت ملاقات جهت درخواست ویزا را از ویزامتریک، کارگزاری سفارت ایتالیا، دریافت نمایید.
 • چنانچه وقت سفارت خود را از دست بدهید یا با تأخیر در قرار خود حاضر شوید، پرونده شما بررسی نخواهد شد، و باید قرار ملاقات دیگری رزرو نمایید.
 • تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. پرینت گردش حساب و تمکن مالی نیز باید در زمان نزدیک به وقت ملاقات تهیه شوند.
 • تمام پرینت ها باید بر روی کاغذ A4 پرینت شده باشند. عکس بیومتریک نیز باید دارای شرایط استاندارد و مورد قبول سفارت باشد.

شما می توانید تمام مراحل یا بخشی از فرایند درخواست ویزای ایتالیا را با خیالی آسوده به کارشناسان آژانس مسافرتی سبزینه بسپارید، و از مشاوره در خصوص نکات مهم در روز وقت سفارت نیز بهره مند شوید.

چگونه شانس خود را در دریافت ویزای ایتالیا بالا ببریم؟

موارد زیر می توانند جهت افزایش درصد شانس اخذ ویزای ایتالیا به شما کمک کنند:

 • افراد بالای 30 سال و متأهل از شانس بالاتری نسبت به سایرین برخوردار هستند.
 • سفارت ایتالیا وابستگی های عاطفی شما را مورد بررسی قرار می دهند، که به این موارد نیز باید توجه داشته باشید.
 • مدارک مالی یکی از مهم ترین مدارکی است که شانس شما را افزایش می دهد.
 • ارائه پرینت گردش حساب بانکی برای 3 ماه آخر و نامه تمکن مالی از بانک ضروری است.
 • پرینت گردش حساب باید طبیعی باشد و از رقم های زیاد و رند پرهیز شود.
 • مبلغی که باید در حساب بانکی به عنوان تمکن مالی داشته باشید بسیار مهم است. جهت آگاهی از این مبلغ تماس حاصل فرمایید.
 • مدارک شغلی و بیمه نیز می تواند درصد شانس شما را افزایش دهد. این مدارک باید معتبر بوده و در قالب استاندارد ارائه شود.
 • افرادی که صاحب کسب و کار هستند باید مدارک مرتبط با شغل خود را، از جمله جواز کسب و روزنامه رسمی، ارائه دهند.
 • کارمندان نیز باید مدارک اثبات کننده شغل خود را، از جمله قرارداد، اشتغال به کار و بیمه، به سفارت ارائه دهند.
 • وابستگی های دیگر، از جمله سند مالکیت معتبر، از عوامل افزایش دهنده شانس صدور ویزا است.
 • عکس بیومتریک برای سفارت باید شرایط و ویژگی های استاندارد را داشته باشد.
 • گذرنامه باید دارای اعتبار کافی باشد.
 • سابقه سفر به کشورهای مختلف و معتبر در موفقیت صدور ویزا به شما کمک می کند.
 • فرم درخواست ویزا باید بدون نقص تکمیل شده باشد.
 • تمام مدارک، از جمله بیمه مسافرتی، رزرو بلیط و هتل معتبر، باید به صورت کامل به کارگزاری تحویل داده شود.
 • تاریخ رفت و برگشت درج شده در رزرو بلیط و هتل باید مطابق با تاریخ اعلام شده در فرم باشد.
 • بیمه مسافرتی باید از شرکت بیمه معتبر تهیه شده، و دارای مدت اعتبار متناسب با مدت سفر باشد.

شما می توانید جهت افزایش درصد شانس اخذ ویزای خود، از خدمات ویزای ایتالیا در سبزینه بهره مند شوید. لازم به ذکر است اگر متقاضی شرایط اولیه جهت اخذ ویزا را نداشته باشد، آژانس سبزینه از عقد قرارداد با وی خودداری می نماید.

دریافت مشاوره اخذ ویزای ایتالیا از سبزینه

خدمات ویزا آژانس هواپیمایی سبزینه در حوزه ایتالیا شامل اخذ ویزای ایتالیا ، اخذ وقت سفارت ایتالیا (وقت ویزامتریک ایتالیا)، تکمیل فرم ویزای ایتالیا، ارائه مشاوره در خصوص نحوه تهیه مدارک (خصوصاً مدارک مالی)، تنظیم برنامه سفر دقیق جهت ارائه به ویزامتریک ایتالیا، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز وقت سفارت، همراهی متقاضی در شرکت ویزامتریک می باشد.

سبزینه به عنوان آژانس مسافرتی ویزای ایتالیا در ابتدا با بررسی شرایط و مدارک فعلی متقاضی، درصد شانس ویزای ایتالیا را ارزیابی و برآورد می کند. چنانچه متقاضی از شرایط نامناسب و مدارک ناکافی برخوردار باشد، آژانس سبزینه از عقد قرارداد با متقاضی خودداری می نماید.

لازم به ذکر می باشد خدمات فوق به صورت جداگانه و تفکیک شده نیز ارائه می گردد.

متقاضیان می توانند از طریق تماس با آژانس سبزینه نسبت به دریافت ویزای ایتالیا اقدام نمایند.

متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا می توانند با مراجعه به لینک اینستاگرام سبزینه در آخر این صفحه تصویر ویزاهای اخذ شده توسط آژانس سبزینه را (در ستون دارای کادر سفید و لوگوی سبزینه) ملاحظه نمایند.

سوالات متداول ویزای ایتالیا

آیا بدون دعوتنامه می توانیم ویزای ایتالیا بگیریم؟

بله، امکان درخواست ویزای ایتالیا بدون دعوتنامه وجود دارد. ولی داشتن دعوتنامه، شانس شما را برای اخذ ویزا بیشتر می کند.

بهترین زمان برای درخواست ویزای ایتالیا چه زمانی است؟

با توجه به اینکه ممکن است وقت دهی ویزامتریک و بررسی پرونده در کنسولگری به طول بینجامد، بهتر است حدود 3 ماه قبل از سفر برای درخواست ویزای ایتالیا اقدام کنید.

ویزای ایتالیا چند روزه است؟

بستگی به نوع ویزا و شرایط متقاضی دارد. ویزای تایپ C تا سقف 90 روز و ویزای تایپ D برای بیش از 90 روز صادر می شود.

آیا امکان پناهندگی با ویزای ایتالیا وجود دارد؟

خیر، ویزای ایتالیا فقط برای ورود موقت به این کشور با هدفی مشخص است. برای دریافت پناهندگی باید مراحل قانونی آن را طی کنید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 1381  |
 3.25   از   5/00   از تعداد   4   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان