جستجو در سایت

پیکاپ ویزای کانادا

logo

سفر به کشور همسایه، صرفاً جهت تحویل گذرنامه و برچسب ویزا، امری غیر ضروری و پر هزینه است. در نتیجه، استفاده از خدمات پیکاپ ویزا می‌تواند گزینه‌ای مقرون به صرفه‌تر و راحت‌تر باشد. با ما در این مطلب همراه باشید تا با مراحل و شرایط پیکاپ ویزا و همچنین خدمات پیکاپ ویزا در سبزینه آشنا شوید.

پیکاپ ویزای کانادا چیست و چگونه آن را انجام دهیم؟

پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا به معنی ارسال پاسپورت به سفارت یا VFS در کشوری دیگر توسط یک وکیل قانونی، جهت چسباندن برچسب ویزا به آن و بازگشت پاسپورت به دست مسافر است. تمام مراحل پیکاپ ویزا بدون حضور فرد صورت می‌گیرد، و با هزینه‌ای کم در مدت زمان کوتاه پاسپورت فرد به همراه برچسب ویزا به وی باز می‌گردد.

حضور فرد به عنوان متقاضی ویزا، تنها در زمان وقت سفارت است که او به دفتر VFS یکی از کشورهای همسایه جهت انجام انجام انگشت نگاری مراجعه می‌کند، و تا زمان اعلام نتیجه ویزا در پرتال سایت رسمی سفارت یا به صورت ایمیل صبر می‌کند.

پیکاپ ویزای کانادا

ارسال تعداد بسیاری پاسپورت توسط یک نماینده قانونی نیازمند مجوز از پلیس مهاجرت است، و آژانس مسافرتی سبزینه با دارا بودن مجوزهای لازم جهت ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت از کشورهای ترکیه، امارات، ارمنستان و گرجستان اقدام می‌نماید. پیکاپ ویزای شما تنها با یک قرارداد ساده در سبزینه انجام شده و پاسپورت شما در عرض 2 تا 4 هفته به همراه ویزا به دستتان می‌رسد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در خصوص خدمات پیکاپ ویزای کانادا، انگلیس و آمریکا می‌توانید با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل نمایید.

مراحل درخواست پیکاپ ویزای کانادا

مراحل درخواست ویزای کانادا و خدمات پیکاپ ویزا به شرح زیر می‌باشد:

 1. تهیه مدارک مورد نیاز و ترجمه آن‌ها: اولین قدم جهت درخواست ویزای کانادا، تهیه تمام مدارک مورد نیاز و ترجمه آن‌ها در یک دارالترجمه رسمی است.
 2. ایجاد اکانت در IRCC، تکمیل فرم، آپلود مدارک و درخواست وقت سفارت: سپس با ایجاد یک اکانت کاربری در وب سایت رسمی دولت کانادا (IRCC) باید فرم مربوطه را تکمیل نموده و مدارک خود را آپلود نمایید. سپس هزینه مربوطه را با کارت‌های بین‌المللی پرداخت کرده و وقت سفارت خود را دریافت نمایید.
 3. مراجعه به VFS جهت انگشت نگاری: سپس، شما باید در روز و ساعت مشخص شده در تأییدیه وقت سفارت خود، به دفتر VFS Global در کشور مورد نظر خود مراجعه نموده و انگشت نگاری شوید.
 4. انتظار تا زمان اعلام نتیجه ویزا: حدود 1 تا 3 ماه پس از انگشت نگاری، نتیجه ویزا به شما اطلاع رسانی می‌شود.
 5. پیکاپ ویزا: در صورت مثبت بودن نتیجه، درخواست پاسپورت شما در IRCC برای شما ارسال می‌شود. در این مرحله شما می‌توانید به صورت حضوری به VFS در کشور مورد نظر مراجعه کرده و ویزای خود را دریافت نمایید. همچنین، می‌توانید بدون نیاز به حضور در VFS، از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید.
پیکاپ ویزا

مراحل درخواست پیکاپ ویزای کانادا در آژانس سبزینه شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. عقد قرارداد خدمات پیکاپ ویزا در سبزینه
 2. ارائه مدارک مورد نیاز شامل:
  • نامه درخواست پاسپورت که از سفارت ارسال شده و در اکانت شما در سایت رسمی دولت کانادا (IRCC) موجود است
  • تکمیل فرم وکالت نامه
  • پاسپورت

پیکاپ ویزا آخرین مرحله از سلسله مراحل فرایند اخذ ویزا می‌باشد. زمانی که شخصی جهت اخذ ویزای کشوری اقدام می‌نماید، اولین مرحله آن گرفتن وقت سفارت کشور مورد نظر، تکمیل فرم درخواست ویزا و تهیه مدارک مورد نیاز برای ویزای آن کشور است.

اگر کشور مورد نظر داخل ایران سفارت داشت، متقاضی می‌تواند مراحل اخذ ویزا را در کشور خود دنبال نماید. ولی چنانچه کشور مورد نظر داخل ایران سفارت نداشت (مانند کشورهای کانادا و آمریکا)، متقاضی می‌بایست جهت اخذ ویزا به یکی از سفارت‌های کشور مورد نظر در یکی از کشورهای همسایه (معمولا ترکیه، امارات و ارمنستان) مراجعه نماید.

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان سبزینه در تماس باشید.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای توریستی انگلیس شامل پرینت ایمیل تاییدیه سفارت انگلیس، پاسپورت، وکالتنامه و رسید بارکد‌دار از سفارت انگلیس می‌باشد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی آمریکا شامل برگ DS160، پاسپورت، برگه وقت سفارت آمریکا، شناسنامه، وکالتنامه محضری، نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری پرتال سفارت آمریکا و ایمیل تاییدیه سفارت می‌باشد. برای ویزای اقامتی آمریکا علاوه بر مدارک فوق بایستی برگ case number و برگ پست منتخب تهیه گردد، و برای ویزای دانشجویی آمریکا نیز علاوه بر مدارک فوق بایستی برگ DS160، برگ وقت سفارت و فرم DS2019 یا 120 تهیه گردد.

شرایط درخواست پیکاپ ویزای کانادا

پیکاپ ویزای کانادا شرایط خاصی نداشته و هر فردی می‌تواند از این خدمات استفاده کند. درخواست ویزا و پیکاپ ویزا را می‌توان در مراحل زیر خلاصه کرد:

 1. آماده کردن تمام مدارک مورد نیاز و ترجمه آن‌ها در یک دارالترجمه رسمی
 2. ایجاد یک اکانت کاربری در IRCC، تکمیل فرم، آپلود مدارک، پرداخت هزینه و درخواست وقت سفارت
 3. مراجعه به VFS جهت انگشت نگاری در روز و ساعت مشخص شده
 4. انتظار تا زمان اعلام نتیجه ویزا از طریق اکانت شما در IRCC
 5. ارسال پاسپورت به VFS جهت الصاق ویزا به صورت حضوری یا از طریق خدمات پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا، استانبول و دبی توسط نماینده قانونی (آژانس مسافرتی سبزینه) امکان‌پذیر است. پیکاپ ویزا از آنکارا در روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه توسط پرواز‌های مخصوص پیکاپ انجام می‌پذیرد. پیکاپ ویزا از دبی نیز هر روز از طریق ارسال پاسپورت توسط پست انجام‌پذیر است.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

ارائه مدارک زیر جهت استفاده از خدمات پیکاپ ویزا در سبزینه الزامی است:

 • کارت ملی
 • پرینت تاییدیه ویزا از پرتال سایت رسمی دولت کانادا (IRCC)
 • پاسپورت
 • وکالتنامه

مدت زمان پیکاپ ویزای کانادا

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا و دبی حدود 2 تا 4 هفته خواهد بود. البته در زمان‌های خلوت ممکن است پیکاپ ویزای کانادا در زمان کوتاه‌تری انجام پذیرد. پس از بازگشت پاسپورت به آژانس سبزینه، متقاضی می‌بایست پاسپورت خود به همراه برچسب ویزا را در آژانس هواپیمایی سبزینه تحویل بگیرد.

هزینه پیکاپ ویزای کانادا

هزینه پیکاپ ویزای کانادا، با توجه به نوسانات نرخ ارز، میزان تقاضا و کشور مورد نظر مدام در حال تغییر است.

لطفاً جهت کسب اطلاعات به روز و آگاهی از هزینه‌ها با کارشناسان ما به شماره 41383 تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان نیز بهره‌مند شوید.

سریع‌ترین راه پیکاپ ویزای کانادا

در طول هفته 3 پرواز به ترکیه جهت پیکاپ ویزا اجرا می‌شود. در صورت اقدام جهت پیکاپ ویزا از طریق سبزینه، گذرنامه شما در لیست انتظار قرار گرفته و در اولین پرواز ممکن به VFS ارسال می‌شود. به طور معمول، پیکاپ ویزا حدود 2 تا 4 هفته به طول می‌انجامد.

خدمات پیکاپ ویزا برای کدام کشورها انجام می‌شود؟

خدمات پیکاپ ویزا برای کشورهای ترکیه، امارات، ارمنستان و گرجستان انجام می‌شود. در ادامه خدمات پیکاپ ویزا بر اساس کشور شرح داده خواهد شد:

پیکاپ ویزا از ترکیه

استانبول

پیکاپ ویزا از استانبول برای ویزای کانادا و انگلیس انجام‌پذیر است. پیکاپ ویزا از استانبول در روزهای یکشنبه، سه شنبه و جمعه توسط پروازهای مخصوص پیکاپ پاسپورت (پیکاپ ویزا) انجام می‌پذیرد. مدت زمان پیکاپ ویزا از استانبول حدود 2 تا 4 هفته می‌باشد.

آنکارا

پیکاپ ویزا از آنکارا برای ویزای کانادا، انگلیس و آمریکا توسط پروازهای مخصوص پیکاپ ویزا انجام می‌پذیرد. پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا در روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه، و پیکاپ ویزای انگلیس و آمریکا از آنکارا در روزهای یکشنبه، سه شنبه و جمعه انجام‌پذیر است. هزینه پیکاپ ویزا از آنکارا و مدت زمان پیکاپ ویزا از آنکارا بر اساس کشور متفاوت است.

پیکاپ پاسپورت از آنکارا حدود 2 تا 4 هفته به طول خواهد انجامید.

پیکاپ ویزا از ارمنستان

ایروان

پیکاپ ویزا از ارمنستان برای ویزای انگلیس و آمریکا از طریق ارسال پاسپورت توسط پرواز هواپیما امکان‌پذیر می‌باشد. پیکاپ ویزای انگلیس از ارمنستان در روزهای جمعه، و پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان در روزهای سه شنبه انجام می‌پذیرد. سفارت آمریکا و سفارت انگلیس در ارمنستان در شهر ایروان قرار دارد.

مدت زمان پیکاپ پاسپورت از ارمنستان حدود 2 هفته کاری به طول خواهد انجامید.

پیکاپ ویزا از امارات

دبی

پیکاپ ویزا از دبی برای ویزای کانادا، انگلیس و آمریکا هر روز از طریق ارسال پاسپورت توسط پست انجام می‌پذیرد.

مدت زمان پیکاپ ویزا از دبی حدود 2 هفته به طول خواهد انجامید. البته در زمان‌های خلوت‌تر ممکن است پیکاپ ویزا در زمان کوتاه‌تری انجام پذیرد.

ابوظبی

پیکاپ ویزا از ابوظبی برای ویزای کانادا، انگلیس و آمریکا هر روز از طریق ارسال پاسپورت توسط پست انجام می‌پذیرد. هزینه پیکاپ پاسپورت از ابوظبی نسبت به پیکاپ از دبی بالاتر است.

مدت زمان پیکاپ ویزا از ابوظبی حدود 2 هفته به طول خواهد انجامید. البته در زمان‌های خلوت‌تر ممکن است پیکاپ ویزا در زمان کوتاه‌تری انجام پذیرد.

پیگیری درخواست پیکاپ ویزای کانادا

روند درخواست ویزا، صدور آن و تحویل گذرنامه را می‌توانید در وب سایت VFS Global، از طریق کد رهگیری که به شما تحویل داده شده است، پیگیری نمایید. زمانی که گذرنامه شما در حال ارسال به ایران توسط نماینده ما است، می‌توانید از طریق سبزینه نسبت به پیگیری وضعیت آن اقدام نمایید.

خدمات پیکاپ ویزا

فرم وکالت پیکاپ ویزای کانادا

فرم وکالت پیکاپ ویزای کانادا، هنگامی که با سبزینه نسبت به عقد قرارداد خدمات پیکاپ اقدام می‌نمایید، به شما تحویل داده می‌شود. سپس، شما باید فرم تکمیل و امضا شده به همراه گذرنامه خود را به کارشناسان ما ارائه دهید.

پیکاپ ویزای کشورهای دیگر

پیکاپ ویزای آمریکا

پیکاپ ویزای آمریکا از آنکارا و استانبول در روزهای یک شنبه، سه شنبه و جمعه توسط پروازهای مخصوص پیکاپ ویزا انجام می‌پذیرد. خدمات پیکاپ ویزا از دبی و ابوظبی نیز هر روز از طریق ارسال پاسپورت توسط پست انجام‌پذیر است. خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان نیز از سریق ارسال پاسپورت در روزهای سه شنبه انجام می‌پذیرد.

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از آنکارا و استانبول حدود 2 هفته و از دبی و ابوظبی حدود 3 هفته خواهد بود. مدت زمان پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان نیز حدود 2 هفته به طول خواهد انجامید. البته در زمان‌های خلوت ممکن است پیکاپ ویزای آمریکا در زمان کوتاه‌تری انجام پذیرد.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای توریستی آمریکا

 • برگ DS160
 • پاسپورت
 • برگه وقت سفارت
 • شناسنامه
 • وکالتنامه محضری
 • نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری پرتال سفارت آمریکا
 • ایمیل تاییدیه سفارت

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای ویزای اقامتی آمریکا

 • برگ case number
 • پاسپورت
 • برگ پست منتخب
 • شناسنامه
 • نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری پرتال سفارت آمریکا
 • وکالتنامه محضری

مدارک لازم پیکاپ ویزای دانشجویی آمریکا

 • برگ DS160
 • پاسپورت
 • برگ وقت سفارت
 • شناسنامه
 • وکالتنامه محضری
 • ایمیل تاییدیه سفارت
 • نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری پرتال سفارت آمریکا
 • فرم DS2019 یا 120

پیکاپ ویزای انگلیس

در قدیم، ایرانیان جهت درخواست ویزای انگلیس مجبور به مراجعه به سفارت انگلیس در یکی از کشورهای خارجی بودند. امروزه، شما می‌توانید درخواست خود را از طریق شرکت VFS Global در تهران انجام دهید. این شرکت، کارگزار رسمی سفارت انگلیس بوده و انگشت نگاری در این مرکز انجام می‌شود. پرونده شما جهت بررسی و تصمیم‌گیری نهایی جهت صدور ویزا به سفارت انگلیس در ابوظبی ارسال می‌شود.

در صورتی که درخواست ویزای انگلیس در VFS در یکی از کشورهای همسایه انجام شده است، می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده نمایید.

پیکاپ ویزای انگلیس از آنکارا و استانبول در روزهای یکشنبه، سه شنبه و جمعه توسط پروازهای مخصوص پیکاپ ویزا از ترکیه انجام می‌پذیرد. پیکاپ ویزای انگلیس از دبی و ابوظبی نیز هر روز از طریق ارسال پاسپورت توسط پست انجام‌پذیر است. پیکاپ ویزای انگلیس از ایروان نیز در روزهای جمعه انجام می‌پذیرد.

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای انگلیس

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای انگلیس از آنکارا، استانبول و ارمنستان حدود 2 هفته، و مدت زمان پیکاپ ویزای انگلیس از دبی و ابوظبی حدود 3 هفته به طول خواهد انجامید. البته در زمان‌های خلوت ممکن است پیکاپ ویزای انگلیس در زمان کوتاه‌تری انجام پذیرد.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا انگلیس

 • پرینت ایمیل تاییدیه سفارت انگلیس
 • پاسپورت
 • وکالتنامه
 • رسید بارکد‌دار از سفارت انگلیس

چرا پیکاپ ویزای کانادا را به سبزینه بسپاریم؟

پیکاپ ویزا یا به عبارتی حمل تعداد بسیار زیادی پاسپورت با یک پرواز و ارسال آن به سفارت کشور مورد نظر نیاز به اخذ مجوزهای لازم دارد. اژانس هواپیمایی سبزینه با سال‌ها تجربه در زمینه خدمات ویزا آماده ارائه خدمات پیکاپ ویزا به کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان می‌باشد. فرایند ارسال پاسپورت به کشور همسایه، چسباندن برچسب ویزا و مهر آن و بازگشت پاسپورت به آژانس سبزینه با امنیت کامل انجام می‌شود، و تا کنون هیچ مورد مفقودی یا آسیب به پاسپورت در آژانس سبزینه وجود نداشته است.

خدمات ویزا آژانس هواپیمایی سبزینه شامل اخذ ویزای کانادا، اخذ ویزای شینگن، اخذ ویزای انگلیس، رفع ریجکتی ویزای کانادا، رفع ریجکتی ویزای شینگن، رفع ریجکتی ویزای انگلیس، وقت سفارت کانادا، انگلیس و کشورهای شینگن، تکمیل فرم ویزای کانادا، انگلیس و شینگن، ارائه مشاوره درباره تهیه نوع مدارک ( میزان گردش و تمکن مالی و ... )، ارائه توصیه‌های لازم و بایدها و نبایدها در روز وقت سفارت ( انگشت نگاری و مصاحبه )، پیگیری ویزای کانادا، شینگن و انگلیس، پیکاپ پاسپورت ( پیکاپ ویزا از آنکارا، استانبول، دبی، ابوظبی و ایروان )، رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل می‌باشد. متقاضیان محترم هر یک از خدمات ویزا می‌توانند جهت مشاوره رایگان با کاشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه تماس حاصل فرمایند.

سوالات متداول پیکاپ ویزای کانادا

آیا برای پیکاپ ویزا، نیاز به ارائه وکالتنامه است؟

بله، شما باید فرم وکالتنامه را در سبزینه تکمیل نموده و به کارشناسان ما تحویل دهید. سپس، وکیل قانونی ما گذرنامه شما را به VFS در کشور مورد نظر ارسال خواهد کرد.

پیکاپ ویزای کانادا چقدر طول می‌کشد؟

بستگی به میزان تقاضا و لیست انتظار متقاضیان دارد. به طور معمول، پیکاپ ویزای کانادا حدود 2 تا 4 هفته زمان می‌برد.

پاس رکوئست چیست؟

پاس رکوئیست (Passport Request) به معنی درخواست گذرنامه بوده و زمانی که ویزای شما صادر می‌شود، این درخواست در اکانت IRCC شما ارسال می‌شود. در این مرحله، شما باید گذرنامه خود را به مرکزی که در آن انگشت نگاری کرده‌اید ارسال کرده تا برچسب ویزا در آن الصاق شود. همچنین می‌توانید بدون نیاز به حضور، از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید.

آیا به جای پیکاپ ویزا، خودم هم می‌توانم پاسپورت را به VFS ببرم؟

بله، شما نیز می‌توانید جهت ارائه گذرنامه و الصاق برچسب ویزا به VFS مراجعه کنید. ولی این روش، هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت. در نتیجه، خدمات پیکاپ ویزا گزینه‌ای به صرفه‌تر است.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 738  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان