جستجو در سایت

برنامه استانی کانادا (PNP) چیست؟

logo

یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مهاجرتی در کشور کانادا، برنامه مهاجرتی استان کانادا است. این برنامه برای افرادی که تجربه، مهارت و تحصیلات کاری آن‌ها برای کمک به اقتصاد یک قلمرو یا استان خاص مفید باشد، بهترین گزینه محسوب می‌شود. اگر قصد دارید به یک استان خاص در کانادا مهاجرت کرده و در زمان کوتاهی اقامت دائم آن را اخذ کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با جزئیات این برنامه استانی کانادا بیشتر آشنا کنیم.

برنامه استانی کانادا

برنامه استانی کانادا چه تفاوتی با فدرال دارد؟

برنامه مهاجرت استانی کانادا، یکی از روش‌های مهم و سریع برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم در آن است. برنامه PNP، این امکان را برای افرادی که قصد مهاجرت به مناطق و استان‌های مختلف در کانادا را دارند، فراهم می‌کند. استان‌های کانادا به جز کبک و نوناووت که برنامه‌های جداگانه‌ای دارند، هر ساله با توجه به نیازهای خود، برنامه‌های مهاجرتی جدید و منحصربه‌فردی معرفی می‌کنند. این برنامه‌ها در چهار دسته سرمایه‌گذار، دانشجو، کارگران نیمه ماهر و کارگران ماهر طبقه‌بندی می‌شود.

متقاضیان از طریق این برنامه‌ها امکان کار، زندگی و تحصیل در کانادا را به صورت موقت یا دائم دارند. طبق توافق‌نامه‌ای که مناطق و استان‌های شرکت‌کننده در برنامه های استانی کانادا با اداره مهاجرت این کشور امضا می‌کنند، آنها می‌توانند متقاضیانی که شرایط خاص دارند یا شرایطشان دقیقا طبق نظر آنهاست را انتخاب کنند. ثبت‌نام برنامه استانی این کشور به صورت کاملاً آنلاین است. همچنین با اقدام از طریق اکسپرس انتری می‌توانید ۶۰۰ امتیاز اضافه دریافت کنید.

نیروی کار ماهر سیستم اکسپرس اینتری یا اسکیل ورکر، برنامه‌ای است که توسط دولت فدرال کانادا انجام می‌گیرد؛ در حالی که برنامه مهاجرت استانی کانادا یا نامزد استانی توسط هر قلمرو یا استان خاص اداره می‌شود. در کل شباهت‌های زیادی بین اکسپرس اینتری و PNP وجود دارد. شباهت اصلی هر دو برنامه این است که بر طبق نیروی کار باتجربه و موردنیاز کانادا، شکل گرفته‌اند؛ یعنی محوریت آن‌ها بر اساس نیروی کار با تخصص و ماهری است که متقاضی مهاجرت به کانادا هستند.

 برای آشنایی بیشتر کلیک کنید: سیستم مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا 

اما از لحاظ تفاوت‌های مهاجرت استانی با فدرال باید گفت که برنامه‌های PNP معمولاً نیاز به جاب آفر یا همان دعوت‌نامه کاری از طرف کارفرمای کانادایی دارند که دعوت از نیروی کار ماهر خارجی و اجازه استخدام را از دولت کانادا گرفته باشد؛ در صورتی که مهاجرت فدرالی اکسپرس اینتری، نیازی به جاب آفر ندارد و فاکتورهای دیگری را شامل می‌شود.

البته اگر فرد متقاضی موفق شود جاب آفر را دریافت و آن را به پرونده خود پیوست کند، شانس بیشتری برای دریافت اقامت دائم در کانادا دارد. معمولاً تقاضا برای شرکت در برنامه فدرال اکسپرس اینتری نسبت به نامزد استانی بیشتر است و به امتیازهای مختلف در زمینه‌های متفاوت مانند مدرک زبان، تحصیلات و سن نیاز دارد و روند پیگیری آن کاملاً اینترنتی است و سرعت قابل قبولی نیز دارد.

مزایای برنامه مهاجرت استانی کانادا کدامند؟

معمولاً مزایای استفاده از برنامه استانی کانادا، به استان موردنظر فرد متقاضی بستگی دارد؛ از این رو باید به سایت استان دلخواه مراجعه کرده و از تمام قوانین، قواعد، سیستم نمره‌دهی و موارد دیگر آن آگاه شوید. به طور کلی می‌توان گفت که استفاده از برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا، مزایای خاصی دارد که در ادامه بیشتر به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

 •  امکان اخذ اقامت دائم در کشور کانادا
 •  دریافت پاسپورت و تابعیت کانادا
 •  وجود فرصت‌های شغلی بهتر و بیشتر برای جویندگان کار
 • در افراد متأهل، امکان همراهی همسر با فرزندان زیر ۱۹ سال
 •  بیمه رایگان و برخورداری از خدمات بهداشتی
 •  به دست آوردن تجربه کاری به همراه کار کردن با کارفرمایان کانادایی
 • امکان زندگی در یکی از کشرهای با ثبات دنیا از نظر اقتصادی
 •  امکان تحصیل و کار در کانادا برای دیگر اعضای خانواده
 •   امکان افتتاح حساب بانکی در کشور کانادا و دسترسی راحت به بازارهای بین‌المللی برای توسعه کسب و کار
 •   امکان زندگی در کشوری که بالاترین امکانات تفریحی و رفاهی را دارد
 •  برخورداری از تسهیلات و دیگر مزیت‌های بانکی
 •  برخورداری از بورسیه و وام‌های دانشجویی
 •  کسب درآمد بالا متناسب با مخارج زندگی و نرخ تورم
مهاجرت استانی کانادا

معایب برنامه PNP کانادا کدامند؟

همان‌طور که گفتیم برنامه استانی کانادا، یک امکان مهاجرتی است که اداره مهاجرت کشور در اختیار استان‌های خود قرار می‌دهد تا بتوانند نیاز خود به نیروهای کار را از طریق اتباع خارجی تأمین کنند. این برنامه‌ها علاوه بر مزایای گفته شده، معایبی نیز دارند که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

 •  زمان بر بودن برنامه PNP کانادا در مقایسه با برنامه اکسپرس اینتری
 •  امکان تغییر در رشته و مشاغل مورد نیاز استان‌ها
 •  تفاوت حداقل امتیاز لازم برای ورود به استان موردنظر با حداقل امتیاز لازم برای قبولی پرونده

شرایط برنامه‌های استانی کانادا

قلمروها و استان‌های کانادا می‌توانند تحت برنامه PNP کانادا، متقاضیانی که قصد اقامت در این کشور را دارند، کاندید یا به اصطلاح نامینیت کنند. برای کاندید شدن یک استان باید شرایط لازم برنامه مهاجرتی آن استان را داشته باشید. هر کدام از برنامه‌های مهاجرتی استان‌های کانادا، مقررات و شرایط خاصی برای متقاضیان خود در نظر گرفته است. به طور مثال یک استان ممکن است متقاضیانی که سابقه کار در مشاغل خاص را دارند، هدف قرار دهد و استان دیگر افرادی را نامینیت کند که به یک زبان خاص مانند زبان فرانسوی مسلط هستند. در واقع شرایط هر استان در برنامه استانی کانادا، بر اساس نیاز بازار کار آن منطقه مشخص می‌شود.

نامینیشن استانی کانادا برای چه افرادی مناسب است؟

نامزد استانی یا همان نامینیشن استانی کانادا در واقع یک روش پیشرو برای مهاجرت به کشور کانادا به عنوان یک کارگر ماهر است. بر اساس قانون اساسی این کشور، دولت فدرال و هر منطقه و استان، اختیاراتی مشترک برای مدیریت سیستم مهاجرتی دارد. نامینیشن استانی بیشتر برای افرادی مناسب است که تحصیلات، مهارت و تجربه کاری که دارند برای یک قلمرو یا استان خاص در کانادا مفید و سودآور باشد. همچنین این برنامه برای افرادی که قصد زندگی در آن استان و قصد اخذ اقامت دائم در کانادا را دارند نیز مفید است.

نحوه اقدام برای مهاجرت استانی کانادا

برای درخواست برنامه استانی و مهاجرت به کانادا می‌توانید از روش‌های اکسپرس اینتری و غیر اکسپرس اینتری استفاده کنید. برای انجام این عمل به گواهی عدم سوءپیشینه و معاینه پزشکی نیاز است. در سیستم اکسپرس اینتری، فرد باید امتیاز استان موردنظر خود را کسب کند. بعد از دریافت دعوت‌نامه استانی، ششصد امتیاز اضافه به فرد در سیستم رتبه‌بندی جامع، اعطا می‌شود که می‌تواند به دریافت سریع‌تر دعوت‌نامه کمک کند.

برای استفاده از اکسپرس اینتری کانادا می‌توان از دو روش استفاده کرد. در روش اول، با قلمرو یا استان موردنظر تماس می‌گیرید و درخواست خود را تحت یکی از برنامه‌های اکسپرس اینتری، ثبت می‌کنید. اگر قلمرو یا استان با درخواست شما موافقت کرد، باید پروفایلی را به صورت آنلاین درست کنید تا مشخص شود که درخواستتان پذیرفته شده است یا خیر.

در روش دوم، باید در سیستم اکسپرس اینتری در ابتدا پروفایل خود را آماده کرده و سپس منطقه و استان‌های موردعلاقه را مشخص کنید. اگر از طرف یکی از آن استان‌ها پیامی دریافت کردید، یعنی درخواست کاندید شدن شما پذیرفته شده است و باید به طور مستقیم با آن استان تماس بگیرید و برای آن، درخواست الکتریکی ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت استانی کانادا

هر کدام از برنامه‌ های استانی کانادا، برای اخذ متقاضیان خود، شرایط خاصی را در نظر گرفته‌اند تا با توجه به آن قوانین، افرادی که در بالاترین سطح قرار دارند، بتوانند واجد شرایط شده و اقامت کسب کنند؛ به همین دلیل استان‌های مختلف در کانادا، شغل‌های مورد نیاز خود را مشخص می‌کنند و افراد ماهر می‌توانند در زمینه‌های مشخص شده، از طریق ورود به سیستم و کسب امتیازهای لازم بر طبق فاکتورهای تعیین شده هر استان، ویزای استانی و اقامت خود را دریافت کنند. از جمله مدارک مورد نیاز برای مهاجرت استانی کانادا می‌توان به مورد زیر اشاره کرد:

 •  پاسپورت
 • مدارک تحصیلی و آموزشی
 •  مدارک کاری
 •  مدارک زبان
 • اسناد مرتبط با هویت و ثبت‌احوال
 •  طرح اسکان
 • سرمایه لازم برای اسکان
برنامه مهاجرت استانی کانادا

چه استان ‌هایی در لیست برنامه استانی کانادا هستند؟

لیست برنامه استانی کانادا که در حال حاضر می‌توان برای دریافت ویزای PNP از طریق آن اقدام کرد شامل بریتیش کلمبیا، آلبرتا، مانیتوبا، ساسکاچوان، نوا اسکوشیا، انتاریو، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، قلمروهای شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد، یوکان و بریتیش کلمبیا است. برای مهاجرت به کانادا، بیش از ۸۰ برنامه استانی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها شرایط خاص خود را دارند. در ادامه برخی از روش‌ های استانی مهاجرت به کانادا که متناسب با شرایط متقاضیان ایرانی هستند را به طور مختصر توضیح می‌دهیم.

آلبرتا

برنامه آلبرتا، برای مهاجران دو مسیر کارآفرینی و نیروهای کار در نظر گرفته است. سیستم Alberta Express Entry Stream مخصوص افرادی است که برای استان آلبرتا از طریق سیستم اکسپرس انتری درخواست داده‌اند. سیستم Entrepreneur Stream Rural برای کارآفرینان خارجی است که درخواست اقامت دائم کانادا را دارند. سیستم Farm Stream برای کشاورزان با تجربه‌ای است که قصد اخذ اقامت دائم و همچنین خرید زمین کشاورزی در آلبرتا را دارند. سیستم Foreign Garduate Entrepreneur Stream نیز برای کارآفرینانی است که تحصیلات خود را در خارج از کانادا گذرانده و به دنبال گرفتن اقامت دائم در آن هستند.

 اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی را دارید کلیک کنید: راهنمای جامع اخذ ویزای کارآفرینی کانادا

بریتیش کلمبیا

رشد اقتصادی بریتیش کلمبیا سبب شده تا این استان برای تأمین نیروی کار خود، به افراد باتجربه و ماهر زیادی نیاز پیدا کند. از این رو برنامه استانی بریتیش کلمبیا، به کارآفرینان و کارگران خارجی باتجربه، اجازه می‌دهد که با کارکردن در این استان، اقامت دائم بگیرند. مسیرهای مهاجرت به بریتیش کلمبیا شامل موارد زیر است:

 • Bc BNB Tech: این روش مخصوص نخبه‌های خارجی در شغل‌های مرتبط با تکنولوژی است.
 • Economic Mobility pathways Pilot: مخصوص پناهندگانی است که در شغل‌های مورد نیاز بریتیش کلمبیا، مهارت و تخصص کافی دارند.
 • Entrepreneur Immigration: این روش مخصوص کارآفرینانی است که قصد راه‌اندازی بیزینس موردنظر خود را در بریتیش کلمبیا دارند.

مانیتوبا

استان‌مانیتوبا از دو روش کاری و کارآفرینی مهاجر می‌پذیرد. روش Skilled worker Stream مخصوص نیروهای کار باتجربه خارجی است که قصد اقامت دائمی در استان‌مانیتوبا را دارند. روش Entrepreneur Pathway ویژه آن دسته از کارآفرینان خارجی است که قصد دارند بیزینس موردنظر خود را درمانیتوبا راه‌اندازی کنند. روش Farm Instor Pathway مخصوص کشاورزانی است که قصد کار و خرید زمین کشاورزی در استان‌مانیتوبا را دارند.

نیوبرانزویک

یک برنامه مهاجرت استانی کانادا دیگر، برنامه کارگر ماهر نیوبرانزویک است که اتباع خارجی را با مهارت، تخصص، تجربه و تحصیلات کافی برای کمک به اقتصاد نیوبرانزویک اخذ می‌کند. برای پذیرش در این استان، متقاضیان باید حداقل شرایط لازم را داشته و از طرف کارفرمایی در نیوبرانزویک، پیشنهاد شغلی مناسب را داشته باشند. در واقع این برنامه برای کمک به کارفرمایان نیوبرانزویک که نمی‌توانند به راحتی نیروی کار موردنظر خود را پیدا کنند، طراحی شده است. از طریق برنامه استانی نیوبرانزویک به کارفرمایان اجازه داده می‌شود تا از بین دانشجویانی که به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اند یا نیروی کار خارجی، مهاجر بپذیرند.

نیوفاندلند و لابرادور

برای مهاجرت از طریق برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور دو راه وجود دارد. روش اول یعنی Express Entry Skilled Worker برای افرادی است که در این استان از طرف یک کارفرمای کانادایی، جاب آفر کانادا دارند و می‌توانند ۶۷ امتیاز اکسپرس انتری، کسب کنند. روش دوم Garduate International ویژه دانشجویانی است که بعد از تحصیل، ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کار کرده و از یک کارفرما در نیوفاندلند و لابرادور، جاب آفر دارند.

نوا اسکوشیا

برای شرکت در برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا می‌توان از طریق چهار روش عمل کرد. روش Skilled Worket که مخصوص نیروهای کار نیمه ماهری است که سابقه کاری پایینی دارند. روش Nova Scotia Experience ویژه نیروهای کار ماهری است که سابقه کار آن‌ها بالای یک سال است. روش Labour Market priorities For Physicians مخصوص پزشکانی است که از نوا اسکوشیا، جاب آفر دارند. روش Enterpreneur نیز ویژه مدیران و صاحبان کسب و کاری است که قصد زندگی و کار در این استان را دارند.

نورث وست تریتوریز

برای مهاجرت از طریق برنامه استانی نورث وست تریتوریز، می‌توان از سه روش استفاده کرد. روش Business Stream ویژه سرمایه‌گذاران و کارآفرینانی است که در این استان قصد راه‌اندازی یک کسب و کار را دارند. روش Driven Stream Employer_ مخصوص نیروی کار ماهری است که از استان نورث وست تریتوریز، جاب آفر دارند. روش Francophone Streaam نیز ویژه متقاضیانی است که به دو زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط هستند و از این استان، جاب آفر دارند.

نامینیشن استانی کانادا

انتاریو

در برنامه مهاجرت استانی انتاریو، دو مسیر برای متقاضیان ایرانی وجود دارد. روش Skiiled Foreign Worker ویژه نیروهای کار ماهری است که از یکی از شغل‌های مورد نیاز انتاریو، جاب آفر دارند و روش Masters Garduate Stream مخصوص فارغ‌التحصیلان دانشگاه انتاریو است.

جزیره پرنس ادورارد

برای شرکت در برنامه استانی جزیره پرنس ادورارد دو راه وجود دارد. روش Pei PNP Express Entry برای نیروهای کار ماهری است که سابقه کاری کمی دارند و روش Impact Category Labour ویژه نیروهای کار ماهری که از این استان، جاب آفر دارند یا برای فارغ‌التحصیلان جزیره پرنس ادورارد همراه با سابقه کار در این استان است.

ساسکاچوان

از دو روش می‌توان برای مهاجرت به استان ساسکاچوان کانادا استفاده کرد. International Skilled Worket ویژه نیروهای کار خارجی است که قصد زندگی و کار در استان ساسکاچوان را داشته و در یکی از شغل‌های مورد نیاز آن، تخصص کافی و مدرک تحصیلی مرتبط دارند. روش Enterpreneur Farm Categories نیز برای کشاورزان و کارآفرین‌هایی است که قصد مدیریت یا راه‌اندازی یک کسب و کار را در ساسکاچوان دارند.

یوکان

قلمرو یوکان کانادا از دیگر مکان‌هایی است که افراد خارجی که مهارت و تخصص کافی برای کمک به اقتصاد این استان را دارند، می‌پذیرد. برای مهاجرت به این قلمرو سه روش مختلف وجود دارد. روش Yukon Skilled Worker که ویژه نیروی کار ماهری است که جاب آفر این استان را دارد. روش Impact Worker Yukon Critical برای نیروی کار نیمه ماهری است که قصد اقامت دائم در یوکان را دارند. Yukon Business Nominee مخصوص کارآفرین‌هایی است که قصد راه‌اندازی یک کسب و کار را در استان یوکان دارند.

بهترین برنامه PNP کانادا کدام است؟

طبق جدیدترین آمار ارائه شده راحت‌ترین و بهترین برنامه استانی کانادا متعلق به ساسکاچوان است که به نام برنامه بین‌المللی اسکیل ورکر کانادا نیز شناخته می‌شود. این برنامه بدین منظور طراحی شده است تا نیروهای کاری که تجربه و مهارت کافی در مشاغل این استان را دارند، به سمت کار و زندگی دائمی در این استان جلب شوند. متقاضی شرکت‌کننده در این طرح، باید حداقل یک سال تجربه کاری در شغل‌های مورد نیاز ساسکاچوان، داشته باشد.

علاوه بر تجربه کاری، به حداقل تحصیلات یک‌ساله دانشگاهی یا کاردانی و سطح قابل قبولی از زبان نیز برای شرکت در این برنامه نیاز است. ولی موضوعی که سبب می‌شود برنامه ساسکاچوان به یکی از بهترین برنامه‌های استانی کانادا تبدیل شود، این است که این برنامه بر خلاف برنامه اسکیل ورکر فدرال یا دیگر برنامه‌های استانی نیاز به جاب آفر کارفرمای کانادایی ندارد و در این برنامه دامنه بزرگ و در حال توسعه‌ای از شغل‌های مختلف، در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت رسمی این استان، از شغل‌های مورد نیاز استان ساسکاچوان در سال جدید باخبر شده و در یکی از طرح‌های OID یا اکسپرس اینتری شرکت کنید. برای شرکت در طرح اکسپرس اینتری باید در سیستم اکسپرس اینتری فدرال، حساب کاربری داشته باشید؛ اما طرح OID خارج از سیستم است و به صورت کاملاً مجزا و سنتی، عمل می‌کند.

آیا مهاجرت استانی کانادا بدون داشتن جاب آفر امکان‌ پذیر است؟

ممکن است برای برخی از متقاضیان این سؤال مطرح شود که آیا امکان دارد که بدون داشتن جاب آفر، به کانادا مهاجرت کرد یا خیر؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که بله هر PNP شرایط مخصوص به خودش را دارد و برخی از برنامه‌های استانی برای واجد شرایط بودن به جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی نیاز ندارند. این برنامه‌ها معمولاً افراد متخصص و باتجربه را که می‌توانند به بازار کار کمک بسیاری کنند، هدف قرار می‌دهد.

هزینه مهاجرت از طریق برنامه استانی کانادا

هزینه مهاجرت از طریق برنامه استانی کانادا بسته به نوع روشی که از طریق آن قصد مهاجرت دارید، متفاوت است. به طور مثال برخی از استان‌ها، از متقاضیان هزینه پردازش دریافت نمی‌کنند؛ در صورتی که برخی از استان‌های دیگر مثل اونتاریو تا ۱۵۰۰ دلار کانادا از متقاضیان برای پذیرش دریافت می‌کنند.

به طور کلی هزینه پردازش برنامه مهاجرت استان‌های مختلف در کانادا بین صفر تا ۱۵۰۰ دلار، حق اقامت دائم برای هر متقاضی ۵۱۵ دلار کانادا، بیومتریک برای هر نفر ۸۵ دلار، هزینه معاینات پزشکی در بزرگسالان ۴۵۰ دلار و در کودکان ۲۵۰ دلار است. هزینه اعتبار تحصیلی نیز به سازمان ارزیابی آن بستگی دارد. در ادامه به بررسی هزینه‌های برنامه استانی کانادا در قلمروهای مختلف، می‌پردازیم:

هزینه پردازش برنامه استانی کانادا

 هزینه به دلار

یوکان

0

قلمروهای شمال غربی

0

نیوفاندلند و لابرادور

0

نوا اسکوشیا 

0

نیوبرانزویک

250

جزیره پرنس ادوارد

300

ساسکا چوان

350

مانیتوبا

500

انتاریو

1500

بریتیش کانادا

1150

آلبرتا

500

سخن پایانی

 مقوله مهاجرت به کانادا تصمیمی بسیار مهم در زندگی هر فرد است؛ به طوری که می‌تواند برای فرد و خانواده او، آینده‌ای عالی در زمینه‌های مختلف، ایجاد کند. شاید امتیازات بالا و رقابت متقاضیان برنامه فدرال اکسپرس اینتری، شانس مهاجرت کاری و اقامت در این کشور را پایین آورد؛ اما ممکن است شرایط و فاکتورهای شما با یکی از انواع برنامه استانی کانادا تناسب داشته باشد و بتوانید موفق به دریافت دعوت‌نامه و اقامت در این کشور شوید؛ به همین دلیل نباید بدون فکر و انجام تحقیقات کافی، از بین گزینه‌های مهاجرت استانی، یک نوع را انتخاب کنید، بلکه می‌بایست زمان مناسبی را برای ارزیابی روش‌های و شرایط موجود در نظر گرفته و به بررسی آن‌ها بپردازید. در صورت تمایل می‌توانید از خدمات تخصصی و مشاوره متخصصان ما در سبزینه برای اخذ ویزای کاری کانادا نیز در این زمینه کمک بگیرید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دسته های این وبلاگ: اخبار مقالات
 66  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان