جستجو در سایت

آشنایی با بهترین شهر های کانادا برای مهاجرت ایرانیان

logo

چشم‌اندازهای متنوع و شهرهای پویا و همیشه در حال پیشرفت کانادا، این کشور را به یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی افرادی تبدیل می‌کند که به دنبال شروعی تازه هستند. از کلان‌شهرهای پرجمعیتی مانند تورنتو و اتاوا گرفته تا مناظر خیره‌کننده آلبرتا و جذابیت ساحل اقیانوس آرام بریتیش کلمبیا، هر یک از استان‌های کشور کانادا با ترکیبی منحصربه‌فرد از فرصت‌ها و سبک‌های زندگی شناخته می‌شود. از طرف دیگر موضع مثبت دولت کانادا در قبال مهاجرت و اتخاذ سیاست‌های چندفرهنگی باعث شده مردم ملل مختلف با نگاه روشن‌تری این کشور را برای زندگی دائم خود انتخاب کنند. اقتصاد روبه‌رشد، آزادی‌های مالی و اجتماعی، آب‌وهوای متنوع و استانداردهای بالای زندگی، ویژگی‌های شایان توجهی هستند که نقش مهمی در تعیین فهرست شهرها و استان های پرطرفدار کانادا ایفا می‌کنند.

صرف‌نظر از اینکه شما درحال برنامه‌ریزی برای مهاجرت به کانادا هستید یا برخی از مراحل این راه را طی کرده‌اید، کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهرهای معروف کانادا تصمیم‌گیری‌های آتی شما را راحت‌تر و نتیجه‌بخش‌تر می‌کند. در این مطلب می‌توانید با توجه به شرایط و اولویت‌های خود، با بهترین شهر های کانادا برای مهاجرت ایرانیان آشنا شوید.   

استان های پرطرفدار کانادا برای تحصیل

شاخص های انتخاب بهترین شهر کانادا برای مهاجرت کدامند؟

هنگامی‌که به دنبال دریافت ویزای کانادا و انتخاب بهترین مکان برای اقامت در این کشور هستید، باید فاکتورهای مختلفی را بررسی کنید. هدف شما از مهاجرت به کانادا تاثیر زیادی در مقایسه شهرها و استان های پرطرفدار کانادا خواهد داشت. شاخص‌های زیر نیز به شما کمک می‌کنند با آگاهی بیشتری شهر مقصد خود را انتخاب کنید:

 1. کیفیت زندگی: این شاخص از عواملی مانند ایمنی، مراقب‌های پزشکی و بهداشتی، آموزش و دسترسی به حمل‌ونقل عمومی تشکیل می‌شود.
 2. اقتصاد قوی: مهم‌ترین فاکتورهای اقتصاد قوی عبارت‌اند از نرخ بیکاری پایین و بازار کار خوب.
 3. سیستم‌های پشتیبانی از مهاجران: بر مبنای این شاخص باید شهری را برای زندگی انتخاب کنید که منابع و برنامه‌های بهتری برای استقرار و سازگاری مهاجران با زندگی کانادایی داشته باشد. برای مثال بسیاری از شهرهای کانادا سازمان‌های ویژه‌ای دارند که به ارائه آموزش‌های زبان، آموزش‌های شغلی و سایر خدمات به مهاجران کمک می‌کنند تا امور زندگی خود را راحت‌تر شروع کنند.
 4. نرخ پایین جرم و جنایت: این شاخص شهرهایی را معرفی می‌کند که به امنیت شهرت دارند. به‌این‌ترتیب شما در خانه جدید خود احساس امنیت و آسایش بیشتری می‌کنید.
 5. فرصت‌های شغلی: با استفاده از این شاخص می‌توانید به دنبال شهرهایی باشید که از بازار کار در حال رشدی برخوردارند و تقاضای بالایی برای مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای شما دارند.
 6. مسکن مقرون‌به‌صرفه: شما باید مکانی را برای زندگی انتخاب کنید که نه‌تنها قیمت یا اجاره مسکن، بلکه سایر هزینه‌های زندگی از جمله هزینه برق، آب و سایر خدمات مسکونی آن با بودجه شما متناسب باشد.
 7. تنوع فرهنگی: هرچند کانادا به فرهنگی معروف است که از تنوع قومی و نژادی و آیین‌های سنتی استقبال می‌کند، ولی این شاخص به شما کمک می‌کند نزدیک‌ترین گزینه به اولویت‌های فرهنگی خود را بیابید.
 8. آب‌وهوا: استان‌های مختلف کانادا آب‌وهوای بسیار متفاوتی دارند و شما باید به دنبال شهری باشید که با ترجیحات شخصی و خانوادگی‌تان سازگارتر است. عواملی مانند دما، بارندگی و تعداد روزهای آفتابی هر شهر در طول سال را در نظر بگیرید.

ارزان ترین شهر های کانادا برای زندگی

برای بسیاری از مردم بهترین شهر های کانادا برای مهاجرت شهرهایی هستند که هزینه‌های زندگی کمتری را در آنها پرداخت کنند. در این بخش ارزان‌ ترین شهر های کانادا  در سال ۲۰۲۳ را به شما معرفی می‌کنیم.

 شربروک، استان کبک

 • جمعیت: ۱۵۱.۱۵۷ نفر
 • محرک‌های اصلی اشتغال: قطعات الکترونیکی، پوشاک، نساجی، آموزش
 • هزینه زندگی برای یک فرد مجرد: ۱۱۹۳.۴ دلار بدون احتساب اجاره‌بها
 • متوسط هزینه خانه: ۴۳۴,۴۵۰ دلار

 شهر کبک، استان کبک

 • جمعیت: ۷۳۳,۱۵۶ نفر
 • محرک‌های اصلی اشتغال: خدمات، مدیریت دولتی و گردشگری
 • هزینه زندگی برای یک فرد مجرد: ۱۴۲۴.۵ دلار بدون احتساب اجاره‌بها
 • متوسط هزینه خانه: ۴۶۸,۳۰۰ دلار

 سنت جان، استان نیوبرانزویک

 • جمعیت: ۶۳,۴۴۷ نفر
 • محرک‌های اصلی اشتغال: صنایع کشتی‌سازی، فناوری اطلاعات، آموزش.
 • هزینه زندگی برای یک فرد مجرد: ۱۵۴۷ دلار بدون احتساب اجاره‌بها
 • متوسط هزینه خانه: ۲۷۲,۴۰۰ دلار

 لاوال، استان کبک

 • جمعیت: ۴۴۶,۴۷۶ نفر
 • محرک‌های اصلی اشتغال: خرده‌فروشی، مشاغل صنعتی، دارویی، فناوری.
 • هزینه زندگی برای یک فرد مجرد: ۱۱۱۳.۵ دلار بدون احتساب اجاره‌بها
 • متوسط هزینه خانه: ۴۷۱,۹۶۸ دلار

 هالفیکس، استان نوا اسکوشیا

 • جمعیت: ۳۴۸,۶۳۴ نفر
 • محرک‌های اصلی اشتغال: بندرگاه، کشاورزی، ماهیگیری و جنگلداری.
 • هزینه زندگی برای یک فرد مجرد: ۱۴۴۲.۰ دلار بدون احتساب اجاره‌بها
 • متوسط هزینه خانه: ۵۲۸,۲۰۰ دلار
 • هالفیکس به لحاظ هزینه زندگی ۵.۷ درصد و به لحاظ اجاره‌بها ۳۰.۳ درصد ارزان‌تر از شهر تورنتو است.

 مونترال، استان کبک

 • جمعیت: ۳,۶۷۵,۲۱۹ نفر
 • محرک‌های اصلی اشتغال: کالاهای الکترونیکی، هوافضا، داروسازی و مخابرات.
 • هزینه زندگی برای یک فرد مجرد: ۱۳۲۵.۱ دلار
 • متوسط هزینه خانه: ۵۱۶,۰۰۰ دلار
بهترین شهر های کانادا برای مهاجرت کاری

 لث بریج، استان آلبرتا

 • جمعیت: ۹۲,۵۶۳ نفر
 • محرک‌های اصلی اشتغال: کشاورزی، مهمان‌داری، خرده‌فروشی، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی.
 • هزینه زندگی برای یک فرد مجرد: ۱۵۲۵.۶ دلار
 • متوسط هزینه خانه: ۳۷۴,۹۰۹ دلار

 ابوتسفورد، استان بریتیش کلمبیا

 • جمعیت: ۱۳۲,۳۰۰ نفر
 • محرک‌های اصلی اشتغال: کشاورزی
 • هزینه زندگی برای یک فرد مجرد: ۱۸۴۸ دلار
 • متوسط هزینه خانه: ۱,۱۴۹,۰۰۰ دلار

 رجینا، استان ساسکاچوان

 • جمعیت: ۲۲۴,۹۹۶ نفر
 • محرک‌های اصلی اشتغال: پتاس، نفت و گاز طبیعی
 • هزینه زندگی برای یک فرد مجرد: ۱۱۳۱.۳۴ دلار
 • متوسط هزینه خانه: ۲۷۹,۹۲۵ دلار

 سایر شهرهای این فهرست به ترتیب عبارت‌اند از:

 1. ادمونتون، استان آلبرتا
 2. نانایمو، استان بریتیش کلمبیا
 3. کیچنر، استان انتاریو
 4. وینزر، استان انتاریو
 5. شارلوت تاون، استان پرنس ادوارد
 6. وینیپگ، استان مانیتوبا
 7. رد دیر، استان آلبرتا

گرانترین شهر های کانادا برای زندگی

رتبه‌بندی گرانترین شهر های کانادا برای زندگی بر اساس شاخص هزینه‌های زندگی صورت‌گرفته که طیف وسیعی از هزینه‌ها مانند اجاره یا رهن خانه، مواد غذایی، مراقبت از کودک، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و سرگرمی را شامل می‌شود:

 1. تورنتو
 2. ونکوور
 3. ویکتوریا
 4. مارکهام
 5. سوری
 6. میسیساگا
 7. کلونا
 8. برمپتون
 9. اتوبیکو
 10. اتاوا

  قبل از انتخاب استان جهت مهاجرت به کانادا با  برنامه مهاجرت استانی کانادا نیز آشنا شوید

بهترین شهر های کانادا از نظر آب و هوایی برای ایرانیان

با توجه به تفاوت‌های اقلیمی ایران و کانادا، بهترین شهر های کانادا برای ایرانیان به لحاظ آب و هوا به معنای مکان‌هایی است که بالاترین میانگین دمای روزانه را در فصل زمستان دارند. به‌عبارت‌دیگر ما از ملایم‌ترین زمستان‌ها صحبت می‌کنیم و اگر سرمای منفی ۳۰ درجه مونترال را نمی‌توانید تحمل کنید، به گزینه‌های زیر توجه کنید:

 1. ویکتوریا: میانگین حداکثر دمای روزانه در زمستان ۸.۸ درجه سانتیگراد
 2. ابوتسفورد: میانگین حداکثر دمای روزانه در زمستان ۷.۲ درجه سانتیگراد
 3. ونکوور: میانگین حداکثر دمای روزانه در زمستان ۷.۱ درجه سانتیگراد
 4. کلونا: میانگین حداکثر دمای روزانه در زمستان ۲.۶ درجه سانتیگراد
 5. سنت کاترینز: میانگین حداکثر دمای روزانه در زمستان ۱.۱ درجه سانتیگراد
 6. هالفیکس: میانگین حداکثر دمای روزانه در زمستان یک درجه سانتیگراد
 7. وینزور: میانگین حداکثر دمای روزانه در زمستان ۰.۹ درجه سانتیگراد
 8. تورنتو: میانگین حداکثر دمای روزانه در زمستان ۰.۶ درجه سانتیگراد

بهترین شهر های کانادا برای مهاجرت کاری کدامند؟ 

یکی از مهمترین عواملی که مهاجرت به کانادا را برای ایرانیان و حتی مردم کشورهای درحال توسعه جذاب می‌کند، فرصت‌های شغلی زیادی است که در اغلب استان‌های این کشور دراختیار کارجویان داخلی و خارجی گذاشته می‌شود. مطالعه این بخش به‌ویژه اگر قصد مهاجرت با ویزای کار کانادا را دارید، به شما چشم‌انداز واضح‌تری از بهترین شهر های کانادا برای ایرانیان جویای فرصت‌های کاری و حرفه‌ای می‌دهد:

شهر گوئلف، استان انتاریو

گوئلف شعری با اقتصادی شکوفا و روبه‌رشد است و تحت‌تأثیر عواملی مانند نزدیک بودن به تورنتو، موقعیت قابل‌توجهی به‌عنوان مرکز آموزش و پژوهش و صنعت فناوری دارد. نرخ رشد جمعیت در این شهر ۱.۲ درصد برآورد شده که بالاتر از میانگین رشد ملی جمعیت کانادا است. این نکته مهم را نیز در نظر بگیرید که نرخ رشد مشاغل در گوئلف طی سال گذشته ۹.۱ درصد رشد داشته که آمار فوق‌العاده خوبی نسبت به میانگین ۲.۲ درصدی نرخ مشاغل ملی کانادا محسوب می‌شود. به‌علاوه این شهر با نرخ بیکاری بسیار پایین معادل با ۲.۲ درصد مقصد بسیار مطلوبی برای مهاجران کارجو خواهد بود.

 تورنتو، استان انتاریو

شهر تورنتو با بیش از ۲.۷ میلیون نفر جمعیت، به‌عنوان یکی از مراکز اصلی تجارت، امور مالی و فناوری کانادا شناخته می‌شود. درواقع تورنتو با اقتصادی قوی، نقاط قوت زیادی در مشاغل تکنولوژی، طراحی، خدمات مالی، علوم زیستی، آموزش، هنر، مد، هوافضا، نوآوری‌های زیست‌محیطی، خدمات غذایی و گردشگری دارد. این شهر سومین قطب بزرگ فناوری در آمریکای شمالی پس از سیلیکون‌ولی و شهر نیویورک است و حتی نرخ رشد سریع‌تر و پتانسیل بالاتری نیز نسبت به دو شهر فوق نشان می‌دهد.

 هرچند هزینه‌های زندگی در تورنتو بالا است، ولی در مقابل کیفیت زندگی عالی و بی‌نقصی را به ساکنین خود ارائه می‌دهد. به‌عنوان‌مثال سیستم حمل‌ونقل عمومی فراگیر و مدرن این شهر، امکان تردد بدون ماشین را بسیار آسان می‌کند.

بهترین شهر های کانادا از نظر آب و هوایی

ونکوور، استان بریتیش کلمبیا

شهر ونکوور سومین شهر پرجمعیت کانادا و خانه برخی از مهم‌ترین شرکت‌های فناوری جهان ازجمله مایکروسافت، آمازون و گوگل است. بهترین فرصت‌های شغلی ونکوور در بخش‌های پزشکی و مراقبت‌های بهداشت و سلامت، گردشگری، آموزش و مدیریت عرضه می‌شود و به همین دلیل یکی از بهترین مقاصد مهاجرت به کانادا با ویزای کار به‌شمار می‌رود. هرچند هزینه زندگی در ونکوور پایین نیست، ولی اگر مثل بسیاری از ایرانیان به آب‌وهوای معتدل و مناظر باز علاقه دارید، این شهر مکانی عالی برای زندگی شما خواهد بود.

 کلگری، استان آلبرتا

کلگری با ۱.۲ میلیون نفر جمعیت، بزرگ‌ترین شهر استان آلبرتا است و عمدتاً با مشاغل صنایع نفت و گاز شناخته می‌شود. بااین‌حال این شهر در صنایع تکنولوژی، پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی، حوزه امور مالی و توسعه نرم‌افزار نیز فرصت‌های شغلی قابل‌توجهی دارد. علاوه بر موقعیت‌های متنوع شغلی، آنچه کلگری را به یکی از بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان تبدیل می‌کند، هزینه زندگی پایین‌تر نسبت به ونکوور و تورنتو و هم‌زمان کیفیت بالای رفاه و زندگی است.

 برای آشنایی بیشتر با شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق کارآفرینی با مشاورین ما در سبزینه تماس بگیرید

اتاوا، پایتخت کانادا

همان‌طور که از اتاوا به‌عنوان مرکز استقرار دولت کانادا انتظار می‌رود، این شهر تمام انتظاری را که از سطح کیفیت زندگی و کار دارید برآورده می‌کند. برخی از مهم‌ترین حوزه‌ها شغلی اتاوا که به نیروی کار ماهر و کارآفرینان نوآور نیاز دارد عبارت‌اند از:

 • مشاغل دولتی و اداری
 • فناوری، توسعه نرم‌افزار و تمامی زیرمجموعه‌های آی‌تی
 • مراقبت‌های بهداشتی، پزشکی، پرستاری و سایر مشاغل خدمات درمانی
 • مشاغل تحصیلات و آموزش شامل معلمان، استادان دانشگاه و سایر متخصصان مربیگری

 مونترال، استان کبک

مونترال معمولاً به‌خاطر فرهنگ فرانسوی، زندگی شبانه پرجنب‌وجوش، پارک‌ها و فضاهای سبز فراوانش شناخته می‌شود، اما فرصت‌های شغلی چشمگیری نیز در این شهر برای نیروی کار ماهر وجود دارد. مشاغل زیر بیشترین تقاضا را در شهر مونترال دارند:

 • تجارت و کسب‌وکار
 • مراقبت‌های بهداشتی، پزشکی و پرستاری
 • تحصیلات و آموزش، معلمی، اساتید دانشگاه و آموزگاران و مربیان دوره‌های تخصصی
 • گردشگری

همیلتون، استان انتاریو

همیلتون به‌عنوان یکی از شهرهای پیشرفته کانادا، در درجه اول به مرکز صنایع فولاد و فلزات شهرت دارد و یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های فولاد آمریکای شمالی یعنی شرکت ستلکو در این شهر مستقر است. علاوه‌براین در حوزه‌های فناوری، بهداشت‌ودرمان و آموزش و مدیریت نیز فرصت‌های شغلی زیادی به متقاضیان پیشنهاد می‌شود. این پتانسیل‌ها همیلتون را به یکی از بهترین شهر های کانادا برای ایرانیان تبدیل می‌کند.

وینیپگ، استان مانیتوبا

ویپینگ از زوایای مختلف یکی از بهترین مراکز استان‌های کانادا است که به زمستان‌های سرد و مردم دوستانه‌اش شهرت دارد. بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ کانادا نظیر از جمله Great-West Life و Investors Group در این شهر ساکن هستند. به‌علاوه این شهر فرصت‌های شغلی زیادی را در بخش‌های بهداشت، آموزش، تولید و فناوری به نیروی کار مهاجر خود پیشنهاد می‌دهد.

ادمونتون، استان آلبرتا

ادمونتون پایتخت آلبرتا، به دلیل زمستان‌های سرد و جایگاهش به‌عنوان «پایتخت نفتی کانادا» شناخته می‌شود. بااین‌حال، این شهر خانه چندین صنعت مهم دیگر از جمله فناوری، مراقبت‌های درمانی و آموزش نیز محسوب می‌شود. هزینه زندگی در ادمونتون نسبت به کلگری کمتر است، اما این شهر همچنان کیفیت زندگی بالایی دارد. ادمونتون را می‌توان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان و مخصوصاً نیروی کار ماهری دانست به دنبال فرصتی بهتر برای رشد و توسعه شغلی هستند.

شهر کبک، استان کبک

کبک علاوه بر جذابیت شهری و مناظر زیبا، مرکزی قابل‌توجه برای جویندگان کار و سرمایه‌گذاران به شمار می‌رود و به‌لحاظ اشتغال‌زایی نیز یکی از بهترین شهر های کانادا برای ایرانیان محسوب می‌شود. مهم‌ترین فرصت‌های شغلی استان کبک عبارت‌اند از:

 • تجارت، مشاغل مالی و حسابداری، بازاریابی و سایر مشاغل کسب‌وکار
 • مشاغل مهندسی و عملیاتی و خدمات مشتریان
 • پرستاری، پزشکی و مشاغل حوزه بهداشت و سلامت
 • مشاغل آموزشی
 • مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری

استان های پرطرفدار کانادا برای مهاجرت تحصیلی

کانادا با ارائه سیستم‌های آموزشی مشهور جهانی، فضاهای دلپذیر تحصیلی و امکانات خاص پیشرفت دانشجویی، به سرزمین ایده‌آل تحصیلات آکادمیک دانشجویان داخلی و خارجی تبدیل شده است. در این بخش استان های پرطرفدار کانادا به لحاظ مهاجرت تحصیلی را به شما معرفی می‌کنیم؛ شما می‌توانید برای دریافت مشاوره اخذ ویزای تحصیلی کانادا با کارشناسان ما در سبزینه تماس بگیرید.

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

انتاریو

استان انتاریو با شهرهای غنی و مؤسسات آموزشی معتبر گزینه‌های زیادی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد. این استان دارای ۲۱ دانشگاه و ۲۴ کالج است و چهار دانشکده آن در لیست ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان می‌درخشند. بسیاری از دانشجویانی که مایل به دنبال‌کردن مشاغل حوزه فناوری اطلاعات و سایر زمینه‌های مرتبط با تکنولوژی هستند، به انتاریو به‌عنوان یکی از قطب‌های فناوری کانادا جذب می‌شوند. برخی از بهترین دانشگاه‌های انتاریو عبارت‌اند از:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه مک مستر
 • وسترن یونیورسیتی
 • دانشگاه یورک
 • دانشگاه اتاوا
 • دانشگاه کوئینز

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا یکی از بهترین ایالت‌ های کانادا برای تحصیلات دانشگاهی است. کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر زیادی در منطقه ونکوور بزرگ وجود دارد و جوامع بسیار متنوعی تحصیلی این استان نیز امکانات فراوانی در اختیار دانشجویان بین‌المللی درحال تحصیل در کانادا قرار می‌دهد. برخی از بهترین دانشگاه‌های بریتیش کلمبیا عبارت‌اند از:

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه سایمون فریزر
 • دانشگاه ویکتوریا
 • دانشگاه تامپسون ریور
 • دانشگاه جزیره ونکوور

کبک

دانشگاه کبک در بین دانشجویان بین‌المللی به دلیل کیفیت عالی آموزش، هزینه‌های پایین زندگی و طول دوره‌های آموزشی کوتاه‌تر محبوبیت زیادی دارد. معمولاً دانشجویان غیرکانادایی که از فعالیت‌های فرهنگی لذت می‌برند یا تسلط بیشتری به زبان فرانسوی دارند، کبک را سومین گزینه از لیست استان‌ های پرطرفدار کانادا می‌دانند. برخی از بهترین دانشگاه‌های کبک عبارت‌اند از:

 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه کنکوردیا
 • دانشگاه لاوال
 • دانشگاه شربروک

آلبرتا

استان آلبرتا به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های آموزشی کانادا خدمات خود را به بیش از ۱۷ هزار دانشجوی بین‌المللی ارائه می‌کند. برخی از بهترین دانشگاه‌های آلبرتا عبارت‌اند از:

 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه لثبریج
 • دانشگاه مانت رویال
 • دانشگاه مک ایوان

نوا اسکوشیا

 نوا اسکوشیا تاریخچه‌ای طولانی در نوآوری دانشگاهی دارد و دانشجویانی که مراکز دانشجویی این استان تحصیل می‌کنند، از زندگی آرام، رفاه و امنیت عمومی بسیار خوبی برخوردارند. برخی از بهترین دانشگاه‌های نوا اسکوشیا عبارت‌اند از:

 • دانشگاه دالاهو
 • دانشگاه آکادیا
 • دانشگاه سنت ماری
 • دانشگاه کیپ برتون

بهترین ایالت های کانادا از نظر خدمات پزشکی

یکی از مزایایی که مهاجرت به کانادا را از سایر کشورها متفاوت می‌کند، این است که در این کشور مهاجرین مستقیماً تحت سیستم خدمات پزشکی این کشور قرار می‌گیرند. البته در برخی از ایالت‌های کانادا شما باید تا ۹۰ روز برای دریافت خدمات پزشکی صبر کنید. طبق بررسی و گزارش وب‌سایت رسمی دولت کانادا، بهترین ایالت‌های کانادا از نظر ارائه خدمات پزشکی و بهداشت‌ودرمان عبارت‌اند از:

 1. انتاریو: انتاریو دارای سیستم مراقبت‌های بهداشتی قوی با تعداد قابل‌توجهی بیمارستان و پزشکان متخصص است. بیش از ۲۰۰ بیمارستان در این استان وجود دارد که از مراکز پزشکی آموزشی بزرگ گرفته تا بیمارستان‌های محلی و تخصصی را شامل می‌شود. برخی از مراکز درمانی معروف انتاریو عبارت‌اند از بیمارستان عمومی تورنتو، مرکز علوم بهداشتی سانی بروک، بیمارستان سیویک اتاوا و علوم بهداشتی همیلتون.
 2. بریتیش کلمبیا: این ایالت از سیستم پزشکی عمومی و رایگان بهره می‌برد. بیمارستان مانت سنت جوزف، مرکز تخصصی درمانی زنان بریتیش کلمبیا، بیمارستان عمومی ونکوور و بیمارستان سنت پائول برخی از بهترین مراکز پزشکی این ایالت هستند.
 3. آلبرتا: با بیمارستان‌های مجهز و تمرکز قوی بر تحقیق و توسعه، استاندارد بالایی از خدمات مراقبت‌های بهداشتی را به ساکنان خود ارائه می‌دهد. این استان مؤسسات پزشکی برجسته‌ای در شهرهایی مانند کلگری و ادمونتون را میزبانی می‌کند.
 4. کبک: دارای شبکه گسترده‌ای از امکانات پزشکی از جمله بیمارستان‌ها و مراکز تحقیقاتی معتبر بین‌المللی است. به‌ویژه مونترال که از خدمات چندین مؤسسه بهداشتی پیشرو مانند مرکز درمانی دانشگاه مک‌گیل و بیمارستان سنت مری بهره می‌گیرد.
 5. مانیتوبا: این استان سال‌ها است که به دلیل سیستم مراقبت بهداشتی دردسترس و خدمات پزشکی باکیفیت بالا به‌عنوان یکی از بهترین ایالت‌های کانادا معرفی می‌شود. مانیتوبا پوشش کامل مراقبت‌های بهداشتی را ارائه می‌دهد و دارای امکانات پزشکی قابل‌توجهی در وینیپگ است.

بهترین ایالت های کانادا از نظر سرمایه گذاری

کانادا در سطح بین‌المللی به‌عنوان مقصد سرمایه‌گذاری پربازده، پایدار و رقابتی شناخته شده و به‌عنوان نهمین اقتصاد بزرگ جهان فرصت‌های قابل توجهی را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم می‌کند، ازجمله محیطی مناسب برای کسب‌وکار، نیروی کار مستعد و تحصیل‌کرده و زیرساخت‌های بسیار توسعه یافته. برمبنای شاخص‌های اقتصادی نظیر نرخ تورم و نرخ بازگشت سرمایه یا سودآوری، اقامت از طریق سرمایه‌ گذاری در کانادا در ایالت‌های زیر خوش آتیه‌تر خواهد بود:

 1. انتاریو: این استان قطب اصلی اقتصادی کانادا به شمار می‌رود و در حدود ۳۸ درصد از تولید ناخالص داخلی ملی را به خود اختصاص می‌دهد. باتوجه‌به بازارهای رقابتی انتاریو که در سطح جهانی فعالیت می‌کنند و شرایط مساعد کسب‌وکار، جای تعجب نیست که اتاوا مرکز این استان، در فهرست بهترین شهر های کانادا برای ایرانیان قرار دارد. حوزه‌های فناوری، انرژی، معدن و صنایع غذایی بخش‌های کلیدی بازار انتاریو برای سرمایه ‌گذاری در کانادا هستند.
 2. کبک: دومین ایالت برتر اقتصادی کانادا تقریباً یک‌پنجم تولید ناخالص داخلی این کشور را فراهم می‌کند. حوزه‌های ساخت‌وساز، هواوفضا، کسب‌وکارهای کشاورزی، حمل‌ونقل و صنایع آلومینیوم بخش‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در کبک هستند.
 3. آلبرتا: این استان به دلیل بهره‌بردن از منابع طبیعی و پایین‌بودن مالیات‌ها، جزو بهترین استان‌های کانادا برای سرمایه‌گذاری است. آلبرتا با دارابودن منابع نفت و گاز، معدنی و کشاورزی، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولیدی کانادا شناخته می‌شود.
 4. بریتیش کلمبیا: ازآنجاکه این ایالت غربی‌ترین منطقه کانادا است، به مرکز تجارت بین آمریکای شمالی و آسیا و اقیانوسیه تبدیل شده و طبیعتاً پتانسیل بسیار بالای برای سرمایه‌گذاری دارد. سومین بندر بزرگ کشور کانادا یعنی بندر ونکوور در این استان، یکی از بهترین شهر های کانادا برای مهاجرت ایرانیان محسوب می‌شود.
شهر های کانادا برای مهاجرت ایرانیان

بهترین شهر های کانادا برای پناهندگی کدامند؟ 

بهترین شهر های کانادا برای پناهندنگان به‌ترتیب عبارت‌اند از تورنتو، ونکوور و مونترال. هر سه شهر با دارابودن فرهنگی که پذیرای تنوعات نژادی و قومی است، شرایط مناسبی را برای آموزش و شروع به کار پناهندگان فراهم می‌کنند.

امن ترین شهر های کانادا کدامند؟ 

رتبه‌بندی امن ترین شهر های کانادا بر مبنای شاخص‌هایی نظیر تعداد شهروندان به‌ازای هر افسر پلیس، میزان جرایم خشونت‌آمیز و غیر خشونت‌آمیزو نرخ رسیدگی به جرایم انجام می‌شود. بر این اساس شهرهای زیر به‌ترتیب دارای بیشترین امنیت هستند و زمانی‌که بهترین شهر های کانادا برای ایرانیان را بررسی می‌کنید، این شاخص را نیز مدنظر داشته باشید:

 • بری، استان انتاریو
 • برانتفورد، استان انتاریو
 • گوئلف، استان انتاریو
 • تورنتو، استان انتاریو
 • سنت جان، استان نیوبرانزویک
 • بلویل، استان انتاریو
 • وینزور، استان انتاریو
 • سنت کاترینز، نیاگارا، استان انتاریو
 • لث‌بریج، استان آلبرتا
 • کیچنر، واترلو، استان انتاریو

شهر های مسلمان نشین کانادا کدامند؟

طبق آمار سرشماری سال ۲۰۲۱ کانادا، تقریباً ۱,۷۷۵,۷۱۵ مسلمان در این کشور زندگی می‌کنند که ۴.۹٪ از کل جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهد. دو سوم مسلمانان کانادا در تورنتو و مونترال ساکن‌اند و به‌همین‌دلیل این دو شهر همیشه در لیست بهترین شهر های کانادا برای مهاجرت ایرانیان می‌درخشند. شهرهایی که بیشترین جمعیت مسلمان را در کانادا دارند به ترتیب عبارت‌اند از:

 • تورنتو
 • ونکوور
 • کلگری
 • ادومونتون
 • مونترال
 • اتاوا
 • ویپینگ

جمع‌بندی

هریک از مناطق کانادا با ویژگی‌های منحصربه‌فردی در زمینه هزینه زندگی، تسهیلات کار و آموزش و میزان امنیت اجتماعی شناخته می‌شود و ترکیب این شاخص‌ها در تعیین بهترین شهر های زندگی برای مهاجرت ایرانیان تاثیرگذار خواهد بود. اگر برای دریافت وقت سفارت کانادا برنامه‌ریزی می‌کنید، توصیه می‌کنیم ابتدا درمورد این ویژگی‌ها و مشخصات بهترین ایالت های کانادا  اطلاعات کافی به‌دست آورید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دسته های این وبلاگ: اخبار مقالات
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان