جستجو در سایت

شرایط تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

logo

کشور کانادا به دلیل کیفیت بالای زندگی، سیستم آموزشی عالی و... به‌عنوان یکی از پرطرف‌دارترین مقاصد برای مهاجرت شناخته می‌شود. خوشبختانه امروزه روش‌های متنوعی برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد، اما قوانین این کشور به‌گونه‌ای است که مسیر مهاجرت برای متقاضیان کمی پرچالش است.

طبق بررسی‌ها اخذ ویزای کار  کانادا یکی از روش‌های متداول برای اخذ شهروندی کانادا شناخته می‌شود و در این مقاله از سبزینه قصد داریم نحوه تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا را مورد بررسی قرار دهیم. فرقی نمی‌کند که از چه روشی قصد مهاجرت به کانادا را دارید، توصیه می‌کنیم این مقاله را بادقت مطالعه کنید.

تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

مزایای تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

خوشبختانه رشد و توسعه کانادا در چند دهه اخیر سبب شده تا اغلب مردم از سراسر جهان تمایل زیادی به زندگی در این کشور داشته باشند، امروز روش‌های متنوعی برای اقامت کانادا وجود دارد که از جمله پرطرف‌دارترین آنها می‌توان به تبدیل ویزای کار به اقامت دائم اشاره کرد. چراکه در این روش به شخص مهاجر و خانواده او مزایای خوبی تعلق خواهد گرفت که در ادامه این بخش بیشتر آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

حق زندگی و کار در هر مکانی

یکی از مهم‌ترین مزایای ویزای کار کانادا و تبدیل آن به اقامت دائم این است که شخص پس از اخذ اقامت دائم می‌تواند در هر نقطه از کشور کانادا مستقر شود و شغل موردعلاقه خود را انتخاب کند و با یک حقوق نسبتاً خوب در یک نقطه امن دنیا از آرامش لذت ببرد.

دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی همگانی رایگان

جالب است بدانید افرادی که در کانادا موفق به اخذ اقامت دائم می‌شوند، می‌توانند از خدمات بهداشتی کاملاً رایگان این کشور بهره‌مند شوند. هم چنین آنها می‌توانند بدون پرداخت هیچ‌گونه مالیات اضافی از داروخانه‌ها دارو دریافت کنند.

آموزش رایگان برای کودکان

افرادی که با ویزای کار موفق به دریافت اقامت دائم شدند، همسر و فرزند آنها می‌توانند از خدمات آموزشی رایگان کشور کانادا بهره‌مند شوند. در این کشور آموزش و تحصیل کودکان تا ۱۸ سالگی کاملاً رایگان است.

روش‌ های تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

اگرچه شرایط تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا نسبتاً پرچالش است، اما افرادی که قصد اخذ ویزای کار این کشور را باهدف اقامت دائم دارند، باید در کنار آشنایی با روش‌های تبدیل ویزای کانادا به اقامت دائم صبورانه و سنجیده در این مسیر گام بردارند، چراکه پروسه اخذ اقامت دائم، کمی زمان‌بر است. در ادامه این بخش روش‌های تبدیل ویزای کار را به اقامت دائم مورد بررسی قرار می‌دهیم.

دریافت اقامت دائم کانادا با اکسپرس اینتری

نخستین‌بار اکسپرس اینتری در سال ۲۰۱۵ باهدف رفع نیاز به نیروی کار در کشور کانادا معرفی و مورد استفاده قرار گرفت. اقامت دائم با اکسپرس اینتری کانادا برای افرادی مناسب است که در کنار اخذ مدرک زبان،  سابقه کار و همچنین داشتن جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی، دارای شرایط زیر هستند.

 •   بازه سنی ۲۰ الی ۳۵ سال
 • دارای مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس
 •  سابقه کاری حداقل ۳ الی ۵ساله و درخشان
 •  ارائه مدارکی تحت عنوان تمکن مالی ۱۳ الی ۱۴ هزاردلاری
ویزای کار کانادا

اخذ اقامت دائم کانادا با برنامه اسکیل ورکر

اسکیل ورکر که طبق سیستم اکسپرس اینتری پردازش می‌شود، بیشتر مناسب افرادی است که قصد دارند به سبب تخصص شغلی خود به کانادا مهاجرت کنند. معمولاً شخصی که قصد اخذ اقامت دائم به این روش را دارد، پس از بررسی رزومه، دولت این کشور بر اساس امتیازدهی به وضعیت متقاضی به او اجازه ورود به خاک این سرزمین را می‌دهد، دریافت حداقل امتیاز ۶۸ در این برنامه برای اخذ اقامت ضروری است. همچنین برای اقامت دائم اسکیل ورکر کانادا شخص متقاضی باید در کنار تجربه کاری، مدرک زبان و عدم سوءپیشینه دارای شرایط زیر باشد.

 •  دارای ۱۰ سال سابقه کاری با حقوق در کانادا یا دیگر کشورها
 •   دارای سابقه کار دانشجویی
 •  برخورداری از مدارک دبیرستان
 • اخذ اقامت دائم کانادا با برنامه اسکیل ترید

نخستین‌بار در سال ۱۹۶۷ بود که دولت کانادا برنامه اسکیل ترید را باهدف جذب کارگران حرفه‌ای راه‌اندازی کرد. معمولاً کارگران حرفه‌ای سراسر جهان مشروط بر تبحر کافی به زبان انگلیسی، تجربه شغلی، بازه سنی مناسب و... می‌توانند در برنامه اسکیل ترید کانادا شرکت کنند و پس از اخذ اقامت در تمام شهرهای این کشور ساکن شوند و از مزایای زندگی در کانادا لذت ببرند.

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، بهتر است بدانند که معمولاً هر دو هفته یکبار، دولت کانادا قرعه‌کشی اسکیل ترید برگزار می‌کند و از کاندیدهایی که بالاترین امتیاز CRS را دارند دعوت می‌کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند و پس از تکمیل مدارک و ارسال آن شخص متقاضی پس از ۶ ماه می‌تواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند.

تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا از طریق تجربه کانادایی

برای اخذ اقامت دائم به کمک تجربه کاری و تبدیل آن به اقامت، برخورداری حداقل دو سال سابقه کار در کانادا و مدرک زبان از جمله مواردی هستند که شانس پذیرش متقاضی را در قرعه‌کشی CRS بالا می‌برند. به‌طورکلی هزینه اخذ اقامت دائم به کمک تجربه کار کانادایی نسبت کمتر است. ازاین‌روی تبدیل ویزای کار به اقامت دائم با تجربه کار کانادایی از جمله روش‌های مقرون‌به‌صرفه برای زندگی در این کشور شناخته می‌شود.

تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی

تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی از جمله ساده‌ترین روش‌های اقامت در این کشور محسوب می‌شود. در این برنامه دولت کانادا به اتباع خارجی این اجازه را می‌دهد که در صورت داشتن مهارت کافی، تحصیلات و ارائه مدرک زبان بتوانند در تعدادی از استان‌های کشور کانادا ساکن شوند. معمولاً برای اخذ اقامت دائم به کمک PNP یا همان برنامه استانی کانادا پس از درخواست یک بازه زمانی ۱۲ الی ۱۸ماهه به‌منظور بررسی شرایط متقاضی لازم است.

تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا برای کادر درمان

ازآنجایی‌که کشور کانادا و دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی همواره با کمبود نیرو در بخش بهداشت و سلامت مواجه هستند، ازاین‌روی کادر درمان شانس بیشتری را برای دریافت اقامت دائم در این کشورها خواهند داشت، البته مشروط بر اینکه متقاضیان بتوانند در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی کانادا نقش مؤثر و پررنگی داشته باشند. ازآنجایی‌که پزشکی، پرستاری و... از جمله مشاغل ملی کانادا برشمرده می‌شود، لذا متقاضیان می‌توانند از طریق ویزای کار نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام و مجوز زندگی در این کشور را با بهترین حقوق و مزایا، دریافت کنند.

نحوه تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

مدارک لازم برای تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

آنچه برای اقامت دائم در کانادا در کنار ویزای کانادا و فرم درخواست برنامه مهاجرت لازم است، ارائه مدارکی و اسنادی تحت عنوان وضعیت شغلی، رزومه کاری، نوع حرفه متقاضی، سابقه کاری و... است. همچنین مدارک زیر هم از جمله اساسی‌ترین اسناد و مدارکی هستند که می‌توانند فرایند مهاجرت را آسان‌تر کنند.

 •  گذرنامه
 •  ترجمه تمام اسناد و مدارک به زبان انگلیسی
 •  گواهی عدم سوءپیشینه
 •   مدرک معاینه پزشکی
 •   اسناد پرداخت هزینه ویزا
 •   ارائه دو عکس بر اساس قوانین کشور کانادا
 •  ارائه مدرک زبان معتبر

نکته حائز اهمیت در خصوص مدارک لازم برای تبدیل ویزای کار به اقامت دائم این است که توصیه می‌کنیم از تمام مدارک گفته شده حتماً کپی تهیه کنید و حتماً اسنادی را تحت عنوان برخورداری از تمکن مالی همراه خود داشته باشید. ضمن اینکه برای آماده‌سازی این مدارک بهتر است قبل از هر اقدامی با وکیل یا مشاوره حرفه‌ای در زمینه مهاجرت مشورت کنید.

 برای اخذ وقت سفارت کانادا و تحویل مدارک خود جهت تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم با کارشناسان سبزینه تماس بگیرید

شرایط تجربه کاری موردنیاز برای تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

افرادی که سابقه کار یک‌ساله یا بیش از یک سال کار در کانادا را دارند و همچنین دارای مدرک معتبر زبان هستند، می‌توانند از طریق تجربه کاری برای تبدیل ویزای کار خود اقدام کنند. البته نکته مهمی که نباید فراموش شود این است که فرایند تأیید این روش حدود ۶ ماه طول می‌کشد و شخص باید دارای حداقل امتیاز CRS در قرعه‌کشی برنامه تجربه کانادا باشد.

روش های تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

مدت زمان لازم برای تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا

افرادی که به‌صورت موقت در کانادا هستند، اما کارفرمای آنها پیشنهاد همکاری درازمدت به آنها می‌دهد، می‌توانند در صورت داشتن شرایط و ارسال مدارک خود در مدت زمان ۱۲ الی ۱۸ ماه اقامت دائم کانادا را دریافت کنند، البته مشروط بر اینکه شرایط لازم را برای اقامت دائم این کشور داشته باشند.

 جمع‌بندی

نحوه تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا نسبتاً دشوار و زمان‌بر است، اما خوشبختانه مشاغل خوبی در این کشور وجود دارد که علاقه‌مندان به مهاجرت به این کشور می‌توانند وابسته به شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کنند. البته این نکته را نباید فراموش کرد که مهارت و مدرک زبان نیز نقش مؤثری در یافتن شغل در کانادا دارد.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دسته های این وبلاگ: اخبار مقالات
 98  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان