جستجو در سایت

شرایط دریافت ویزای کار کانادا

logo

اخذ ویزای کاری کانادا یا Work Permit یکی از بهترین راه های دریافت اقامت کانادا برای ایرانیان است. متقاضیان اخذ ویزای کار کانادا می توانند از تخصص و مهارت خود در کانادا استفاده نموده، مشغول به کار شده و در کانادا اقامت داشته باشند. 

برای دریافت ورک پرمیت یا ویزای کار کانادا باید از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی و دعوت به همکاری یا همان جاب آفر دریافت کنید پس از آن ویزای کار کانادا (موقت) به شما داده می شود؛ در ادامه اگر همه چیز برای شما در موقعیت جدید کاری به خوبی پیش برود می توانید اقامت دائم کانادا را نیز دریافت نمایید

 

چنانچه قصد دارید برای دریافت اقامت کانادا از طریق کاری اقدام به دریافت ویزای کار کانادا نمایید؛ جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص شرایط و مدارک مورد نیاز و تخمین درصد شانس اخذ ویزای کانادا با کارشناسان مجرب سبزینه به شماره 41383 تماس حاصل فرمایید.

 

انواع ویزای کار کانادا

شرایط سنی ویزای کار کانادا

تخصص و مهارت از دید دولت کانادا در اکثر مشاغل جهت صدور ویزای کاری حائز اهمیت است. بنابراین طبیعتاً افرادی دارای تخصص هستند که سن آن ها بالای 30 سال باشد. منطق این عدد این است که دولت کانادا فرض را بر این می گذارد که شخصی که از دانشگاه در ایران در سن 23 تا 25 سالگی فارق التحصیل می شود، حدود 5 سال پس از آن باید در یک حوزه فعالیت داشته باشد تا بتواند مهارتی کسب نماید. بنابراین پیش بینی می شود افراد بالای 30 سال سن می توانند در یک زمینه تخصص داشته باشند.

بنابراین بهترین سن برای ویزای کاری کانادا، سن بالای 30 سال است. در این شرایط، درصد شانس اخذ ویزای کار افزایش یابد.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق کار

 یکی از مهم‌ترین مزایای اخذ ویزای کار کانادا و اقامت در این کشور، افزایش سطح کیفیت زندگی و برخورداری از تسهیلات متعدد کاری است. این کشور با اقتصاد پویا و سیاست‌های هوشمندانه‌ای که دارد، بستر مطلوبی را برای مهاجران فراهم کرده است تا با مهاجرت به آن‌جا، کسب‌وکار خود را توسعه دهند. همچنین هزینه‌های راه‌اندازی بیزینس، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پیشرفته، مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

حمایت قانون و دولت از مهاجران، سبب می‌شود تا مسیر شروع کسب‌وکار جدید برای آن‌ها هموارتر باشد و طی پروسه مذکور، با چالش‌های کمتری مواجه شوند. از سوی دیگر، امنیت شغلی بالا و برتری این کشور در زمینه نوآوری و سطح رفاه اجتماعی، سبب شده است که کانادا در سال‌های اخیر، به‌عنوان یک مقصد مهاجرتی محبوب شناخته شود. در ادامه باز هم راجع به مزایای مهاجرت به این کشور از طریق کار، توضیحات بیشتری ارائه خواهیم کرد تا اگر هنوز تصمیم قطعی خود را برای مهاجرت به این کشور نگرفته باشید، با درنظرداشتن تمام جوانب مطرح شده، به یک نتیجه واضح و روشن برسید.

امنیت شغلی بالا

 در کشور کانادا برای دفاع از حقوق کارمندان و کارگران در برابر کارفرمایان، قوانین سخت‌گیرانه‌ای در نظر گرفته شده است. همچنین ناگفته نماند که این قوانین برای مهاجران هم پابرجاست و صرفاً مختص بومیان این کشور نیست. از سوی دیگر، برخی قوانین ممکن است باتوجه‌به استان یا قلمرویی که در آن زندگی می‌کنید، تا حدودی متفاوت باشد. بااین‌وجود آنچه اهمیت دارد، دفاع از حقوق طرفین (کارگر و کارفرما) در زمان همکاری، بروز اختلافات یا هنگام تسویه‌حساب است.

مرخصی و حقوق مناسب، حتی در تعطیلات

باتوجه‌به استان یا منطقه‌ای که در آن زندگی خواهید کرد، ممکن است مقادیر حقوق و تسهیلاتی که دریافت می‌کنید، تا حدودی متفاوت باشد. بر اساس قانون فدرال، حداقل دو هفته مرخصیِ با حقوق برای کارمندانی که یک سال سابقه کار دارند، در نظر گرفته شده است. اگر سابقه کاری شما حداقل ۵ سال باشد، مدت‌زمان مرخصی با حقوق، به ۳ هفته افزایش می‌یابد. همچنین به افرادی که حداقل ۱۰ سال سابقه کار داشته باشند، تا ۴ هفته مرخصی با حقوق تعلق می‌گیرد.

نکته جالبی که وجود دارد، این است که درگذشته کارفرمایان می‌توانستند در ازای تعطیلات، به کارمندان حقوقی ندهند؛ اما امروزه قانون تغییر کرده است و کارمندان حق دریافت حقوق در برخی از تعطیلات رسمی را هم دارند. البته این نکته را فراموش نکنید که تعطیلات تحت پوشش، بسته به هر استان می‌تواند متفاوت باشد؛ اما در این چهار روز سال نو، کریسمس، روز کانادا و روز کارگر، تمام کارمندان در سراسر کانادا حق دارند از مرخصی با حقوق برخوردار شوند:

ساعات کاری منعطف

 اگر یک کارمند در کشور کانادا، برای ۶ ماه به طور مداوم در یک شرکت کار کند؛ پس از آن می‌تواند برای تنظیم ساعات کاری جدید و منعطف، درخواست دهد. البته کارفرمایان اختیارات گسترده‌ای در دست دارند تا به‌راحتی این درخواست را رد کنند؛ اما اگر این ساعت کاری منعطف سبب بهبود راندمان کارمند شود و در زندگی و کار او تعادل ایجاد کند؛ از سوی کارفرما نیز مورد استقبال قرار می‌گیرد؛ بنابراین این مورد هم یکی دیگر از مزایای اخذ ویزای کار این کشور است که انگیزه متقاضیان را برای مهاجرت به این کشور بالاتر می‌برد.

بیمه ازکارافتادگی طولانی‌ مدت

 به دلیل سبک زندگی استاندارد و بازار کار پویا، نرخ بیکاری و از کارافتادگی در این کشور بسیار پایین است. بااین‌حال، تمام کارمندان از بیمه کارافتادگی برخوردارند تا در صورت بروز حوادث غیرمترقبه یا از کارافتادگی دائمی، از نظر امرارمعاش و پرداخت هزینه‌های درمانی دچار مشکل نشوند.

 دریافت مرخصی شخصی

علاوه بر مرخصی با حقوق که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم، کارمندان می‌توانند پس از ۳ ماه متوالی، در همان موقعیت شغلی، حق درخواست مرخصی شخصی داشته باشند. کارفرمایان موظف هستند برای ۳ روزِ اول این مرخصی، حقوق کارمند خود را بپردازند. مرخصی شخصی برای کارمندان این فرصت را فراهم می‌کند تا به کارهای ضروری زندگی خود (مانند مراقبت از عضو بیمار خانواده، انجام کارهای درمانی، رفتن به سفر ضروری و...) رسیدگی کنند.

میزان تمکن مالی ویزای کار کانادا

انواع ویزای کار کانادا کدامند؟

 پیش از هر اقدامی برای مهاجرت با تخصص و مهارت، باید بدانید که به‌طورکلی ۲ نوع ویزای کار کانادا وجود دارد که عبارت‌اند از:

 1. (open work permit) مجوز کار آزاد: با استفاده از این ویزا می‌توانید برای هر کارفرمای واجد شرایط در کانادا کار کنید.
 2. (Employer-Specific Work Permit) مجوز کار وابسته به کارفرمای مشخص: بر اساس شرایطی که در مجوز کارتان قید شده است، شما فقط می‌توانید برای یک کارفرمای مشخص، در مکان و زمان تعیین شده کار کنید.

ورک پرمیت کانادا چیست؟

ورک پرمیت یا ویزای کار کانادا (Work Permit)، با هدف جذب نیروی کار ماهر برای رفع نیاز بازار کار این کشور طراحی شده است. هر ساله افراد بسیاری از سراسر جهان با دریافت این ویزا، مجاز به اشتغال در این کشور می‌شوند و به همین دلیل می‌توان گفت که ورک پرمیت، نقش بسزایی در پیشبرد استراتژی اقتصاد این کشور دارد.

این مجوز توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) صادر می‌شود و اتباع خارجی با بهره‌مندی از آن می‌توانند برای یک دوره مشخص (حدود ۱_۵ سال)، در کشور کانادا مشغول به کار شوند. از سوی دیگر، باتوجه‌به رشد اقتصادی مثبت و مزایای فردی کار در کشور کانادا، ارائه چنین طرحی از طرف دولت، مانند یک بازی دو سر برد، هم به نفع کشور شد و هم به نفع کسانی که علاقه‌مند بودند با مهاجرت، کسب‌وکار خود را گسترش دهند؛ بنابراین اگر شما هم به دنبال یک فرصت طلایی برای بهبود وضعیت بیزینس خود هستید و قصد دارید به یک کشور پیشرفته و توسعه‌یافته مهاجرت کنید؛ از دریافت ورک پرمیت کانادا و سفر به این سرزمین غافل نشوید!

 البته لازم به ذکر است که اعتبار اولین ورک پرمیت شما، یک‌ساله خواهد بود و پس از تمدید، اعتبار آن برای ۵ سال آینده تمدید می‌شود. همچنین بعد گذشت این دوره نیز، درصورتی‌که واجد شرایط باشید؛ باید برای اخذ اقامت دائم کانادا pr یا permanent residence درخواست دهید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کار کانادا

برای دریافت ویزای کار کانادا باید کپی و ترجمه شده مدارکی را که در زیر آورده‌ایم، حین ارائه درخواست خود؛ برای اداره مهاجرت بفرستید:

 • مدرک اثبات تمکن مالی
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پرونده سلامت و گواهی بهداشت
 • جاب آفر (نامه پیشنهاد کار)
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی

 شرایط اخذ ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

از جمله دغدغه اصلی بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار را دارند، این است که آیا برای دریافت ویزای کار این کشور، داشتن مدرک زبان الزامی است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که از نظر قانونی، متقاضیان برای مهاجرت از طریق کار به کشور کانادا، ملزم به داشتن مدرک زبان نخواهند بود؛ اما دو نکته بسیار مهم وجود دارد:

 1. درهرصورت شما باید پس از مهاجرت، در کشوری زندگی کنید که زبان اصلی‌شان انگلیسی است؛ بنابراین برای رفع نیازهای خود و برقراری ارتباط موثر با دیگران و به‌خصوص کارفرما و همکارانتان، باید به این زبان تسلط داشته باشید.
 2. از سوی دیگر، اغلب کارفرماها هنگام گزینش متقاضیان برای استخدام، بر داشتن تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی تأکید دارند و درصورتی‌که که شما از این مهارت برخوردار باشید، شانستان برای پذیرفته‌شدن افزایش می‌یابد.

 بنابراین در زمان اقدام برای ویزای کار، ارائه مدرک زبان جزو الزامات اصلی اداره مهاجرت نخواهد بود؛ اما ممکن است حین اخذ جاب آفر یا استخدام در کانادا، داشتن این مدرک به‌عنوان یکی از شروط اصلی محسوب شود. در ضمن ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که داشتن مدرک زبان حین مهاجرت به این کشور، در جایگاه یک امتیاز مثبت قرار دارد و ارائه آن، امتیاز و شانس شما را برای دریافت ورک پرمیت بالاتر می‌برد.

امتیاز بندی ویزای کار کانادا

 در واقع امتیاز بندی ویزای کار کانادا از معیارهای سیستم رتبه‌بندی جامع اکسپرس اینتری نشأت می‌گیرد و عوامل مختلفی روی میزان امتیاز دریافتی شما برای مهاجرت اثرگذار است. به همین دلیل، در جدول‌های زیر، امتیازات ۴ عامل اصلی را به همراه ریز جزئیات هر یک از آن‌ها آورده‌ایم تا با درنظرگرفتن شرایط خود و مقایسه آن با هر کدام از عامل‌های مذکور، به طور تقریبی امتیاز خود را تخمین بزنید.

عوامل انسانی

امتیاز به ازای هر عامل- بدون همسر یا شریک معمولی

امتیاز به ازای هر عامل- با همسر یا شریک زندگی مشترک

عوامل

110

100

سن

150

140

سطح تحصیلات

160

150

مهارت زبان

80

70

سابقه کار کانادایی

 

عوامل شریک زندگی

امتیاز به ازای هر عامل

عوامل

10

سطح تحصیلات

20

مهارت زبان

10

تجربه کار کانادایی

 

عوامل انتقال مهارت به ازای هر عامل  (حداکثر 50 امتیاز)

50

با تسلط خوب به زبان‌های رسمی و مدرک فوق متوسطه

تحصیلات

50

با سابقه کار کانادایی و مدرک فوق لیسانس

50

با تسلط خوب به زبان‌های رسمی (سطح 7 یا بالاتر) و تجربه کاری خارجی

سابقه کار در خارجی

50

با سابقه کار کانادا و سابقه کار خارجی

50

با تسلط خوب به زبان‌های رسمی و گواهی صلاحیت

گواهی صلاحیت (برای افراد شاغل در حوزه تجارت)

نکته: سرمایه انسانی + همسر یا شریک قانونی + انتقال مهارت = حداکثر 600 امتیاز

نکته: سرمایه انسانی + عوامل همسر یا شریک زندگی = حداکثر 500 امتیاز (با یا بدون همسر یا شریک عادی)

امتیاز اضافی

حداکثر امتیاز هر عامل

عامل

15

برادر یا خواهر مقیم کانادا (شهروند یا مقیم دائم)

50

مهارت‌های زبان فرانسه

30

تحصیلات پس از متوسطه در کانادا

200

گروه اصلی 00  -TEER 0استخدام سازمان یافته

50

استخدام ترتیب داده شده - TEER 1.2.3یا هر TEER 0 غیر از گروه اصلی 00

600

PN نامزدی

نکته: سرمایه انسانی + عوامل همسر یا شریک قانونی + انتقال مهارت + امتیاز اضافی = حداکثر 1200 امتیاز

میزان تمکن مالی ویزای کار کانادا

مقدار تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت ویزای کار کانادا، ۱۳_۱۷ هزار دلار است. اگر اطلاعات چندانی راجع به ماهیت این اصطلاح ندارید، باید بگوییم تمکن مالی به سندی گفته می‌شود که شما به واسطه آن می‌توانید اثبات کنید که قادر به تامین هزینه‌های مورد نیاز خود در طول مدت‌زمان اقامت در کانادا خواهید بود. تمکن مالی را می‌توان در قالب یک صورتحساب یا نامه بانکی ارائه داد. البته روش‌هایی دیگری هم برای اثبات آن وجود دارد؛ اما رایج‌ترین روش، همین است.

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه دریافت ویزای کار کانادا با توجه به شرایط متقاضی، اعم از مدارک موجود و شرایط اجتماعی فرد، و نوع اقدام متفاوت است. جهت آگاهی از هزینه اخذ ویزای کاری کانادا و همچنین دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان دفتر خدمات مسافرتی سبزینه تماس حاصل فرمایید.

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا، براساس استان یا قلمرو محل اقامت شمHt متفاوت خواهد بود. در کل می‌توان گفت هزینه زندگی در شهرهای بزرگ‌تر مانند ونکوور، تورنتو و... نسبت به شهرهای کوچک، بالاتر است. هزینه زندگی در این کشور به بخش‌های مختلفی از قبیل مواد غذایی، پوشاک، مسکن، مالیات و... تقسیم می‌شود. در این میان، مخارج تهیه خورد و خوراک، نسبت به سایر موارد مقرون به‌صرفه‌تر است. از سوی دیگر، هزینه‌های حمل ونقل هم بخش قابل توجهی از هزینه زندگی در کانادا را شامل می‌شود که حدود ۱۲۰۰ دلار در سال است. همچنین هر لیتر بنزین در این کشور، ارزشی بالغ بر ۱٫۳۰ دلار دارد و برای شارژ ساختمان، قبوض آب، برق، گاز و... هم ماهانه باید مبلغی حدود ۱۵۰_۲۰۰ دلار پرداخت کنید. در ضمن شارژ ماهانه اینترنت در این کشور، حدود ۶۰_۸۰ دلار است.

با وجود تمام مواردی که تا به این قسمت از مقاله به آن اشاره کردیم، باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که کشور کانادا از استانداردهای بالایی برای زندگی و رفاه برخوردار است و فرصت‌های متعددی را در اختیار مهاجران و شهروندان خود قرار می‌دهد. در جدول زیر هزینه برخی از نیازهای اولیه زندگی در این کشور را آورده‌ایم تا با بررسی آن، پیش از اقدام به دریافت ویزای کار کانادا، به درک بهتری از هزینه‌های زندگی در این کشور برسید.

هزینه تحصیل (سالانه)

مالیات (سالانه)

مواد غذایی

خدمات شهری (ماهانه)

شهریه دانشگاه

۷۰۰۰_۱۴۰۰۰ دلار کانادا

نرخ مالیات بر درآمد فدرال

۱۵_۳۳ درصد

یک قرص نان

۲.۵۰ دلار کانادا

تلفن همراه

۵۰–۱۰۰ دلار کانادا

شهریه کالج

۷۰۰۰_۲۲۰۰۰ دلار کانادا

مالیات استانی یا منطقه‌ای

در هر استان متغیر است.

یک لیتر شیر

۲.۰۰ دلار کانادا

گاز (گرمایش)

۵۰–۸۰ دلار کانادا

شهریه دبیرستان

۸۰۰۰_۱۴۰۰۰ دلار کانادا

   

یک کیلوگرم سینه مرغ

۱۲ دلار کانادا

اینترنت

۵۰–۱۰۰ دلار کانادا

شهریه ابتدایی (دولتی)

۹۵۰۰_۱۷۰۰۰ دلار کانادا

   

یک کیلوگرم سیب زمینی

۳.۵۰ دلار کانادا

آب

۵۰–۶۰ دلار کانادا

هزینه خرید کتاب‌های درسی

تا ۱۰۰۰ دلار کانادا

   

۱۲ عدد تخم مرغ

۳.۵۰ دلار کانادا

برق

۷۰–۱۰۰ دلار کانادا

مدت زمان صدور ویزای کار کانادا

در رابطه با مدت‌زمان صدور ویزای کار کانادا باید بگوییم که پارامترهای مختلفی روی این مسئله تاثیرگذار هستند. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • میزان پیچیدگی پرونده
 • رزومه تحصیلی و تجربه
 • سلامت جسمانی و سو سابقه
 • محل اقامت
 • تعداد دفعات درخواست

با این اوصاف اگر همه چیز آنطور که باید، پیش برود و از هر نظر واجد شرایط باشید؛ حداقل ۱_۲ ماه زمان می‌برد تا ویزای کار شما صادر شود. در ضمن حداکثر تا ۶_۹ ماه هم این پروسه زمان برده است.

شرایط تمدید ویزای کار کانادا

نکته مهمی که راجع به شرایط تمدید ویزای کار کانادا وجود دارد، این است که شما باید پیش از انقضای این ویزا نسبت به تمدید آن درخواست دهید. در این‌صورت می‌توانید تا زمان بررسی درخواست و اعلام نتیجه، در این کشور بمانید و به کار خود ادامه دهید. همچنین هزینه تمدید ورک پرمیت ۱۵۵ دلار است و احتمال دارد ۸۵ دلار هم هزینه بیومتریک باشد. برای ارائه درخواست تمدید هم باید به وب سایت IRCC مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا بروید و به‌صورت آنلاین، پروسه مربوطه را تکمیل کنید. مدارک لازم برای ارائه درخواست تمدید ویزای کار هم عبارت‌اند از:

 • گواهی سلامت و نتایج آزمایشات مدیکال
 • پاسپورت معتبر و ویزای قبلی
 • ارائه دلیل موجه برای تمدید ویزا
 • مدرک اثبات عدم سوء پیشینه
 • اسناد اثبات تمکن مالی
 • مدارک هویتی و رسید پرداخت هزینه‌ها
 • فرم اطلاعات خانواده _ IMM 5707
 • فرم درخواست عمومی _  IMM 0008
 • فرم درخواست ویزای بازدید کننده کانادا _ (IMM 5257) 

البته باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 1. ویزای کار را نمی‌توان بیشتر از موعد انقضای پاسپورت تمدید کرد.
 2. توصیه می‌کنیم که حتما ۳۰ روز مانده به اتمام انقضای ورک پرمیت، برای تمدید آن درخواست دهید.
مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا

مشاغل مورد نیاز جهت مهاجرت کاری به کانادا

پیش از دریافت ویزای کار کانادا باید نگاهی به نوع تخصص خود داشته باشید و ببینید که آیا در بازار کار این کشور، تقاضایی برای شغل مورد نظرتان وجود دارد یا خیر. طبیعتا تقاضا برای هر مهارت نسبت به دیگری متفاوت خواهد بود و در این میان، مشاغلی هم وجود دارند که بیشترین جذب نیروی کار این کشور را به خود اختصاص داده‌اند. بنابراین اگر بخواهید یک اطلاعات کلی از مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز کانادا به‌دست آورید، می‌توانید به فهرست زیر مراجعه کنید. ما در این فهرست سعی کرده‌ایم مشاغل مختلفی را بیاوریم که در سال‌های اخیر، کشور کانادا از آن‌ها استقبال بیشتری داشته است.

 • پزشکی
 • پرستاری
 • هتلداری
 • دندانپزشکی
 • مهندس نرم‌افزار و برنامه‌نویس
 • حسابداری و امور مالی
 • مدیریت فروش و بازاریابی
 • پیراپزشکی
 • علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات
 • مدیریت منابع انسانی

میزان حقوق و دستمزد مشاغل مختلف در کانادا

در قسمت قبل توضیح دادیم که اگر قصد دریافت ویزای کار کانادا را دارید، ابتدا باید با مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت به این کشور آشنا شوید. حالا در این بخش قصد داریم میزان حقوق و دستمزد مشاغل گفته شده را بیاوریم. لطفا به یاد داشته باشید که میزان حقوق آورده شده در جدول زیر، میانگین و حداقلی از پرداختی‌های این کشور بابت شغل مربوطه است و امکان دارد حقوق هر از این مشاغل براساس موقعیت جغرافیایی، ساعت کاری و... متفاوت باشد.

نوع مشاغل

حقوق ماهانه (دلار کانادا)

پزشکی

۲۰۰,۰۰۰

پرستاری

۷۲,۷۴۰

هتلداری

۱۱۷,۰۰۰

پیراپزشکی

۵۰,۰۰۰

دندانپزشکی

۱۲۸,۰۰۰

مهندس نرم‌افزار و برنامه‌نویس

۱۰,۱۴۰

حسابداری و امور مالی

۷۳,۳۶۴

مدیریت منابع انسانی

۹۵,۳۸۵

علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات

۵۵,۷۷۰

مدیریت فروش و بازاریابی

۱۲۰,۰۰۰

اخذ ویزای کار کانادا پس از تحصیل در کانادا

اگر قصد دارید که پس از فارغ‌التحصیلی، برای اخذ ویزای کار کانادا درخواست دهید، باید بدانید که حداکثر ۱۸۰ روز پس از اتمام تحصیلات خود، فرصت ارائه چنین درخواستی را خواهید داشت. در ضمن پیش از ارائه درخواست، حتما باید مدارک خواسته شده را گردآوری کنید. تمام مدارک حتما باید از تاریخ انقضای معتبر برخوردار باشند؛ و چنانچه یک یا چند مورد از آن‌ها منقضی شود، شانس شما برای پذیرفته شدن و صدور ویزا کاهش می‌یابد.

اخذ ویزای کار کانادا از طریق: تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا کلیک کنید

به طور خلاصه شرایط اخذ ورک پرمیت پس از تحصیل در کانادا به شرح زیر است:

 1. جمع‌آوری، اسکن و ترجمه تمام مدارک مورد نیاز
 2. مراجعه به پورتال دولت کانادا و ساخت پروفایل جهت آپلود مدارک و ارائه درخواست
 3. پرداخت هزینه مورد نیاز (۲۵۵ دلار کانادا)
 4. تکمیل فرایند ارسال مدارک و انتظار برای دریافت نتایج بررسی یا در صورت تایید؛ صدور ویزای کار

اگر اعتبار ویزای کار پس از تحصیل به اتمام برسد، امکان تمدید آن وجود ندارد و شما باید برای نوع دیگری از ویزا درخواست دهید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل هم به شرح زیر است:

 • ویزای تحصیلی
 • مدارک فارغ‌التحصیلی و ریز نمرات آن
 • نامه رسمی فارغ‌التحصیلی از دانشگاه
 • پاسپورت و یک قطعه عکس مناسب آن
 • تکمیل و ارائه فرم‌های درخواست

جمع‌بندی

در این مطلب از سایت سبزینه به بررسی شرایط اخذ ویزای کار کانادا پرداختیم و توضیح دادیم که میزان حقوق و دستمزد مشاغل مختلف در این کشور چقدر است. همچنین هزینه‌های مهاجرت کاری به کانادا و زندگی در آن‌جا را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم به پاسخ سوالاتی که در این باره داشتید، رسیده باشید. لطفا سوالات و تجربیات خود را پیرامون دریافت ویزای کار کانادا با ما و سایر کاربران سبزینه به اشتراک بگذارید. از اینکه تا پایان همراه ما بودید، صمیمانه سپاسگزاریم.

 

فرصت طلایی اخذ ویزای کار کانادا برای ایرانیان

یکی از بهترین روش اخذ ویزای کاری کانادا یا Work Permit برای ایرانیان، اخذ ویزای توریستی کانادا و تبدیل آن به ویزای کاری می باشد. متقاضیان اخذ ویزای کار کانادا می توانند از تخصص و مهارت خود در کانادا استفاده نموده و در کانادا اقامت داشته باشند. شرایط ویژه اخذ ویزای کانادا تا ماه February 2024 ادامه دارد.

در این رابطه بیشتر بخوانید: تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا

 

 

سوالات متداول ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا چند ساله است؟

ویزای کار کانادا ابتدا به صورت 1 ساله صادر می گردد، و سپس می توانید آن را به مدت 5 سال تمدید نمایید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 722  |
 3.00   از   5/00   از تعداد   1   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان