جستجو در سایت

صفر تا صد دریافت جاب آفر کانادا

logo

کشور کانادا با داشتن فرهنگی که از همه تنوعات استقبال می‌کند، از اقتصادی قوی و زیرساخت‌های قابل‌توجهی نیز برخوردار است که این کشور را به مقصد آرمانی بسیاری از کارجویان فرا مرزی تبدیل می‌کند. اگر قصد مهاجرت به کانادا و کار در این کشور را دارید، باید به‌خوبی مقررات و مجوزهای ویزای کار کانادا را بشناسید و براساس مشخصات و پروفایل خودتان بهترین برنامه مبتنی بر دریافت جاب آفر کانادا را بیابید. در این مقاله از سبزینه اطلاعات کاملی در مورد جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی ارائه می‌کنیم. لطفا تا انتها همراه ما باشید.

جاب آفر کانادا چیست

جاب آفر کانادا چیست؟

جاب آفر کانادا سند مکتوبی است که جزئیات پیشنهاد شغلی یک کارفرما به کارمند بالقوه را شرح می‌دهد. شما برای شرکت در بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی کانادا حداقل به یک جاب آفر معتبر نیاز دارید. به‌عنوان‌مثال اگر می‌خواهید از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای دریافت پی آر این کشور درخواست دهید، یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی تا حد زیادی امتیاز CRS شما را افزایش می‌دهد. به یاد داشته باشید که پیشنهاد شغلی بسته به عواملی مانند صلاحیت، تجربه، مکان اقامت و صنعت خاصی که مدنظر شماست، تا حد زیادی متفاوت خواهد بود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید برای ویزای کار کانادا اقدام کنید، بر اساس موقعیت فردی و اهداف شغلی خود تحقیق و کاوش بیشتری انجام دهید.

مزایای مهاجرت به کانادا با جاب آفر

دریافت ویزای جاب آفر کانادا مزایای زیادی در زندگی فردی و شغلی شما پس از مهاجرت ایجاد می‌کند. این مزایا عبارت‌اند از:

 1. جاب آفر کانادا نخستین و مهم‌ترین گام در راستای دریافت مجوز شغلی یا ورک پرمیت موقت کانادا محسوب می‌شود.
 2. ورود به کانادا با پیشنهاد شغلی معتبر، یکی از سریع‌ترین راه‌های مهاجرت و شروع به کار در این کشور است؛ زیرا فرایند درخواست مجوز کار معمولاً در عرض چند روز یا چند هفته تکمیل می‌شود.
 3. کارفرمایانی که حق ارائه ورک پرمیت کانادا را دارند، می‌توانند به شما یک شغل دائمی و تمام‌وقت با مدت نامعین را پیشنهاد دهند. این پیشنهاد شغلی جدید به‌عنوان «شغل منظم» در کانادا و تحت کلاس نیروی‌کار ماهر فدرال در نظر گرفته می‌شود.
 4. جاب آفر کانادا امتیاز رتبه بندی جامع یا سیستم CRS شما را به طرز قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. اگر می‌خواهید با سیستم اکسپرس اینتری کانادا مهاجرت کنید، دریافت یک جاب آفر معتبر بین ۵۰ تا ۲۰۰ امتیاز به امتیازات قبلی شما اضافه می‌کند و هرچه CRS شما بیشتر باشد، شانس بیشتری هم برای دریافت دعوت‌نامه‌های اقامت دائم کانادا خواهید داشت.
 5. اغلب مشاغل کانادا از پتانسیل درآمدی بالایی برخوردارند و حتی بسیاری از گروه‌های شغلی این کشور، میانگین حقوق بیشتری نسبت به کشور همسایه آمریکا دارند.
 6. اگر با ویزای جاب آفر کانادا مهاجرت کنید و مشغول به کار شوید، نه‌تنها از امنیت شغلی خوبی بهره می‌برید بلکه می‌توانید از بسیاری از مزایای دولتی کانادا و کمک‌های اجتماعی نیز استفاده کنید.

جاب آفر باید شامل چه اطلاعاتی باشد؟

یک نامه معتبر جاب آفرکانادا باید به‌وضوح مجموعه پیشنهادات و انتظارات کارفرما را لحاظ کند که عبارت‌اند از:

 1. نام شرکت (کارفرما) و عنوان جایگاه شغلی
 2. وضعیت اشتغال و ساعات کار
 3. شماره ارزیابی تأثیر بازار کار یا LMIA
 4. مکان و زمانی که نیروی کار بالقوه باید کار خود را آغاز کند. به عبارت ساده آدرس شرکت و تاریخ شروع به کار متقاضی باید در نامه جاب آفر درج شود.
 5. شرح مختصر شغل، مسئولیت‌های نیروی کار جدید و الزامات او
 6. مزایا و پاداش‌های کاری
 7. کارهایی که نیروی کار مهاجر قبل از نخستین روز کاری باید انجام دهد
 8. تاریخ انقضای پیشنهاد شغلی
اطلاعات موجود در جاب آفر کانادا

قوانین جاب آفر کانادا کدامند؟

دولت کانادا دستورالعمل‌های خاصی را برای جاب آفرهایی که با هدف پذیرش نیروی کار مهاجر صادر می‌شوند، در نظر گرفته است. برخی از این قوانین عبارت‌اند از:

 1. جاب آفر باید «اخیراً» صادر شده و تاریخ انقضای آن نگذشته باشد.
 2. پیشنهاد شغلی باید به‌صورت کتبی ارائه شود.
 3. جاب آفر نباید از طرف سفارت، کمیسیون عالی یا کنسولگری‌هایی که در کانادا دایر هستند صادر شده باشد.
 4. شغل پیشنهادی باید مستمر باشد و مشاغل فصلی در این گروه قرار نمی‌گیرند.
 5. کارفرما باید کارهای تمام‌وقت را به مهاجران بالقوه پیشنهاد کند که مستلزم حداقل ۳۰ ساعت کار در هفته است.
 6. جاب آفر باید یکی از بین مشاغلی را که در لیست ناک قرار دارند پوشش دهد.
 7. شغلی که از طرف کارفرما تضمین می‌شود، باید یک سال پس از اقامت دایم نیروی کار مهاجر ادامه داشته باشد.

شرایط جاب آفر کانادا چیست؟

اگر می‌خواهید از مزایای مهاجرت به کانادا با پیشنهاد شغلی شرکت‌های این کشور بهره‌مند شوید، باید شرایط جاب آفر کانادا را برآورده کنید:

 • حداکثر ۴۵ سال سن داشته باشید.
 • حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط با شغل پیشنهادی داشته باشید.
 • از مهارت‌های موردنیاز شغل جدید برخوردار باشید.
 • از کارفرمایی جاب آفر دریافت کنید که به لحاظ قوانین کانادا و برنامه‌های مهاجرتی معتبر محسوب شود.
 • صلاحیت قضایی خود را برای کار در کشور کانادا ثابت کنید.
 • از سلامتی کافی برای کار در شغل بالقوه برخوردار بوده و درصورت نیاز در آزمایش‌های پزشکی مرتبط شرکت کنید.

مدارک لازم برای دریافت جاب آفر کانادا

فهرست مدارکی که برای اپلای کردن جاب آفر کانادا یا ورک پرمیت کانادا نیاز دارید عبارت‌اند از:

 1. اسکن مدارک شناسایی مانند شناسنامه
 2. اسکن پاسپورت معتبر
 3. اسکن گواهینامه‌های تحصیلی و آموزشی
 4. رزومه و مدارکی که سوابق شغلی شما را تأیید می‌کنند
 5. کد ناک مرتبط با شغل موردنظر
 6. نتایج آزمون زبان انگلیسی
 7. نامه اثبات عدم سوءپیشینه
 8. توصیه‌نامه کارفرمای فعلی
 9. اثبات تمکن مالی برای سکونت در کانادا

مراحل دریافت جاب آفر کانادا

برای دریافت جاف آفر لازم است مراحل زیر را طی کنید:

 1. برای دریافت جاب آفر کانادا در نخستین گام باید به‌صورت آنلاین درخواست خود را ارسال کنید. به یاد داشته باشید که در فرایند اپلای کردن ویزای جاب آفر کانادا، باید به سؤالاتی در مورد سوابق شغلی خود پاسخ دهید.
 2. در دومین مرحله اگر درخواست اپلای شما پذیرفته شده باشد؛ باید در یک آزمون کتبی شرکت نمایید که احتمالاً سؤالات آزمون به ایمیل شما ارسال خواهد شد. هدف از این آزمون محک‌زدن توانایی‌ها و مهارت‌های واقعی شما است.
 3. در مرحله سوم کارفرما یا مدیر HR به‌صورت آنلاین با شما مصاحبه می‌کند. این مصاحبه احتمالاً مواردی نظیر تمرین‌های عملی و وظایف تکنیکال را شامل می‌شود.
 4. پس از مراحل فوق کارفرما از رفرنس‌های شغلی که در نامه درخواست خود ذکر کرده‌اید، به‌صورت کتبی یا تلفنی استعلام می‌کند تا به صحت تجارب شغلی و مهارت‌های فردی شما پی ببرد.
 5. در مرحله پنجم، ایمیلی دریافت می‌کنید مبنی بر اینکه کارفرما شما را از بین سایر متقاضیان جاب آفر کانادا واجد شرایط تشخیص داده است یا خیر.

پیش از دریافت جاب آفر رسمی، شما باید این الزامات را انجام دهید:

 • فرم‌های امنیتی تأییدصلاحیت خود را تکمیل کنید.
 • مدارک شناسایی خود را به کارفرما ارائه دهید.
 • جزئیاتی در مورد حجم کاری و سطح اضافه‌کاری موردنظر خود و همچنین اطلاعات گواهینامه‌تان را ارائه دهید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا

دریافت ویزای جاب آفر کانادا که ورک پرمیت نیز نامیده می‌شود، به مدارک زیر نیاز دارید:

 1. رسید پرداخت هزینه‌ها
 2. تصویر پاسپورت به صورتی که تمامی اطلاعات شخصی و ورود و خروج شما مشخص باشد.
 3. دو قطعه عکس پشت‌نویسی شده
 4. اثبات موقعیت فعلی مهاجرتی شما
 5. تصویر سند ازدواج
 6. سندی که ثابت کند شما واجد شرایط شغل موردنظر هستید
 7. اثبات اشتغال در کانادا: برای مجوزهای کاری معاف از LMIA باید شماره The Offer of Employment دریافتی از کارفرما را ارائه کنید و اگر برای کار به مجوز LMIA نیاز داشته باشید، باید یک کپی از ارزیابی تأثیر بازار کار و همچنین یک کپی از قرارداد کاری آینده را نیز فراهم کنید.

تمکن مالی لازم برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا

اثبات تمکن مالی، بدین معنی است که شما پس از مهاجرت به کانادا با جاب آفر، پول کافی برای حمایت از خانواده خود را دارا هستید. برای نیل به این هدف به سندی کتبی نیاز دارید. پول نقد، صورت‌حساب بانکی و سبد سرمایه‌گذاری برخی از گزینه‌هایی هستند که برای اثبات تمکن مالی پذیرفته می‌شوند ولی نمی‌توانید از سود اموال غیرمنقول به‌عنوان مدرکی برای اثبات تمکن مالی خود استفاده کنید و همچنین نباید وجوه تعیین شده را از جایی قرض گرفته باشید.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در کانادا

میزان تمکن مالی لازم برای ورک پرمیت کانادا به تعداد افراد خانواده شما بستگی دارد.

مبلغ مورد نیاز به دلار کانادا

تعداد اعضای خانواده

13,757 $

1

17,127 $

2

21,055 $

3

25,564 $

4

28,994 $

5

32,700 $

6

36,407 $

7

3,706 دلار به ازای هر عضو دیگر خانواده

8 نفر یا بیشتر

هزینه دریافت ویزای جاب آفر کانادا

هزینه درخواست ویزای جاب آفر کانادا به‌ازای هر یک نفر ۱۵۵ دلار است و چنانچه اعضای تیم شما در فرایند مهاجرت به کانادا بیش از سه نفر باشند، ماکزیمم هزینه پردازش درخواست‌نامه ۴۶۵ دلار خواهد بود. توجه کنید که هربار ویزای خود را تمدید می‌کنید، باید این مبالغ را دوباره پرداخت کنید.

امتیاز جاب آفر کانادا

در سیستم اکسپرس اینتری، میزان امتیازی که برای یک جاب آفر کانادا دریافت می‌کنید به کد ناک جایگاه شغل پیشنهادی بستگی دارد. درواقع بسته به طبقه TEER شغلی، افزایش امتیاز CRS شما بین ۵۰ تا ۲۰۰ امتیاز خواهد بود. بیشترین امتیاز جاب آفر به مشاغل مدیریتی تعلق دارد و سایر گروه‌های TEER صفر، یک، دو و سه ناک، ۵۰ امتیاز به CRS شما اضافه می‌کنند.

لیست مشاغلی که می ‌توان با آن به راحتی جاب آفر کانادا را گرفت

در سال ۲۰۲۳ مشاغلی که بیشترین جاب آفرهای معتبر را ارائه داده‌اند، عبارت‌اند از:

 • توسعه نرم‌افزار
 • مشاغل مالی
 • حوزه امنیت اطلاعات (آی‌تی)
 • مهندسی
 • منابع انسانی
 • مهمان‌یاری
 • بهداشت‌ودرمان
 • تدریس
 • پرستاری

چگونه جاب آفر کانادا پیدا کنیم؟

برای دریافت جاب آفر کانادا می‌توانید مستقیماً لیست کارفرمایان این کشور را جستجو کنید، اما مراحل زیر به شما کمک می‌کنند این فرایند را ساده‌تر پیش ببرید.

 1. فرمت رزومه یا CV خود را مطابق با استانداردهای کانادا تنظیم کنید.
 2. یک نامه کاور برای کارفرمایان کانادایی بنویسید. اگر صرفاً به استفاده از تمپلیت‌ها و قالب‌های آماده اینترنتی اکتفا کنید و نامه تکمیلی به کارفرما را دستکم بگیرید، شانس کمتری برای جلب نظر کارفرما خواهید داشت.
 3. مطمئن شوید که از شبکه لینکدین به نفع خودتان استفاده می‌کنید؛ زیرا اغلب کارفرمایانی که به دنبال گزینه‌های کاری مناسب هستند، پروفایل متقاضیان مهاجرت به کانادا با جاب آفر را در این شبکه اجتماعی بررسی می‌کنند.
 4. برای مشاغل مناسب درخواست دهید. شما باید موقعیت‌های شغلی خاصی را بیابید که با تجارب و تحصیلات شما همخوانی بیشتری دارند. برای مثال می‌توانید کار را با بررسی وب‌سایت‌های Moving2Canada و Jobs Board شروع کنید. زمانیکه پروفایل خود را در سیستم اکسپرس اینتری یا سایر برنامه‌های مهاجرتی ثبت کردید، یک کد «اعتبارسنجی کارجویان» دریافت می‌کنید که به شما امکان می‌دهد پروفایل خود را در بانک کار کانادا ثبت کنید.

Job Bank کانادا نه‌تنها دائماً فهرست مشاغل موردنیاز کانادا و کارفرمایان بالقوه را به‌روزرسانی می‌کند، بلکه به شرکت‌ها نیز امکان می‌دهد پروفایل فعال شما را جستجو کنند. همچنین بسیاری از شرکت‌ها نیز موقعیت‌های باز شغلی مناسب برای نیروی کار مهاجر را در شبکه‌های اجتماعی Indeed، Ziprecruiter و نظیر آن تبلیغ می‌کنند.

اهمیت LMIA در دریافت جاب آفر کانادا

کارفرمایان کانادایی برای اینکه بتوانند برای نیروی کار خارجی جاب آفر صادر کنند، باید از سازمان استخدام و توسعه اجتماعی کانادا یا ESDC مدرکی باعنوان «ارزیابی تأثیر بازار کار» یا LMIA دریافت کنند. درواقع LMIA نشان می‌دهد که برای پر کردن یک جایگاه شغلی باز، به نیروی کار خارجی نیاز دارند و هیچ نیروی کار کانادایی برای شاغل شدن در این موقعیت کاری، در دسترس نیست. به عبارتی ورود نیروی کار خارجی هیچ تأثیر منفی خاصی بر بازار نیروی کار داخلی کانادا نخواهد داشت.

اکثر مشاغل مورد نیاز کانادا که به مهارت‌های نیروی کار تحصیل‌کرده و باتجربه نیاز دارند، مستلزم LMIA مثبت هستند. به‌عنوان‌مثال اگر قصد مهاجرت به کانادا تحت یکی از برنامه‌های زیر مجموعه اکسپرس اینتری مانند اسکیل ورکر کانادا یا اسکیل ترید کانادا را داشته باشید و بخواهید امتیاز جاب آفر کانادا را به امتیازات قبلی خود اضافه کنید، کارفرمای شما باید مجوز LMIA را دریافت کرده‌باشد. اما ویزای کار کانادا تحت برنامه «ورک پرمیت باز» به کارگران خارجی اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرما یا هر نقشی در هر بخش کانادا کار کنند.

ثبت اطلاعات جاب آفر کانادا در سیستم اکسپرس اینتری

اگر پیش‌ازاین پروفایل خود را در سیستم اکسپرس اینتری کانادا ثبت کرده‌اید، پس از دریافت جاب آفر کانادا باید پروفایلتان را به‌روزرسانی کنید. به این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد حساب کاربری خود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا شوید.
 2. روی دکمه Add a Job Offer کلیک کنید.
 3. جزئیات پیشنهاد شغلی خود را وارد کنید، ازجمله نام و آدرس کارفرما، تاریخ شروع کار، شماره ارزیابی تأثیر بازار کار LMIA و کد ناک مرتبط با شغل پیشنهادی.
 4. مطمئن شوید که پیشنهاد شغلی شما با معیارهای یک جاب آفر معتبر تحت برنامه اکسپرس اینتری مطابقت دارد.
 5. تغییرات را ذخیره کرده و پروفایلتان را ثبت کنید.
شرایط دریافت جاب آفر کانادا

جاب آفر آتلانتیک کانادا

برنامه مهاجرتی آتلانتیک، یکی از برنامه‌های رسمی مهاجرت به کانادا با جاب آفر است که به متقاضیان خارجی اجازه می‌دهد با پیشنهادهای شغلی معتبر، برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند. دولت کانادا برنامه آتلانتیک را ابتدا به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی کرد. اما از سال ۲۰۲۲ به‌پاس موفقیت عظیمی که این برنامه کسب کرده بود، به‌عنوان یکی از سیستم‌های دائمی مهاجرتی این کشور معرفی شد. تاکنون از ۶۰۰۰ مهاجر از طریق این برنامه اقامت دائم را به‌دست آورده‌اند.

برنامه مهاجرت آتلانتیک یا AIP ، با سیستم اکسپرس اینتری متفاوت است و برای شرکت در آن، الزاماً به جاب آفر معتبر نیاز دارید. به عبارتی شما باید از یکی از کارفرمایان برگزیده استان‌های حوزه آتلانتیک، پیشنهاد شغلی دریافت کنید. هر یک از چهار استان حوزه آتلانتیک (نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک و جزیره پرنس ادوارد) لیست کارفرمایان مورد تأیید خود را منتشر می‌کند، اما این کارفرمایان باید از طرف API نیز تأیید شوند.

الزامات جاب آفر برنامه مهاجرت آتلانتیک عبارت‌اند از:

 • جاب آفر باید یک شغل تمام‌وقت با حداقل ۳۰ ساعت کار در هفته و حقوق هفتگی را به شما پیشنهاد کند.
 • برای مشاغلی که TEER ناک آنها در سطح ۰، ۱، ۲ و ۳ است، شغل پیشنهادی باید حداقل یک سال پس از اقامت شما در کانادا ادامه داشته باشد.
 • برای مشاغلی که TEER ناک آنها در سطح ۴ است، شغل پیشنهادی باید یک شغل دایمی قلمداد شود و فاقد تاریخ پایان کار باشد.
 • جاب آفر کانادا نباید از طرف شرکتی ارائه شود که شما یا همسرتان مالک آن هستید.
 • کارفرما باید شغلی را پیشنهاد کند که سطح مهارتی آن مشابه یا بالاتر از تجربیات شغلی سابق شما است. البته فارغ‌التحصیلان بین‌المللی و مشاغل خاص حوزه بهداشت‌ودرمان در این زمینه مشمول برخی استثناها می‌شوند.
 • هنگامی‌که از یک کارفرمای برگزیده آتلانتیک جاب آفر دریافت می‌کنید، کارفرما از شما می‌خواهد فرم «پیشنهاد شغل به اتباع خارجی» را امضا کنید. شما باید یک کپی از این فرم را برای درخواست اقامت دایم کانادا یا پی آر نگه دارید. همچنین باید از کارفرما بخواهید یک کپی از مدرک واجد صلاحیت بودن خود را نیز به شما بدهد.

معرفی برنامه‌ های مهاجرتی که از جاب آفر کانادا بهره می ‌برند

شما می‌توانید از طرق ویزای جاب آفر کانادا، برای اقامت دائم این کشور نیز درخواست بدهید. پیشنهاد شغلی در برنامه‌های مهاجرتی زیر نقش بسیار مهمی بازی می‌کند:

اکسپرس اینتری کانادا

این برنامه نیروی کار ماهری را هدف قرار می‌دهد که از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری دارند. در این برنامه جاب آفر کانادا باید شغلی تمام‌وقت، مستمر و با حقوق مشخص را به متقاضیان پیشنهاد دهد. همچنین شغل موردنظر باید در گروه صفر تا ۳ ناک های شغلی کانادا قرار داشته باشد. برنامه‌های مهاجرتی زیر تحت برنامه اکسپرس اینتری پیش می‌روند:

برنامه مهاجرتی آتلانتیک

این برنامه برای نیروی کار ماهر و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی طراحی شده که از یک کارفرمای برگزیده در یکی از استان‌های آتلانتیک کانادا جاب آفر دریافت می‌کنند. شغل پیشنهادی باید تمام‌وقت و غیرفصلی بوده و حداقل یک سال پس از اقامت متقاضیان در کانادا، ادامه یابد.

نحوه تشخیص واقعی و تقلبی بودن جاب آفر کانادا

از ابتدای فرایند به یاد داشته باشید که هیچ‌کس نمی‌تواند دریافت پیشنهاد شغلی یا مجوز کار را برای شما «تضمین» کند.

 • جاب آفر واقعی همیشه توسط یک کارفرما ارائه و از ایمیل شرکت ارسال می‌شود، بنابراین آدرس ایمیل‌های شخصی نشانه جعلی بودن پیشنهاد کاری است.
 • جاب آفر کانادا لزوماً به‌صورت کتبی صادر می‌شود، بنابراین به قول‌ها و پیشنهادات شفاهی اعتماد نکنید.
 • نامه جاب آفر باید روی سربرگ شرکت نوشته شده و شامل جزئیاتی مانند حقوق، ساعات کار، مکان، وظایف، مهارت‌های مرتبط با شغل و سایر شرایط کاری باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات لازم و مدارک پشتیبان مانند مجوز LMIA یا شماره برنامه جابه‌جایی بین‌المللی IMP در نامه جاب آفر ذکرشده‌اند.
 • یادآوری می‌کنیم که حتماً وب‌سایت شرکت مذکور و حتی مرکز ثبت کسب‌وکارهای کانادا را بررسی کنید و مطمئن شوید با یک کارفرمای واقعی در ارتباطید.

آیا برای دریافت جاب آفر باید به کانادا برویم؟

در اغلب موارد شما می‌توانید از محل سکونت فعلی خود برای دریافت جاب آفر کانادا اقدام کنید و نیازی به حضور فیزیکی شما در این کشور نیست. بااین‌حال نحوه دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمایان کانادایی، به نوع برنامه مهاجرتی بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال اگر در برنامه‌های اسکیل ورکر کانادا، اسکیل ترید کانادا یا تجربه کار کانادایی شرکت کنید، می‌توانید از خارج از این کشور موقعیت‌های شغلی بالقوه را بیابید و درخواست خود را برای اخذ جاب آفر با کارفرمایان به اشتراک بگذارید.

اما برخی از برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا یا PNP ممکن است از شما بخواهد برای دریافت پیشنهاد شغلی در استان یا منطقه خاصی از این کشور حضور یابید. هر PNP الزامات منحصربه‌فرد خود را دارد، به همین دلیل بهتر است پیش از انتخاب یک برنامه مهاجرتی، به‌دقت در مورد جزئیات آن تحقیق کنید تا اگر محدودیتی درزمینه جاب آفر خارج از کشور وجود دارد، تصمیم درستی اتخاذ کنید.

اخذ اقامت دائم از طریق ویزای جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا می‌تواند چندین مسیر موفق را از طریق برنامه اکسپرس اینتری برای اخذ اقامت دائم این کشور فراهم کند. بدین منظور ابتدا باید یک پروفایل آنلاین اکسپرس اینتری بسازید و فرم EOI آن را نیز پر کنید. پروفایل شما بر اساس امتیاز سیستم CRS رتبه بندی می‌شود که فاکتورهایی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری، مهارت زبان و سایر معیارها را در نظر می‌گیرد. در این مرحله اگر از یک کارفرمای کانادایی جاب آفر دریافت کنید، سطح امتیاز شما تا حد قابل‌توجهی افزایش می‌یابد. در مراحل بعد شانس بیشتری برای اخذ اقامت دائم کانادا خواهید داشت.

علاوه بر سیستم اکسپرس اینتری، برنامه مهاجرتی آتلانتیک نیز به شما امکان می‌دهد با دارابودن جاب آفر کانادا، برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید. در این برنامه شما لزوماً طبق توافقاتی که پیش‌ازاین با کارفرما داشته‌اید، در یکی مناطق آتلانتیک ساکن می‌شوید.

جمع‌بندی

جاب آفر کانادا یک سند کتبی است که جزئیات شغل پیشنهادی کارفرمایان کانادایی را شرح می‌دهد و نقش مثبت چشمگیری در موفقیت متقاضیان در برنامه‌های مهاجرتی ایفا می‌کند. متقاضیان با احراز شرایط جاب آفر کانادا و کسب یک پیشنهاد شغلی معتبر می‌توانند برای سیستم اکسپرس اینتری کانادا یا برنامه مهاجرتی آتلانتیک اپلای کنند و در مرحله بعد اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دسته های این وبلاگ: اخبار مقالات
 76  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

Admin یکشنبه 26 آذر 1402

سلام

پاسخ
ContantUs مشاوره رایگان