جستجو در سایت
 شنبه 6 مرداد 1397

قوانین جدید انگشت نگاری سفارت کانادا | قوانین جدید از 31 جولای 218

logo

قوانین جدید انگشت نگاری سفارت کانادا

از تاریخ 31 جولای، ارائه انگشت نگاری به همراه عکس برای بسیاری از متقاضیان اروپا، خاورمیانه، و افریقا جهت درخواست ویزای توریستی، مجوز های کار و تحصیل، اقامت دائم، و پناهندگی نیز الزامی می گردد.
انگشت نگاری به همراه عکس به منظور شناسایی متقاضیان اخذ انواع مجوز ورود صورت می گیرد.
اجرای این قانون در مورد درخواست های متقاضیان از آسیا، آسیای اقیانوسیه، و ایالات متحده تا تاریخ 31 دسامبر به تعویق خواهد افتاد.

مسافرینی که شهروند یکی از کشورهایی هستند که برای سفر به کانادا نیازی به اخذ مجوز ورود ندارند، می توانند بدون نیاز به انگشت نگاری درخواست ورود به کانادا را به صورت آنلاین (eTA) ارسال نمایند.
مسافرینی که از انجام انگشت نگاری برای ورود به کانادا معاف هستند به شرح زیر است :
• شهروندان کانادایی، متقاضیان دریافت شهروندی یا دریافت پاسپورت کانادایی، و یا افرادی که دارای اقامت دائم کانادا هستند.
• افراد کمتر از 14 سال
• افراد بیشتر از 79 سال (برای پناهجویان معافیت برای سنین بالا وجود ندارد.)
• شهروندان کشور های معاف از ویزا که به کانادا سفر می کنند و مجوز سفر الکترونیکی معتبر (Valid eTA ) دارند؛
• سران دولتی
• وزرای کابینه و دیپلمات های معتبر کشورهای دیگر و یا سازمان ملل متحد، که با هدف ماموریت و یا دیدارهای مذاکراتی با مسئولین دولتی کانادا به این کشور سفر می کنند.
• افراد دارای ویزای آمریکا که از کانادا توقف ترانزیت دارند.
• متقاضیان پناهندگی که قبلا بیومتریک خود را ارائه کرده اند و در پروسه اخذ مجوز تحصیل یا کار هستند.
• . متقاضیان اقامت موقت که قبلا بیومتریک را جز مدارک درخواستی برای اخذ اقامت دائم خود که هنوز در حال انجام است، ارائه داده اند.
دولت کانادا اعلام نمود ارائه بیومتریک نه تنها به سهولت در روند بررسی درخواست متقاضیان کمک خواهد نمود بلکه موجب خواهد شد تا این اطمینان برای مسئولین مهیا گردد که مسافرینی که وارد این کشور می شوند از هر گونه سوابق کیفری مبرا هستند.
به طور کلی تمامی متقاضیان سفر به کانادا که در محدوده سنی 14 تا 79 سال هستند، ملزم به ارائه بیومتریک خواهند بود. تنها پناهندگان از این قائده مستثنی می باشند و از سن 14 سال به بالا می بایست انگشت نگاری گردند.
روند انجام انگشت نگاری فقط چند دقیقه طول می کشد و هزینه آن 85$ برای یک فرد و 170$ برای یک خانواده که با هم درخواست ویزا می کنند، می باشد.
گزارشات انگشت نگاری برای بررسی درخواست توسط افسران مهاجرت و هنگام ورود به کانادا مورد استفاده مسئولین مرزی قرار می گیرند. گزارشات انگشت نگاری به افسران مهاجرت اجازه می دهد تا سوپیشینه کیفری متقاضیان را در طول بررسی درخواست، مورد مطالعه قرار دهند و هنگام ورود نیز افسران مرزی قادر خواهند بود تا از هویت کامل مسافر مطلع گردند.
هشت فرودگاه بزرگ کانادا دارای کیوسک های بازرسی الکترونیکی اولیه هستند که عکس و انگشت نگاری مسافرین برای تشخیص هویت واقعی آنان با کمک از سیستم الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد.
مسئولیت تأیید اثر انگشت در سایر فرودگاه های کانادا و بنادر ورودی و یا مرزهای زمینی، به عهده افسران خدمات مرزی کانادا (CBSA) است که به صورت حضوری انجام و مسافرین را تک به تک مورد بازرسی قرار می دهند.
متقاضیان علاقه مند به اخذ مجوز ورود به کانادا که در خارج از کانادا اقامت دارند، می توانند با مراجعه به یکی از 137 مراکز ویزا، VAC (Visa Application center)، مستقردر 95 کشور جهان بیومترویک خود را ارائه دهند.
اداره مهاجرت به کانادا و شهروندی این کشور طی اعلامیه رسمی اطلاع داد که نسبت به بازگشایی مراکز ویزا در کشور های مختلف با ذکر تاریخ باز گشایی هر یک به شرح زیر، اقدام خواهد نمود.
• نیمه سپتامبر 2018: شهر استکهلم سوئد ، کیگالی روآندا، تلاویو در اسرائیل
• اوایل نوامبر 2018: شهر آتن یونان، برلین آلمان، لیون فرانسه و شهر وین در اتریش
• اوایل دسامبر 2018: شهر آنتاناناریوو در ماداگاسکار و کِیپ در آفریقای جنوبی.
باز گشایی مراکز بیشتر در شهر ها و کشور های مختلف در سال 2019 ادامه خواهد یافت که متعاقبا اعلام خواهند شد.
ارائه خدمات انگشت نگاری همچنین در برخی از سفارتخانه های کانادا در اروپا نیز برای دوره محدودی تا باز گشایی مراکز جدید به شرح زیر صورت می گیرند:
• از تاریخ31 جولای تا اواسط سپتامبر: سفارتخانه کانادا در شهر استکهلم سوئد برای درخواست های مربوط به متقاضیان سوئدی و کشورهای اطراف در نظر گرفته شده است.
• از 31 جولای تا اوایل نوامبر: سفارتخانه های کانادا در شهر آتن یونان، برلین آلمان، و وین اتریش برای متقاضیان این کشورها و کشور های همسایه در نظر گرفته شده است.
• از 31 جولای تا اوایل نوامبر: یک مرکز در یک محل تجاری اجاره شده در لیون فرانسه برای متقاضیان فرانسوی، و کشورهای همسایه آن در نظر گرفته شده است.
در امریکا نیز ، 135 مرکز درخواست ویزا وجود دارند که متقاضیان قادر خواهند بود به نزدیکترین مرکز برای ارائه انگشت نگاری مراجعه نمایند.
متقاضیانی که در کانادا حضور دارند قادر خواهند بود از آغاز سال 2019 به یکی از مراکز ویزا در داخل کانادا مراجعه و انگشت نگاری شوند.
حریم خصوصی
اداره مهاجرت اظهار داشت که دولت کانادا این اطمینان خاطر را به متقاضیان درخواست اقامت که ملزم به ارائه انگشت نگاری هستند، می دهد که اطلاعات انگشت نگاری افراد با بالاترین سطح امنیتی در بانک اطلاعاتی این کشور حفظ خواهند شد. به منظور ایجاد امنیت بیشتر تمامی اطلاعات جمع آوری شده در مراکز ویزا در این زمینه بلافاصله از طریق سیستم الکترونیکی به سیستم هوشیار تشخیص هویت اداره مهاجرت کانادا که در آنجا پلیس سلطنتی کانادا بانک انگشت نگاری ملی کشور را جمع آوری و کنترل می کند، انتقال یافته و به طور اتوماتیک از بانک اطلاعاتی مراکز ویزا کاملا پاک خواهد شد.
پلیس سلطنتی کانادا از اطلاعات انگشت نگاری متقاضیان درخواست ورود به کانادا برای بررسی موارد زیر استفاده می نماید:
• پناهندگان غیرقانونی
• اخراج شدگان از کانادا
z• متقاضیان اقامت موقت
اطلاعات انگشت نگاری در بانک های اطلاعاتی کانادا با کشور های آمریکا، استرالیا، نیوزلند، و انگلستان به اشتراک گذاشته می شود. اداره مهاجرت کانادا دراین زمینه توضیح داد که این اشتراک گذاری با رعایت قوانین حریم خصوصی افراد، رعایت قوانین حقوق بشر و همچنین منشور حقوق چهارگانه کانادا صورت می گیرد.
دولت کانادا اطلاعات انگشت نگاری را به مدت 15 سال از زمان ارسال نتیجه انگشت نگاری در بانک اطلاعاتی خود نگهداری می کند وپس از آن و یا در زمانی که فرد موفق به اخذ شهروندی کانادا می گردد، از سیستم حذف می گردد.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دسته های این وبلاگ: اخبار مقالات
 149  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان