جستجو در سایت

شرایط ثبت شرکت در کانادا (اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت)

logo

یکی از راه‌های کسب اقامت کانادا، به‌وسیله ثبت شرکت در این کشور است. اگر از جمله افرادی هستید که پیش‌ازاین تجارتی را در کشور خود توسعه داده‌اید و به دنبال یک فرصت برای گسترش آن در خارج از کشور هستید، کانادا به‌عنوان یک اقتصاد توسعه‌یافته غربی، اغلب گزینه‌ای مناسب برای چنین سرمایه‌گذاری‌هایی به شمار می‌رود یا حتی اگر شرکتی ندارید، باز هم می‌توانید کسب‌وکاری در این کشور راه‌اندازی کنید. به هر صورت این روش برای کسانی که دارای سرمایه کافی هستند و رؤیای اقامت در این کشور را دارند، مناسب است. پس برای کسب اطلاع درباره ثبت شرکت در کانادا با سبزینه همراه باشید.

انواع شرکت های تجاری در کانادا

مزایا و معایب مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

 ثبت شرکت در کانادا دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به بیان هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت:

مزایا

 • اقتصاد همیشه درحال‌رشد: کانادا همواره در حال تلاش است تا شرایط را برای کسب‌وکارهای مختلف آسان‌تر کند تا صاحبان تجاری کشورهای مختلف بتوانند بدون ترس و نگرانی سرمایه خود را به این کشور وارد کنند. مراحل انتقال شرکت به این کشور تقریباً ساده است و فرصت‌های بی‌شماری برای توسعه کسب‌وکار شما فراهم می‌کند.
 • هزینه‌های کمتر نسبت به آمریکا: ثبت شرکت در این کشور نسبت به آمریکا هزینه‌های کمتری به‌اندازه 14.6 درصد دارد و همچنین سیاست‌های دولت باعث شده تا استانداردهای متمرکز بر کسب‌وکار باعث رشد سرمایه و تجارت شما بشوند.
 • مالیات شرکتی پایین: یکی از بهترین مزایای اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت، مالیات پایین آن است. در سال‌های گذشته مالیات در این کشور از 15 درصد کمتر بوده است که این رقم از نرخ‌های بین‌المللی کمتر است.
 • دسترسی به بازارهای ایالات متحده و مکزیکاخذ اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت به شما اجازه می‌دهد تا قراردادهای تجاری با کشورهای زیادی داشته باشید. در توافق‌نامه جدیدی که اخیراً وضع شده است، کانادا به بازارهای این دو کشور دسترسی دارد و این موضوع سود اقتصادی زیادی را برای شرکت شما به ارمغان می‌آورد.
 • سیاست‌های مهاجرت دوستانه: دولت کانادا سیاست‌های آسان و دوستانه برای مهاجران فراهم کرده است. سیستم مهاجرتی این کشور بر اساس شایستگی‌های متقاضیان است و مهاجران ماهر و دارای مدرک را ترجیح می‌دهد. این کشور یکی از بالاترین نرخ‌های مهاجرت را در میان کشورهای توسعه‌یافته دارد. تنها در سال 2018، این کشور پذیرای بیش از 310000 مهاجر به این کشور بوده است.
 • سهولت انجام کسب‌وکار: در رتبه‌بندی سهولت انجام کسب‌وکار، کانادا از میان 190 کشور، رتبه 22 را دارد، به‌غیراز این موضوع، عوامل دیگری نیز انجام تجارت در این کشور را آسان می‌کند.
 • خدمات مناسب در کانادا: دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت به مهاجران اجازه می‌دهد تا از مراقبت‌های بهداشتی رایگان و همین‌طور آموزش رایگان برای فرزندان خود بهره‌مند شوند.
 • جامعه چندفرهنگی: عوامل گوناگونی باعث شده تا مهاجران زیادی تمایل به زندگی در این کشور داشته باشند، به همین دلیل افرادی با نژادها و فرهنگ‌های مختلف در این کشور کار می‌کنند یا مشغول به تحصیل هستند، همین امر سبب می‌شود که زندگی در یک کشور چندفرهنگی برای مهاجران تازه‌وارد ساده‌تر و راحت‌تر باشد.
 • مردم تحصیل‌کرده: دانشگاه‌های معتبر زیادی در کانادا وجود دارند که باعث شده است تا شرایط مناسبی برای آموزش و تحصیل مردم فراهم شود. به این صورت در حین استخدام کارمند برای شرکت خود می‌توانید به‌راحتی افراد بااستعداد زیادی را جذب کنید.

معایب

 • هزینه زیاد: ثبت شرکت در کانادا با هزینه‌های زیادی همراه است که از جمله آن‌ها می‌توان به اجاره ملک، حقوق کارمندان و... اشاره کرد.
 • کارهای اداری: بعد از ثبت شرکت باید صورت‌جلسات، گزارش‌های سالیانه، ثبت اوراق بهادر و کارهای اداری دیگری را انجام داد که روند پروسه را برای شما دشوار خواهد کرد.
 • تفاوت‌های فرهنگی: در حین زندگی و کار در این کشور باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشید که عدم تسلط بر یکی از این دو زبان مشکلاتی را برای شما ایجاد می‌کند.

انواع شرکت‌ های تجاری در کانادا

اگر علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا هستید و برای انتخاب نوع شرکت نیاز به راهنمایی دارید، در ادامه درباره انواع شرکت‌های تجاری در ناین کشور اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهیم:

شرکت‌ تعاونی (Cooperative in Canada)

ثبت این شرکت در کانادا شرایط خاصی دارد و مالکیت و اداره آن به عهده اعضای آن است. نوع شرکت مسئولیت محدود است و درآمدهایی که از طریق کسب‌وکار به دست می‌آید، به‌صورت مساوی بین اعضای شرکت تقسیم می‌شود.

شرکت مشارکتی (Partnership in Canada)

 شرکت مشارکتی به‌صورت محدود یا عمومی راه‌اندازی می‌شود. در حالت شرکت مشارکتی محدود، تنها چند نفر تمام مسئولیت‌های کل شرکت را برعهده دارند و بقیه مسئولیت محدود دارند. اما در حالت عمومی، تمام اعضای شرکت در سود و زیان به‌دست‌آمده شریک هستند و هر عضوی می‌تواند کسب‌وکار شرکت را مدیریت کند.

شرکت سهامی (Corporation in Canada)

 شرکت‌های موردنظر در کانادا یک شخصیت حقوقی مجازاً هستند و در این حالت سهام‌داران مسئولیتی دررابطه‌با تعهدات یا بدهی‌های شرکت ندارند. یک شرکت سهامی در این کشور می‌تواند، توسط یک یا چند نفر ثبت شود، اما خوب است بدانید که اکثریت مدیران باید در کانادا اقامت داشته باشند. چنین نهادی نمی‌تواند سهام را آزادانه معامله کند.

روش ثبت شرکت در کانادا

شرکت مالکیت انحصاری (Sole proprietorship)

از دیگر راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، مالکیت انحصاری است. در این نوع شرکت‌ها هزینه راه‌اندازی و کارهای اداری کمتر است و همچنین هر گونه سود یا بدهی به یک شخص تعلق می‌گیرد.

روش‌ های ثبت شرکت در کانادا

 برای ثبت شرکت در کانادا می‌توان به‌صورت فدرالی یا استانی عملکرد که در ادامه توضیحات لازم در این باره را به شما خواهیم داد:

ثبت شرکت از طریق فدرالی (federal)

 بر طبق قوانین استانی و منطقه‌ای هر فرد باید شرکت فدرال خود را در استان یا منطقه‌ای که در آن کسب‌وکار خود را انجام می‌دهد به ثبت برساند. شرایط ثبت‌نام در هر استان یا منطقه‌ای متفاوت است، بااین‌حال معمولاً برای هر کسب‌وکاری باید موارد زیر انجام شود:

 • داشتن آدرس، صندوق پستی یا شماره‌تلفن در یک استان یا منطقه ضروری است.
 • اساسنامه شرکت ثبت‌نام شود.
 • شماره تجاری فدرال ثبت شود.
 • مدارک لازم دررابطه‌با صورت‌حساب مالیات‌بردرآمد ارائه شود.
 • اگر متقاضی تمایل داشته باشد تا در سایر استان‌ها کار کند، باید شرکت خود را به‌صورت فرااستانی ثبت کند.
 • حساب‌های مالیاتی مربوط به حقوق و دستمزد باید ثبت‌نام شود.

به‌طورکلی این گونه شرکت‌ها هر سال نیاز به تمدید دارند، توجه داشته باشید که اگر برای دو سال شرکت تمدید نشود، منحل خواهد شد.

ثبت شرکت از طریق استانی (Provincial / Territorial)

در این حالت فرد تنها اجازه دارد تا در منطقه‌ای که کسب‌و‌کار خود را راه‌اندازی کرده است مشغول به کار شود. باتوجه‌به اینکه استان‌ها قوانین مختلفی دارند باید پیش از اقدام برای ثبت شرکت در کانادا نسبت به قوانین آن مطلع باشید. همچنین افرادی که تجارت کوچکی دارند، بهتر است تا برای ثبت شرکت خود به‌صورت استانی اقدام کنند تا هزینه‌ها کمتر شود. از جمله مزایای ثبت شرکت می‌توان به مالیات کمتر و همین‌طور رقابت کمتر برای انتخاب نام شرکت اشاره کرد.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

راه‌اندازی کسب‌و‌کار در کانادا مستلزم ثبت شرکت در دولت است. اطلاع کامل از روند قانونی این کار باعث می‌شود تا شما بتوانید به‌سادگی اقامت خود را از این طریق به دست آورید، پس در ادامه مراحل دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت را شرح خواهیم داد:

 1. انتخاب نوع شرکت تجاری: اولین کاری که برای ثبت شرکت در کانادا باید انجام دهید، انتخاب نوع کسب‌وکار است که شما می‌توانید 4 نوع شرکت سهامی، تعاونی، مالکیت انحصاری و مشارکتی را انتخاب کنید.
 2. انتخاب نام تجاری: بعد از مشخص‌شدن نوع شرکت باید اسم کسب‌وکار خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اسم شرکت شما نباید در منطقه دیگری استفاده شده باشد.
 3. ثبت‌نام کسب‌وکار: برای ثبت شرکت ضروری است تا مدارک لازم را به دولت ارائه دهید که برخی از مدارک شامل ثبت شماره تجاری، حساب مالیاتی، مجوزهای ثبت‌نام و... می‌شوند.
 4. دریافت مجوز کسب‌وکار: تعدادی از مشاغل در کانادا نیاز به مجوز دارند که برای اطلاع از آن‌ها باید با دولت محلی مشورت کنید.
 5. ثبت‌نام برای بیمه اشتغال: درصورتی‌که قصد استخدام یک کارمند را دارید، باید برای بیمه استخدام EI در دولت ثبت‌نام کنید.
 6. ثبت‌نام برای مالیات کالا و خدمات (GST/HST): درصورتی‌که شرکت شما سالیانه بیش از سی هزار دلار درآمد دارد، باید برای مالیات بر کالا ثبت‌نام کنید. این یک مالیات فدرال است که برای اکثر کالاها و خدمات فروخته شده در کانادا اعمال می‌شود.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در کانادا

سرمایه‌گذاران خارجی که می‌خواهند در کانادا شرکتی را به ثبت برسانند، باید مجموعه‌ای از اسناد را تهیه کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  قرارداد اجاره یا سند مالکیت
 •  اطلاعات هیئت‌مدیره
 •  شماره تجاری فدرال
 •  مدرک نشانی شرکت
 •  کپی پاسپورت و ویزا
 •  مدارک تمکن مالی
 •  اطلاعات مربوط به مؤسسان شرکت
 •  مدارک شناسایی سهام‌داران شرکت
 •  اطلاعات مربوط به مدیران شرکت
 •  برگه درخواست ثبت‌نام و هزینه‌ها
 •  مدرک عدم گواهی سوءپیشینه
 •  قطعنامه هیئت‌مدیره
مراحل ثبت شرکت در کانادا

ثبت شعبه شرکت در کانادا

 اگر در کشور خود کسب‌وکاری دارید و تمایل دارید تا شعبه‌ای از آن را در کانادا تأسیس کنید، این امکان برای شما فراهم شده است و باید شرایط زیر را داشته باشید:

 •  کار شعبه باید با کار شعبه مادر یکسان باشد.
 •  متقاضی باید حساب بانکی کانادایی ارائه دهد.
 •  متقاضی باید شعبه شرکت خود را به‌صورت یک شرکت فرامنطقه‌ای یا خارجی ثبت کند.
 •  نماینده شرکت باید مقیم کانادا باشد.

حداقل هزینه لازم برای ثبت شرکت در کانادا

به‌طورکلی، هزینه ثبت شرکت در کانادا به استان یا ناحیه آن بستگی دارد و به طور تقریبی بین 200 تا 1000 دلار است. هزینه‌های اضافی می‌تواند شامل هزینه‌های قانونی برای تنظیم سوابق شرکت، انتصاب مدیران، تهیه اسنادی مانند اساسنامه و ثبت‌نام در آژانس درآمد این کشور باشد.

استان

هزینه ثبت شرکت به دلار کانادا

هزینه جستجوی نام

آلبرتا

450 دلار

30 دلار

مانیتوبا

300 دلار

49 دلار

نوا اسکوشیا

200 دلار

70 دلار

نیوفاندلند

300 دلار

300 دلار

انتاریو

300 دلار

60 دلار

کبک

356 دلار

50 دلار

 بهترین شهرهای کانادا برای ثبت شرکت

تورنتو

 تورنتو، بزرگ‌ترین شهر کانادا است و در آن تعداد زیادی از شرکت‌های بزرگ، استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک قرار دارند، در نتیجه، اقتصاد این شهر توسط تعدادی از صنایع از جمله مالی، فناوری و تولید هدایت می‌شود و از بهترین شهرهای کانادا برای سرمایه‌گذاری خواهد بود.

ونکوور

 ونکوور، بعد از تورنتو مقصدی مناسب برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت به شمار می‌رود. کسانی که خواستار یک زندگی متعادل در محیطی روبه‌رشد هستند می‌توانند این شهر را انتخاب کنند. صنایع مهمی مانند کشاورزی، فناوری، جنگل‌داری و گردشگری در این شهر رونق دارند. موقعیت این شهر در ساحل غربی باعث می‌شود تا دسترسی بی‌نظیری به بازار شهرهای ایالات متحده و مناطق آسیایی را داشته باشید.

مونترال

 علت اصلی پیشرفت این شهر صنایع فناوری و تکنولوژی به همراه دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی معتبر است. مونترال به دلیل جمعیت دوزبانه و دسترسی به بازارهای آمریکای شمالی و اروپا انتخابی عالی برای ثبت شرکت خواهد بود.

کلگری

 کلگری، یکی از مراکز بزرگ برای صنعت انرژی است و تعدادی شرکت نفت و گاز در این شهر مستقر هستند. انواع دیگر صنایع از جمله امور مالی، فناوری و حمل‌ونقل به اقتصاد شهر کمک می‌کنند. نرخ مالیات پایین باعث شده تا شهر مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در کانادا محسوب شود.

اتاوا

 اتاوا پایتخت کانادا است و به‌خاطر فراهم‌کردن یک محیط تجاری مناسب در میان سرمایه‌گذاران مشهور است. اقتصاد این شهر دارای طیف وسیعی از صنایع مانند فناوری، گردشگری و مراقبت‌های بهداشتی است. علاوه بر این، موقعیت استراتژیک اتاوا با دسترسی آسان به مرزهای ایالات متحده آن را به مکانی ایدئال برای بازارهای ملی و بین‌المللی تبدیل کرده است.

اقامت دائم کانادا از طریق ثبت شرکت

 اگر هدف نهایی شما اقامت دائم در این سرزمین است، باید بعد از راه‌اندازی کسب‌وکار خود در کانادا یک مجوز کاری دریافت کنید. انواع مختلفی از ورک‌پرمیت در این کشور وجود دارند که هر کدام از آن‌ها شرایط خاص خود را دارند. بااین‌حال برای دریافت اقامت دائم این سرزمین داشتن شرایط زیر ضروری است:

 •  کسب نمره حداقل CLB7
 •  عدم وجود سوءپیشینه
 •  داشتن حداقل تحصیلات متوسطه

جمع‌بندی

 در این مقاله در مورد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت صحبت کردیم. لازم به ذکر است که منابع طبیعی این کشور باعث رشد تولید ناخالص داخلی و در نتیجه توسعه و پیشرفت اقتصادی این سرزمین می‌شوند. دولت این کشور برنامه‌های متنوعی برای ثبت شرکت توسط افراد خارجی در این کشور در نظر گرفته است که همه آن‌ها شرایط آسانی دارند و به این صورت راه برای اقامت دائم مهاجران هم آسان‌ترمی شود. علاوه بر این مهاجران می‌توانند از خدمات بهداشتی و آموزشی برای خود و خانواده خود بهره‌مند شوند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در سبزینه تماس بگیرید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 84  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان