جستجو در سایت

شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا (2024)

logo

طبق قوانین جدید دولت کانادا، اگر فردی با استفاده از ویزای توریستی به این کشور وارد شود، اجازه دارد تا در صورت دریافت یک پیشنهاد شغلی در این سرزمین ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهد و برای این کار نیازی به خروج از کانادا نیست و می‌توان کلیه این مسیر را در داخل این کشور انجام داد. برای اینکه از جزئیات تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا مطلع شوید، با سبزینه همراه باشید.

شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا

مزایای تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا

تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری، مزایای زیادی دارد که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • با استفاده از ویزای توریستی کانادا سریع‌تر می‌توان یک پیشنهاد شغلی مناسب در این کشور پیدا کرد.
 • به ارائه مدارک کمتری در پروسه تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری نیاز است.
 • با تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا فرد می‌تواند برای همسر و فرزندان خود هم اجازه کار دریافت کند و آن‌ها قادر به تحصیل در این کشور خواهند بود.
 • برای اخذ ویزای کار کانادا با استفاده از ویزای توریستی، شخص نیازی به خارج‌شدن از این سرزمین ندارد.
 • بعد از اینکه ویزای خود را به کاری تغییر دادید، تنها بعد از دو سال می‌توانید اقامت دائم کشور کانادا را بگیرید. سپس در ادامه مسیر امکان دریافت پاسپورت کانادا هم وجود دارد.

روش های تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

نحوه تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا به‌صورت زیر است:

اخذ open work permit 

 اپن ورک پرمیت، یکی از ویزاهایی است که می‌توان با آن برای هر کارفرمایی در کانادا و همین‌طور در هر شهری در این کشور کار کرد. درصورتی‌که ویزای توریستی خود را به ورک پرمیت کانادا تبدیل کنید، به‌راحتی می‌توانید در این کشور کار کنید.

دریافت یک پیشنهاد شغلی به همراه LMIA 

یکی دیگر از روش‌های تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا این است که شما بتوانید در این کشور جاب آفر کانادا را دریافت کنید، در این حالت شرکت می‌تواند برای شما مجوز LMIA دریافت کند و اگر همه مدارک شما آماده باشد امکان تبدیل ویزای شما وجود دارد. توجه به این نکته ضروری است که دولت کانادا ممکن است، در آینده این قانون را تغییر دهد، پس تا زمانی که فرصت دارید، باید حتماً ویزای خود را تغییر دهید، وگرنه مجبور خواهید بود که از کشور خود برای گرفتن ورک پرمیت اقدام کنید.

دریافت open work permit با کمک همسر

در این حالت شرایط خاصی وجود دارد که به‌صورت زیر هستند:

 • چنانچه همسر شما در حال حاضر با استفاده از استادی پرمیت کانادا در این کشور است و با شماره DLI مشغول به تحصیل است، می‌توانید ویزای توریستی کانادا را به ویزای ورک پرمیت تبدیل کنید.
 • درصورتی‌که همسر شما با open work permit در این کشور مشغول به کار است و شغل وی در دسته ناک TEER صفر، یک، دو یا سه قرار دارد.
 • چنانچه همسر شما تأییدیه اولیه را گرفته است و به‌زودی اقامت دائم این کشور را دریافت می‌کند.
 • درصورتی‌که فردی تحت Spousal Sponsorship همسر خود درخواست اقامت دائم را داشته باشد.

سرمایه‌ گذاری در کانادا

برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا شما نیاز به مدارک و شرایط خاصی دارید که درصورتی‌که بتوانید این شرایط را برآورده کنید، می‌توانید ویزای کار کانادا را دریافت کنید. لازم به ذکر است که در این حالت نیازی به گرفتن مجوز LMIA نیست و این مجوز فقط برای کسانی است که نیاز به گرفتن پیشنهاد شغلی دارند. پس به‌طورکلی می‌توان گفت که این روش برای کسانی مناسب است که در حال حاضر علاقه به گسترش کسب‌وکار خود دارند و برای آن‌ها سریع‌تر و راحت‌تر خواهد بود تا ابتدا ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند و سپس بعد از ورود به خاک این کشور برای تبدیل ویزای خود اقدام نمایند.

نحوه تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا

قانون جدید تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری

دولت کانادا، قانون جدیدی در جهت آسان‌کردن درخواست مجوز کار برای اتباع خارجی که تحت ویزای توریستی وارد این کشور می‌شوند، در نظر گرفته است. این قانون همچنین برای کارفرمایان هم شرایط را آسان‌تر کرده است، زیرا در این دوره اقتصادی بسیاری از آن‌ها با کمبود نیروی کار مواجه هستند.

این روش کاملاً با روند قبلی متفاوت است که در آن متقاضیان معمولاً باید قبل از ورود به کانادا برای مجوز کار اولیه خود اقدام می‌کردند و در صورت تأیید باید تا زمانی که مجوز کار برای آن‌ها صادر می‌شد کشور را ترک می‌کردند. در حال حاضر نیازی به ترک کشور نیست و این پروسه در حین اقامت در کانادا با ویزای توریستی امکان‌پذیر است.

مراحل تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا

مهاجرت به کانادا با استفاده از تبدیل ویزای توریستی به ویزاهای دیگر امکان‌پذیر است که درباره ویزای کاری مراحل آن به شرح زیر است:

پیداکردن کار در کانادا

چنانچه فرد در مدت اقامت خود در کانادا بتواند شغل مناسبی را پیدا کند، می‌تواند با تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا در این کشور ماندگار شود. برای پیداکردن کار کافی است تا به سایت‌های مشهور مانند لینکدین مراجعه کنید یا از مؤسسات معتبر برای پیداکردن کار مشورت بخواهید. توجه به اینکه ضروری است که بعد از ورود به خاک این کشور تنها شش ماه فرصت دارید تا یک جاب‌آفر دریافت کنید.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید توسط آن مدت‌زمان حضور در این کشور را بیشتر کنید، از طریق ویزیتور رکورد است. در این حالت این سند به شما اجازه می‌دهد تا بعد از اتمام ویزای توریستی، مدت‌زمان بیشتری در کانادا بمانید.

دریافت LMIA

برای کار در برخی از شغل‌ها در کانادا نیاز به مجوز LMIA است، در نتیجه اگر شما قرار است تا در شغلی کار کنید که این مجوز را نیاز دارید، کارفرمای شما باید برای گرفتن آن اقدام کند.

درخواست برای گرفتن ورک‌پرمیت

در مرحله بعدی باید برای گرفتن ورک‌پرمیت درخواست دهید. در این حالت باید به سایت اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنید و مدارکی که خواسته شده است را ارسال کنید. سپس اگر مدارک شما مورد قبول وارد شود، اداره مهاجرت یک تأییدیه برای شما ارسال می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای تبدیل ویزای توریستی به ورک پرمیت کانادا

مدارک لازم برای تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا به‌صورت زیر است:

 • مدارک هویتی مانند شناسنامه یا پاسپورت
 • پیشنهاد شغلی
 • تأییدیه  LMIA
 • مدارک تحصیلی
 • سوابق کاری
 • ویزیتور ریکورد
مزایای تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا

هزینه تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

هزینه تبدیل این ویزا به ویزای کاری کانادا ۱۵۵ دلار کانادا است که البته این هزینه تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۴ رایگان است.

مدت زمان تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا

در حال حاضر طبق قانون کانادا، بررسی پرونده‌هایی که برای تبدیل ویزای توریستی به کاری درخواست داده‌اند، تقریباً ۱۳۲ روز طول می‌کشد.

اهمیت ویزیتور رکورد در تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری

همان‌طور که پیش‌تر هم به آن اشاره کردیم، چنانچه ویزای توریستی شما روبه‌اتمام است و هنوز کاری پیدا نکرده‌اید، می‌توانید با پرداخت صد دلار سند ویزیتور رکورد را دریافت کنید و توجه داشته باشید که باید یک ماه قبل از انقضای ویزا برای گرفتن آن درخواست دهید. کسانی که تجربه کاری مناسبی دارند، می‌توانند، در مدت زمان حضور در این کشور در برنامه تجربه کانادایی شرکت کنند که این برنامه بر طبق سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری کانادا کار می‌کند.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره سیستم امتیاز دهی اکسپرس اینتری کلیک کنید: اکسپرس اینتری کانادا

آیا با ویزای مولتی کانادا می توان کار کرد؟

ویزای مولتی کانادا به شما اجازه می‌دهد تا ۵ سال به این کشور آزادانه رفت‌وآمد کنید. با این ویزا شما اجازه کار در کانادا را ندارید.

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا

برای اینکه بتوانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید، باید شرایط خاصی داشته باشید. شخصی که ویزای توریستی دارد، برای دریافت اقامت این کشور می‌تواند از دو مسیر مختلف اقدام کند که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

 1. مسیر اول، از طریق گرفتن جاب آفر و سپس گرفتن LMIA است.
 2. در مسیر دوم، فرد می‌تواند ویزای خود را به ویزای تحصیلی کانادا تبدیل کند که در این حالت ضروری است تا وی بتواند از یک دانشگاه معتبر پذیرش بگیرد.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ pr کانادا

چند نکته مهم در رابطه با تبدیل ویزای توریستی به ورک پرمیت کانادا

یکی از نکات بسیار مهمی که می‌تواند شما را در پیداکردن یک کار مناسب در این کشور کمک کند، دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی است، به این صورت شما می‌توانید راحت‌تر و سریع‌تر کار پیدا کنید.

متقاضی برای گرفتن ورک‌پرمیت می‌تواند به‌صورت آنلاین یا کاغذی اقدام کند. درصورتی‌که به‌صورت آنلاین درخواست دهید، کار شما راحت‌تر خواهد بود بااین‌حال درخواست کاغذی هم مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

هزینه اخذ ویزای کاری کانادا، به تعداد افراد بستگی دارد. علاوه بر این باید توجه داشت که گرفتن ویزای توریستی و سپس اقدام به گرفتن ورک پرمیت کانادا می‌تواند انتخابی مطمئن‌تر و عاقلانه‌تر برای افرادی باشد که رؤیای زندگی در این کشور را دارند.

مهم‌ترین مزیت تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا این است که بعد از مدت کوتاهی می‌توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد. با گرفتن اقامت این کشور، فرد می‌تواند از فرصت‌های تحصیلی و شغلی بهتری برخوردار شود.

برنامه اسکیل ورکر کانادا از دیگر برنامه‌هایی است که این کشور برای مهاجران فراهم کرده است و به این صورت آن‌ها می‌توانند بر اساس عامل‌های مختلفی واجد شرایط اقامت دائم کانادا شوند.

 بیشتر بخوانید: برنامه اسکیل ورکر کانادا

اگر مشکل سابقه کار دارید، این سرزمین برنامه دیگری به اسم برنامه رورال کانادا دارد که یکی از شرایط آن تنها داشتن یک سال سابقه کار است و به این صورت می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله از سبزینه به طور کامل درباره شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا توضیح دادیم. تبدیل این ویزا در صورتی امکان‌پذیر است که معیارهای واجد شرایط‌بودن را داشته باشید و مراحل مورد نیاز را به‌درستی طی کنید. توجه داشته باشید که حتماً در هنگام درخواست، مدارک شما کامل باشد وگرنه ممکن است درخواست شما ریجکت شود. همین‌طور باید فرم درخواست را به‌درستی پر کنید. چنانچه نیاز به هرگونه کمکی دراین‌خصوص دارید، می‌توانید با افراد باتجربه و کارشناسان ما در سبزینه مشورت کنید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دسته های این وبلاگ: اخبار مقالات
 129  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان