جستجو در سایت
logo

کانادا سرزمین گسترده ای است که امروزه از بهترین مقاصد برای گردشگری، کار، تحصیل و اقامت محسوب می شود. این کشور از مهاجرپذیر ترین کشور های دنیا بوده و یکی از معتبرترین ویزا های دنیا را دارد. با مطالعه این مطلب از سبزینه به طور کامل با انواع ویزای کانادا شامل ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای دانشجویی، دانش آموزی، ویزای سرمایه گذاری و شرایط اخذ آنها آشنا شوید.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص اخذ ویزای کانادا با کارشناسان سبزینه در تماس باشید.

 

 

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

ثبت نام برای ویزای کانادا اولین قدمی است که متقاضی بایستی آن را از طریق وب سایت سفارت کانادا یا مراجعه حضوری به سفارت کانادا انجام دهد. به دلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران تقریبا همه ایرانیان از طریق وب سایت رسمی سفارت کانادا اقدام به اخذ ویزای کانادا می نمایند. ثبت نام به معنی ایجاد یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا بوده و درخواست ویزای کانادا و پیگیری جواب ویزای کانادا از طریق این پرتال حاصل می شود.

اگرچه متقاضی مایل به درخواست ویزا کانادا به صورت حضوری باشد، ایشان بایستی به دفتر وک vfs مراجعه کند و در آنجا فرم ویزا کانادا را تکمیل کند، مدارک ترجمه شده ویزای کانادا را تحویل دهد و در نهایت اقدام به انگشت نگاری نماید. بر خلاف نوع درخواست آنلاین ویزای کانادا که پیگیری ویزای کانادا از طریق کد رهگیری در پرتال سفارت کانادا انجام می شود، در نوع درخواست حضوری ویزای کانادا پیگیری ویزا کانادا تنها از طریق ایمیل امکان پذیر است.

متقاضیان همچنین می توانند پروسه اخذ ویزای کانادا را به کارشناسان دفتر خدمات مسافرتی سبزینه بسپارند.

هزینه ویزای کانادا

مراحل دریافت ویزای کانادا به چه صورت است؟

مراحل دریافت ویزای کانادا به صورت آنلاین از ایجاد یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا یا به صورت مراجعه حضوری به سفارت آغاز می شود. پر کردن فرم ویزای کانادا دومین قدمی است که پس از ثبت نام از طریق وب سایت یا مراجعه حضوری به سفارت کانادا باید انجام شود. نحوه پر کردن فرم ویزای کانادا و اسکن آن طبق استانداردهای سفارت کانادا باید به صورتی باشد که درصد ریجکت شدن ویزای کانادا را کاهش دهد. کوچک ترین تناقض بین اطلاعات فرم ویزا کانادا و مدارک متقاضی منجر به ریجکت شدن ویزای کانادا توسط افسر سفارت کانادا می شود. کارشناسان ما با بررسی مدارک متقاضی، ارائه دستورالعمل نحوه تهیه مدارک و تکمیل فرم ویزا کانادا جهت اخذ ویزای کانادا اقدام می نمایند.

هزینه ویزای کانادا در قدم سوم قرار دارد، و هزینه های مربوطه بایستی به صورت آنلاین در پرتال سفارت کانادا یا مراجعه به سفارت کانادا پرداخت شود. پس از گذراندن این مراحل، نامه تاییدیه درخواست که حاوی شماره پیگیری است و نامه انگشت نگاری برای متقاضی ویزای کانادا ارسال می شود. مراحل ویزای کانادا را می توان توسط این کد رهگیری در وب سایت سفارت کانادا قدم به قدم رصد کرد.

وقت سفارت کانادا در مرحله چهارم قرار دارد، و زمانی که فرا می رسد متقاضی بایستی به یکی از سفارت های کانادا در کشورهای همسایه ، مانند سفارت کانادا در انکارا ، مراجعه کند و مدارک لازم برای ویزای کانادا را ( که توسط دارالترجمه های همکار و معتبر آژانس سبزینه به زبان انگلیسی ترجمه شده است ) به سفارت تحویل دهد. پس از ارائه مدارک در سفارت کانادا از متقاضی انگشت نگاری و مصاحبه می شود، و ایشان می بایستی تا زمان اعلام شدن نتیجه ویزای کانادا منتظر بماند. مدارک ویزای کانادا بایستی با دقت تهیه شود، و هیچ کاستی و نقص مدارک وجود نداشته باشد. توصیه می شود به دلیل کاهش درصد ریجکتی ویزای کانادا مدارک توسط دستورالعمل آژانس هواپیمایی سبزینه تهیه شود.

پیکاپ ویزا ( تحویل پاسپورت از سفارت کانادا ) در آخرین مرحله قرار دارد، و متقاضی می تواند از دو طریق مراجعه حضوری به سفارت کانادا یا از طریق خدمات پیکاپ ویزا توسط آژانس هواپیمایی ، پاسپورت خود را به همراه ویزای کانادا از سفارت کانادا پیکاپ کند، که این روش مقرون به صرفه است.

خدمات آژانس سبزینه جهت اخذ ویزای کانادا شامل بررسی مدارک متقاضی، ارائه دستورالعمل تهیه مدارک لازم ، ثبت نام و پرداخت آنلاین وقت سفارت کانادا ، ترجمه مدارک ، بررسی مجدد مدارک جهت رفع نواقص و کاستی های احتمالی، ارائه توصیه های لازم و بایدها و نبایدها در روز وقت سفارت جهت مصاحبه و انگشت نگاری ، رصد کردن و پیگیری جواب ویزای کانادا در سفارت ، و در نهایت پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا ، استانبول ، تفلیس و دبی می باشد.

شرایط اخذ ویزای کانادا چیست؟

به طور خلاصه، افرادی که از لحاظ سن، تأهل، سابقه سفر به کشورهای مختلف و حوزه شینگن و مدارک مورد نیاز در شرایط مناسبی قرار گرفته باشند، شانس آن ها جهت اخذ ویزای کانادا افزایش می یابد. در صورتی که شرایط شخص مناسب و مدارک کامل و بی نقص باشد، اخذ ویزای کانادا تضمینی می شود. در ادامه، به شرح این شرایط خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی اخذ ویزای کانادا

کانادا نیز مانند هر کشور دیگری، برای جلوگیری از مهاجرت بیش از حد و غیر قانونی، چارچوب و استانداردهایی جهت صدور ویزا در نظر گرفته است. سفارت کانادا شرایط و مدارک افراد متقاضی را مورد بررسی قرار داده، و برای افرادی که در ایران دارای شرایط مناسب و وابستگی های عاطفی، مالی و شغلی هستند، ویزا صادر می نماید. این شرایط عمومی جهت اخذ ویزای کانادا به شرح زیر است:

از لحاظ سنی بهتر است بالای 30 سال باشید.

از لحاظ وضعیت تأهل بهتر است متأهل باشید.

وابستگی های عاطفی، مانند فرزند زیر 18 سال، از جمله موارد تأثیرگذار هستند.

وابستگی های دیگر، مانند سند خودرو یا ملک، از عوامل مهمی هستند. ارزش خودرو نیز حائز اهمیت است.

اگر کارمند هستید، باید قرارداد کار، نامه اشتغال به کار و بیمه را ارائه دهید. اعتبار شرکتی که در آن کار می کنید، سمت شغلی و میزان حقوق از عوامل بسیار مهم هستند.

اگر صاحب کسب و کار هستید، باید مدارکی از جمله جواز کسب، آگهی تأسیس، آگهی آخرین تغییرات، لیست بیمه پرسنل و آخرین مالیات را ارائه دهید. نوع کسب و کار شما نیز در صدور ویزا تأثیرگذار است.

میزان تمکن مالی و طبیعی بودن گردش حساب نیز از عوامل مهم به شمار می آیند. وضعیت مالی شما باید با شغل شما همخوانی داشته باشد. مدارک مالی برای اثبات توانایی مالی شما برای سفر یا اقامت است.

اگر برای اقامت کانادا اقدام می نمایید، باید آزمایشات پزشکی شما مورد قبول دولت کانادا واقع شود. همچنین شما باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهید.

لازم به ذکر است وابستگی به معنی عواملی است که متقاضی به واسطه آن به ایران باز خواهد گشت. دولت کانادا افرادی را که هیچ وابستگی ای در ایران ندارند، به عنوان افرادی می شناسد که احتمال درخواست پناهندگی از سوی آن ها بیشتر است.

شرایط اختصاصی اخذ ویزای کانادا

برخی از شرایط اختصاصی اخذ ویزای کانادا به تفکیک نوع ویزا در قسمت زیر شرح داده شده است. در همه موارد زیر، شما باید اکثر شرایط عمومی اخذ ویزا را، که در قسمت بالا ذکر شد، داشته باشید.

شرایط اخذ ویزای توریستی

علاوه بر شرایط عمومی که کمی بالاتر به آن پرداخته شد، بهتر است جهت اخذ ویزای توریستی کانادا دعوتنامه از شخصی معتبر و واجد شرایط در کانادا داشته باشید.

شرایط زندگی، مالی و شغلی فرد دعوت کننده مورد بررسی سفارت کانادا قرار خواهد گرفت. بنابراین بهتر است از فردی که شرایط مناسبی دارد دعوتنامه دریافت نمایید.

شانس اخذ ویزای کانادا با وجود دعوتنامه افزایش می یابد. اگر دعوتنامه نداشته باشید، باید رزرو هتل ارائه دهید.

سابقه سفر به کشورهای شینگن و کشورهایی که برای سفر نیاز به اخذ ویزا دارند، در افزایش شانس صدور ویزای کانادا بسیار حائز اهمیت است.

شرایط اخذ ویزای کاری

متقاضیان اخذ ویزای کار کانادا باید از کارفرمای خود در کانادا پیشنهاد شغلی (جاب آفر) دریافت نموده، و آن را جهت اخذ ویزا به سفارت ارائه دهند.

علاوه بر جاب آفر، مدارک دیگری از جمله نامه تأییدیه LMIA نیز مورد نیاز است. این نامه توسط کارفرما از وزارت کار کانادا تهیه می شود. طی درخواست LMIA، عوامل قانع کننده وزارت کار کانادا برای استخدام فرد خارجی اعلام می شود. اگر نتیجه این درخواست مثبت باشد، نامه تأییدیه به همراه شماره LMIA صادر می شود.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

سرمایه گذاری در کانادا جهت اخذ ویزا و در نهایت اخذ اقامت این کشور، با روش های مختلفی انجام می شود:

یکی از روش های سرمایه گذاری، ایجاد کسب و کار جدید در کانادا یا سرمایه گذاری در یک کسب و کار کانادایی است. در این روش نیز ابتدا به شما ویزای کانادا تعلق می گیرد، و پس از مدتی می توانید اقامت دائم دریافت نمایید.

در سرمایه گذاری از نوع استارتاپی، شما باید ایده تجاری و طرح انجام آن و نامه حمایت از کانادا دریافت نمایید.

چنانچه سرمایه گذاری از نوع کارآفرینی استانی است، شما باید دارای سابقه کار و حداقل سرمایه لازم جهت راه اندازی کسب و کار جدید در استان مورد نظر باشید.

شرایط اخذ ویزای کارآفرینی استانی

در این روش، کارآفرین باید طرح تجاری خود را ارائه دهد، و از یکی از استان ها تأییدیه دریافت نماید.

با توجه به قوانین هر استان، متقاضی باید میزان حداقل سرمایه لازم را داشته باشد.

علاوه بر مبلغ سرمایه گذاری، شرایط کلی مالی و دارایی های کارآفرین نیز تحت بررسی قرار خواهد گرفت.

سطح زبان انگلیسی باید مورد تأیید استان مورد نظر باشد.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ

جهت اخذ ویزای کانادا، شما باید ایده و طرح تجاری خود را ارائه دهید.

شما باید نامه حمایت (Letter of Support) از یک منبع معتبر در کانادا دریافت نمایید.

سطح زبان انگلیسی شما باید مورد قبول استانداردهای تعیین شده توسط دولت کانادا باشد.

شرایط اخذ ویزای اسکیل ورکر

شما باید مسلط به یکی از مهارت های مورد نیاز دولت کانادا باشید.

مدارک اثبات کننده سابقه کار در مهارت مورد نظر را باید ارائه دهید.

امتیاز شما در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) باید بالای 67 باشد.

سطح زبان انگلیسی شما باید مورد تأیید دولت کانادا قرار گیرد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

مهم ترین و اولین شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا، داشتن پذیرش تحصیلی از یک مرکز آموزشی است.

محل اقامت شما در طول دوره تحصیل باید مشخص شده، و مدارک اثبات کننده آن ارائه شود.

اثبات توانایی مالی جهت تحصیل و زندگی در کانادا باید از طریق ارائه مدارک مرتبط انجام شود.

شرایط دریافت ویزای کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا

مدارک هویتی

 • اصل پاسپورت امضا شده جدید
 • پاسپورت های قدیمی
 • یک قطعه عکس جدید 5/3 x 5/4 رنگی زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه
 • کارت ملی
 • سند ازدواج (در صورت تأهل)
 • فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به طور جداگانه تکمیل و توسط مسافر امضا گردد

مدارک مالی

 • نامه تمکن مالی از بانک به زبان انگلیسی و ذکر موجودی به دلار و ممهور به مهر امور بین الملل بانک
 • گردش 6 ماهه حساب به زبان انگلیسی که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد
 • چنانچه گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل یا اجاره نامه ملکی (که اجاره داده اید) موجود است نیز ارائه داده شود
 • توضیح: مدت اعتبار نامه تمکن مالی و گردش حساب، یک ماه می باشد.

مدارک اسناد ملکی

 • اسناد ساختمان، زمین یا باغ

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی و دولتی

 • گواهی اشتغال به کار (برای کارمندان بخش خصوصی) به زبان انگلیسی خطاب به سفارت طبق فرمت ارسالی روی سربرگ شرکت با تاریخ، شماره، امضا مدیریت و مهر شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، اعتبار قرارداد کاری، سمت شغلی و حقوق و مزایای سالیانه، نام مدیر مستقیم و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)
 • فیش حقوقی 3 ماه آخر
 • لیست بیمه 3 ماه آخر
 • حکم کارگزینی (برای کارمندان دولتی)

مدارک شغلی برای کارفرمایان

 • آگهی تاسیس
 • آخرین تغییرات شرکت در روزنامه رسمی
 • آخرین ليست مالیاتی پرداخت شده
 • نامه تمکن از بانک شرکت و ریز پرینت 6 ماه آخر (به زبان انگلیسی و ممهور به مهر بانک)
 • لیست بیمه کارکنان
 • فیش حقوقی 2 ماه آخر کارکنان

مدارک برای تاجران

 • کارت بازرگانی
 • گواهی از اتاق بازرگانی
 • آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده
 • لیست پرداخت بیمه

مدارک برای محصلین و دانشجویان

 • گواهی اشتغال به تحصیل از مدارس یا دانشگاه با قید تاریخ مرخصی از تحصیل جهت سفر به کانادا

مدارک برای وکلا

 • پروانه وکالت
 • لیست بیمه
 • قراردادهای کاری

مدارک برای پزشکان

 • پروانه دائم طبابت
 • پروانه مطب
 • کارت نظام پزشکی
 • بیمه
 • مالیات پرداختی

مدارک برای مهندسان

 • پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت
 • قراردادهای کاری
 • بیمه
 • مالیات پرداختی

مدارک برای مشاغل آزاد

 • پروانه بهره برداری
 • جواز کسب
 • آخرین مالیات پرداختی
 • بیمه پرداختی
 • قرارداد کاری
 • فعالیت های تجاری

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی و فیش حقوقی دو ماه آخر (در صورت افزایش حقوق، حكم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)

دعوتنامه اقوام و آشنایان

دعوتنامه شامل اطلاعات کامل دعوت کننده و متقاضی ، نسبیت ، علت مسافرت متقاضی ، تلفن و آدرس ، مدت اقامت ، و هرگونه موارد مرتبط دیگر(دعوتنامه بعد از تنظیم باید به امضا و مهر دفتر ثبت (Notary Public) برسد.

مدارک شخص دعوت کننده : ارائه کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card) ، گذرنامه کانادائی ، شناسنامه کانادائی (Canadian Birth Certificate) ، یا کارت اقامت (PR CARD) از سمت شخص دعوت کننده الزامی است. همچنین ، سایر مدارک شخص دعوت کننده ، شامل گواهی اشتغال به کار ، نامه بانک ، برگه های مالیاتی (Notice of Assessment) ، و فرم های T4 یا T1 تاثیر بسیاری بر نتیجه درخواست ویزای شخص دعوت شونده دارند.

رضایت نامه محضری

در صورت سفر فرزندان زیر هجده سال با یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد. رضایتنامه بایستی از سمت شخصی باشد که آنها را همراهی نمیکند.

*کلیه مدارک می بایست به زبان انگلیسی با مهر مترجم ترجمه شود.

مشحصات عکس ویزای کانادا

ویژگی های عکس ویزای کانادا در قسمت زیر، پس از هر عکس، شرح داده شده اند:

ویژگی های عکس ویزای کانادا 1

تصویر عکس باید شفاف، بدون لک و خدشه باشد. پس زمینه عکس باید سفید باشد.

صورت شما باید مستقیم به سمت دوربین باشد. حالت چهره باید خنثی، و دهان بسته باشد. از اخم کردن یا لبخند زدن پرهیز کنید.

اگر از عینک استفاده می نمایید، چشمان شما باید واضح باشد. قاب عینک نباید بر روی چشم قرار گیرد. عینک آفتابی مجاز نیست، و شیشه عینک باید بی رنگ باشد.

رنگ، کنتراست و روشنایی عکس باید تنظیم باشد، و صورت بدون سایه باشد.

ویژگی های عکس ویزای کانادا 2

صورت باید در قسمت وسط عکس قرار گرفته، و شانه ها نیز نمایان باشند. فرد باید 70 تا 80 عکس را شامل شود.

تنها فرد درخواست کننده ویزا باید در عکس قرار گرفته باشد، و هیچ فرد یا شیء دیگر در عکس نباشد.

مو نباید بر روی صورت قرار گیرد، و چشم ها کاملاً مشخص باشند.

صورت افراد دارای حجاب، باید به صورت کامل از پیشانی تا چانه واضح باشد.

عکس باید بر روی کاغذ مخصوص عکس و با کیفیت بالا چاپ شوند.

عکس می بایست جدید بوده، و در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد.

عکس نباید تحت هیچ شرایطی روتوش شده باشد.

انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا شامل 2 دسته کلی ویزای موقت کانادا و ویزای دائم کانادا می باشد که خود به انواع دیگر به عنوان زیر مجموعه تقسیم می شود. انواع ویزای کانادا بسته به هدف از سفر می تواند متفاوت باشد که کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه با توجه به نیاز متقاضی بهترین نوع ویزای کانادا را به ایشان معرفی می نماید. در ادامه به معرفی هر یک از انواع ویزا کانادا خواهیم پرداخت.

انواع ویزای کانادا

ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا یا ویزای اقامت موقت کانادا همانطور که از اسمش پیداست ویزاهایی هستند که یک شخص برای ورود به کشور کانادا در یک بازه زمانی و مدت اقامت مشخص برای اهداف گردشگری، تحصیل، کار، بازدید از خانواده، و... به آن نیاز دارد. بسته به نیاز متقاضی و هدف از سفر این نوع ویزا به انواع مختلف به عنوان زیر مجموعه هایش تقسیم می شود، که در ادامه به معرفی مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یکی از ویزاهای موقت کانادا است و همانطور که از اسمش پیداست جهت اهداف گردشگری به مدت زمان معینی اخذ می گردد. ویزای توریستی کانادا خود به دو نوع کوتاه مدت ( سینگل یا یکبار ورود ) و بلند مدت ( مولتی یا مولتیپل ) تقسیم می شود. ویزای سینگل کانادا به این معنی است که متقاضی تنها اجازه یک بار ورود به خاک کانادا به مدت 6 ماه دارد. بنا به دلایلی امروزه سازمان مهاجرت کانادا دستور به صدور ویزا تنها به صورت ویزای مولتی کانادا به مدت اعتبار 5 ساله داده است. به این معنی که متقاضی می تواند به مدت 5 سال هر چند بار که مایل بود به خاک کانادا ورود و خروج کند، که البته هر بار سفر ایشان نبایستی بیش از 6 ماه به طول بیانجامد. پس از گذشت 6 ماه مسافر بایستی از خاک کانادا خارج، و در صورت تمایل پس از چند ساعت دوباره به خاک کانادا ورود کند. ویزای مولتی کانادا با اینکه به مدت 5 ساله صدر می گردد ولی چنانچه پاسپورت متقاضی 3 سال اعتبار داشته باشد، ویزای 5 ساله کانادا به مدت اعتبار 3 ساله صادر می گردد.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا نوعی از ویزای موقت کانادا است که برای والدین ، پدربزرگ و مادربزرگ کسانی که اقامت دائمی کانادا دارند اخذ می گردد تا بتوانند در کنار فرزندان یا نوه های خود باشند. جهت اخذ سوپر ویزای کانادا ، فرزند یا نوه به عنوان دعوت کننده بایستی دارای حداقل درامد 24000 دلار در سال باشد. همچنین ایشان بایستی بیمه خدمات درمانی والدین ، پدربزرگ یا مادربزرگ خود را در کانادا پرداخت کند. متقاضی سوپر ویزای کانادا نیز بایستی معاینه های لازم را توسط پزشک معتمد سفارت انجام دهد. مدت اعتبار سوپر ویزای کانادا 10 ساله می باشد، ولی حداکثر مدت مجاز اقامت در هر بار ورود 2 سال است، و متقاضی بایستی پس از 2 سال از خاک کانادا خروج و پس از ساعاتی دوباره بازگردد. پس از انقضای پاسپورت و تمدید آن نیازی به اخذ مجدد سوپر ویزای کانادا نیست، زیرا سفارت مجددا برچسب ویزا را در پاسپورت جدید می چسباند. لازم به ذکر است که مدت اعتبار پاسپورت ایران 5 ساله است.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا نوعی از ویزای موقت کانادا است که خود به دو نوع ویزای دانشجویی کانادا و ویزای دانش آموزی کانادا تقسیم می شود. در این نوع ویزاها متقاضی می تواند در مدت زمانی مشخص (معمولا همان مدت زمانی که جهت تحصیل در یک دوره نیاز است) در کانادا مشغول به تحصیل شود. این ویزا برای افرادی اخذ می گردد که قصد تحصیل به مدت بیش از 6 ماه دارند.

ویزای تحصیلی کانادا قابل تمدید است، و حتی متقاضی می تواند پس از فارق التحصیل شدن از دانشگاه کانادا اقدام به اخذ ویزای کار کانادا نماید. ویزای تحصیلی کانادا به صورت ویزای دانشجویی ، ویزای دانش آموزی ، ویزای فرصت مطالعاتی و ویزای همراه محصل (همسر، والدین یا فرزند کسی که در حال تحصیل در کانادا است) اخذ می گردد. در ادامه به معرفی انواع ویزاهای تحصیلی کانادا خواهیم پرداخت.

ویزای دانشجویی کانادا

ویزای دانشجویی کانادا برای کسانی اخذ می گردد که قصد تحصیل در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری دارند. جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا متقاضی بایستی از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش گرفته باشد. مدت اعتبار ویزای دانشجویی کانادا به همان مدت زمان تحصیل در یک مقطع صادر می گردد. به عنوان مثال چنانچه مقطع لیسانس دانشگاه در کانادا 4 سال باشد، مدت ویزای دانشجویی کانادا 4 ساله صادر می گردد. این ویزا نیز قابل تمدید یا قابل تبدیل به ویزای کار کانادا می باشد. قابل ذکر است که دولت کانادا اجازه کار و تحصیل به طور همزمان را به محصلینی که ویزای تحصیلی دارند می دهد.

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا نوعی از ویزای تحصیلی است که برای کسانی اخذ می گردد که قصد تحصیل در مدارس کانادا دارند. این نوع ویزا معمولا به اعتبار مدت زمان نیاز برای تحصیل صادر می گردد و قابل تمدید نیز می باشد.

ویزای کار کانادا ( ویزای شغلی کانادا )

ویزای کار کانادا یا ویزای شغلی کانادا نوعی از ویزای موقت کانادا است که جهت اخذ آن نیاز به یک پیشنهاد شغلی ( پذیرش شغلی ) از سوی کشور کانادا می باشد. مدت اعتبار ویزای کار کانادا معمولا 6 ماهه است و قابل تمدید نیز می باشد. پس از گذشت مدتی نیز می توان جهت اقامت دائم کانادا اقدام نمود.

ویزای استارتاپ کانادا

یکی از روش های دریافت اقامت کانادا که امروزه مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است، اخذ ویزای استارتاپ کانادا است. در این روش، متقاضی گام به گام به همراه یک وکیل، ایده و طرح تجاری خود را مطرح می کند. همزمان با این طرح، شما باید نامه حمایت، که به آن Letter of Support می گویند، از یک سازمان در کانادا دریافت نمایید. سطح انگلیسی شما نیز باید مورد قبول دولت کانادا واقع شود. علاوه بر این 3 عامل مهم که شروط اولیه اخذ این نوع از ویزا هستند، شما باید مدارک مورد نیاز را، از جمله مدارک هویتی، مالی و شغلی، جهت اخذ ویزای کانادا ارائه دهید.

شما می توانید صفر تا صد فرایند اخذ ویزای استارتاپ کانادا را از طریق کارشناسان مجرب سبزینه انجام دهید. همچنین مابقی مراحل این فرایند، که در کانادا می بایست دنبال شود، از طریق وکلای مورد تأیید سبزینه در کانادا انجام خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در خصوص ویزای استارتاپ با ما تماس حاصل فرمایید.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا نوعی از ویزا است که با سپردن 400000 دلار کانادا در حساب دولت، ویزای دائم کانادا به متقاضی تعلق خواهد گرفت. این مبلغ نیز پس از 5 سال بدون بهره به متقاضی باز خواهد گشت.

ویزای خود حمایتی کانادا

در واقع چنین ویزایی با این نام وجود ندارد. در برخی منابع، ویزای خود حمایتی به نوعی از ویزا اشاره شده است که از طریق تمکن مالی یا سپردن مبلغی در حساب دولت می توانید اقامت کانادا را دریافت نمایید. در واقع روش های مختلفی جهت سفر به کانادا یا اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری وجود دارد. یکی از روش ها، ویزای استارتاپ است، که در این روش می توانید از طریق یک وکیل طرح تجاری و نامه حمایت دریافت نموده، و با سرمایه خود این نوع از ویزا را دریافت نمایید. روش دیگر، اخذ ویزای کانادا و اقامت در این کشور از طریق برنامه خود اشتغالی است. در این برنامه استانی، شما به عنوان کارآفرین می توانید طرح تجاری خود را اعلام نموده، و سرمایه مورد نظر جهت ایجاد کسب و کار را ارائه نمایید. علاوه بر سرمایه مورد نیاز، دارایی های دیگر شما نیز به عنوان تمکن مالی مورد بررسی دولت کانادا قرار خواهد گرفت. یکی از راه های جایگزین ایجاد کسب و کار، سرمایه گذاری در یک کسب و کار در حال فعالیت در کانادا است.

همانطور که به صورت خلاصه اشاره شد، راه های متفاوتی جهت سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت این کشور وجود دارد، که می توانید صفر تا صد آن را از طریق وکلای مورد قرارداد ما در کانادا انجام دهید.

ویزای دائم کانادا

ویزای دائم کانادا در واقع همان اقامت دائم کانادا ( کارت PR کانادا ) می باشد، و یک پله قبل از شهروند کانادا شدن است. به اقامت دائم کانادا PR می گویند و همانند گرین کارت آمریکا عمل می کند. کسانی که ویزای مهاجرتی کانادا را اخذ می کنند، به محض ورود به خاک کانادا جهت اخذ کارت اقامت دائم کانادا اقدام، و آن را از طریق پست در عرض چند هفته دریافت می کنند. شخصی که ویزای دائم کانادا دارد می تواند برای همیشه در کانادا زندگی و کار کند، ولی هنوز به عنوان شهروند کانادا ( سیتیزن کانادا ) به حساب نمی آید. به عبارتی هنوز پاسپورت کانادایی دریافت نکرده است، ولی پس از 6 سال می تواند جهت اخذ پاسپورت کانادا اقدام نماید و از مزایا و امتیازهای ویژه شهروند کانادایی برخوردار شود. در واقع 6 سال پس از دریافت کارت اقامت دائم کانادا ( کارت PR ) ، چنانچه شخص 4 سال در خاک کانادا زندگی کرده باشد، می توان جهت اخذ پاسپورت کانادا و اخذ شهروندی کانادا اقدام نمود. لازم به ذکر است روش های مهاجرت به کانادا گوناگون بوده و برای هر شخص با توجه به شرایط، تخصص و توانمندی های وی متفاوت است.

ویزای هنرمندان کانادا

ویزای هنرمندان کانادا در واقع همان ویزای خود اشتغالی کانادا است، که به فرد متقاضی آن Self-Emplyed Person می گویند. در این روش، شما می توانید به عنوان فردی خود اشتغال، اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید. افرادی واجد شرایط اخذ ویزای خود اشتغالی هستند که تجربه مرتبط با فعالیت های فرهنگی یا ورزشی داشته باشند، و بتوانند در حوزه فرهنگی یا ورزشی کانادا تأثیرگذار باشند. عواملی مانند شرایط سنی، تحصیلات و سطح انگلیسی متقاضی، در امتیاز شما جهت دریافت این نوع از ویزا مؤثر هستند. وکلای ما در کانادا می توانند در این امر به شما مشاوره ارائه دهند، و تمام مراحل این فرایند را برای شما انجام دهند.

هزینه اخذ ویزای کانادا چقدر است؟

هزینه خدمات اخذ ویزای کانادا در سبزینه، با توجه به انواع بسیار گسترده آن، متغیر است. این خدمات شامل آپلود مدارک، واریزی سفارت، ارائه مشاوره در خصوص بایدها و نبایدها در فرایند درخواست ویزا، تهیه مدارک مورد نیاز از جمله رزرو بلیط، هتل و بیمه مسافرتی، بررسی مدارک فعلی شما و ترجمه های آن جهت درخواست ویزای توریستی و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق شرکت حقوقی مورد قرارداد ما در کانادا می باشد. جهت آگاهی از هزینه این خدمات می توانید با مشاوران سبزینه تماس حاصل فرمایید.

هزینه اخذ ویزای کانادا

مدت زمان صدور ویزای کانادا

مدت زمان صدور ویزای کانادا از 1 ماه تا 3 ماه به طول می انجامد. همانطور که بالاتر به آن اشاره شد، 4 مرحله فرایند اخذ ویزای کانادا ، یعنی ایجاد حساب کاربری در پرتال سفارت کانادا ، پر کردن فرم ویزای کانادا ، وقت سفارت کانادا و انگشت نگاری و مصاحبه و در نهایت پیکاپ ویزا کانادا از آنکارا ، استانبول ، تفلیس یا دبی همگی در مجموع از 1 ماه تا 3 ماه به طول می انجامد. شلوغی سفارت کانادا و میزان تقاضای ویزای کانادا نیز در مدت زمان دریافت ویزای کانادا تاثیرگذار است. پیگیری جواب ویزای کانادا نیز در صورتی که درخواست ویزای کانادا آنلاین باشد، از طریق کد رهگیری در سایت رسمی سفارت کانادا امکان پذیر می باشد.

انگشت نگاری ویزای کانادا

انگشت نگاری و ارائه عکس بیومتریک در مرکز درخواست ویزای کانادا (وک) توسط کارگزار رسمی سفارت کانادا، VFS Global، انجام می شود. به دلیل اینکه بخش کنسولی سفارت کانادا در ایران فعال نیست، این فرایند در شرکت VFS در یکی از کشورهای همسایه انجام می شود. از این کشورها می توان به ترکیه، امارات، عراق، ارمنستان و گرجستان اشاره نمود، که بیشترین درخواست ها برای ایرانیان در استانبول انجام می شود. شما نیاز به اخذ ویزا جهت سفر به ترکیه ندارید، و به دلیل موجود بودن پروازهای چارتری ایرانی و خارجی به استانبول، هزینه سفر به این شهر نسبت به آنکارا و کشورهای دیگر ارزان تر است.

شما جهت انجام انگشت نگاری ابتدا باید در سایت رسمی دولت کانادا، ثبت نام نموده و مدارک خود را بارگذاری نمایید. پس از این مرحله، شما نامه بیومتریک حاوی تاریخ و ساعت وقت سفارت کانادا را جهت انجام انگشت نگاری دریافت می نمایید. افرادی که در 10 سال اخیر انگشت نگاری نموده اند، نیازی به انجام مجدد مراحل بیومتریک را ندارند. سپس در روز تعیین شده باید به مرکز وک مراجعه نمایید و مابقی مراحل را انجام دهید. پس از آن، تا اعلام نتیجه صدور ویزا، که توسط یک پیام در اکانت شما اعلام می شود، باید در انتظار بمانید. آخرین مرحله، تحویل گذرنامه به دفتر وک به صورت حضوری یا از طریق خدمات پیکاپ پاسپورت و الصاق برچسب ویزا در آن می باشد.

شرایط تمدید ویزای کانادا

تمدید ویزای کانادا، اگر از نوع توریستی باشد، امکان پذیر نیست. معمولاً ویزای کانادا، اگر گذرنامه شما اعتبار کافی داشته باشد، به صورت مولتی 5 ساله صادر می گردد. شما می توانید چندین بار در طول این 5 سال به کانادا سفر نمایید، و تا سقف 90 روز در خاک کانادا اقامت داشته باشید.

تمدید ویزای کانادا تنها برای افرادی که از طریق کاری یا تحصیلی به این کشور سفر نموده اند، امکان پذیر است. جهت تمدید این نوع از ویزاها باید از چندین ماه قبل از طریق وکیل یا اداره مهاجرت در کانادا، مدارک مورد نیاز را، که از سوی آن ها اعلام می شود، ارائه نمایید. کانادا به دلیل نیاز به نیروی کار و کمبود جمعیت نسبت به وسعت آن، کشوری مهاجر پذیر بوده و به راحتی ویزای شما را به اقامت دائم تحت شرایط مورد نیاز تبدیل می کند.

جهت آگاهی از روش های مختلف اخذ ویزا، از نوع توریستی یا اقامت دائم، و هزینه های آن با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

چگونه شانس خود را برای دریافت ویزای کانادا افزایش دهیم؟

گاهی متقاضی تمام شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کانادا را دارا می باشد، ولی به دلیل اشتباهات کوچک با ریجکتی ویزای کانادا مواجه می شود. گاهی نیز متقاضی پتانسیل اصلاح یا تهیه مدارک بیشتر را دارد، که با انجام آن می تواند شانس خود را جهت دریافت ویزا افزایش دهد. با اینکه کنسولگری کانادا دسترسی به منابع بانکی و ثبت احوال در ایران را ندارد، ولی ارائه مدارک مالی و شغلی بسیار مهم است. در ادامه، به برخی از اقداماتی که می توانید جهت افزایش احتمال صدور ویزا انجام دهید، اشاره خواهیم کرد.

اگر بالای 30 سال باشید و متأهل باشید، شانس شما بیشتر است.

وابستگی های عاطفی، مانند داشتن فرزند، در فرایند اخذ ویزا تأثیر دارند.

وابستگی های شغلی و مالی در ایران، یکی از عوامل بسیار مهم به شمار می آیند.

وابستگی هایی مانند سند خودرو یا ملک نیز در افزایش شانس اخذ ویزا مؤثر هستند.

میزان تمکن مالی و گردش حساب شما، و همچنین طبیعی بودن این ارقام، از مواردی هستند که باید به آن توجه کنید.

مدارک شغلی، برای کارمندان یا صاحبان کسب و کار، باید به طور کامل و بی نقص ارائه شوند.

نوع کسب و کار شما، یا سمت شغلی به عنوان کارمند، و همخوانی داشتن میزان درآمد شما با این شغل، مورد بررسی سفارت کانادا قرار خواهد گرفت.

سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن یا کشورهایی که نیاز به اخذ ویزا دارند، یکی از عوامل بسیار مهم است، که به طور قطعی مورد بررسی سفارت قرار می گیرد.

ویژگی های عکس شما به عنوان موارد بیومتریک باید استانداردهای لازم را داشته باشد. کمی بالاتر به این ویژگی ها اشاره شده است.

تمام مدارک باید به صورت کامل و بدون ایراد در سایت رسمی دولت کانادا بارگذاری شود.

متقاضیان می توانند جهت افزایش شانس اخذ ویزای کانادا، صفر تا صد این مراحل را از طریق کارشناسان مجرب آژانس مسافرتی سبزینه انجام دهند. جهت آگاهی از خدمات ویزای کانادا و هزینه ها، با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

دلایل ریجکتی ویزای کانادا

چنانچه هر یک از مواردی که در قسمت بالا ذکر شد نقص داشته باشند، می تواند یکی از دلایل ریجکتی ویزای کانادا باشد. برخی از این دلایل به صورت خلاصه در این قسمت لیست شده اند:

 • نداشتن وابستگی های شغلی و مالی
 • گردش حساب و تمکن مالی نامناسب
 • طبیعی نبودن ارقام واریز و برداشت
 • همخوان نبودن میزان درآمد با شرایط و شغل شما
 • نداشتن سابقه سفر به کشورهای شینگن یا کشورهای نیازمند اخذ ویزا
 • سن زیر 30 سال و مجرد بودن
 • نداشتن وابستگی های عاطفی، مانند فرزند
 • نقص در مدارک مورد نیاز
 • عدم رعایت استانداردهای عکس بیومتریک
 • ثبت تخلف از شما در سیستم های جهانی

لازم به ذکر است موارد فوق لزوماً باعث ریجکتی ویزای کانادا نمی شوند. متقاضیان می توانند با خیالی آسوده پروسه دریافت ویزای کانادا را به دفتر خدمات مسافرتی سبزینه بسپارند و شانس صدور ویزای توریستی، کاری یا تحصیلی را افزایش دهند.

دلایل ریجکتی ویزای کانادا

نحوه پیگیری ویزای کانادا به چه صورت است؟

نحوه پیگیری ویزای کانادا به صورت کد رهگیری در سایت رسمی سفارت کانادا امکان پذیر می باشد. چنانچه درخواست ویزای کانادا به صورت حضوری در سفارت کانادا انجام شده باشد، نحوه پیگیری ویزای کانادا به صورت ایمیل به متقاضی خواهد بود. در صورت درخواست ویزا به صورت آنلاین ، ابتدا ایجاد حساب کاربری در پرتال سفارت کانادا (سایت سفارت کانادا) انجام می پذیرد، سپس جهت درخواست آنلاین ویزای کانادا و پرداخت آنلاین درخواست ویزای کانادا اقدام می شود، و بعد از آن یک نامه تاییدیه درخواست ویزا به همراه یک کد رهگیری و نامه انگشت نگاری (جهت مراجعه حضوری به سفارت) ارسال می شود. در تمامی مراحل اخذ ویزای کانادا از صفر تا صد می توان از طریق کد پیگیری (که در نامه تاییدیه درخواست ویزا دریافت شده است) روند اخذ ویزای کانادا را پیگیری نمود.

مشاوره ویزای کانادا

سبزینه، به عنوان آژانس مسافرتی ویزای کانادا ، ابتدا مدارک و شرایط فعلی متقاضی را بررسی نموده، و درصد شانس اخذ ویزای کانادا را اعلام می نماید. چنانچه متقاضی از شرایط لازم جهت اخذ ویزای کانادا برخوردار نباشد، آژانس سبزینه از عقد قرارداد با وی خودداری می نماید.

خدمات ویزای کانادا آژانس هواپیمایی سبزینه شامل اخذ ویزای کانادا ، وقت سفارت کانادا در انکارا ، استانبول ، تفلیس و دبی ، پر کردن فرم ویزای کانادا ، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک مورد نیاز ، آپلود مدارک در سایت سفارت کانادا ، واریزی آنلاین سفارت کانادا ، تنظیم برنامه سفر جهت ارائه به سفارت ، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز وقت سفارت ، پیکاپ ویزا از انکارا ، استانبول ، تفلیس و دبی می باشد.

لازم به ذکر می باشد خدمات فوق به صورت تفکیک شده و جداگانه نیز ارائه می گردد. متقاضیان می توانند جهت مشاوره ویزای کانادا با کارشناسان مجرب آژانس هواپیمایی سبزینه تماس حاصل فرمایند. جهت مشاهده ویزاهای اخذ شده توسط سبزینه، بر روی لینک اینستاگرام واقع در فوتر پایین صفحه کلیک نمائید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 2232  |
 5.00   از   5/00   از تعداد   1   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان