جستجو در سایت

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا در سال 2024

logo

۲۷ ژوئن سال جاری، شان فریزر وزیر مهاجرت کانادا جدیدترین استراتژی جذب استعدادهای حوزه فناوری به این کشور را اعلام کرد. به گفته او هدف اصلی این کشور جذب افرادی است که از چشم‌انداز روشن و استعداد اثبات شده‌ای برخوردارند و می‌توانند کانادا را به رهبر جهانی تکنولوژی‌های نوظهور تبدیل کنند. استراتژی جدید وزیر مهاجرت، احتمالاً بسیاری از قوانین قبلی ویزای استارتاپی کانادا (که به‌اختصارSUV  نامیده می‌شود) را تغییر خواهد داد. در سال 2024 کانادا به‌واسطه عواملی مانند دسترسی به سرمایه، نرخ مالیات شرکت‌ها، مهارت‌های نیروی کار، دانشگاه‌های رتبه بالا، کیفیت زندگی و سیاست‌های مهاجرتی‌اش، جذاب‌ترین مقصد کارآفرینان لقب گرفته است. اگر شما هم قصد دارید به عنوان کارآفرین یا مدیر استارتاپ وارد این کشور شوید و فعالیت کنید، مطالعه ادامه این متن را از دست ندهید.

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

در جدیدترین تغییرات برنامه SUV، مدت مجوز کار کارآفرینان از یک سال به سه سال افزایش پیدا کرده که خبر خوبی برای متقاضیان محسوب می‌شود. به‌علاوه افرادی که ویزای استارتاپ دریافت کرده‌اند، می‌توانند از مجوزهای کار باز نیز بهره بگیرند که برای مدت طولانی‌تری معتبر است. تغییرات جدید به متقاضیان اجاره می‌دهد در هر سازمان کانادایی که آنها را بپذیرد، مشغول به کار شوند، برخلاف مقررات قبلی که کارآفرینان را محدود می‌کرد صرفاً برای سرمایه‌گذار خصوصی خود کار کنند. (این تغییرات تصویب شده‌اند؛ اما هنوز به مرحله اجرا درنیامده‌اند.)

 اگر قصد سفر به کانادا برای مقاصد توریستی، کاری، تحصیلی یا زندگی را دارید کلیک کنید: اخذ ویزای کانادا

برنامه ویزای استارتاپ کانادا مسیر مطمئنی برای اقامت دائم در این کشور به‌شمار می‌رود. استراتژی فوق به افرادی که دارای یک ایده بادوام و مناسب تجاری هستند و توسط یک سازمان مشخص معتبر حمایت می‌شوند، اجازه می‌دهد تا کسب‌وکارهای خود را در کانادا راه‌اندازی کرده و توسعه دهند و اقامت دایم این کشور را کسب کنند. پیش از اینکه پروسه اقامت کارآفرینان تکمیل شود، آنها می‌توانند به کمک سازمانی که معرفی و همکاری با آنان را پذیرفته، فعالیت‌های حرفه‌ای خود را به طور موقت آغاز کنند.

ویزای استارتاپ کانادا مناسب چه افرادی است؟

طبق دستورالعمل رسمی وب‌سایت مهاجرت کشور کانادا، ویزای استارتاپ برای کارآفرینان مهاجری مناسب است که با مهارت‌های کافی و ایده‌های خلاقانه خود قادرند در این کشور شغل ایجاد کنند. همچنین این افراد باید بتوانند در مقیاس جهانی با همتایان خود رقابت کنند. علاوه بر پتانسیل‌های فوق، کارآفرینان باید امتیاز زبان انگلیسی را نیز کسب کرده باشند و از پس هزینه‌های اقامت خود نیز برآیند. لطفاً توجه داشته باشید که برنامه ویزای استارتاپ دارای معیارهای خاص و دقیقی است که قبل از اپلای کردن، باید به برآوردن تک‌تک آنها فکر کنید.

 مزایای دریافت ویزای استارتاپ کانادا

جدیدترین برنامه ویزای استارتاپ کانادا مزایای قابل‌توجه و قابل تأملی برای کارآفرینان نوآور به همراه دارد:

 1. پروسه‌های ساده و مؤثر: برنامه جدید SUV با ساده‌سازی پروسه به متقاضیان اطمینان می‌دهد که درخواستشان با سرعت بیشتری بررسی می‌شود و به‌تبع، شما فرصت بیشتری برای متمرکزشدن روی ساخت و توسعه کسب‌وکارتان در اختیار خواهید داشت.
 2. راهی مستقیم به سمت اقامت دایم کانادا: دریافت ویزای استارتاپی، مسیر مستقیم و مشخصی برای اقامت دایم در این کشور است. در واقع شما می‌توانید بلافاصله پس از برآورده‌کردن شرایط ویزای استارتاپ کانادا، برای اقامت دائم اقدام کنید. کارت اقامت دائم یا PR به‌نوبه خود مزایای زیادی در اختیار شما می‌گذارد.
 3. امکان انتخاب محل زندگی: طبق برنامه جدید شما می‌توانید شهر اقامت خود را انتخاب کنید و محدودیتی در این زمینه نخواهید داشت.
 4. عدم نیاز به سوابق کاری خاص: برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا، به هیچ سوابق کاری ویژه‌ای نیاز ندارید.
 5. عدم نیاز به نمرات بالای آزمون‌های زبان: الزامات زبان انگلیسی در این برنامه، بسیار کمتر از سایر برنامه‌های مهاجرتی است.
 6. پرداخت نرخ داخلی شهریه برای دوره‌های آموزشی: اگر درخواست شما برای اقامت کانادا از طریق استارتاپ یا اشتغال به کار در کانادا پذیرفته شود، دیگر مجبور نیستید که هزینه زیادی بابت شرکت در دوره‌های مختلف آموزشی بپردازید.

معایب استارتاپ ویزای کانادا

 • نرخ بالای درخواست‌های جهانی برای دریافت استارتاپ ویزای کانادا باعث شده که رقابت سختی بین متقاضیان به وجود بیاید. به همین دلیل ممکن است در هنگام تأمین منابع و معیارهای موردنیاز، با چالش‌های گوناگونی روبرو شوید.
 • هرچند با دریافت این ویزا می‌توانید برای اقامت دائم کشور کانادا درخواست بدهید، ولی تضمینی برای پذیرفته‌شدن تقاضای شما وجود ندارد و البته پروسه بررسی درخواست شما نیز زمان‌بر است.
 • درصورتی‌که بخواهید نظر سرمایه‌گذاران خصوصی را به کسب‌وکارتان جلب کنید، به یک بیزینس مدل قابل‌توجه نیاز دارید که علاوه بر قابلیت مقیاس‌پذیری، از عهده چالش‌های مالی غیرمنتظره نیز برآید.
 • همچنین در طول مدتی که درخواست اقامت شما در حال بررسی است، احتمال ریجکت‌شدن شما از کشور کانادا نیز وجود دارد.
 • نکته مهم دیگری که غالباً مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد این است که فعالیت استارتاپی عموماً یک کار تیمی محسوب می‌شود و شما لزوماً به همکاری گروهی نیاز دارید. کار تیمی نیز ریسک‌های خودش را دارد و هیچ‌کس نمی‌تواند کنترل یک گروه را بدون اختلاف‌نظر در بلندمدت تضمین کند.

متقاضی ویزای استارتاپ چه شرایطی را باید داشته باشد؟

برای دریافت ویزای استارتاپ باید شرایط زیر را برآورده کنید تا مجوز براتان صادر شود. 

یک کسب‌وکار باکیفیت داشته باشید

طبق برنامه ویزای استارتاپ کانادا، یک کسب‌وکار واجد شرایط در دو مرحله متمایز باید ویژگی‌های خاصی را ثابت کند؛ در مرحله تعهد اولیه، هر متقاضی (حداکثر تا ۵ نفر را می‌توانید به‌عنوان مالک کسب و کار معرفی کنید) ملزم است حداقل ۱۰ درصد از سهام کسب‌وکار مذکور را به نام خود داشته باشد. هم‌زمان سازمانی که از متقاضی پشتیبانی می‌کند، باید روی ۵۰ درصد از سهام کسب‌وکار یا استارتاپ او حق رأی داشته باشد. در دومین مرحله به‌منظور اخذ اقامت دائم، کسب‌وکار متقاضی باید مدیریت فعالی درون کشور کانادا از خود نشان دهد، عملیات قابل‌توجهی را داخل این کشور اجرا کند و وضعیت باثبات و روبه‌رشدی داشته‌ باشد.

یک نامه پشتیبانی از سازمان‌های مورد تأیید کانادا دریافت کنید

متقاضیان دریافت ویزای استارت آپ کانادا، موظف‌اند یک نامه پشتیبانی از یکی از سازمان‌های شناخته شده و مورد تأیید سازمان مهاجرت این کشور دریافت کنند. ازآنجاکه دریافت و ارائه این نامه که در اصل Letter of Support نام دارد، گام بسیار مهمی در پروسه دریافت ویزا محسوب می‌شود، در ادامه، بخش جداگانه‌ای را به جزئیات آن اختصاص داده‌ایم. در نظر داشته باشید که سازمان فوق، باید یک گروه تجاری شناخته شده مجاز به سرمایه‌ گذاری در کانادا باشد یا حمایت‌های خاصی را به استارتاپ‌های بالقوه ارائه دهد.

دریافت حداقل نمرات تعیین شده در آزمون‌های زبان انگلیسی

به‌منظور ایجاد ارتباطات مؤثر تجاری و اجتماعی در کشور کانادا، باید با زبان انگلیسی یا فرانسه یا هر دو آشنایی کافی داشته باشید. به همین منظور متقاضیان موظف‌اند در یکی از آزمون‌های مهارت‌های زبان که توسط آژانس‌های مورد تأیید کشور کانادا برگزار می‌شوند شرکت کنند و نتیجه را به‌عنوان بخشی از درخواست‌نامه خود ارسال نمایند.

شما باید در آزمون زبان CLB حداقل به نمره ۵ دست پیدا کنید. در این آزمون چهار مهارت اصلی زبان تست می‌شود: صحبت‌کردن، خواندن، شنیدن و نوشتن؛  شما می‌توانید با استفاده از نتایج آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی، سطح CLB خود را مشخص کنید. توجه داشته باشید که تقاضانامه‌هایی که معیارهای مورد انتظار زبان را برآورده نکنند، بلافاصله رد می‌شوند.

پول کافی برای مستقر شدن در کشور کانادا را به همراه داشته باشید.

به مهاجران جدیدی که از طریق ویزای استارتاپ کانادا وارد این کشور می‌شوند، از سوی دولت کانادا کمکی برای مستقر شدن و اقامت دریافت نمی‌کنند. در نتیجه متقاضیان ملزم‌اند مدارکی ارائه کنند که نشان دهد در بدو ورود به این کشور از عهده مخارج اقامت خودشان و افرادی که تحت تکفل دارند، برمی‌آیند.

مراحل لازم برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا

اگر می‌خواهید برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا اپلای کنید، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

 1. ابتدا پکیج درخواست‌نامه را که شامل چک‌لیست مدارک موردنیاز و راهنمای دستورالعمل‌ها است، دانلود کنید.
 2. فرم درخواست عمومی برای مهاجرت به کانادا (IMM 0008) را در رایانه خود تکمیل کنید، مطمئن شوید که همه فیلدها به‌درستی پر شده‌اند. فرم را تأیید و سپس پرینت کنید. نامه را تاریخ بزنید و امضا کنید. مطمئن شوید که دیتای شما در بارکدهای مخصوص کدگذاری شده است.
 3. تمام استاد و مدارک لازم را به همان ترتیبی که در چک‌لیست ذکر شده، آماده و سازماندهی کنید. چک‌لیست را امضا کرده و از آن به‌عنوان کاور پکیج برنامه خود استفاده نمایید. این پکیج باید در یک پاکت مخصوص بسته‌بندی شود.
 4. اولین هزینه‌های اقدامات جاری نظیر هزینه درخواست‌نامه، هزینه بررسی و پردازش نامه متقاضیان، هزینه حق اقامت دائم (RPRF) و هزینه‌های بیومتریک را پرداخت کنید.
 5. توصیه می‌شود برای جلوگیری از تاخیرهای احتمالی، RPRF را در برنامه خود لحاظ کنید. پرداخت هزینه حق اقامت دایم، پیش ازآنکه شهروند دایمی و رسمی کشور کانادا شوید، اجباری است.
 6. هزینه‌های اضافی مانند معاینات پزشکی، گواهی پلیس و آزمون زبان را در نظر بگیرید.
 7. در بیشتر موارد، بهتر است هزینه‌های بیومتریک را در طول ارسال درخواست‌نامه پرداخت کنید و البته هزینه عکس‌های دیجیتال و جمع‌آوری اثر انگشت را نیز پوشش دهید.
 8. درخواست خود را از طریق پست یا یک وکیل به آدرس مشخص شده در وبگاه رسمی مهاجرتی کانادا ارسال نمایید.
جاب آفر کانادا

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

فهرست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا که لزوماً باید به همراه نامه اپلای ویزا ارسال کنید، موارد زیر را شامل می‌شود:

 •  رزومه مفصل و با جزئیات داوطلب یا CV
 •  پیش‌نویس پروپوزال کسب‌وکار
 •  کپی پاسپورت یا اسناد قانونی سفرهای خارجی
 •  شناسنامه
 •  سند ازدواج (درصورتی‌که ازدواج کرده باشید)
 •  مدرک قانونی مبنی بر عدم ممنوع‌الخروجی شما از کشور مبدأ
 •  گواهی تمکن مالی: صورت‌حساب جدید بانکی که حداقل هزینه‌های اقامت شما به مدت ۶ ماه را پوشش دهد.
 •  معرفی‌نامه بانکی
 •  نتایج آزمون زبان: کسب حداقل نمره ۵ از آزمون آیلتس CLB یا نمره ۶ از آزمون NCLC
 • تأییدیه معاینه پزشکی از یک مؤسسه بهداشتی معتبر و مورد تأیید
 •  نامه پشتیبانی از یک نهاد تعیین شده در کانادا

تمام مدارک باید به‌صورت قانونی به انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده و در کشور مربوطه گواهی یا آپوستیل شوند. به‌علاوه ممکن است اداره مهاجرت برای کسب اطلاعات موردنیاز خود، مدارک دیگری را نیز از شما درخواست کند، اما قانوناً محدودیتی درزمینه سن و تحصیلات نخواهید داشت.

نامه ساپورت در برنامه استارتاپ کانادا چیست؟

نامه ساپورت یا Letter Of Support یکی از اصلی‌ترین مدارکی است که همیشه در چک‌لیست اسناد ضروری برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا دیده می‌شود. این سند خاص توسط سازمان‌های تجاری برگزیده دولت کانادا ارائه می‌شود و هدف از آن ارزیابی ادراکات تجاری هر یک از کارآفرینان خارجی است که می‌خواهد به این کشور مهاجرت کند. بدین ترتیب سازمان‌های برگزیده، نظر رسمی خود را در مورد پتانسیل‌های کسب‌وکار اعلام می‌کنند.

برنامه رسمی اعلام شده از طرف دولت کانادا، سازمان‌های برگزیده واجد شرایط برای انتشار نامه ساپورت را به سه گروه تقسیم می‌کند: 

شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر: صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر یا VCها، غالباً روی استارتاپ‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که با نرخ بالایی ارزش‌گذاری شده‌اند و احتمال سوددهی زیادی دارند. برای دریافت نامه ساپورت از این گروه سازمان‌ها، باید آنها را قانع کنید که حداقل ۲۰۰ هزار دلار کانادا روی کسب‌وکار شما سرمایه‌گذاری کنند.

گروه‌های سرمایه‌گذاری فرشته: افراد یا گروه‌های ثروتمندی هستند که ۷۵۰۰۰ دلار کانادا در ایده استارتاپ شما سرمایه‌گذاری می‌کنند و در ازای آن نامه ساپورت را ارائه می‌دهند.

انکوباتورهای کسب‌وکار: دریافت نامه ساپورت از این گروه، روش ساده‌تری نسبت به دو گروه قبلی است. انکوباتورها در واقع مراکز پرورش و توسعه کسب‌وکارهای نوپا هستند و از ابتدای فرایند همکاری، با شما قرارداد می‌بندند و مشخص می‌کنند که چه خدماتی را در طول مسیر کسب‌وکار به شما ارائه می‌دهند.

شما برای دریافت نامه ساپورت باید یکی از این سه گروه سرمایه‌گذاران کانادایی را متقاعد کنید که ایده و مدل کسب‌وکار شما هم نوآورانه است و هم پتانسیل بالایی برای رشد و توسعه و ارزش‌آفرینی در این کشور دارد. بدین منظور:

 1. ابتدا تحقیق کنید که کسب‌وکار شما با کدام یک از شرکت‌های سرمایه‌گذاری کانادایی همسویی بیشتری دارد.
 2. بفهمید که چه انتظاری از کسب‌وکار شما دارند.
 3. مدارکتان را مرتب کنید.
 4. از تأثیر برخورد اولیه غافل نشوید. گاهی اوقات بهره‌گیری از خدمات نویسندگان حرفه‌ای حوزه کسب‌وکار، شانس شما را در خصوص جلب‌اعتماد سازمان برگزیده افزایش می‌دهد.

گواهینامه تعهد در برنامه استارتاپ کانادا چیست؟

گواهینامه تعهد، سند دیگری برای اثبات ارزشمندبودن کسب‌وکار متقاضیان دریافت ویزای استارتاپ کانادا است و ازاین‌جهت به نامه ساپورت شباهت‌هایی دارد. هنگامی که یک نهاد تعیین شده مانند یک صندوق سرمایه‌گذار فرشته تأیید شده، انکوباتور کسب‌وکار، یا گروه سرمایه خطرپذیر، تصمیم می‌گیرد از سرمایه‌گذاری تجاری یک متقاضی خاص تحت برنامه ویزای استارت آپ حمایت کند، باید گواهی تعهد را مستقیماً به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال کند. این گواهینامه باید اطلاعات زیر را پوشش دهد:

 1. معرفی خود نهاد برگزیده
 2. معرفی متقاضی
 3. اطلاعات کاملی درباره تیم کارآفرینی که تحت برنامه ویزای استارت‌آپ درخواست می‌دهند
 4. نوع کسب‌وکاری که قرار است در این کشور دایر شود
 5. ساختار تجاری کسب‌وکار
 6. اطلاعات پس‌زمینه
 7.  مجوز کار برای متقاضی یا متقاضیان اصلی

لازم به ذکر است که گواهینامه تعهد شش ماه اعتبار دارد. در طول این مدت، متقاضی باید برای اقامت دائم و در صورت لزوم، مجوز کار درخواست بدهد.

اعضای کلیدی و غیرکلیدی در برنامه استارتاپ کانادا

در برنامه ویزای استارتاپ کانادا، فرد کلیدی یا Essential Person به عضوی از تیم اطلاق می‌شود که حضور او در کسب‌وکار بسیار مهم و ضروری است. سازمان‌ها و نهادهایی که گواهینامه تعهد و نامه ساپورت را ارائه می‌دهند، باتوجه‌به فعالیت‌ها و اقدامات اعضای کلیدی استارتاپ تصمیم نهایی خود را اتخاذ می‌کنند. معمولاً بنیان‌گذار، مدیرعامل و متخصص توسعه کسب‌وکار اعضای کلیدی استارتاپ محسوب می‌شوند. اگر درخواست‌نامه فرد یا افرادی کلیدی استارتاپ رد شود، همه متقاضیان دیگری که به‌واسطه او در فرایند مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ قرار گرفته‌اند نیز ریجکت می‌شوند. به افرادی که به‌عنوان اعضای خانواده یا هم‌تیمی‌های اعضای کلیدی در جریان اخذ ویزای استارتاپ کانادا قرار می‌گیرند، اعضای غیرکلیدی گفته می‌شود.

شرایط دریافت مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا

مجوز کار یا work permit یک تأییدیه کتبی است که توسط اداره مهاجرت کانادا صادر می‌شود و به مؤسسان کسب‌وکار اجازه می‌دهد به طور قانونی در این کشور اقامت داشته باشند. افرادی که پیش‌ازاین از طریق برنامه ویزای استارت آپ برای اقامت دائم درخواست داده‌اند نیز می‌توانند مجوز کار اختیاری دریافت کنند. به‌این‌ترتیب در طول زمانی که درخواست ویزای استارتاپ فرد متقاضی در حال بررسی است، فرصت پیدا می‌کند کارهای راه‌اندازی کسب‌وکار خود را انجام دهد.

توجه داشته باشید که این مجوز کار، فقط مختص برنامه استارتاپ کانادا است، تنها به مدت یک سال اعتبار دارد و فقط به شما اجازه می‌دهد به‌عنوان یک کارآفرین برای توسعه کسب‌وکار خود کار کنید. همچنین شما باید نامه ساپورت، گواهینامه تعهد و مدارک مربوط به تمکن مالی اقامت در مدت مذکور را به اداره مهاجرت ارائه کنید.

شرایط ثبت شرکت در برنامه استارتاپ کانادا

پس از اینکه معیارهای تعیین شده برای کسب ویزای استارتاپ را برآورده کردید، می‌توانید گام بعدی را بردارید و برای ثبت شرکت نیز اقدام کنید. شرایط و قوانین ثبت شرکت در کانادا بسیار روشن و شفاف است. شما می‌توانید بعضی از مراحل ثبت را از راه دور طی کنید، اما برای افتتاح حساب بانکی که یکی از ملزومات ثبت شرکت محسوب می‌شود، باید در این کشور حضور داشته باشید.

تأسیس شرکت در کانادا به‌صورت توافق‌نامه کتبی بین دو یا چند نفر انجام می‌شود که سرمایه‌هایشان را برای انجام یک فعالیت تجاری مشترک روی‌هم می‌گذارند. آنها باید در یک قرارداد رسمی، نحوه تقسیم سود و زیان شرکت را تنظیم کنند. به‌علاوه هر شرکت باید حداقل یک مدیر داشته باشد. اگر نمی‌خواهید که نام شما به‌عنوان مدیر شرکت ثبت شود، می‌توانید از خدمات یک مدیرعامل انتخابی استفاده کنید. مزیت ثبت شرکت پس از دریافت ویزای استارتاپ این است که راحت‌تر می‌توانید شرط حداقل سرمایه را برآورده کنید، زیرا پیش‌ازاین نظر مثبت یکی از سازمان‌های برگزیده سرمایه‌گذاری را جلب کرده‌اید.

در سال‌های اخیر راه‌اندازی شرکت‌های زیر از استقبال بیشتری برخوردار بوده است:

 •  شرکت‌هایی که خدمات الکترونیک ارائه می‌دهند
 •  شرکت‌های خدمات مشاوره در حوزه تجارت بین‌الملل
 •  شرکت‌های مدیریت املاک و مستغلات
 •  صنایع IT و ارزهای دیجیتال

اخذ اقامت دائم با دریافت ویزای استارتاپ کانادا

همان‌طور که در بخش اول این مطلب شرح داده شد، متقاضیان دریافت ویزای استارتاپ کانادا زمانی می‌توانند برای اقامت دایم اقدام کنند که نامه ساپورت دریافتی از سازمان‌های برگزیده، به تصویب اداره مهاجرتی این کشور رسیده باشد. مدت بررسی و پردازش این تقاضای جدید بین ۱۲ ماه تا ۱۴ ماه به طول می‌انجامد. به عبارتی شما برای درخواست اقامت دایم، به مدارک بیشتری نسبت به الزامات کسب ویزای استارتاپ نیاز ندارید، اما باید در طول دورانی که درخواست شما در صف بررسی است، هزینه‌های زندگی و کسب‌وکارتان را بپردازید.

مقایسه ویزای کارآفرینی با ویزای استارتاپ کانادا

مهم‌ترین تفاوت‌های ویزای استارتاپ کانادا با ویزای کارآفرینی این کشور در موارد زیر خلاصه می‌شود:

 1. برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا، هیچ شرطی در مورد سوابق کاری افراد لحاظ نشده و حتی متقاضیانمی‌توانند از پیشنهادهای جاب آفر کانادا استفاده کنند؛ درحالی‌که دریافت ویزای کارآفرینی، مستلزم حداقل دو سال سابقه کار مدیریتی در یک فیلد خاص و شرکت مشخص است.
 2. افراد متقاضی ویزای کارآفرینی، ابتدا باید ویزای کار مشروط دریافت کرده باشند؛ ولی در برنامه ویزای استارتاپ کانادا، چنین الزامی وجود ندارد.
 3. دریافت ویزای کارآفرینی به این معنی است که فرد متقاضی باید با کسب‌وکار خود در کانادا اشتغال‌زایی کند، یعنی لزوماً افرادی را به استخدام خود درآورد، درحالی‌که برای دریافت استارتاپ ویزای کانادا، ارائه ایده‌های نوآورانه و جلب نظر سرمایه‌گذار کفایت می‌کند. حتی پیش از اینکه استارتاپ راه‌اندازی شود، فردی که موفق شده نامه ساپورت را دریافت کند می‌تواند برای دریافت اقامت دائم در این کشور اقدام کند.
 4. همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد، افرادی که موفق به اخذ ویزای استارتاپ کانادا شوند، محدودیتی برای محل اقامت خود نخواهند داشت. اما ویزای کارآفرینی بسته به ایالات مختلف کانادا و قوانین خاص آنها است و هر ایالت شرایط متفاوتی برای سن، سوابق اجرایی و مدیریتی و همچنین میزان بودجه کارآفرینان دارد.
 5. اخذ ویزای کارآفرینی به این موضوع بستگی دارد که آیا متقاضی می‌تواند کسب‌وکار ارزشمندی را در کشور کانادا خریداری کند یا خیر. بنابراین میزان سرمایه‌ای که یک فرد به این کشور وارد می‌کند، نقشی اساسی در پذیرش او خواهد داشت. برنامه ایالت‌های مختلف کانادا بر اساس ورود سرمایه‌ای بین ۲۰۰ هزار دلار تا ۲ میلیون دلار تنظیم شده‌اند. در مقابل برنامه استارتاپ کانادا برای جذب استعدادهای نوآور و فارغ از تمکن مالی آنها ارائه شده است.
ورک پرمیت کانادا

هزینه دریافت ویزای استارتاپ کانادا

متقاضیان دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید پیش از آنکه اقامت دائم آنها قطعی شود، هزینه‌های زیر را بدون تأخیر بپردازند:

 • هزینه تقاضانامه (درصورتی‌که درخواست اقامت دائم داشته باشید): ۲.۱۴۰ دلار
 • هزینه پردازش و بررسی: شامل ۱۶۲۵ دلار به‌علاوه هزینه‌ای که برای درخواست اقامت دائم در نظر گرفته شده یعنی ۵۱۵ دلار
 • هزینه بررسی تقاضانامه بدون درخواست اقامت دایم: ۱.۶۲۵ دلار
 • هزینه همراهی همسر متقاضی: ۸۵۰ دلار و اگر برای او نیز درخواست اقامت دایم داده شود، ۵۱۵ دلار به این مبلغ اضافه می‌شود.
 • هزینه همراهی هر فرزند مستقل: ۲۳۰ دلار
 • هزینه‌های بیومتریک به‌ازای هر نفر: ۸۵ دلار
 • هزینه‌های بیومتریک به‌ازای هر خانواده (دو نفر یا بیشتر): ۱۷۰ دلار

تمکن مالی لازم برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا

در برنامه استارتاپ ویزای کانادا، شرط خاصی برای تمکن مالی متقاضیان اعلام نشده است. شما باید بتوانید هزینه‌هایی را که در بخش قبل ذکر شد بپردازید و همچنین بودجه لازم را برای اقامت خود (و همسر و فرزندانتان) تا زمانی که موفق به اخذ اقامت دائم شوید، دارا باشید. این موضوع یکی از نقاط عطفی است که ویزای استارتاپ را از سایر برنامه‌های مهاجرتی کانادا متمایز می‌کند. چنانچه در بخش نامه ساپورت گفتیم، ابن سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر یا فرشته هستند که باید متقاعد شوند روی ایده شما سرمایه‌گذاری کنند. بنابراین اگر بتوانید هزینه‌های درج شده در جدول اعضای خانواده؛ هزینه‌های بررسی تقاضانامه و بیومتریک را بپردازید و از طرفی بتوانید از عهده مخارج سکونت در کانادا برآیید، شروط مالی ضروری برای اقامت کانادا از طریق استارتاپ را برآورده کرده‌اید.

مدت زمان لازم برای دریافت ویزای استارت اپ کانادا

یکی از سؤالات متداول افرادی که می‌خواهند با گرفتن ویزای استارتاپ کانادا به این کشور مهاجرت کنند، این است که چه مدت زمانی باید منتظر نتیجه نهایی بمانند. ازآنجاکه برنامه‌های جدید این کشور روی تسهیل فرایندهای مهاجرتی افراد نوآور متمرکز شده و طبق آخرین تغییرات اعلام شده در این برنامه، حداکثر مدت زمانی که طول می‌کشد تا داده‌های بیومتریک و صحت اطلاعات ارسال شده مورد بررسی قرار بگیرد، بین ۱۲ تا ۱۶ ماه خواهد بود. این زمان بسته به حجم تقاضانامه‌هایی که در صف بررسی قرار دارند، ممکن است تا دو سال نیز طول بکشد. توجه کنید که ارسال دقیق اطلاعاتی که در چک‌لیست الزامات آورده شده، تا حد زیادی مانع از تأخیر صدور ویزای شما می‌شود.

 دلایل ریجکت شدن ویزای استارت آپ کانادا

 متداول‌ترین عواملی که به ریجکت شدن درخواست‌های ویزای استارتاپ کانادا منجر می‌شوند عبارت‌اند از:

 •  عدم ارائه تمام مدارک موردنیاز
 •  عدم ارائه اسناد مالی دقیق
 •  عدم رعایت استانداردهای امنیت بین‌المللی
 •  عدم رعایت الزامات بهداشت و سلامت
 •  عدم اثبات صلاحیت زبان
 •  عدم ارائه نامه ساپورت از یکی از سازمان‌های مورد تأیید دولت کانادا
 •  عدم معرفی مناسب شخص متقاضی

 مهاجرت اعضای خانواده متقاضی استارتاپ کانادا

 اعضای خانواده متقاضی نیز می‌توانند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند، ولی این موضوع پس از دریافت نامه ساپورت از سازمان‌های سرمایه‌گذاری امکان پذیراست و درعین‌حال متقاضی اصلی دریافت استارتاپ ویزای کانادا، باید بتواند هزینه اقامت آنها را تا زمانی که نتیجه اقامت دائم کانادا اعلام می‌شود، بپردازد.

هزینه اعلام شده در سال 2024 برای مهاجرت اعضای خانواده به کانادا به شرح زیر است: 

     تعداد اعضای خانواده

            هزینه به دلار کانادا

                     ۱

                 ۱۳۷۵۷

                     ۲

                ۱۷۱۲۷

                     ۳

                 ۲۱۰۵۵

                     ۴

                ۲۵۵۶۴

                     ۵

                ۲۸۹۹۴

                     ۶ 

               ۳۲۷۰۰

                     ۷

               ۳۶۴۰۷

و اگر تعداد افراد خانواده متقاضی بیشتر از ۷ نفر است، باید به‌ازای هر نفر اضافی نیز ۳۷۰۷ دلار کانادا بپردازد.

خدمات ویزای استارتاپ کانادا آژانس سبزینه  

 آژانس سبزینه از نخستین سال تأسیس خود تا به امروز، خدمات متنوعی را در زمینه اخذ ویزا، خدمات مهاجرت و مسافرت، تکمیل دقیق فرم‌های ویزا و ممانعت از ریجکت شدن متقاضیان ارائه کرده است. شما می‌توانید همچنین از خدمات مشاوره کارشناسان و وکلای باتجربه و خبره ما در این آژانس در جهت آشنایی با مراحل، مدارک لازم، هزینه، مدت زمان لازم دریافت ویزای استارت آپ کانادا و دلایل ریجکتی آن بهره بگیرید. کافی است از طریق پل‌های ارتباطی سایت، با ما در ارتباط باشید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 104  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان